7 geriausios atvirojo kodo debesų platformos, skirtos įmonei

Sukurkite savo debesį ir sutaupykite milijonus!


Reikia rūpintis daugybe dalykų, tokių kaip serverio erdvė, kūrimo aplinka, saugumas, programinės įrangos paketai, programinės įrangos atnaujinimai, aparatinės įrangos priežiūra, kad visos platformos priežiūros išlaidos paprastai būna didžiulės. Bendrovės, kurios kuria ir diegia programas, turi skirti daug savo išteklių platformos veikimui palaikyti – šaltinius, kuriuos kitu atveju būtų galima panaudoti programinės įrangos kūrimo tikslams.

Štai kodėl atsirado debesų platformos sprendimų poreikis. Šiuose sprendimuose naudojamas debesų kompiuterijos modelis, kuris suteikia viską, ko reikia kūrėjams, norint atlikti savo darbą, pradedant nuo priglobtos kūrimo aplinkos ir duomenų bazių priemonių, baigiant programų valdymo galimybėmis. Kūrėjai, dirbantys debesų platformoje, turi prieigą prie visų išteklių, reikalingų programinės įrangos programoms kurti, diegti ir paleisti. Įmonėms debesų platforma galėtų suteikti keičiamą bazę naujoms programoms, kurias reikia pristatyti per trumpą laiką. Taikant modelį „mokėk, kaip auga“, nereikia ilgalaikių investicijų į vietines platformas.

Kodėl atviro kodo??

Dabar, kai mes paskelbėme debesies pranašumus, palyginti su tradicinėmis, vietoje esančiomis platformomis, kitas klausimas, kurį reikia užduoti, kodėl atvirojo kodo debesų platforma yra geresnis pasirinkimas nei patentuota debesų platforma. Akivaizdžiausias atsakymas yra kaina: patentuotų sprendimų licencijose visada nurodomos didesnės kainos. Kitas svarbus pranašumas yra lankstumas ir laisvė rinktis iš daugybės įvairių rėmų, debesų ir paslaugų.

Kita vertus, patentuotos platformos gali jus susieti su jiems priklausančiais įrankiais ir paslaugomis. Mainais jie siūlo tam tikrus pranašumus, tokius kaip įsipareigojimas SLA (paslaugų lygio susitarimai) ir atleidimas jus nuo tokių kliūčių, kaip testavimas ir integracija, tačiau šie pranašumai vargu ar atsveria atvirumo pranašumus..

Žemiau rasite pasirinkimą atvirojo kodo debesų platformų, skirtų įmonei, valdančiai šiandienos rinką.

Debesų liejykla

Iš pradžių sukūrė „VMware“ (dabar priklauso „Pivotal Software“), Debesų liejykla pabrėžia, kad yra prieinama kaip atskira atvirojo kodo programinė įranga, dėl kurios ji tampa nepriklausoma nuo debesies paslaugų teikėjų. Jį galima diegti „VMware vSphere“ ar kitose debesų infrastruktūrose, tokiose kaip „HP Helion“, „Azure“ ar AWS. Arba jūs netgi galite pasirinkti priglobti jį savo „OpenStack“ serveryje.

Naudodama statybinius paketus, „Cloud Foundry“ palengvina vykdymo laiką ir palaikymą. Kai tik stumiate programą, „Cloud Foundry Application Runtime“ pasirenka jai patogiausią „packpack“. Tada „buildpack“ pasirūpina programos sudarymu ir paruošimu paleidimui.

„Cloud Foundry“ sukurta taip, kad būtų galima greitai pritaikyti programas ir diegti jas naudojant labai keičiamą architektūrą ir „DevOps“ palankias darbo eigas. Jos palaikymą kalbomis sudaro „Python“, „Ruby“, PHP, „Java“ ir „Go“, tarp daugelio kitų. Tačiau norint tinkamai tilpti į „Cloud Foundry“, rekomenduojama, kad jūsų projektas atitiktų „Dvylikos faktorių“ taikymo standartą: metodiką, specialiai sukurtą kuriant optimalias programinės įrangos, teikiamos paslaugas („SaaS“) programas..

Udemy gavo puikų debesies kūrimo kursą su „Cloud Foundry“.

WSO2

Jei intensyviai dirbate su SOA, būtinai turite susidoroti su daugybe vidinių ir išorinių API. Štai toks scenarijus WSO2 šviečia dėka savo API tvarkyklės, kuri sugeba valdyti visą API gyvavimo ciklą. WSO2 užtikrina atitiktį daugumai reikalavimų, kuriuos gali pateikti jūsų klientai, įskaitant versijų kūrimą, API dokumentaciją ir SSL iškrovimą..

