12 najlepších nástrojov na monitorovanie médií pre riadenie značky

Pretože zákazníci sú základom každého podnikania, je dôležité ich počúvať.


Či už na sociálnych médiách alebo na celom webe; vaše publikum môže byť kdekoľvek a pre rast je nevyhnutné zistiť, čo skutočne potrebujú. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je zostať čestní, sledovať ich názor a byť k nim pozorný.

Konštruktívna spätná väzba vašich zákazníkov je nevyhnutná na zlepšenie situácie vo vašej firme.

Keď začnete komunikovať so zákazníkmi a počúvať ich, otvárate možnosti dobrého a pozitívneho vnímania svojej firmy. To vám následne pomôže považovať sa za značku zameranú na používateľa.

S ohľadom na to sme zostavili tento zoznam nástrojov na monitorovanie značky pre vašu značku, aby sme zvýšili rast o úroveň vyššie. Ak to znie zaujímavo, skočíme priamo do toho. ��

BrandMentions

Ako už názov napovedá, BrandMentions vám umožňuje prechádzať celým webom a nájsť relevantné zmienky. Je to vynikajúci ukazovateľ toho, ako nájsť zákazníkov a propagovať výrobky na správnych miestach. Nielen to, ale tiež si môžete v procese budovať vzťahy a užiť si väčšiu expozíciu značky.

Môžete zistiť konverzácie, ktoré sa pijú o vašej značke alebo produktoch, a dokonca aj okamžite zistiť tón, v ktorom konverzujú. To je nevyhnutné na pochopenie emócií za zmienkou.

Keďže analýza konkurentov je takým dôležitým aspektom marketingu, BrandMentions vám umožňuje špehovať vašich konkurentov a analyzovať najlepších hráčov vo vašom výklenku. Môžete si tiež zvoliť prieskum a získať informácie o akejkoľvek téme.

Nakoniec budete dostávať upozornenia v reálnom čase o najnovších odkazoch a odkazoch priamo do vašej doručenej pošty.

PeakMetrics

Využívanie omnichannel mediálnej inteligencie, PeakMetrics vám môžu pomôcť analyzovať a spoznať trendy na celom webe. Má moc nahliadnuť hlbšie do menších publikácií a nájsť základné informácie, ktoré vám pomôžu pochopiť, o čo sa ľudia zaujímajú.

Stručne povedané, môže presadiť cez viac ako päť sociálnych platforiem, viac ako 50 spravodajských zdrojov a televíziu / rádio na všetkých 210 trhoch Nielsen. Keďže objem výsledkov môže byť obrovský, môžete vyhľadávanie ľahko prispôsobiť a filtrovať.

Pomocou ich dosahu môžete prezerať ľudí za týmito obchodmi / publikáciami a budovať kontakty pre lepšie možné cesty v budúcnosti..

Ďalšou vynikajúcou funkciou je, že si môžete prezerať analytické údaje a rozlišovať medzi tým, čo vedie k výsledkom a čo nie.

Mentionlytics

Určené pre platformy sociálnych médií, Mentionlytics vám umožňuje prístup k spomenutým informáciám, vyhľadávaniu ovplyvňujúcich osôb a získavaniu potenciálnych zákazníkov. Pomáha vám tiež predchádzať kríze dobrého mena tým, že skočí na problémy zákazníkov a včas ich vyrieši.

Môžete si vybrať, či budete sledovať svojich konkurentov jednoduchým zadaním ich kľúčového slova značky, a budete sa so všetkými ich zmienkami objavovať na rôznych platformách. To, čo ma najviac fascinuje, je analýza sentimentu. Môže preplávať všetkými spomínaniami a povedať vám, či rozhovor pri písaní mal pozitívny sentiment.

Na vrchole všetkého toho, môžete tiež integrovať Mentionlytics s Trello a HootSuite.

Upozornenia Google

Neexistuje spôsob, ako by som vynechal staré a spoľahlivé Upozornenia Google z tohto zoznamu. Táto spoločnosť je známa svojimi kvalitnými službami a to je určite jedna z nich. O jednoduchosti tohto nástroja treba tiež hovoriť.

Žiadny fantastický dizajn alebo ďalšie nežiaduce funkcie; robí to, čo sa skutočne vyžaduje. Upozornenia môžete vytvárať pre všetky účely, či už ide o vašu značku alebo o čokoľvek. Pred niekoľkými týždňami som vytvoril upozornenie pre doménu môjho webu, aby som skontroloval, či je prepojený s inými webmi. Tento nástroj fungoval úžasne tým, že ma upozornil e-mailom na každý spätný odkaz..

Podobne môžete používať službu Google Alerts vo svoj prospech a byť informovaný o všetkom, čo súvisí s vaším záujmom.

Brand24

Brand24 má oveľa širší dosah a zahŕňa sociálne platformy, spravodajské portály, blogy, fóra a ďalšie. Je robustný a 100% HDPR kompatibilný. Ich zmienky z Facebooku a Instagramu sa zbierajú z oficiálneho rozhrania Facebook API, a to hovorí o zväzkoch.

Od Brand24 môžete očakávať tieto monitorovacie údaje:

 • Počet zmienok
 • Nálada zmienok
 • Typy a počet interakcií
 • Najaktívnejšie Twitter spomínajú oblasti
 • Kontext za zmienkou
 • Ovplyvňovatelia z vášho výklenku

Skvelá vec je, že toto riešenie vám umožní porovnať váš výkon s konkurenciou a prísť s lepšou taktikou.

