4 dôvody, prečo by ste mali zvoliť službu Google Cloud Over others

Je možné sledovať pôvod cloud computingu späť do 90. rokov keď telekomunikačné spoločnosti prvýkrát zahrnuli do svojich ponúk virtuálne súkromné ​​siete.


Vtedy sa výraz „mrak“Sa týka výpočtového priestoru medzi poskytovateľom a konečným používateľom.

Skutočná revolúcia v oblasti cloud computingu nastala v roku 1999, keď sa na ňu pripojil Salesforce.com. Salesforce.com sa považuje za priekopníka cloud computingu, ako ho poznáme dnes.

Bol to Salesforce dodané podnikové aplikácie koncovým používateľom prostredníctvom internetu.

Čoskoro po stránke Salesforce.com, Amazonka V roku 2002 spustila svoje internetové maloobchodné služby. Poskytovala množstvo cloudových služieb, ako sú ukladanie a výpočty.

Spoločnosť Google skočila na cloudový vagón v roku 2008, keď sa predstavila Google App Engine. V roku 2010 predstavila spoločnosť Google Storage.

Rastúce náklady na elektrinu a dopyt po škálovateľnosti sú to, čo viedlo k cloudovej revolúcii. dnes, cloud computing je bzučiak. Trh s verejnými cloudovými službami stál 209,2 miliárd dolárov v roku 2016 a očakáva sa, že porastie 18% v roku 2017.

Hlavnými hráčmi na trhu sú:

 • Microsoft Azure
 • Platforma Google Cloud Platform (GCP)
 • Webové služby Amazon (AWS)
 • IBM cloud

Aj keď GCP zaostáva za AWS, pokiaľ ide o podiel na trhu, buduje si svaly a snaží sa dohnať rýchlo. Vyplýva to zo skutočnosti, že Google dokázal skórovať Spotify a Apple z Amazonu.

Planet Labs, Lush Cosmetics a Evernote sa v poslednej dobe tiež rozhodli pre cloud Google, pretože im to pomohlo splniť ich konkrétne potreby.

Tu sú štyri dôvody, prečo by ste mali uprednostniť službu Google Cloud pred ostatnými.

stanovenie ceny

Zdroj obrázka: setalks

Jedným z dôvodov, prečo Planet Labs prešiel na Google bolo kvôli priaznivej cene. Čo odlišuje spoločnosť Google od webových služieb Amazon je to, že ponúka iba jeden typ cenového plánu, v ktorom platíte mesačne podľa svojho použitia..

Minimálne použitie je desať minút a zaokrúhľuje sa na najbližšiu minútu.

Jednou z atraktívnych funkcií stanovovania cien, ktorú spoločnosť Google ponúka, sú Zľavy na viazané používanie. V rámci tejto schémy si môžete kúpiť „určité množstvo vCPU a pamäť až do a Zľava 57% zľava z bežných cien “, ak spáchate používanie po dobu 1 alebo 3 rokov. Ďalšou výhodou je, že všetky virtuálne stroje sú zahrnuté do používania.

Amazon na druhej strane ponúka niekoľko komplexných plánov. Navyše sa zaokrúhľuje na najbližšiu hodinu ako minúta, čo ho robí drahým.

Amazon navyše ponúka zaviazané zľavy, ale iba pre jeden virtuálny stroj. Google sa tiež zaviazal svojim používateľom, že zníži ceny, ktoré spoločnosť dosiahne v dôsledku vylepšenia technológie.

Ceny boli jedným z faktorov spoločnosti Geek Flare & Relicita stránky prejsť tiež do služby Google Cloud.

rýchlosť

Hoci Amazon môže mať k dispozícii väčší rozsah služieb, spoločnosť Google vedie Amazon v otázke rýchlosti. Minulý rok spoločnosť Google oznámila, že investuje Rýchlejší káblový systém vďaka ktorému bude môcť poskytovať svojim zákazníkom služby Google Cloud a Google App rýchlosť až 10 TB (Terabity za sekundu).

Kábel leží pod Tichým oceánom a spoločnosť Google je jedným zo šiestich členov, ktorí k nemu majú prístup. Kábel má pripojenia na pokrytie celého západného pobrežia USA a všetkých hlavných miest v Japonsku. Môže sa tiež spojiť s hlavnými uzlami v Ázii.