WSO2 naudoja parduotuvės koncepciją, kurioje kūrėjai gali rasti, išbandyti ir įvertinti API. Diegimas yra paprastas ir aiškus, suteikiantis daug galimybių valdyti API srautą. Ji taip pat siūlo automatinio atkūrimo funkciją tuo atveju, jei įvyksta sustabdymas. Visomis šiomis savybėmis siekiama sumažinti laiką iki pateikimo į rinką, supaprastinti išlaidų valdymą ir apskritai pagerinti verslo procesų judrumą.

Didelis „WSO2 API Manager“ pliusas yra lengvas integravimas į „WSO2 Identity Server“, kuris yra API valdomas IAM (tapatybės ir prieigos tvarkyklės) sprendimas. Ši integracija siūlo draugišką platformą autentifikavimui debesų aplinkoje.

Debesuota

Debesuota yra orkestravimo sistema, skirta modeliuoti programas ir paslaugas automatizuojant jų gyvavimo ciklą. Tai apima galimybę diegti bet kurioje debesies aplinkoje ar duomenų centre ir atlikti nuolatinę priežiūrą. Čia taip pat siūlomi įrankiai, skirti stebėti visus diegiamų programų aspektus, aptikti gedimo sąlygas ir jas išspręsti rankiniu arba automatiniu būdu.

Viena ryškiausių „Cloudify“ funkcijų yra TOSCA pagrįstas brėžinių modeliavimas. Ši naujovė leidžia kūrėjams naudoti YAML kuriant programos topologijų brėžinius. YAML yra žmonėms suprantama duomenų seka serija, naudojama apibrėžimams, pagrįstam TOSCA specifikacija, rašyti, kuris suteikia kūrėjams standartizuotą būdą apibūdinti programų, sistemų ir debesų infrastruktūros komponentų sujungimus..

Debesų debesų orkestravimas sukuria tvirtą pagrindą IT valdymui ir saugumui, leisdamas vartotojams taikyti prieigos apribojimus su skirtingais vaidmenimis ir leidimų lygiais. Norėdami susisiekti su išorinėmis paslaugomis, tokiomis kaip „Kubernetes“ konteineriai, debesies paslaugos (AWS, Azure, vSphere, OpenStack) ir konfigūracijos valdymo įrankiai (Lėlių, „Ansible“, „Chef“), „Cloudify“ naudoja savo oficialių papildinių rinkinį, o daugelį kitų paslaugų palaiko bendrieji. esami įskiepiai.

„OpenShift“

„OpenShift“ yra „Kubernetes“ pagrįsta platforma, turinti lankstų ir labai greitą diegimo programą bei plačią API palaikymą, leidžiančią kūrėjams išplėsti platformą pagal savo poreikius. Jis sukurtas atsižvelgiant į saugumą, kurį iliustruoja pavyzdys: tikimasi, kad konteineriai veiks kaip ne šakniniai vartotojai, o kai ne tas atvejis, „OpenShift“ reikalauja aiškaus nepaisymo, kad būtų paleistas konteineris..

Norint naudoti „Kubernetes“, reikia nemažai serverių, o norint jį įsisavinti reikia tam tikros mokymosi kreivės. Štai kodėl ši platforma nėra tinkama mažiems dislokavimams, nebent jie artimiausiu metu galėtų virsti didesne dislokacija.

„OpenShift“ vartotojai pabrėžia greitas jos diegimo ir konfigūravimo procedūras, taip pat yra lengva prižiūrėti modulius ir pavaras. Kitas pliusas yra tai, kad turite savo „Git repo“. Tai, kas jiems nepatinka, yra sunkumai skaitant ir aiškinant žurnalus. Visų pirma, kai įkeliant projektą kyla nesėkmių, sunku suprasti, kur yra problema.

Mokymasis „OpenShift“ yra lengva.

Tsuru

Pradėjo veikti antrasis pagal dydį komercinės televizijos tinklas „Rede Globo“ visame pasaulyje Tsuru kaip „Docker“ pagrindu sukurtas „PaaS“ (platforma kaip paslauga) produktas, galintis suprojektuoti ir paleisti programas gamybos aplinkoje. Tai yra atvirojo kodo kelių teikėjų platforma, palaikanti svetaines, kuriose yra milijonai vartotojų, kurią sukūrė Globo.com.

„Tsuru“ vartotojai tvirtina, kad tai žymiai pagerina laiko pateikimą rinkai, neatsisakydami paprastumo, aukšto prieinamumo, saugumo ar stabilumo. Jį galima naudoti įvairiose debesies infrastruktūrose, nesvarbu, ar jos būtų viešos, ar privačios, jei jas palaiko „Docker“ įrenginys. Tai taip pat palaiko beveik visas turimas programavimo kalbas, kurios suteikia kūrėjams laisvę pasirinkti pagal savo pageidavimus.

