Ako hlasová technológia ovplyvní marketing v budúcnosti?

“Jedinou konštantou v živote je zmena.” – Heraclitus


Hlasová technológia sa stala najrušivejšou silou, ktorá zasiahla svet od čias, keď sa internet stal vizuálnym médiom. Od dnešného dňa, viac ako 20% všetkých vyhľadávaní sú vedené hlasom. Do roku 2020 bude viac ako 50% spotrebiteľov používať hlasom aktivovanú technológiu denne, hovorí BrightEdge.

Keď niekto premýšľa o hlasu, je ťažké nemyslieť na spoločnosť Microsoft Cortana, Amazon Alexa, asistenta spoločnosti Google, spoločnosť Apple Siri a spoločnosť Samsung Bixby. Títo „inteligentní asistenti“ sú lídrami v oblasti vytvárania nákupných zoznamov a hudobných zoznamov skladieb, objednávania schôdzok, udržiavania osobných časopisov a prepínania svetiel spální pre svojich používateľov..

Mark Zuckerberg je príliš nadšený, pokiaľ ide o hlasovú technológiu. zatiaľ nie je menovaný za asistenta Facebooku je v práci. A osobne testuje „Jarvis AI“ vo svojom dome. Zábavný fakt: Morgan Freeman poskytuje hlas Jarvisa pre Zuckerberga. Znie to dobre, nie je to tak?

Predstavte si, že za pár rokov budete rovnako chladní ako Tony Stark? Tento sen sa dnes zďaleka nezmenil. Takto vieme, že sme prišli do sveta po mobilnej službe!

Ako sa však darí hlasu vo svete marketingu? Pozrime sa:

 • Niektoré značky sa dostali do hlasového priestoru hneď na začiatku, aby si prostredníctvom interaktívnych skúseností vybudovali vzťahy so spotrebiteľmi. [Business2Community]
 • 24% používateľov internetu uprednostňuje použitie osobného asistenta pred návštevou webovej stránky na komunikáciu so spoločnosťou. [Capgemini]
 • V roku 2017 integrovalo hlasové vyhľadávanie do svojej stratégie marketingu obsahu 3,1% obchodníkov. [BrightEdge]
 • 43% spoločností už investovalo do technológie na umožnenie hlasového marketingu. [Digiday]

Budúcnosť skutočne vyzerá dobre!

Ak plánujete prijať hlasovú technológiu pre svoj marketing, môžu vás zaujímať štyri postrehy:

Používanie digitálnych asistentov na nakupovanie sa deje skutočne

Hádzanie svetla na digitálne nákupné techniky, an Prehľad nástroja Adobe Analytics uviedli, že aj keď nie je veľa majiteľov inteligentných reproduktorov, ktorí sa zaviazali zadávať objednávky prostredníctvom svojho zariadenia, veľmi ich používajú na prijímanie informovaných rozhodnutí o nákupe (47%), porovnávanie cien produktov (32%) alebo pridávanie položiek do nákupného košíka (43%).

dnes, hlasové nákupy sú v hodnote 2 miliárd dolárov, a do roku 2022 sa dotkne 40 miliárd dolárov. Globálne značky ako Domino, Johnnie Walker a Nestlé už začali integrovať hlasovú technológiu do svojich marketingových stratégií s cieľom vybudovať lepšie spojenie so svojimi zákazníkmi.

voice-technology-for-marketing-how-to-bude-drive-the-show-in-the-budúcnosti-2

Vezmime napríklad Johnnie Walker. Našlo sa zaujímavé prispôsobiť si zážitok z nakupovania pre svojich zákazníkov pomocou Alexa. Virtuálny asistent Amazon najprv kladie spotrebiteľom otázky týkajúce sa ich preferencií a potom odporúča produkt Johnnie Walker, ktorý je pre nich najvhodnejší..

Hlasový obchodný zážitok sa blíži.

Spoločnosti používajú digitálnych asistentov na interné použitie

Samozrejme, že sú. Podnikavé značky B2B ako Salesforce už požičiavajú svoj hlas celej konverzácii digitálneho asistenta. Spoločnosť cloudového softvéru uviedla na trh produkt Einstein Voice, ktorý je rozšírením jeho platformy Einstein AI.

