8 najlepších nástrojov na spätné odkazy, ktoré okorenujú vašu stratégiu SEO

Chyťte značku, choďte na svoju tabuľu a pridajte úlohu s dennou prioritou: „Skontrolujte, monitorujte a vytvorte spätné odkazy!“ Po čase splnenia tejto objednávky každé ráno ihneď po prvom šálke kávy uvidíte výsledky vo forme hordy nových návštevníkov prichádzajúcich na vaše webové stránky..


Ak vlastníte alebo spravujete webovú stránku, musíte mať stratégiu SEO, ktorá vytlačí vaše stránky na vrchol SERP. (Ak niektorému z týchto skratiek nerozumiete, mali by ste si prečítať znak úvod do SEO pred prečítaním zvyšku tohto článku.)

Vaša stratégia SEO by mala mať ako hlavnú prioritu vytvorenie vynikajúceho a originálneho obsahu. A druhou prioritou by mala byť skvelá stratégia vytvárania odkazov, ktorá vám poskytne veľa odkazov smerujúcich na vaše stránky – to znamená spätné odkazy..

Prečo sú spätné odkazy také relevantné?

Vyhľadávacie nástroje uprednostňujú webové stránky, ktoré sú autoritatívne pre každé hľadané kľúčové slovo. To znamená, že tieto stránky sa zobrazujú na prvých miestach v SERP pre tieto kľúčové slová alebo ešte lepšie sú umiestnené vo vnútri úryvkov, ktoré prakticky každý deň zaručujú tisíce návštevníkov..

Aby mohla byť webová stránka považovaná za autoritatívnu, musí spĺňať určité podmienky. Jedným z nich je mať čo najviac spätných odkazov.

V súčasnosti pravdepodobne premýšľate „dobre, je to ľahké, môžem umiestniť veľa odkazov na svoju stránku na iné stránky, ktoré vlastním, a problém vyriešený.“ Nah-ah. Je mi ľúto, ale nie je to také jednoduché. Nepotrebujete iba odkazy – potrebujete kvalitné spätné odkazy.

Vidíte, nie všetky odkazy sú rovnaké, pokiaľ ide o bodovanie SERP. Existujú dobré odkazy, to znamená odkazy, ktoré pochádzajú z iných autoritatívnych stránok pre rovnaké kľúčové slová. Tým sa zvýšia vaše pozície SERP. A potom sú tu zlé odkazy, tiež nazývané toxické odkazy. Mali by ste sa im vyhnúť alebo sa ich zbaviť, pretože by mohli zrušiť celé vaše úsilie v oblasti SEO.

Spätný odkaz možno považovať za toxický z mnohých dôvodov, ale všetky poukazujú na ten istý koncept: spätný odkaz je toxický, ak nie je autentický. Jedovatý odkaz môže byť úplne umelý, napríklad ak je umiestnený na stránke plnej odkazov na neprepojené stránky s ešte nesúvisiacim obsahom. To by mohol byť platený spätný odkaz a vyhľadávacie nástroje to nenávidia. Všetky odkazy na nebezpečných webových stránkach alebo na stránkach s nízkou reputáciou sa tiež považujú za toxické.

Stratégie vytvárania prepojení

Každá stratégia budovania odkazov sa v zásade redukuje na rovnakú myšlienku: generujte odkazy na svoje stránky na autoritatívnych stránkach, ktoré nevlastníte. Zaujíma vás, ako to môžete urobiť? V prvom rade by ste mali vedieť, že to nie je ľahké. Musíte objaviť ťažko dostupné príležitosti, pričom musíte vziať do úvahy, že vaši konkurenti robia to isté.

Potrebujete teda dobré nástroje na odhalenie týchto príležitostí. Premýšľajte o zlatej horúčke: baníci s najlepšími výbermi a lopatami mali najlepšie príležitosti na nájdenie zlatých nugiet. O nástrojoch budeme hovoriť ďalej; Najprv si prečítajte niekoľko tipov, na ktoré by bolo možné tieto nástroje použiť.

