5 menších známych úžasných ponúk AWS

AWS stále dominuje, či už ide o kvalitu alebo množstvo. Výsledkom je, že sa v davu môže stratiť veľa drahokamov.


AWS sa rozširuje rýchlejšie ako ktokoľvek iný. Dokonca aj skúsení architekti priznávajú, že nepoznajú viac ako 20 – 30% hĺbky, ktorú musí AWS ponúknuť. Aj keď je vždy vítaných viac možností, nevýhodou je, že v dave sa stratí veľa vynikajúcich ponúk.

Môže to byť preto, že majú menší, konkrétnejší prípad použitia alebo preto, že ich propagácia nie je súčasťou plánov agresívnej expanzie Amazonu..

Tento článok vrhá svetlo na päť takýchto ponúk AWS.

Pravdepodobne ste o nich nepočuli a existuje veľká šanca, že tieto ostanú zahalené v nejasnostiach. Tieto ponuky sú úžasne užitočné a vysoko efektívne z hľadiska nákladov, ale takmer nie sú známe každému.

Lightsail

Jedným z dôvodov, prečo spoločnosť AWS nedokázala urobiť zálohy v menších nasadeniach, je okrem zložitých nákladov zložitosť..

Dokumentácia AWS je taká rozsiahla a mätúca, že ak sa vám podarí dokončiť výskum počas víkendu a dospieť ku konkrétnemu porozumeniu, môžete sa rátať medzi vybratých. Pre nás ostatných znamená AWS zložitosť hroznej úrovne. Dokonca aj vypracovanie mesačných nákladov na službu AWS vyžaduje viac mozgových buniek, ktoré mám, a necháva ma trvalé bolesti hlavy. Výsledkom je, že menšie nasadenia sú priestorom, ktorému dominujú páči DigitalOcean, Kamatera, Linode atď., Kde roztočíte inštanciu s pevnými nákladmi a zabudnete na ňu.

Ale teraz má AWS odpoveď.

Rovnako ako väčšina iných ponúk AWS mimo špičkovej kategórie, Lightsail špicatý okolo a usadil sa na Amazonovom menu bez toho, aby si toho všimol. Je zameraná na vývojárov, ktorí používajú tieto VPS, ako už bolo spomenuté vyššie, a neskôr bude slúžiť ako odrazový mostík k plnohodnotnej platforme AWS. Lightsail má všetky funkcie, ktoré by ste od svojho obľúbeného poskytovateľa očakávali:

Jednoduché, predvídateľné ceny

Lightsail má VPS od 3,50 dolárov za 512 MB RAM a dosahuje až 32 GB RAM / 8jadrový procesor za 160 dolárov mesačne. Využitie šírky pásma je predvídateľné a veľmi veľkorysé, v závislosti od vášho plánu, od 1 TB do 7 TB. Inými slovami, ak platíte 10 dolárov mesačne na Lightsail, platíte 10 dolárov mesačne. ��

DevOps raj

Lightsail tiež prináša mnoho funkcií DevOps, ktoré sa v dnešnej dobe stali medzi poskytovateľmi cloudu štandardom. Či už ide o načítanie vyrovnávačov, spravovaných databáz, ukladanie objektov, predkonfigurované servery pre vaše obľúbené webové aplikácie (napríklad môžete vykonávať nasadenia jedným kliknutím pre uzly, Laravel atď.), Lightsail má všetko.

Plný prístup k AWS

Aj keď je Lightsail samostatnou službou, nie je úplne odrezaná od ekosystému AWS. Prostredníctvom peeringu VPC si môžete užívať výhody ďalších služieb AWS, keď ste na Lightsail.

Svetelná plachta plynule inovuje na EC2, keď sa vaše potreby zväčšia, a ste pripravení uhryznúť zložitosť strely. Dá sa povedať, že toto je celý nápad, ktorý Amazon mal za spustením Lightsail, ale hej, so službami tak vynikajúcimi ako AWS, nechápem, prečo by sa niekto mal sťažovať!

