7 spôsobov, ako bez serverov, je vychádzajúca technológia

Neskoré, bez serverov výpočtová technika rýchlo nabrala na sile. Za posledných pár rokov, najmä spoločnosť AWS, viedla rozhovory pri prijímaní podnikov.


Uvedením výpočtovej platformy bez serverov Lambda v roku 2014 sa spoločnosť AWS dostala na prvé miesto v revolučnom vývoji trendov..

Výsledkom je, že súčasná éra moderného sieťového priemyslu prechádza obrovským cvalom. Mince technológie „Serverless computing“ rýchlo vyrastali z púčikov.

S tradičnými metodikami sa zmení paradigma. „Počítač bez serverov“ je v odvetví cloud computingu stúpajúcou hviezdou. Výsledkom je veľa výhod.

Inými slovami, architektúra serverless computing je navrhnutá tak, aby bola výhodná. Tu je vykonávanie kódu pod úplnou kontrolou a je spravované poskytovateľom cloudu. Úlohou vývojára je preto ľahký vývoj aplikácie a jej nasadenie na servery.

Architektúra bez serverov
Zdroj: tonyfendall

za prvé, pre ľudí v prospech, zavádzanie metodológie bez serverov poskytuje riešenia pre pracovnú silu.

za druhé, pokiaľ ide o ostatných, ktorá je pokrokovou technológiou, ktorá má priniesť revolúciu, vyzýva na presvedčenie o novej technológii.

Medzitým, ak hľadáte viac informácií o spotrebe alebo ak máte nejaké dilemy týkajúce sa investovania do výpočtov bez serverov, zvážte nasledujúce body.

Pokročilá architektúra bez serverov

Táto technológia funguje s RestAPI. Je bez námahy vytvárať rozhrania API bez serverov pomocou rámcov. Aby ste mohli začať s vývojárom, musíte iba vyvinúť aplikačný rámec, kód na ping backend a knižnicu na spracovanie údajov..

Najvýznamnejšou výhodou, ktorú následne využijete, je model „pay as you use“. To znamená; celá schéma je nákladovo efektívna, kým je nasadenie na dobrej ceste. Rámec bez serverov sa hodí pri integrácii rôznych rozšírení. Vďaka kognitívnej inteligencii, analýze údajov, chatbotom budete mať možnosť vytvárať rôzne aplikácie.

Realizácia okrajov a nákladová efektívnosť

Keďže flotilu serverov nasadzuje počítačová platforma bez serverov na primárnom mieste po celom svete – váš kód sa vykonáva na okraji, v blízkosti používateľov. Čas odozvy je preto rýchlejší a platíte za prostriedky, ktoré používate.

Platíte iba za čas vykonávania funkcie – trvanie a frekvenciu vykonávania kódu. Naopak, zahrnuté v iných modeloch cloud computingu, je povinné platiť aj za nečinné zdroje.

Model „pay as you use“

Existuje veľa služieb, ktoré ponúkajú poskytovatelia na okraji a StackPath je jedným z nich. Môžete ho začať už od 10 dolárov mesačne, čo zahŕňa vykonanie 15 miliónov žiadostí.

Fungovať ako služba (FaaS)

Implementácia technológie spadá pod „Fungovať ako služba (FaaS).“

Dodávateľ cloudu tu zodpovedá za spustenie a zastavenie platformy kontajnera. Medzi ďalšie činnosti patrí kontrola bezpečnosti infraštruktúry, škálovateľnosť. Ďalším pozitívnym bodom je, že vývojári môžu spúšťať kód ľubovoľnej služby aplikácií / backendov bez poskytovania serverov.

Ak hovoríme o AWS FaaS, potom Lamda spracuje všetku funkčnosť po tom, ako vývojári odovzdajú kód. S implementáciou AWS Lambda je tiež možné automaticky spúšťať z akýchkoľvek služieb AWS, z webovej alebo mobilnej aplikácie.

