10 najlepších video tvorcov a editorov pre MacOS a Windows

Či už vytvárate krátky klip alebo zdĺhavé videozáznamy, výber správneho softvéru môže výrazne zmeniť konečný výsledok..


Bez ohľadu na vaše požiadavky potrebujete niečo rýchle, ľahké a výkonné súčasne. Aj keď je k dispozícii veľké množstvo video softvéru, nie každý z nich je pôsobivý. Nepotrebujete niečo, čo robí iba polovicu práce, a nútiš si stiahnuť iný softvér, aby si urobil druhú polovicu.

Napríklad, tam nejaký video softvér umožňuje iba vystrihnúť, orezať a skompilovať klipy. Nechcete to „len“, pretože to nestačí na vytvorenie pekných videí. Tiež by ste mali mať možnosť pridať filtre, špeciálne efekty, titulky, zvukové stopy, prechody atď.

Existuje tiež veľa online tvorcov videa, ale sú dobrí, keď máte minimálne požiadavky. Pre robustné funkcie, ľahšiu prístupnosť a potenciálne šetriaci čas, video softvér berie koláč bez pochýb.

Našťastie nájsť správneho tvorcu videa nie je také ťažké, pretože som pre vás urobil všetku ťažkú ​​prácu. Predtým, ako skočíme do zoznamu, uvádzame len niekoľko dôvodov, prečo potrebujete dobrý softvér na úpravu videa.

Obrovská možnosť

Ak máte v počítači nainštalovaný kvalitný softvér na video, môžete svoje videá upravovať akýmkoľvek spôsobom, aký si viete predstaviť. Môžete pridať špeciálne efekty, prechody, zvuk a veľa ďalších skvelých vecí. Môžete vyriešiť problémy so zvukom, orezať scény a dokonca upraviť záběry zo zelenej obrazovky.

Tam sú tiež niektorí tvorcovia videa, ktoré vám môžu pomôcť spolupracovať a pracovať na videu ako celku.

Zaoberá sa špičkovými požiadavkami

Softvér na úpravu videa zvládne špičkové požiadavky v tom zmysle, že aj keď chcete upravovať filmy, reklamy alebo marketingové videá, môžete to urobiť ľahko.

Aj keď existujú šance, možno budete chcieť iba editor videa pre jednoduché videá YouTube a nie celý film, ale iba vedomie, že softvér zvládne ťažkú ​​prácu, vám dáva pocit istoty, že nemusíte hľadať iných editorov videa. ak sa vaše požiadavky vôbec zvýšia.

Time-efektívne

Pretože dobrý softvér na úpravu videa dokáže ľahko zvládnuť veľké zaťaženie, váš počítač sa nebude musieť starať a nebude medzi tým zaostávať..

Nie je nič dráždivejšie ako časté oneskorenia. Prerušuje pracovný tok a stráca veľa času a nikto to nechce. To je len ďalší dôvod, prečo musíte ísť za dobrý video softvér.

Ako už bolo povedané, je čas sa konečne ponoriť do zoznamu.

Filmore

S povolením na 100 vrstiev médií, Wondershare Filmora je oveľa viac ako len základy úpravy videa. Môže vám pomôcť vytvoriť videá, ktoré doručia vašu správu veľmi podrobným a príťažlivým spôsobom. Môžete editovať videá na zelenej obrazovke, upravovať kľúčové snímky, odstraňovať šum na pozadí a vychutnávať si ostrú kvalitu s plnou podporou 4 kB.

Je rýchly a rýchlo sa zbaví problémov s akčnými kamerami, ako sú rybie oko a chvenie fotoaparátu. Ak máte radi efekty ako spomalený pohyb a spätný chod, môžete si s nimi zahrať.

Filmora je k dispozícii pre systémy Windows aj Mac.

Movavi

Vytváranie profesionálnych videí pomocou Movavi Video Editor je rovnako jednoduchý ako drag and drop prvky. Môžete pridať filtre, názvy a použiť atraktívne prechody. Ak sú vaše klipy neisté, môžete to ľahko opraviť. Má nástroj pre každú potrebu. Tu sú niektoré z najvýznamnejších funkcií:

 • Obraz v obraze
 • Prechod jedným kliknutím sa vzťahuje na všetky sekcie
 • Posúvajte a priblížte
 • Inteligentná stabilizácia

Tento softvér už obsahuje množstvo zabudovaných efektov a prvkov, ale ak by ste chceli viac, môžete prejsť do sekcie obchodu a získať nové, navrhnuté profesionálmi. Funguje to na oboch OS.