Digitálny asistent umožňuje manažérom predaja prevádzkovať cloudové služby a diktovať poznámky bez toho, aby sa dotkli obrazovky alebo písali čokoľvek. Einstein Voice môže byť tiež integrovaný s podobnými technológiami, ktoré pomáhajú tímu efektívne doručovať aktualizácie potrubia tímu, schôdzky v kalendári a ďalšie kľúčové priority tímu..

voice-technology-for-marketing-how-to-bude-drive-the-show-in-the-budúcnosti-4

Ďalší zaujímavý produkt s názvom Einstein Voice Bots od Salesforce umožňuje zákazníkom nielen budovať svojho hlasom aktivovaného asistenta, ale tiež ho označovať a zapojiť koncového používateľa do každého inteligentného reproduktora..

Integrácia hlasovej technológie do vášho marketingu nie je jednoduchá

Vaše stratégie marketingu obsahu a redakčných stratégií by mali odzrkadľovať, ako podnikateľské plány na využitie technológie a ako ste do nej investovali z hľadiska obsahu. Predtým, ako sa ponoríte, položte si nasledujúce otázky:

 • Sú vaši cieľoví zákazníci zložení z nadšencov inteligentných domácností, začínajúcich osvojiteľov, ktorí sú riadení FOMO, alebo z iných demografických skupín, u ktorých je väčšia pravdepodobnosť, že sa zapoja hlasom než iné platformy?
 • Dokážete, aby váš obsah bol pre vašich cieľových zákazníkov cenným hlasom?
 • Aká je pravdepodobnosť, že sa vám podarí dosiahnuť vaše marketingové úsilie hlasom?

voice-technology-for-marketing-how-to-bude-drive-the-show-in-the-budúcnosti-3

Ak si nie ste istí niektorou z vašich odpovedí, potom je najlepšie počkať, kým sa táto technológia nevyčerpá, a ak nebudete dostatočne pripravení, neplytvajte zdrojmi. Preskúmajte, ako iné podniky a dokonca aj vaši konkurenti používajú hlas, aby vytvorili lepší zážitok pre zákazníka.

Hlasová revolúcia sa začína „hľadaním“.

Viac ako jedna miliarda hlasových vyhľadávaní sa vykonávajú za mesiac a 40% dospelých a 55% dospievajúcich používať hlasové vyhľadávanie každý deň. Na zapojenie spotrebiteľov je potrebné, aby obchodníci s obsahom zdôrazňovali produkty s krátkym obsahom, ktoré ponúkajú rýchle a ostré odpovede používateľom..

Pokiaľ ide o SEO, obchodníci by mali uznať pokyny SEO týkajúce sa správania pri vyhľadávaní hovorených slov a informačných potrieb. Získajte svoj obsah, aby sa na stránkach Google zobrazoval ako odporúčaný útržok. Takto to získa Siri, Cortana a iní.

Pri zameriavaní sa na optimalizáciu hlasového vyhľadávania je dôležité pamätať na to, že virtuálny asistent môže na požiadanie poskytnúť iba jeden výsledok vyhľadávania. Poukazuje na to aj zakladateľ Mozu Rand Fishkin dopyt po tradičných výsledkoch SERP, a zadané výsledky sa budú naďalej zvyšovať z dôvodu nárastu výsledkov vyhľadávania.

voice-technology-for-marketing-how-to-bude-drive-the-show-in-the-budúcnosti-1

Ako vnímame SEO, sa zmení v súlade s tým, ako sa hlasová technológia používa na marketingové účely.

Zabalenie

Nezabudnite: hlas sa čoskoro stane dodatočným rozhraním na marketingové účely a bude existovať spolu s inými médiami, ako sú digitálne médiá, tlač, televízia a rádio. Prináša so sebou úplne nový spôsob interakcie so zákazníkmi a zvyšuje ich životnú hodnotu.

Čo si myslíte o hlasovej technológii??

Sme pripravení urobiť z neho osobne a profesionálne takú masívnu súčasť nášho života?

Tagy:

 • SEO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map