Najprv vylúčte zjavné myšlienky spätného odkazu. Áno, môžete vložiť komentár na blogový príspevok, pridať odkaz na svoj web a je možné, že tento odkaz vás privedie k niektorým návštevníkom. Je však pravdepodobné, že nebude obsahovať vyhľadávacie nástroje SERP, ktoré by vzali do úvahy, aby zvýšili (alebo znížili) svoje hodnotenie. Väčšina týchto ľahko uverejniteľných odkazov je vytvorená pomocou atribútu „nofollow“, ktorý v podstate navrhuje, aby vyhľadávacie nástroje pred ich prehľadaním zrušili všetky informácie SERP..

nofollow“Je jedným zo štyroch atribútov, ktoré možno k odkazu pridať, aby vyhľadávacie nástroje viedli, čo s týmto odkazom robiť. K dispozícii je tiež predvolená položka „dofollow“, Čo je naopak: navrhuje, aby vyhľadávacie nástroje pri prehľadávaní tohto odkazu obsahovali informácie SERP.

Existujú ďalšie dva atribúty: “UGC“A„sponzorovanej“.

UGC znamená obsah vytvorený používateľmi a mohol by sa použiť na označenie odkazov vložených do obsahu generovaného používateľmi webovej stránky. Napríklad uverejňujte komentáre alebo záznamy vo fóre. Nakoniec sa „sponzorovaný“ používa na označenie odkazov vytvorených ako reklama, sponzorstvo alebo akákoľvek iná dohoda o kompenzácii.

Biele a čierne klobúky

Keď hovoríte o jednoduchej (alebo automatizovanej) taktike vytvárania odkazov, budete počuť o technikách „bielych klobúkov“ a technikách „čiernych klobúkov“. Ako ste si už pravdepodobne predstavovali, biely klobúk je dobrý a čierny klobúk je zlý. Čierny klobúk označuje nefunkčné triky, ktoré by mohli byť pre váš SEO nebezpečné, pretože vyhľadávacie nástroje ich nemajú radi, a ak zistia, že ich používate, vaše hodnotenie SERP by sa mohlo skokom dostať na koniec výsledkov vyhľadávania..

Pozrime sa na niektoré techniky bieleho klobúka. Vašou prvou prioritou v tejto záležitosti by malo byť pracovať na vašom dosahu. Musíte identifikovať potenciálne webové stránky, z ktorých by mohli mať úžitok, umiestnením odkazu na svoje stránky, získaním ich kontaktných informácií a odoslaním správ, v ktorých požiadajú o prepojenie na vaše stránky. Ak však chcete zistiť, komu sa majú tieto e-maily odosielať, nemusíte ich prehľadávať náhodne. Správny nástroj vám ukáže stránky s najvyššou pravdepodobnosťou na akceptovanie vašich návrhov na prepojenie.

Hosťovanie blogov je taktika starej školy, ktorá funguje celkom dobre. Musíte ponúknuť blogerom, aby pre svoje blogy napísali príspevok s vaším menom a odkazom na vaše stránky. Existuje veľa blogov, ktoré vítajú hosťujúcich blogerov, musíte ich však nájsť. Ak blogeri neprijmú váš návrh blogov pre hostí, môžete im ponúknuť opravu ich nefunkčných odkazov. To znamená odhaliť nefunkčné odkazy, vytvoriť obsah podobný chýbajúcemu zdroju a požiadať kohokoľvek, kto naň odkazuje, aby namiesto toho ukázal na váš obsah.

Existuje mnoho ďalších tipov na vytváranie odkazov, ktoré môžete použiť – ich desiatky nájdete na dobrých blogoch o SEO. Komplexná stratégia spätného prepojenia však zahŕňa viac ako len vytváranie prepojení. Vyžaduje tiež, aby ste pravidelne kontrolovali a monitorovali svoj spätný odkaz. A to nemôžete urobiť manuálne. Poďme teda hovoriť o nástrojoch spätného odkazu.

Nástroje na správu spätného odkazu

Obrovský počet existujúcich nástrojov, ktoré ľuďom pomáhajú implementovať úspešnú stratégiu spätného spojenia, vám môže poskytnúť predstavu o tom, aké dôležité sú spätné odkazy. V tomto vesmíre nástrojov najužitočnejšie sledujú sieť spätných odkazov na celom internete a pomáhajú vám pri vytváraní a riadení aktivít na vytváranie odkazov..

