Ako vykonať dôkladný audit SEO na vašom webe

Uistite sa, že všetky SEO metódy v praxi fungujú, musíte vykonať dôkladný audit SEO svojich webových stránok.


Budete vedieť, ktoré metódy a stratégie prinášajú návštevnosť a umožňujú vám osloviť cieľové publikum a ktoré nie, takže ich môžete vylepšiť alebo zamerať na nové..

Podľa John Masterson, ktorý pracuje ako špecialista na SEO SuperiorPapers,  Tu je to, čo musíte skontrolovať, aby ste vykonali dôkladný audit SEO vašich webových stránok:

Štruktúra stránky

 1. Vytvorte súbor XML Sitemap

Existencia súboru Sitemap XML umožňuje vyhľadávacím nástrojom určiť, ktoré adresy URL sú skutočne na vašom webe, aby ich mohli rýchlejšie indexovo prehľadávať. Potrebujete tiež súbory Sitemap, aby ste sa uistili, že vaše stránky sa zobrazujú ako pôvodný zdroj obsahu v prípade, že ich niekto skopíruje alebo ak na ne odkazuje, aby ich spoločnosť Google nedostala penalizáciou..

Môžete použiť nástroje ako generátor súborov Sitemap alebo Free Validator XML Sitemap na automatické generovanie súboru Sitemap.

 1. Upravte súbor robots.txt

Súbor Robots.txt je potrebný na to, aby ste pavúkom vyhľadávača oznámili, na ktoré stránky by mali pri indexovom prehľadávaní vašich webových stránok vziať do úvahy.

Úpravou obsahu súboru môžete zabrániť indexovým prehľadávačom v duplikácii obsahu indexovania alebo zaistiť, aby neprehľadávali jednotlivé stránky vášho webu, ktoré chcete ponechať súkromné ​​a mimo SERP. Opäť si môžete vytvoriť svoj súbor robots.txt manuálne alebo automaticky; je to na vás.

 1. Skontrolujte presmerovania

Pomocou príkazu 301 presmerovania informujete vyhľadávacie nástroje o tom, že stránka už nie je k dispozícii, a presmerujete ich na novú adresu. V dôsledku toho odstránia starú webovú adresu zo svojho indexu a zapamätajú si novú.

Umožní vám to tiež sledovať návštevnosť, ktorú prijíma vaša stránka 404. Môžete implementovať presmerovanie 301 pomocou Presmerovať kontrolu.

Štruktúra stránky

 1. Názov a popis meta

Upozorňujeme, že váš nadpis sa nezhoduje s nadpisom vášho článku. Váš nadpis by mal mať dĺžku medzi 55 a 65 znakmi (vrátane medzier), pretože to je to, koľko sa bude zobrazovať vo vnútri SERP..

Váš meta popis by nemal byť dlhší ako 160 znakov (pretože sa na jeho zobrazenie používa kontajner s veľkosťou 600 pixelov), pretože všetky ďalšie znaky budú orezané. Je dôležité zahrnúť cieľové kľúčové slovo do oboch. Môžete zobraziť ukážku, ako budú vyzerať vo výsledkoch pomocou SEO Mofo.

 1. Alt Tag

Mať relevantné a vysoko kvalitné obrázky na vašom webe je v týchto dňoch nevyhnutnosťou, ale nezabudnite na svoje obrázky vložiť alt tagy a tituly, ktoré sú relevantné a popisné. Skontrolujte si štítky s názvami obrázkov pomocou Obrázok Alt Test.

 1. URL

Ďalším faktorom, ktorý prispieva k vášmu celkovému SEO, sú adresy URL, ktoré sú relevantné a ktoré podľa možnosti obsahujú vaše kľúčové slovo, pretože to spoločnosti Google pomáha určiť spojenie medzi vaším obsahom a adresou URL. Môžete si vytvoriť svoju webovú adresu automaticky alebo ručné.

Použiteľnosť

 1. Prívetivosť k mobilu

Keďže smartfóny a tablety sa stali dominantnými zariadeniami, prostredníctvom ktorých používatelia konzumujú obsah, musíte sa ubezpečiť, že váš web je mobilný. Okrem toho, Google mobilný prehľadávač berie to do úvahy pri hodnotení vašich webových stránok. Môžete vyskúšať mobilná prívetivosť tu.