Neptune

Ďalším členom našej slnečnej sústavy AWS je Neptune (ospravedlňujeme sa, nedokážeme odolať podobnosti!). Neptún je vysoko dostupná, plne spravovaná databáza grafov. Je to relatívne nová ponuka a pravdepodobne zostane neznáma z dvoch dôvodov: 1) samotný počet dostupných služieb AWS a 2) vysoko selektívny prípad použitia grafových databáz.

Pre tých, ktorých zaujíma, sú grafové databázy ďalšou podtriedou databáz NoSQL, ktoré ukladajú a pracujú s údajmi v a graf Formát. Vynikajú v aplikáciách, kde entity majú medzi sebou veľa vzťahov, najmä ak majú tieto vzťahy inherentnú hodnotu. Dobrými príkladmi, ktoré volajú po grafových databázach, sú vyhľadávanie, sociálne siete, vyhľadávacie nástroje atď.

Ak používate (alebo chcete) databázy AWS spravované ako Aurora, DynamoDB atď. A potrebujete grafickú databázu pre ďalšiu aplikáciu, Neptún je spôsob, ako ísť!

snehová guľa

Ďalej na našom zozname je ohromujúca ponuka – hardvérová!

amazon snehová guľa je staromódna (aj keď vysoko schopná) ponuka, keď potrebujete pracovať s veľkým množstvom údajov.

Ak chcete oceniť užitočnosť tejto divne vyzerajúcej služby, zvážte, koľko údajov sa vaše servery musia presunúť (dovnútra a von) v typickom dni. Ak sa vám páči, je nepravdepodobné, že by išlo o niekoľko MB. V takýchto prípadoch sotva premýšľame o prenose dát, pretože rýchlosť internetu je viac ako dostatočná. Niektoré spoločnosti však potrebujú presunúť niekoľko GB za hodinu alebo dokonca niekoľko PB (Petabajtov) za deň. Neviem o vás, ale bol som poverený zálohovaním alebo obnovením údajov v tomto rozsahu, len som sa vzdal práce!

Na tieto prípady bola postavená snehová guľa.

Ako sa to deje: potrebujete zariadenie od spoločnosti Amazon, ktoré vám bude doručené. Pripojíte ho do svojich systémov a cez noc zapíšete do neho absurdné množstvo údajov. Po dokončení upovedomíte spoločnosť Amazon, že zariadenie vyzdvihnú, odošle ho späť do dátového centra a všetky údaje nahrá späť na váš účet S3..

Najlepšia časť celého tohto procesu je, že zariadenie Snowball je mimoriadne účinné, podporuje niekoľko protokolov a je zabezpečené proti neoprávnenému zásahu. Ak teda zápasíte s údajmi, ktoré sú skutočne, skutočne veľké a väčšinou sa týkajú archivácie, zasiahnite snehuliak!

Dôveryhodný poradca

Napriek všeobecnému názvu, Dôveryhodný poradca je hodnotnou službou, ak ste rozsiahlym používateľom AWS.

Trusted Advisor považujte za nástroj, ktorý vám pomôže naplánovať novú infraštruktúru, optimalizovať existujúcu infraštruktúru alebo jednoducho spustiť skenovanie, aby sa ubezpečil, že vaše nasadenie spĺňa bezpečnostné štandardy AWS. Vzhľadom na to, že je ťažké to urobiť manuálne aj na jednom serveri, povedal by som, že Trusted Advisor je jedným zo skrytých skvostov v menej známych ponukách AWS..

Môže to znieť trochu abstraktne, takže sa pozrime na konkrétne príklady toho, ako vám môže dôveryhodný poradca pomôcť.

Optimalizácia EC2

Dôveryhodný poradca môže skenovať vaše bežné prípady EC2 a hlásiť prípady extrémne nízkeho využitia CPU a siete. Pomôže vám to zistiť skutočné vzorce používania a ušetriť na účtoch AWS tým, že počas veľmi chudých období odložíte niektoré svoje prípady. Sami sa s týmito informáciami stretnete sami.