Rýchlosť značne zlepšuje výkon. Podľa TechCrunch, Aj keď sú výpočty a ukladanie údajov v službe Google Compute Engine oddelené, pre používateľa sa zdá, že je to veľmi rýchle,.

Vyššie rýchlosti tiež ovplyvňujú náklady a umožňujú viac spracovania údajov za kratší čas. Podľa produktového manažéra spoločnosti Google Amita Aggarwala náklady na sieť neklesli tak ďaleko, ako náklady na skladovanie a výpočtovú techniku. Masívna fyzická sieť spoločnosti Google preto poskytuje výhodu oproti iným službám.

Spoločnosť Google je tiež známa tým, že poskytuje sieťovú infraštruktúru s nízkou latenciou.

Živá migrácia

Zdroj obrázka: Dokumenty Google Cloud

V porovnaní s inými službami ponúka spoločnosť Google živá migrácia virtuálnych strojov medzi hostiteľskými počítačmi, ktorý umožňuje podnikom fungovať 24 * 7 bez akýchkoľvek prekážok vo výkone. Spoločnosť Google predstavila túto službu už v roku 2014. „Zavádzame transparentnú údržbu, ktorá kombinuje softvér a údaje

Google túto službu spustil v roku 2014. „Predstavujeme vám transparentná údržba , ktorá kombinuje inovácie softvéru a dátového centra s technológiou živej migrácie na vykonávanie aktívnej údržby, zatiaľ čo vaše virtuálne počítače sú v prevádzke. “

Živá údržba umožňuje spoločnosti opravovať a aktualizovať softvér vrátane bezpečnostných programov bez reštartovania počítačov.

Na druhej strane vám ďalšie služby pošlú e-mail, že vaše počítače budú vypnuté a pridelené inému hostiteľovi..

Jedným z dôvodov, prečo Evernote sa migroval do spoločnosti Google bolo, že by sa nemuselo zaoberať žiadnymi zámkami. V prípade zlyhania spoločnosť tiež automaticky reštartuje virtuálne stroje, takže sú online v priebehu niekoľkých minút.

Veľké dáta

Zdroj obrázka: TNW

Zatiaľ čo Amazon Web Services je najlepšie známy pre svoju výpočtovú a infraštruktúru Azure pre svoj OS, Google vyniká vďaka svojej analýze údajov.

Inovatívne nástroje spoločnosti Google na skladovanie v cloude, ako je napríklad Google BigQuery, a nástroje na spracovanie údajov v dávkach a v reálnom čase, napr Dátový tok Google Cloud, a Google Cloud Dataproc vám môžu poskytnúť niektoré vynikajúce informácie.

BigQuery je napríklad úplne spravovaný dátový sklad, ktorý vám to umožňuje spracovávať veľké množstvo údajov pri veľmi rýchlych rýchlostiach.

Podľa spoločnosti Google považujú jej zákazníci nástroje ako BigQuery za „takmer magické“Keďže to, čo predtým trvalo hodiny, sa teraz dá urobiť za pár minút.

Cloud computing je hovorením mesta. Trh sa stane konkurencieschopnejším, pretože spoločnosti sa naučia držať náklady na základe svojich najlepších postupov.

Na budúcej konferencii Google Cloud 2017 v San Franciscu spoločnosť oznámila, že sa zameria na cloud analytika údajov a strojové učenie.

Google potvrdil, že jeho inžinieri vydali 500 vydaní na platforme. Spoločnosť tiež nadviazala rôzne partnerstvá s gigantmi ako napr SAP a medzinárodná banka HSBC ktorý sa spolieha na analýzu veľkých údajov.

Google tiež odhalil niektoré nové strojové učenie a umelá inteligencia nástroje na konferencii. Google môže zatiaľ zaostávať za Amazonom, ale rýchlosťou, akou rampuje svoje úsilie, nebude trvať dlho, kým Google dobehne..

Ak by ste sa chceli dozvedieť o službe Google Cloud, odporúčam vám ho využiť kurz online ponúkaný spoločnosťou Coursera.

Tagy:

 • GCP

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map