Nenechajte sa oslniť „magickými“ nástrojmi, ktoré sľubujú automatické generovanie spätných odkazov na vaše stránky; vždy pamätajte, že vytváranie odkazov nie je ľahká úloha a žiadny automatizovaný nástroj ho nemôže dobre vykonať. Dávajte pozor na sľuby týkajúce sa vytvárania odkazov, ktoré používajú metódy čierneho klobúka a mohli by nakoniec poškodiť vaše SEO.

Najlepšie nástroje sú tie, ktoré vám poskytujú veľa informácií o spätných odkazoch, ktoré by ste mohli použiť na dosiahnutie najlepších výsledkov vášho úsilia pri vytváraní odkazov..

Poďme sa pozrieť na najlepšie tipy.

Ahrefs

Ahrefs vlastní jeden z najväčších indexov spätného prepojenia na svete.

Okrem spravovania spätných odkazov je Ahrefs navrhnutý tak, aby vykonával väčšinu aktivít, ktoré musí SEO Pro robiť každý deň, aj keď je veľmi ľahké ho používať pre neprofesionálov. Ale konkrétne v oblasti spätných odkazov poskytuje spoločnosť Ahrefs množstvo nástrojov na výskum spätných odkazov.

Napríklad jeden z týchto nástrojov s názvom „Link Intersect, “ umožňuje objavovať stránky, ktoré odkazujú na vašich konkurentov, ale nie na vás. Toto je veľmi užitočná informácia, pretože ak stránka odkazuje na viac ako jedného z vašich konkurentov, existuje veľká šanca, že by na váš web mohol pridať odkaz..

Ahrefs ponúka bezplatnú verziu, ktorá vám umožní sledovať desať spätných odkazov a dve domény na požiadanie. Ak ste ochotní zaplatiť 82 dolárov mesačne, získate komplexnú analýzu svojho profilu spätných odkazov vrátane spätných odkazov na obrázky, dofollow / nofollow, textu ukotvenia atď. Takéto informácie by sa mohli ukázať ako neoceniteľné v prípade, že od spoločnosti Google dostanete pokutu, pretože poskytuje údaje o pomere kotviaceho textu na vašom webe.

Informácie poskytnuté spoločnosťou Ahrefs vám nielenže pomáhajú pri vytváraní prepojení. Ukazuje tiež stratené spätné odkazy a nové spätné odkazy na vaše stránky, takže môžete webmasterovi poďakovať alebo vrátiť priazeň pomocou recipročného odkazu. V prípade stratených odkazov budete informovaní o dôvode straty, takže nebudete musieť uhádnuť, prečo k tomu došlo. Na informačnom paneli Ahrefov sú tiež zobrazené podozrivé odkazy, na ktoré sa môžete odvolať, aby ste sa vyhli sankciám.

Moz

Moz Pro je kompletná sada profesionálnych nástrojov SEO, v ktorých je prehliadač Moz Link jedným z hlavných nástrojov. Obzvlášť užitočné je spätné inžinierstvo spätných odkazov vašich konkurentov. Ak chcete vidieť jeho kúzlo v práci, stačí zadať konkurenčnú doménu alebo konkrétnu adresu URL a Moz vám zobrazí všetky spätné odkazy. Pre každý spätný odkaz sa vám mohli zobraziť niektoré metriky, ako napríklad index autority domény, počet prepojených domén, skóre nevyžiadanej pošty a zoznam najlepších odkazov.

Jeho cenové plány sa pohybujú od 99 do 599 dolárov za mesiac, v závislosti od toho, koľko funkcií a ako „profíkajte“ vo svojich aktivitách v oblasti SEO.

Jednou z charakteristických čŕt Link Explorer je Anchor Text Analysis, ktorá zobrazuje najbežnejší kotviaci text v profile spätného odkazu na webe. Mnohí sa pýtajú, aké je použitie tejto funkcie, a odpoveďou je, že pomáha odhaliť techniky spájania čiernych klobúkov: ak existuje veľa kotviacich textov s presnou zhodou, mohlo by to byť známkou podvodnej taktiky..

Aj keď databáza Moz nie je taká veľká ako Ahrefs, jej predplatné zahŕňa okrem Link Explorer niekoľko ďalších nástrojov, ktoré by sa oplatili zaplatiť.

