7 najlepších riešení Cloud PBX pre malé a stredné firmy

Ak hľadáte telefónny systém na pracovisku, pravdepodobne ste videli skratku PBX dosť často. PBX je skratka pre Súkromná pobočková burza. Na rozdiel od verejnej telefónnej siete PBX umožňuje firmám prevádzkovať svoju telefónnu sieť samostatne.


Tradične boli PBX systémy dostupné iba ako on-premise riešenia. To znamenalo prísnu samosprávu, vysoké náklady na údržbu a komplexnosť na vysokej úrovni.

Aj keď sú používatelia PBX stále k dispozícii ako on-premise riešenia, odporúča sa, aby hostili svoj telefónny systém cez cloud.

Nielen preto, že je oveľa dostupnejšia, ale aj preto, že sa ľahšie spravuje a môžete využívať výhody jedinečných funkcií. Na ilustráciu uvádzame niektoré z týchto funkcií:

 • Hosting mimo stránky. Váš telefónny systém je prevádzkovaný a udržiavaný poskytovateľom služieb, čo znamená, že dátové centrá sú mimo pracoviska. To zmierňuje potrebu pravidelnej údržby hardvéru.
 • Telefóny IP. Cloudové PBX systémy fungujú výlučne cez Ethernet. To znamená, že celá vaša spoločnosť môže používať VoIP telefóny a / alebo mobilné telefóny odkiaľkoľvek, kde je pripojenie na internet.
 • Jednoduchá správa. Cloudové PBX riešenia integrujú všetky základné funkcie do online dashboardu. To znamená, že z prehliadača môžete priamo smerovať, prideľovať povolenia, spravovať konfigurácie telefónu atď.
 • flexibilita. Či už ste na služobnej ceste alebo mimo kancelárie, služba Cloud PBX zaisťuje, že vaši klienti a tím sa s vami môžu kedykoľvek spojiť.
 • Žiadne ďalšie náklady. Riešenia zobrazené v tomto príspevku sú postavené výlučne na modeli založenom na pláne. Platíte iba za potrebné funkcie, nič viac a nič menej.

A napokon, prechod na digitálne zabezpečenie vám umožní integrovať vašu vybranú platformu Cloud PBX s vašimi obľúbenými nástrojmi na riadenie vzťahov so zákazníkmi. Páči sa mi to Salesforce, Zendesk, voľný, Freshdesk, a veľa ďalších.

V jednom okamihu, prechod na digitálny systém vášho firemného telefónu bol len o nákladovej efektívnosti. V týchto dňoch môžete mať úžitok zo zvýšenej produktivity, ľahkej škálovateľnosti a stoviek integrácií s nástrojmi, ktoré vaša firma už používa.

Pozrime sa bližšie na možnosti, ktoré máte pre niektoré z najlepších riešení Cloud PBX na trhu.

Len zavolaj

Len zavolaj

JustCall je cloudový PBX systém, ktorý poskytuje majiteľom firiem telefónne čísla vo viac ako 70 krajinách. Telefónne čísla, ktoré vytvoril JustCall, sa zobrazujú ako miestne čísla vždy, keď kontaktujete svojich klientov, čo poskytuje úplnú transparentnosť.

Miestne číslo eliminuje potrebu klientov starať sa o legitimitu hovorov, ktoré prijímajú. Krátko po registrácii ako zákazník JustCall budete mať možnosť vygenerovať nové telefónne čísla v ktorejkoľvek krajine, ktorú uprednostňujete..

Najlepšie zo všetkého je, že nejde iba o racionálnu skupinu telefónnych čísel. Zoznam funkcií JustCall siaha široko ďaleko, pokiaľ ide o zabezpečenie toho, aby ste boli vy a vaši klienti neustále v kontakte. A tu je návod.