Camtasia

Podporuje nahrávanie obrazovky a tiež editáciu videa, Camtasia sa ľahko používa a je jedným z najpopulárnejších v tomto zozname. Aj keď sa dá použiť na akýkoľvek účel, musím povedať, že vytvárate výukové alebo inštruktážne videá, ale tento softvér môže byť ten, ktorý hľadáte.

Môžete pridať audio, tituly, anotácie, popisky a dokonca rôzne prechody. Okrem toho vám tiež umožňuje priblížiť a oddialiť a pridať animácie posunutia.

Najzaujímavejšou vlastnosťou tohto softvéru je to, že vám umožňuje vytvárať kvízy vo vašom videu. To je skvelé pre maximalizáciu zapojenia a interaktivity používateľov. Nezabudnite využiť ich bezplatnú skúšobnú verziu na vyskúšanie všetkých funkcií.

Adobe Premiere Pro

Čokoľvek, čo pochádza od spoločnosti Adobe, musí byť skvelé a Premiere Pro nie je nič iné. Má funkcie, ktoré zvládnu pokročilé požiadavky. V skutočnosti môžete svoj film, televízny obsah a webové videá upravovať bez toho, aby ste cítili štipku tepla.

Vďaka ich kreatívnym nástrojom a schopnosti integrovať sa s rôznymi inými aplikáciami sa z nich stal jeden z najpružnejších nástrojov v tomto zozname. Má AI nástroj s názvom Adobe Sensei, ktorý vám môže pomôcť výrazne ušetriť čas automatizáciou veľa úloh.

Nielen to, ale môžete tiež upravovať zábery v akomkoľvek formáte, či už ide o 8K alebo virtuálnu realitu. Skvelá vec je, že má ľahké pracovné toky proxy a rýchlejší HDR ProRes, ktorý vám pomôže pracovať tak, ako chcete.

Nakoniec stojí za zmienku, že Premiere Pro prichádza s Premiere Rush, čo je ďalšia aplikácia typu všetko v jednom, ktorá funguje na všetkých zariadeniach vrátane mobilných zariadení..

Da Vinci

Veľmi pokročilý video softvér s jednoduchým rozhraním, Riešenie DaVinci 16 kombinuje úpravy 8 kB, korekciu farieb, zvukovú postprodukciu a vizuálne efekty, všetko v rámci jedného nástroja. Zaujímavé je, že toto je jediný softvér na svete, ktorý to robí.

Medzi úpravami, farbami, zvukom a efektmi môžete okamžite prejsť bez prerušenia pracovného toku. Je to skvelé pre ľudí ako ja, ktorí majú radi multitasking.

Toto riešenie tiež umožňuje spolupracovať s členmi vášho tímu a pracovať na rovnakých projektoch naraz. Bez ohľadu na to, či ste jednotlivec alebo spoločnosť s veľkým počtom členov, je DaVinci Resolve 16 na to všetko vhodné, dokonca aj pre špičkové požiadavky, ako sú hrané filmy, reklamy atď..

Má niektoré skutočne pôsobivé funkcie, ktoré by ste si určite chceli vyskúšať. Softvér si môžete zadarmo stiahnuť pre Mac, Windows a Linux.

PowerDirector

PowerDirector 365 je ďalší skvelý softvér na úpravu videa a dodáva sa s 200 výkonnými nástrojmi na úpravu. Keď poviem „silný“, možno si myslíte, že bude ťažké zvládnuť to všetko. Našťastie to tak nie je. Tento softvér vám umožňuje vytvárať profesionálne videá bez toho, aby ste skutočne stratili myseľ. Uľahčuje to, aby ste mohli používať čokoľvek a všetko, čo je v ňom.

Keď už hovoríme o funkciách, môžete:

 • Pridajte objekty vlastných tvarov.
 • Pridajte kreatívne prechody
 • Využite pohybovú grafiku a animované tituly
 • Použite masku na odkrytie názvu
 • Video s pomerom strán 1: 1 pre sociálne platformy ako Instagram a Facebook
 • Upravte zábery zelenej obrazovky
 • Prístup k rôznym šablónam
 • Vytvorte video koláže

A zoznam pokračuje. Tento softvér môžete používať v systémoch Windows, Android a IOS.

iMovie

Používatelia Apple vedia, ako dobre iMovie je.

