Aké veľké údaje robí digitálny marketing?

Akonáhle sa zmienite digitálny marketing, väčšina ľudí sa začne krútiť očami, keď počujú práve tento termín.


Existuje niekoľko dôvodov a najväčším je pravdepodobne skutočnosť, že väčšina ľudí nerozumie ako funguje svet digitálneho marketingu.

Ak o tom veľa neviete, práca digitálnych obchodníkov sa môže zdať nudná, komplikovaná alebo príliš mätúca, ale nie je tomu tak..

V jadre ide o kreatívnu obchodnú príležitosť. Keď pochopíte, ako to funguje, môžete vážne zvýšiť svoje reklamné a marketingové kampane a rozšíriť svoj online dosah..

Na to, aby mohli digitálni obchodníci skutočne vytvárať zdatné stratégie a efektívne kampane, musia na oslovenie klientov a zákazníkov používať rôzne nástroje a prístupy.

Keďže online svet pracuje s množstvom a množstvom informácií, jedným z najužitočnejších nástrojov pre moderných marketingových pracovníkov je správna analýza všetkých týchto údajov..

Tam prichádza marketing veľkých dát.

Virtuálne more poznatkov

Keď premýšľate o starých formách reklamy, je zrejmé, prečo bola implementácia analýzy veľkých dát pre marketingový svet nevyhnutná.

V tento deň ste museli veľa hádať a slepo dúfať, že konkrétne kampane budú vyhovovať väčšine cieľových skupín..

Výskum musel byť rozsiahly, ale nikdy nedokázal ukázať, ako sa trendy menia v reálnom čase. Vďaka digitálnej ére získajú online obchodníci všetky údaje potrebné na úplné pochopenie toho, ako sa ich zákazníci a klienti cítia.

Jediným problémom je to, že samotné množstvo údajov je neuveriteľne ohromujúce a že iba toľko informácií vám nepomôže získať to, čo potrebujete, ak neviete, ako ich analyzovať..

Hlavné dôvody použitia veľkých dát

Ak si stále nie ste istí, na čo sa všetky tieto údaje dajú použiť, tu uvádzame len niektoré z hlavných dôvodov, prečo sa veľké údaje stali nenahraditeľnými vo svete online marketingu..

 • Dostupná analytika údajov – veľa sa hovorí o analýze všetkých týchto údajov a pochopení toho, čo vaši klienti a zákazníci potrebujú, a všetko znie príliš komplikovane a pravdepodobne príliš drahé, nie? Zle. Väčšina hostingových služieb teraz poskytuje rôzne spôsoby analýzy údajov daas a podobné. Ešte zaujímavejšie je, že väčšina hostingových služieb ponúka tieto analytické dátové služby zadarmo, čo je ideálne pre malé spoločnosti..
 • Využitie minulých údajov na určenie budúcnosti – ďalšou fantastickou vecou, ​​ktorú obchodníci dostali s veľkými údajmi, je skutočnosť, že všetky príslušné údaje sa uložia, takže v prípade potreby sa môžu znova preskúmať. To znamená, že obchodníci môžu porozumieť tomu, čo pre nich v minulosti funguje a prečo to urobili, takže sa môžu v budúcnosti pokúsiť znovu dosiahnuť rovnaký účinok. Na dosiahnutie čo najlepších skúseností so zákazníkmi obchodníci vyladia časti, ktoré pracovali v minulosti, aby ľahšie dosiahli svoj cieľ..
 • Vizualizácia údajov – jedným z najúčinnejších spôsobov vytvorenia úspešnej marketingovej kampane je porozumieť údajom a najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je ich vizualizácia. Nástroje na vizualizáciu údajov pomáhajú vytvárať prehľadné informácie a pomáhajú obchodníkom rozpoznať potenciálne problémy a problémy s tokmi. Tieto problémy sa dostanú k najlepším možným spôsobom as najlepším možným pochopením danej záležitosti.

Čo to všetko znamená?

Zoberme si tieto dôvody a uvedieme ich do perspektívy. Napríklad produkt Slam Tracker spoločnosti IBM sa používa na meranie popularity tenisových hráčov počas veľkých udalostí a dáva divákom projekciu toho, ako internet v danom okamihu vidí hráča. Analyzuje veľké údaje a poskytuje divákom užitočné informácie.