Majestic Backlink Analyzer

Majestátne SEO ponúka tento nástroj ako aplikáciu Chrome a prináša analýzu spätného odkazu priamo do vášho prehliadača. Je to rýchly spôsob, ako overiť silu ľubovoľnej stránky podľa jej spätných informácií. Skóre toku dôveryhodnosti a toku citácie sa okamžite zobrazia na paneli s adresou URL každej stránky, ktorú navštívite, spolu so súhrnnými informáciami o adresách URL a doménach odkazujúcich na stránku..

Aj keď sa môžete prihlásiť na odber poplatkov za získanie všetkých funkcií, aplikácia Chrome ponúka niektoré kúsky údajov zadarmo, vrátane grafov profilov odkazov a počtu odkazov na úrovni URL, subdomén a koreňových úrovní. Odberatelia dostanú viac podrobností o odkazoch vrátane zoznamov desiatich najsilnejších spätných odkazov a desiatich najsilnejších kotvových textov. Môžu sa tiež podrobnejšie venovať analýze odkazov a pristupovať k nástrojom priamo z aplikácie.

SEO Spyglass

Nedávno do SEO arény vstúpil nový uchádzač a vedúci balíka by si mali venovať pozornosť.

SEO Spyglass je súčasťou SEO PowerSuite, súboru nástrojov ocenených množstvom pozitívnych recenzií. Na rozdiel od väčšiny nástrojov SEO je to aplikácia, ktorú inštalujete do svojho počítača, či už ide o počítač Mac, Windows alebo Linux. Môžete používať svoju základnú funkcionalitu zadarmo tak dlho, ako budete chcieť, alebo môžete zaplatiť 299 dolárov ročne za profesionálnu licenciu, ktorá ponúka také dobroty, ako je neobmedzené spätné monitorovanie, plánovanie úloh a základné funkcie podávania správ, alebo 699 dolárov ročne za podniková licencia, ktorá uvoľňuje všetky funkcie PowerSuite.

SEO Spyglass má údajne najväčšiu databázu odkazov zo všetkých známych nástrojov. Môžete tiež pridať svoje vlastné odkazy a importovať ich priamo z Google Analytics a Google Search Console. Tento nástroj identifikuje potenciálne škodlivé odkazy, aby sa zabránilo penalizácii pomocou programu Penguin 4.0 (najnovšia verzia vyhľadávača Google). Počíta riziká spojené s pokutou, pričom zohľadňuje tie isté faktory, ktoré používa spoločnosť Google. Ak nájde hrozbu, môžete ju neutralizovať niekoľkými kliknutiami pomocou generátora súborov exkluzívnych pre SpyGlass – nemusíte sa obávať, že to urobíte sami..

Niektorí používatelia SpyGlass tvrdia, že tento nástroj im umožnil duplikovať svoju organickú komunikáciu iba podľa pokynov SEO. Dokonca hovoria, že návratnosť investícií (NI) verzie Enterprise bola kratšia ako mesiac, takže ak máte vážne problémy so stratégiou SEO, mali by ste ju vyskúšať..

Semrush

V Semrush nájdete Nástroj na analýzu spätného odkazu, silná pomôcka na získanie funkčných údajov o spätných odkazoch z ľubovoľnej domény. Vďaka svojej obrovskej databáze 26,5 biliónov spätných odkazov ponúka Semrush veľa odhaľujúcich grafov ukazujúcich nové & stratené spätné odkazy, autorita všetkých odporúčaní, vývoj procesov generovania spätných odkazov a oveľa viac.

Pomocou nástroja Backlink Audit môžete integrovať údaje svojej Search Console a vyhnúť sa penalizácii tučniakom. Môžete tiež objaviť a odstrániť toxické spätné odkazy a odoslať ich do nástroja odcudzenia spoločnosti Google. Vďaka automatickému a pravidelnému sledovaniu bude profil vášho spätného odkazu čistý..

Okrem analýzy spätných odkazov, Semrush ponúka kompletnú sadu nástrojov SEO, ktoré môžete používať zadarmo, na neobmedzený čas, ale s obmedzenou funkčnosťou. Zahŕňa to výskum kľúčových slov, analýzu speňaženia, analýzu prevádzky, sledovanie polohy SERP, mapovanie CZK a mnoho ďalších.