Boardreader

Ak sa zameriavate hlavne na nástenky a fóra, potom Boardreader môže byť to, čo hľadáte. Tento nástroj prehľadáva a vyhľadáva diskusné panely, aby ukázal, čo ľudia hovoria o vás a vašej značke (alebo len o ľubovoľnom kľúčovom slove, ktoré vložíte)..

Je to veľmi jednoduché, ale celkom užitočné, pretože ľudia častejšie vedú reálne rozhovory vo fórach a sekciách s komentármi. Pokúsiť sa ich nájsť ručne je nepredstaviteľná úloha, preto by ste na tento účel určite mali použiť tento nástroj.

HootSuite

Najznámejšie ako nástroj na správu sociálnych médií, HootSuite má tiež funkciu sledovania značky, ktorá funguje skvele. Môžete vyhľadávať konverzácie podľa kľúčových slov, značiek hash alebo miest, a to aj vo viacerých jazykoch.

Keď nájdete príslušné konverzácie, môžete na ne rýchlo reagovať sami alebo ich priradiť členom svojho tímu. Môžete tiež pridať určité aplikácie, aby ste vylepšili svoje monitorovanie.

HootSuite je jedným z najpopulárnejších riešení tam, takže s nimi môžete len ťažko pokaziť.

Brandwatch

Brandwatch môže vytiahnuť údaje zo 100 miliónov zdrojov a z viac ako 1,3 bilióna jednotlivých príspevkov. To je obrovské a je to jeden z dôvodov, prečo ho používajú spoločnosti ako Samsung, BBC a Walmart.

Majú pokročilú technológiu AI s názvom „Iris“, ktorá vykonáva väčšinu neuveriteľnej práce v tomto nástroji. Viete, že služba je skvelá, ak sú technické aspekty čiastočne ovládané AI. Veci musia ísť väčšinou hladko.

Môžete rýchlo a ľahko pridať nové zdroje údajov a načítať informácie z oblastí, ktoré by inak neboli možné. Disponuje flexibilným používateľským rozhraním a inteligentným podporným tímom, na ktorý sa môže kedykoľvek vrátiť.

Môžete začať vyplnením formulára na stránke.

Sentione

Keď používate, držte krok s potrebami publika Sentione. Môže vyťažiť údaje z viac ako 5 miliónov zdrojov vrátane platforiem sociálnych médií, blogov, spravodajských portálov a stránok s recenziami. Máte tiež možnosť filtrovať podľa frázy úmyslu nákupu, odvetvia a kľúčových slov.

Keďže je nevyhnutné poznať prínosy a odchody publika, Sentione vám umožní zobraziť demografické údaje, pohlavie, najaktívnejšie hodiny a ďalšie. K dispozícii je tiež funkcia pre analýzu konkurencie a možnosť okamžitého upozornenia vždy, keď AI zistí relevantné kľúčové slová.

zmienka

Hodnotenie: 4,5 / 5 hviezdičiek na Crowd G2, zmienka vám môžu pomôcť, monitorovať, analyzovať a pracovať na viac ako miliarde zdrojov na webe. Môžete objaviť relevantné informácie a podeliť sa o ne so svojimi členmi tímu, aby ste sa mohli zamerať na ďalšie aspekty svojho podnikania.

Okrem toho, zmienka vám umožňuje:

 • Analyzujte svoju konkurenciu
 • Prezrite si vnímanie značky na základe konverzácií
 • Ľahko pochopte a počúvajte svoje publikum
 • Spravujte a naplánujte obsah v sociálnej sieti

Na vyskúšanie celej skúšobnej verzie môžete bezplatne vyskúšať celú svoju sadu.

SproutSocial

Ďalší skvelý nástroj na sociálne počúvanie; SproutSocial vám pomôže pochopiť vaše publikum až po najhlbšie korene. Môžete použiť informácie o priemysle, značke a konkurenčnom prostredí na nájdenie relevantných tém a lepšie porozumenie pocitom používateľov.

Môžete zhromažďovať informácie a používať ich nielen na sociálnych médiách, ale aj na ďalšie oblasti vývoja, ako je starostlivosť o zákazníka, nové produkty a celkový marketing. Existuje mnoho ďalších funkcií a vy ich môžete vyskúšať pomocou skúšobnej verzie zadarmo.

sokol

Môžete sledovať trendy a mať lepšiu predstavu o vnímaní svojej značky sokol. Umožňuje vám prezerať 2,7 milióna zdrojov a dokonca ich zúžiť pomocou premenných, ako sú kľúčové slová, vylúčenia a kombinácie slov.

Celkovo vám tento nástroj umožňuje:

 • Spot trendy
 • Sledujte svoju značku
 • Sledujte vlastné dopyty
 • Zoradené údaje môžete filtrovať a zobraziť
 • Identifikujte vplyvných pracovníkov, ktorí sa zaoberajú témami vašej značky
 • Analyzujte sentimenty
 • Vytvorte vlastné publikum

Falcon je k dispozícii v niekoľkých jazykoch vrátane španielčiny, nemčiny a mandarínky.

záver

Aby ste im mohli lepšie slúžiť, je dôležité vedieť, čo vaše publikum čaká. Bez sledovania značky je to ekvivalent hádzania šípok so zaviazanými očami. Dúfam, že vyššie uvedené nástroje vám v tomto smere pomôžu a potenciálne rozšíria vaše podnikanie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map