Naudodami „Tsuru“ galite naudoti įvairias duomenų saugyklas, įskaitant SQL ar NoSQL duomenų bazes, arba atmintyje esančias alternatyvas, tokias kaip „Memcached“ arba „Redis“. Jūs tiesiog pasirenkate vieną iš savo pasirinkimų ir prijunkite jį prie savo programos. Norėdami valdyti programą, galite pasirinkti naudodami komandinę eilutę arba žiniatinklio sąsają, o vėliau įdiegti naudodami „Git“. „Tsuru“ infrastruktūra pasirūpins visomis niekiškomis smulkmenomis.

Stackato

Stackato yra daugiapakopis „PaaS“ produktas, pagrįstas „Cloud Foundry“ ir „Docker“ ir kuris veikia ant debesies infrastruktūros ir yra jūsų programų paleidimo platforma. „Stackato“ vartotojai sako, kad ji suteikia lanksčią ir tvirtą programų platformą, kuri padeda pagerinti tiek debesų administratorių, tiek kūrėjų produktyvumą. Tai puikiai tinka įmonės debesų diegimui, derinant prieigą prie VM debesies infrastruktūroje lankstumo su automatizuota konfigūracija, kurią teikia visavertė „PaaS“. Palaikomos debesų infrastruktūros apima „HP Cloud Services“, „Citrix XenServer“, AWS, „OpenStack“, „VMware“ ir kt..

Stackato mieste kiekviena programa turi savo „Linux“ konteinerį (LXC), kuris garantuoja efektyvų ir saugų išteklių paskirstymą. Jos teikiamų paslaugų spektrą sudaro: „Helion Control Plane“, kurį „Stackato“ naudoja bendravimui su pagrindiniu debesiu ir aptarnavimo ciklams valdyti; „Helion Service Manager“ – programoms prieinamų priedų paslaugų saugykla; „Helion Cloud Foundry“ – elastinga veikimo trukmė, skirta supaprastinti programų prieglobą ir plėtrą; „Helion Code Engine“, nepertraukiamo pristatymo paslauga, integruota su „Git“ saugyklomis, tiek privačiomis, tiek viešosiomis, ir „Helion Stackato Console“, žiniatinklio sąsaja, skirta valdyti visas „Helion Cloud“ funkcijas.

Alibaba

Nors vargu ar jis minimas kalbant apie atvirojo kodo debesų platformas ir „PaaS“, Alibabos debesis skaičiavimo verslas augo meteorizmo tempais, jau užkariavęs 50% Kinijos viešosios debesų rinkos ir sąžiningai išmokęs aptarnauti rinkas už Kinijos ribų. Pavyzdžiui, jie pradeda teikti paramą atsiskaitymams JAV doleriais 168 šalyse ir kuria paslaugas, specialiai pritaikytas užsienio rinkoms..

„Alibaba“ siūlomos debesų platformos paslaugos apima daugybę nemokamų funkcijų, įskaitant konteinerių paslaugas „Docker“ ir „Kubernetes“, konteinerių registrą, automatinį mastelio keitimą ir „DataWorks“, saugią aplinką duomenų plėtrai neprisijungus. Jos paslaugos yra gerai dokumentuotos ir pridedamos su viskuo, ko gali prireikti norint iškart perkelti programas į debesį, pavyzdžiui, su daugybe mokymo vaizdo įrašų. Vykdydamas keletą paprastų žingsnių ir neinvestuodamas dolerio, „Alibaba“ kviečia jus pradėti statybas nedelsiant.

Pagaliau…

Laimei, kad visi kūrėjai, atvirumas valdo debesų pasaulį. Prieš porą metų konkuruodami dėl konteinerių technologijų („Docker“, „Kubernetes“, „Mesos“, „Nomad“, „ECS“, galima tik paminėti kelis), grasinome padalyti rinką į vandeniui nelaidžius skyrius, sukeldami nemažą riziką, kai tik reikėjo išsirinkti platformą. Tačiau, nors šiais laikais galima pasirinkti daugiau platformų, skirtumai tarp šių dienų atvirojo kodo pasirinkimų yra tik dėl detalių: skirtingos išlaidų schemos, skirtingi valdymo įrankiai, skirtingas požiūris į saugumą. Kitaip tariant, jei šiandien pasirinksite atvirojo kodo debesų platformą ir nebūsite patenkinti, rytoj galite pereiti prie kitos, o išlaidos jūsų nenužudys..

Turėdami informacijos, kurią mes jums čia pateikėme, jūs, tikimės, galėsite pasirinkti jūsų poreikius geriau atitinkančią platformą, leidžiančią pamiršti tokius galvos skausmus kaip serverio talpa, tarpinė programinė įranga, sistemos, virtualios mašinos, duomenų saugyklos ir pan. Išlaisvinę visa tai, galėsite visus savo išteklius ir visą dėmesį sutelkti į vieną dalyką, kuris jums tikrai svarbus: kuo greičiau pristatykite „kick-ass“ programą savo vartotojams ir palikite juos laimingus kol naudojasi.

ŽENKLAI:

  • Atviro kodo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map