 • Presmerovanie hovorov. Na dovolenke? Žiadny problém. JustCall môže presmerovať alebo distribuovať hovory na číslo podľa vášho výberu, aj keď ste mimo kancelárie.
 • Distribúcia tímu. Žiadny hovor by nemal zostať nezodpovedaný. Tímové funkcie JustCall vám umožňujú priradiť viacerých zamestnancov k jednému číslu.
 • schôdzky. Pomocou niektorého z dodaných miniaplikácií na webe môžete na svoj web pridať formulár schôdzky. Týmto spôsobom si môžu klienti naplánovať schôdzky v čase, ktorý im vyhovuje.
 • integrácia. JustCall podporuje viac ako 30 integrácií s vašimi obľúbenými platformami CRM a Helpdesk.
 • monitorovanie. Plánujete vyškoliť novú dávku zamestnancov centra technickej podpory? Zabudované monitorovacie funkcie vám umožňujú rýchlo identifikovať potenciálne chyby, ktoré učitelia robia, a meniť ich na cestách.

Spoločnosť neustále aktualizuje svoju platformu novými funkciami a nástrojmi, ktoré vám pomôžu čo najlepšie využiť váš telefónny systém. Pokiaľ ide o stanovovanie cien, je spravodlivé a flexibilné. S najdostupnejším plánom začína už od 25 dolárov mesačne na číslo.

Aircall

AirCall

Hľadáte riešenie pre firemné telefóny, ktoré sa môže rozširovať s rastom vašej firmy? Nehľadajte ďalej ako Aircall. Ideálna voľba pre majiteľov firiem, ktorí chcú založiť vlastné call centrum a rozšíriť ho spolu s rastom podnikania.

Ako je teda ťažké používať Aircall v praxi? Dobrou správou je, že všetko od registrácie po vytvorenie prvého telefónneho čísla je do značnej miery automatizované. Po nastavení štruktúry tímu môžete začať pridávať telefónne čísla z viac ako 50 krajín.

Každé číslo, ktoré vytvoríte, si môžete prispôsobiť podľa požiadaviek krajiny a navyše môžete prideliť číslo konkrétnemu členovi tímu. Napríklad niekto, kto pracuje z oblasti, v ktorej vyberáte číslo, ktoré sa má nachádzať.

Aircall pre lepšie podnikanie

Ale to nie je všetko. Ak chcete, aby vaše call centrum bolo čo najúplnejšie, budete potrebovať podporu pre integráciu tretích strán. Pravdepodobne ste už spravovali svoj zoznam klientov pomocou softvéru technickej podpory alebo inak.

A dokonca aj v tomto oddelení Aircall prichádza s podporou, ktorú poskytujú. Aktuálny zoznam integrácií obsahuje viac ako 100 nástrojov a platforiem, ktoré používajú moderní podnikatelia. Páči sa mi Zoho, Shopify, SnapCall, Pipedrive a mnoho ďalších.

RingCentral

RingCentral

RingCentral je voľba primárneho telefónneho systému pre viac ako 400 000 podnikateľov na celom svete. Či už ste malý podnik alebo rastúci podnik – RingCentral poskytuje množstvo funkcií, ktoré vyhovujú vašim potrebám.

Ako cloudová VoIP platforma, RingCentral vyniká funkciami pre hlasové hovory, mobilné textové správy, ale aj konferenčné možnosti pre video a audio.

Ukážka hovorov RingCentral

Jednou z najvyhľadávanejších funkcií pre RingCentral je ich zjednotené prostredie pre mobilné zariadenia a stolné počítače. To zaisťuje, že zamestnanci majú vždy prístup k dôležitým hovorom (zmeškaným alebo nie), či už sú na cestách alebo v kancelárii.

Prostredníctvom distribúcie môžete v rámci svojho podnikania prideliť rôzne tímy pre rôzne odvetvia. napr. Zákazníci, ktorí potrebujú technickú alebo finančnú pomoc.

Ceny začínajú na 20 dolárov mesačne pre plán Essentials, pričom Ultimate (all-inclusive) sa začína na 50 USD mesačne. Nezabúdajte, že tieto náklady na predplatné nezahŕňajú individuálne telefónne čísla, ktoré začínajú približne 5 $ na jedno medzinárodné číslo.