Ďalší skvelý príklad využitia veľkých dát nájdete v online nakupovacej spoločnosti Gilt Groupe. Robia to, že analyzujú vzorce a správanie svojich návštevníkov, klientov a zákazníkov, a vďaka tejto analýze sa im podarí získať potrebné údaje potrebné pre ďalší krok. Ďalším krokom je prispôsobenie údajov 3000 rôznych verzií správ, ktoré budú zasielané zákazníkom so špecifikovanými preferenciami, veľkosťami a záujmami o nákupy. Týmto spôsobom neustále informujú svojich zákazníkov o relevantných materiáloch.

Veľké zdroje údajov používané na podporu kampaní

Internet rastie rýchlo a analýza údajov je podľa profesionálov jednou z najdôležitejších vecí, na ktorú by sa mali obchodníci zamerať vývojári webu Sydney ponúk. S virtuálnym morom aplikácií a analytických zdrojov údajov sa niektoré vyznačujú efektívnosťou.

 • Sociálne médiá – takmer také veľké ako samotný internet. Milióny používateľov navštevujú sociálne siete každý deň a pomerne veľa z nich trávi viac ako 2,5 hodiny denne na sociálnych sieťach. Toto umožňuje obchodníkom zhromažďovať veľa rôznych údajov. Od osobných preferencií po lojalitu k značke sa obchodníci snažia sledovať zákazníkov a klientov prostredníctvom sociálnych médií a využívať ich vo svoj prospech, keď začínajú ďalšiu kampaň..
 • Web mining – automatizovaný proces získavania údajov z webu je ďalšou vecou, ​​ktorú obchodníci používajú pomerne často. Používanie určitých nástrojov na webovú ťažbu umožňuje obchodníkom porozumieť štruktúrovaným aj neštruktúrovaným údajom zhromaždeným z činností prehliadača používateľov, denníkov servera a štruktúry ich stránok..
 • Transakcie – sledovacie transakcie, ktoré sa uskutočnili v rámci podnikania, poskytnú obchodníkom skvelý prehľad o ich klientoch a zákazníkoch. Sledovanie a analýza týchto transakcií im môže pomôcť porozumieť vzorcom ich používateľov a podľa toho naplánovať kampane.

Ku všetkým týmto aspektom by sa malo pristupovať pomocou vhodných nástrojov. Analýza veľkého množstva údajov s cieľom získať to, čo potrebujete, môže byť dosť náročná, ak neviete, ako to urobiť. Tu je niekoľko najpoužívanejších nástrojov analýzy veľkých dát v súčasnosti.

 • Hadoop – Tento produkt od Apache používajú väčšinou veľké spoločnosti kvôli jeho spracovateľskej sile a rozsiahlej softvérovej knižnici. Pravidelne sa aktualizuje a je úžasné pre spracovanie veľkého množstva údajov.
 • Cloudera – Tento nástroj je vynikajúci na vytváranie veľkých úložísk údajov, ku ktorým má prístup každý, kto údaje potrebuje na rôzne účely. S Hadoopom to funguje vynikajúco a poskytuje celkom prehľad o svete analýzy údajov.
 • Rapidminer – Tento nástroj používajú odborníci väčšinou ako platformu s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá pracuje na princípoch vizuálneho programovania. Umožňuje pomerne veľa manipulácie, modelovania, analýzy a integrácie údajov do podnikových procesov a pracovných postupov.

Ako sa internet vyvíja, tak aj jeho používatelia. Používanie veľkých údajov sa stalo trochu štandardom, pretože je to účinný nástroj, pokiaľ ide o digitálny marketing.

Stalo sa to už mnohokrát – spoločnosť investovala do veľkých dát a po nejakom čase sa im darilo dobre rásť. Zameranie na správnu analýzu veľkých údajov a ich implementáciu do vašej marketingovej kampane si môže vyžadovať určitý čas a plánovanie, ale v dlhodobom horizonte – je to jedna z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť pre svoju spoločnosť..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map