Ak máte počítač Mac alebo akékoľvek zariadenie IOS, môžete sa tešiť z používania tohto úžasného softvéru a bez námahy upravovať svoje videá. Môžete vytvárať upútavky v hollywoodskom štýle a skvelé filmy, a to aj v rozlíšení 4 kB.

Stačí si vybrať svoje zábery, pridať tituly, zvuk a efekty a prísť s profesionálnym videom. iMovie nemá najpokročilejšie funkcie, je však známa ľahkým používaním a verím, že je to obrovský faktor.

Môžete pridať filtre, upravovať klipy zo zelenej obrazovky a dokonca ich synchronizovať na všetkých zariadeniach s IOS. Napríklad môžete z iPhonu orezať niekoľko častí, pridať do iPadu efekty a dokončiť úpravy v počítači Mac. Aj keď si nie som istý, kto to robí, stále je to skvelá vlastnosť, pokiaľ ide o uskutočniteľnosť. ��

HitFilm Pro

Skvelé pre úpravy aj pre VFX, HitFilm Pro uľahčuje to tak, že obidve veci uchováva pod jedným riešením. Je vybavený výkonným chroma kľúčom, časticami, textovými nástrojmi a najväčšou súpravou nástrojov VFX na svete.

Aby sa veci ešte vylepšili, HitFilm Pro spolupracuje so známymi odborníkmi, aby vám priniesol sledovanie 3D kamier v Zlievarni, nástroje na titulovanie BorisFX a podporu doplnkov VideoCopilot. So všetkými týmito zaujímavými funkciami získate plynulý pracovný tok so všetkým, čo potrebujete, aby ste svoj projekt videli až do konca.

Funkcie si môžete vyskúšať pomocou ich bezplatného dema. Dôrazne odporúčame skontrolovať tento, ak to vaša požiadavka vyžaduje.

Magix

Práca na motore INFUSION, Video Pro X je rýchly a efektívny, pokiaľ ide o úpravu videa. Tento softvér môžete použiť na menšie aj zložité projekty. V skutočnosti má intuitívne nástroje na vykonávanie presných úprav, výber viacformátovej časovej osi a využitie úprav vačkových vačiek na zabezpečenie najlepšieho pracovného postupu.

Získate tiež zvukový mixér a čistič v reálnom čase, čo je celkom pôsobivé. Okrem toho sú to niektoré skvelé vlastnosti:

 • Flexibilná manipulácia s koľajami
 • Farebné triedenie
 • Vyhľadávacie tabuľky
 • Zvláštne efekty
 • Chromové kľúčovanie
 • HDR & 4K podpora
 • Stabilizácia videa VEGAS
 • Vložte cestovné mapy pomocou MAGIX
 • Viac ako 1 500 šablón

V súčasnosti môžete program Video Pro X používať iba v systéme Windows.

Editor videa AVS

Ďalší iba pre Windows, Editor videa AVS, je plný funkcií, ktoré môžu robiť čokoľvek súvisiace s videom, aké si viete predstaviť. Podporuje množstvo rôznych formátov a rozlíšení a vďaka ich „technológii vyrovnávacej pamäte videa“ môžete upravovať videá oveľa rýchlejšie.

V skratke uvádzame niektoré z hlavných možností:

 • Orezať, vystrihnúť, rozdeliť, zlúčiť a otáčať.
 • Pridajte viac ako 300 efektov.
 • Používajte kreatívne prechody a prekrytia.
 • Integrujte zvuk, text a titulky
 • Upravujte videá 2K a 4K
 • Využite pásky VHS a obsah DV / HDV
 • Vylepšite chúlostivé zábery
 • Farebné video
 • Na zmenu pozadia použite chroma key efekt.

AVS Video Editor je všetko jednoduché a jeho použitie je jednoduché, napriek tomu, že je nabité výkonnými funkciami.

záver

Teraz, keď viete dôležitosť dobrého softvéru na úpravu videa, zostáva len vybrať vhodný z vyššie uvedeného zoznamu. Verím, že všetky z nich sú prístupné pre začiatočníkov, a bez ohľadu na to, koľko vedomostí máte o editácii videa, budete schopní ľahko nájsť cestu okolo týchto riešení..

Tagy:

 • MacOS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map