8 × 8

8x8

8 × 8 je zameraná na pomoc malým a stredným podnikateľom pri vytváraní dynamického telefónneho systému v celej podnikovej štruktúre. Vďaka špičkovej technológii – 8 × 8 je schopná poskytovať vysokorýchlostné PBX služby bez použitia internetového pripojenia.

Ako platforma all-in-one dokáže 8 × 8 poskytnúť viac ako len tradičný systém správy telefónu. Na ilustráciu uvádzame zhrnutie 3 základných produktov, ktoré zákazníkom 8 × 8 poskytuje:

 • Virtuálna kancelária. Tradičná cloudová telefónna služba využívajúca VoIP. Ideálne pre majiteľov malých firiem, ktorí potrebujú spoľahlivé telefónne číslo na oslovenie zákazníkov.
 • Virtuálna kancelária Pro. Pro verzia toho istého plánu obsahuje ďalšie funkcie, ako je fax, konferencie a schopnosť zaznamenávať hovory. Ideálne, ak vaša firma rastie a vy sa chystáte uzavrieť obchod vo vzdialenom pracovnom prostredí.
 • Virtuálne kontaktné centrum. Plnohodnotné skúsenosti s kontaktným centrom nad cloudom. Patria sem nástroje na generovanie správ, analýzu údajov v priebehu času a oveľa viac. Vhodný pre etablované firmy, ktoré prichádzajú do styku s tisíckami klientov každý deň.

Jednou z funkcií, s ktorou vyniká 8 × 8, je informačný panel zamestnávateľa. Tento dashboard vám pomôže spojiť všetkých vašich zamestnancov do jedného jednotného systému. Zamestnanci môžu medzi sebou chatovať, prideľovať hovory alebo spravovať nevybavené hlasové správy.

V neposlednom rade, ak sa rozhodnete ísť s 8 × 8 – jeden z ich špecialistov PBX vám poskytne úvodnú prehliadku produktu, ktorá trvá až hodinu. Zabezpečíte tým, že ste plne oboznámení so všetkými ich základnými funkciami a ako môžu tieto funkcie prospieť vašej firme.

RingOver

RingOver

RingOver je francúzska telekomunikačná platforma, ktorá vám pomôže vytvoriť vlastné digitálne call centrum za menej ako 5 minút. Od telefonického centra k telefónnemu číslu a od prvého volania klienta. To všetko vďaka dôkladne optimalizovanej infraštruktúre, ktorá vám pomôže dosiahnuť vaše ciele.

Aby sme lepšie porozumeli tomu, ako je RingOver lepší ako tradičné interné systémy PBX, pozrime sa na hlavné funkcie.

 • Vytvorte telefónne číslo vo viac ako 60 krajinách bez obmedzenia odchádzajúcich alebo prichádzajúcich hovorov.
 • Pomocou svojho cloudového call centra môžete odosielať texty, chatovať s klientmi, poslať fax alebo prijímať hlasové správy.
 • Funguje so stolnými počítačmi a mobilnými zariadeniami – prijímajte hovory klienta z ľubovoľného miesta, kde je prístup na internet.
 • Dynamický rozvádzač, ktorý môžete použiť na štruktúrovanie interaktívnych zážitkov z navigácie pre svojich klientov. Napr. Stlačením tlačidla 1 alebo 2 získate prístup k určitému oddeleniu.
 • Úplne podrobné správy o prichádzajúcich / odchádzajúcich hovoroch, histórii zamestnancov a ďalšie.
 • Ľahká integrácia s vašou obľúbenou platformou pre riadenie vzťahov so zákazníkmi.

Najlepšie zo všetkého je, že mimo procesu inštalácie RingOver nemusíte robiť nič. Informačný panel, ktorý získate po registrácii, je all-inclusive. To znamená, že hneď po dokončení registrácie môžete začať pridávať nové čísla a členov tímu.

Integrácia RingOver

Najobľúbenejší plán (napájanie) začína na zhruba 60 dolárov mesačne. To zahŕňa neobmedzené volania do viac ako 100 krajín po celom svete. Ďalej budete mať možnosť integrovať svoje call centrum s viac ako 15 najpopulárnejšími CRM platformami na trhu.