Hodnotenie SE

Hodnotenie SE je kontrola spätného odkazu, ktorá využíva údaje Nástrojov správcu webu na kontrolu prichádzajúcich odkazov na vaše webové stránky alebo vašich konkurentov. Nástroj generuje podrobnú analýzu odkazov, ktorá zobrazuje atribúty follow / nofollow, index / no index, cache / not cach, oprávnenie domény, text ukotvenia, sociálnu popularitu, hodnotenie Alexa a mnoho ďalších. Umožňuje vám odlúčiť odkazy a generovať súbory a odoslať ich priamo spoločnosti Google.

SE Ranking ponúka tri základné plány: Optimum ($ 39 / mesiac), Plus (89 $ / mesiac) a Enterprise (189 $ / mesiac). Líšia sa počtom kontrolovaných webových stránok a monitorovaným počtom spätných odkazov. Zľavy môžete získať tak, že sa prihlásite na odber na mnoho mesiacov alebo znížite frekvenciu kontrol: 20% za kontrolu každé tri dni a 40%, ak budete s kontrolou týždenne v poriadku; inak sa kontrolná úloha vykonáva každý deň.

Nočná hliadka

Nástroj na sledovanie spätného odkazu, ktorý analyzuje skutočný vplyv vašich spätných odkazov na vaše hodnotenie SERP. Prostredníctvom inteligentných oznámení, Nočná hliadka vám posiela pravidelné aktualizácie o novoobjavených a stratených spätných odkazoch. Používa svoje vlastné prehľadávače v kombinácii s viacerými externými zdrojmi sledovania, aby poskytoval presné a aktuálne informácie o všetkých spätných odkazoch, ktoré by mohli ovplyvniť vaše hodnotenie..

Vizualizačné nástroje ponúkajú segmentáciu podľa akýchkoľvek parametrov, aby pomohli pochopiť dopad každého spätného odkazu. Portfólio spätných odkazov sumarizuje rôzne segmenty získané v rôznych časoch. Spoznáte ich rozmanitosť podľa kvality, domény, atribútov nasledovania / bez sledovania a stavu spamu.

Nightwatch vykonáva automatickú kontrolu živých a mŕtvych odkazov, aby vám ukázala, ktoré odkazy pridávajú hodnotu vašim webovým stránkam a ktoré túto hodnotu znižujú..

LinkMiner

Základom je veľká databáza – väčšia ako ambície Elona Muska, ako uvádza jej webová stránka LinkMiner je založený.

Stačí zadaním názvu domény vášho konkurenta identifikovať najvýkonnejšie spätné odkazy a vyhodnotiť ich pomocou známych metrík, ako sú napríklad citácie, tok dôvery a ďalšie. Jednoduchý panel vizualizácie sa vyhýba bežnému problému s nadmernými kartami prehliadača: jedným kliknutím získate ukážku každej odkazujúcej webovej stránky so zvýrazneným umiestnením kotvy..

LinkMiner vám dáva možnosť nájsť spätné odkazy zo všetkých jeho Databáza spätných odkazov 9 biliónov, alebo vyhľadajte iba najnovšie údaje, čím obmedzíte vyhľadávanie na 30 dní staré odkazy. Možnosť „Stratené“ vám pomôže nájsť odstránené spätné odkazy a získať príležitosť nahradiť vašich konkurentov. Aby ste sa mohli sústrediť na odkazy, na ktorých vám záleží, LinkMiner vám ponúka uložiť najlepšie nálezy do zoznamu. Môžete uložiť najdôležitejšie spätné odkazy a kedykoľvek sa k nim vrátiť.

Vyberte nástroj; akýkoľvek nástroj.

Teraz nie je ospravedlnenie za neprijatie stratégie budovania prepojení. Vyhľadávače sa neustále vyvíjajú a sú inteligentnejšie. Nikdy nezabudnite, že ich cieľom je indexovať najlepší obsah webu, aby bol ľahko dosiahnuteľný. Mali by ste im pomôcť s týmito dvoma cieľmi tým, že vytvoríte skvelý obsah a zaistíte, aby bol ľahko dosiahnuteľný z čo najväčšieho počtu miest.

Tagy:

  • SEO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map