Nanoservices

V súčasnej dobe sa ľudia rozhodnú pre logickú doménu. Dôvodom je jednoduchosť poskytovania nových služieb v životnom prostredí. Pri navrhovaní použiteľnej aplikácie existuje minimálne úsilie pri kódovaní. Do kontextu prichádza význam domény nazývanej „Nanoservices.„Táto mikroservis je opakovane použiteľná a ľahko nasaditeľná.

Najdôležitejšie je, že kompatibilita architektúry bez serverov s architektúrou nano-služieb je neuveriteľná. Krása nano služieb spočíva v tom, že každá funkčnosť prichádza s koncovým bodom API. Každý koncový bod tiež odkazuje na jeden samostatný funkčný súbor. Výsledkom je implementácia jedného CRUD (Create, Retrieve, Update, Delete).

Táto funkčnosť mikroservisu sa predovšetkým integruje do podnikového riešenia prostredníctvom súboru malých služieb. Toto klipy dobre fungujú pri práci bez serverov. Výsledkom je zlepšenie vyváženia záťaže a škálovateľnosti. Už nemusíte manuálne konfigurovať klastre a vyrovnávače zaťaženia serverov.

Výpočtové skúsenosti na základe udalostí

Ak máte vysokú mieru volaní na funkcie, radi by ste sa obávali nákladov na infraštruktúru a poskytovania serverov. V takýchto situáciách, na záchranu, prichádzajú ziskové zariadenia od poskytovateľov bez serverov, ako je Microsoft Azure, Google Cloud Functions.

EventTriggering
Zdroj: JetBrains

Funkcie môžete spúšťať na základe udalostí, ako je napríklad odovzdanie obrázka, akcia používateľa, dostupnosť správy atď.

škálovateľnosť

V tradičnom kontexte je škálovateľnosť ťažkopádna. Musíte vykonať horizontálne škálovanie veľkosti a výpočtového výkonu uzla. Vertikálne škálovanie je ďalším procesom na zachovanie počtu pracovných uzlov. Zadná a trhacia sila človeka.

ServerlessScalability
Škálovateľnosť bez serverov

Avšak bez serverov sa nemusíte obávať. Výpočtová platforma automaticky upraví veľkosť infraštruktúry na spustenie kódu. Musíte len zistiť vhodný spúšťač pre konkrétnu udalosť, ktorá sa má uskutočniť. Pri každom spustení sa kód spustí súčasne.

Rozhodnutia o kapacite

Podľa prieskumu je 30% fyzických serverov v a komatózny stav. Približná hodnota je približne 11 miliónov serverov na celom svete. Ak sa rozhodnete pre tradičnú funkčnosť servera, je pravdepodobné, že skončíte medzi týmito 30%. Server pri nečinnosti v dátovom centre vyžaduje, aby vaša investícia pokračovala v ďalšom používaní. To znamená; s týmto plánom padneš na koniec.

Obmedzenie bez serverov

Na druhej strane je v pláne s výpočtom bez serverov to, že predajcovia dostanú obušok. Spoločnosti už nemusia závisieť od rozhodnutia o kapacite. Prijímajú rozhodnutia a umožňujú požadovanú kapacitu pri správnej príležitosti založenej na potrebách podniku – celkovo, celkovo dobrá návratnosť investícií..

záver

Na záver možno povedať, že vývojári a investori všade prijímajú túto rastúcu technológiu. Jednoduchosť štruktúry použitia robí výpočty bez serverov nákladovo efektívne. Výsledkom je, že budúcnosť je tu vďaka počítačom bez serverov.

V rámci postupu integrácie dodávatelia poskytujú rozhranie API na odovzdanie funkcie s adresou URL, do ktorej má používateľ prístup. Dôležitá je dôvera v ne. Okrem spoločností AWS Lamda a Microsoft Azure existujú aj ďalší významní hráči na trhu. Rámce, ako sú cloudové funkcie Google, IBM OpenWhisk tiež predstavujú vlnu bez serverov.

Pri pohľade na súčasný model prechodu sa mnoho spoločností zapojilo do revolučnej kampane bez serverov. Aby som to zhrnul, môžete očakávať, že táto rastúca technológia dosiahne vrchol cloudového ekosystému.

Tagy:

  • bez servera

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map