Zabezpečenie S3

Počet bezpečnostných skrutkovaní súvisiacich s nesprávnymi oprávneniami S3 je príliš veľa na to, aby sa dali spočítať. Až príliš často spoločnosť náhodou zverejňuje svoje vedrá S3 a citlivé údaje, ktoré by mali zostať skryté, sa vystavia a duplikujú do rúk škodlivých subjektov..

Oprava je teoreticky jednoduchá: správna správa bezpečnostných povolení S3, je však veľmi ľahké ju prehliadnuť. To sa deje najmä v projektoch, ktoré už chvíľu bežia a niekto zmení nastavenia zabezpečenia náhodou alebo pri niektorých testoch, ale zabudne ich vrátiť. V prípade dôveryhodného poradcu sa takéto prípady zistia a okamžite vás upozornia.

Tieto dva príklady ani nepoškrabávajú šírka čo pre vás môže dôveryhodný poradca urobiť. Pretože mnohé z týchto kontrol sú zadarmo, môžem povedať len to, že bez ohľadu na úroveň nasadenia AWS je dôveryhodný poradca nevyhnutnosťou.

AWS X-Ray

Mikroservisy sú zábavné najmä pre evanjelistov a manažérov, ktorí sa dozvedajú o ich idylických výhodách a nemusia ich vlastne kódovať. Pre vývojárov sú však Microservices architektúrou a ladením nočnej mory. Pri prechode zo služby na službu je ťažké sledovať správy a často je nemožné povedať, prečo niečo nefungovalo alebo prečo sa určitá správa stratila..

Zvlášť zle to nastane, keď je zapojených veľké množstvo služieb. Počet možných interakcií je dosť vysoký na preťaženie mysle, nehovoriac o kóde. Zvážte nasledujúci diagram mikroúrovne prevzatý z fór StackExchange a predstavte si, že musíte sledovať tento neporiadok.

Našťastie s X-Ray, AWS má nástroj, ktorý môže výrazne zjednodušiť ladenie mikroprocesov. X-Ray je v podstate služba, ktorá automaticky zhromažďuje denníky požiadaviek od každej nasadenej služby, zefektívňuje tieto denníky podľa služieb a kombinuje ich s inými údajmi, ako je latencia a priepustnosť, aby prezentovala informačnú snímku o tom, čo sa vždy deje. vo vašom systéme.

X-Ray pracuje na architektúrach bez mikroskopov a serverov. Ďalšou vecou, ​​ktorú treba mať na pamäti, je to, že nie je k dispozícii vo všetkých ponukách AWS (iba písanie Amazon EC2, Amazon EC2 Container Service (Amazon ECS), AWS Lambda a AWS Elastic Beanstalk) a iba tri programovacie jazyky / prostredia sú podporované ako teraz: Java, .NET a Node. Je to tak preto, že X-Ray musí priamo komunikovať s vašim kódom a vyžaduje značné úsilie Amazonu o vývoj.

To znamená, že som stopercentne presvedčený, že čoskoro bude podporovaných viac jazykov (ja osobne vidím Goa, Scalu, Kotlina atď., Čoskoro sa dostanem podpory a tlmočené jazyky budem sledovať neskôr).

záver

V tomto článku som chcel iba ukázať, že existuje viac AWS ako EC2, ELB, RDS, S3 atď. Nejde iba o infraštruktúru, ale aj o podporné nástroje, kde AWS rýchlo vyniká. O týchto úžasných ponukách nepočujeme, pretože Amazonka nemá priestor a rozpočet na ich propagáciu. V súčasnosti existuje takmer 100 ponúk od spoločnosti AWS.!

Je nepravdepodobné, že by ste sa o týchto službách dozvedeli na významnej udalosti alebo o nich našli knihy / kurzy. Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je prihlásiť sa na odber oficiálnych oznámení spoločnosti AWS a zistiť, či sa objavilo niečo nové, čo vám uľahčí život!

Ak ste zvedaví na informácie o AWS, choďte na údom, a nájdete stovky online kurzov pre požadovaný predmet.

Tagy:

  • AWS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map