Jednotlivé recenzie ukazujú, že RingOver má výrazné hodnotenie z hľadiska technickej podpory. Inými slovami, ak ste nikdy predtým nepoužívali cloudové PBX riešenie – jemný ľud v RingOver vám rád pomôže, aby ste mohli začať čo najrýchlejšie.

Nextiva

Nextiva

Nextiva je jedným z najstarších a pravdepodobne najpopulárnejších riešení PBX na trhu založených na cloudoch. Spoločnosť sa môže pochváliť viac ako 15 ročnými skúsenosťami v oblasti digitálnych telefónnych systémov. A prežil niekoľko zmien vo všeobecnej technológii VoIP, ktorú dnes vidíme na webe.

Korunkovým klenotom za úspechom spoločnosti Nextiva je jej neustála práca na NextOS plošina. NextOS zahŕňa všetky aspekty komunikácie spojené s podnikovým prostredím. Konkrétne je spoločnosť Nextiva zameraná na spájanie tímovej a klientskej komunikácie do jedného jedinečného dashboardu. To zase poskytuje plynulé používanie digitálneho call centra.

Nextiva NextOS

Od základných funkcií, ako sú hlasové hovory, presmerovanie hovorov a fronty hovorov, až po zložitejšie nástroje, ako sú informácie o zákazníkoch a obchodné informácie.

Z dlhodobého hľadiska vám Nextiva pomôže zhromaždiť dostatok informácií o vašich zákazníkoch, aby ste lepšie porozumeli ich potrebám.

Toto je urobené pomocou A.I. ktorý spoločnosti Nextiva pomáha zhromažďovať kritické informácie o klientovi v reálnom čase. Keďže ide o pomerne jedinečný prístup, najlepšie vyhovuje stredným podnikom, ktoré sa snažia exponenciálne rásť v predpokladanom časovom rámci..

CloudTalk

CloudTalk

CloudTalk je konsolidovaný telefónny systém založený na cloude s integrovanou platformou call centra. Je navrhnutý tak, aby pracoval s modernými obchodnými nástrojmi, asistenčnou službou a obchodmi s elektronickým obchodom, čo pomáha zefektívniť komunikáciu medzi podnikmi. Najobľúbenejší mesačný plán začína na $ 20 a môže byť inovovaný podľa vašich potrieb.

Na rozdiel od zdĺhavých interných systémov PBX – CloudTalk funguje výlučne z prehliadača. To zaisťuje, že nastavenie vášho call centra zaberie iba niekoľko okamihov a môžete začať prijímať hovory prvý deň.

Analytika CloudTalk

Vy a vaši zamestnanci máte možnosť zaznamenať každý jednotlivý hovor a robiť si poznámky v reálnom čase. Preto máte slobodu robiť dlhodobé rozhodnutia, ktoré budú mať pozitívny vplyv na vaše podnikanie. A ak nie ste presvedčení, môžete vždy vyskúšať službu CloudTalk so 14-dňovou bezplatnou skúšobnou lehotou.

HubSpot je jedným z partnerov, s ktorým CloudTalk úzko spolupracuje, takže ak už máte existujúcu infraštruktúru HubSpot – môžete kombinovať obe platformy pre oveľa plynulejší zážitok so zákazníckou interakciou ako kedykoľvek predtým.

záver

Stále viac podnikov prijíma digitálne prostredie. A keďže údržba starších systémov sa stáva nákladnejšou, má zmysel hľadať iba spoľahlivé alternatívy. Cloudové telefónne systémy ponúkajú flexibilitu pri uzatváraní obchodov odkiaľkoľvek.

Najlepšie zo všetkého je, že sa to deje väčšinou z vášho prehliadača. Hovory môžete stále nahrávať, môžete spravovať zamestnancov a niektoré z riešení uvedených v tomto zozname idú z cesty, aby poskytovali čo najlepšiu komunikáciu s klientom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map