 1. Rýchlosť zaťaženia

Ďalším dôležitým faktorom hodnotenia, aspoň pokiaľ ide o Google, je rýchlosť načítania. Webové stránky, ktoré načítavajú šport dlhšie, majú vyššiu mieru odchodov a kratšie časy na stránkach, čo znamená, že používatelia nemajú príliš veľa trpezlivosti na pomalé stránky. Pomocou tu uvedených nástrojov môžete otestovať výkonnosť svojich webových stránok v tomto aspekte.

Zdravotné kontroly

 1. Nefunkčné odkazy

Nefunkčné odkazy, externé aj interné, môžu ovplyvniť vaše SEO a tiež celkový dojem používateľa. Google roboty pravidelne kontrolujú odkazy, čo znamená, že musíte mať čas a pravidelne kontrolovať odchádzajúce odkazy. Na zistenie chybného nástroja môžete použiť nástroje na kontrolu poškodených odkazov.

 1. Duplicitný obsah

Mať duplicitný obsah znamená, že spoločnosť Google môže byť potrestaná, aj keď ste tak urobili neúmyselne alebo ak ste správne uviedli svoje zdroje. použitie Malý SEO Tools Plagiátorstvo Kontrola aby bol váš obsah originálny a jedinečný.

SEO Audit Toolkit (bonusový obsah)

Na dokončenie auditu SEO môžete použiť aj nasledujúce nástroje:

 • Kričiaca žaba – Tento nástroj je prehľadávač webových stránok, ktorý vám umožňuje získať hlbší prehľad o miestnom SEO skontrolovaním obrázkov, odkazov, CSS, aplikácií atď. Tiež prichádza v podobe desktopovej aplikácie, ktorá proces zrýchľuje.
 • SEMrush Nástroj pre audit stránok – Pomocou tohto konkrétneho nástroja môžete svoju webovú stránku analyzovať efektívne a dôkladne. Dokáže zachytiť všetky chyby a poskytnúť odporúčania. Jej súčasťou je možnosť porovnávať audity, čo vám umožní nahliadnuť do toho, koľko ste sa zlepšili.

Návštevníci Geek Flare dostanú špeciálna 14-dňová skúšobná verzia pre SEMrush.

 • Google Search Console – Konzola Google Search Console je základným nástrojom na údržbu vašich webových stránok a tiež na umožnenie lepšej interakcie so spoločnosťou Google. Dokážu odhaliť širokú škálu chýb.
 • WooRank – Pomocou služby WooRank môžete prehľadávať svoje webové stránky a identifikovať problémy s indexáciou, zistiť, či chýbajú nejaké metadáta, nájsť duplicitný obsah, skontrolovať odkazy a mnoho ďalšieho.
 • Zadro Web SEO Auditor – Tento nástroj na vykonávanie auditu SEO vám poskytuje oprávnenie na stránku aj na oprávnenie domény pre vaše webové stránky, rýchlosť stránky Google, kľúčové slová, prítomnosť odkazov na sociálne médiá atď..

Nástroje na kontrolu prístupnosti a výkonu

 • txt analyzátor – Umožní vám získať viac zo súboru robots.txt pomocou dôkladnej analýzy a návrhov, ako ho môžete vylepšiť.
 • YSlow – S YSlow budete môcť sledovať výkon každého komponentu, z ktorého pozostáva vaša webová stránka, a dozvedieť sa, čo môžete urobiť, aby to fungovalo rýchlejšie..
 • Analyzátor značiek Meta – Analyzujte nielen svoje metaznačky, ale aj nadpisy, adresy URL a kľúčové slová vo vašom obsahu.

Spätná väzba

 • Ahrefs – Ahrefs vám nielen umožňuje zlepšiť vašu premávku, ale tiež monitorovať, čo robia vaši konkurenti, a zistiť, čo robia lepšie ako vy.
 • Majestátne – Majestic vám umožňuje zobraziť všetky spätné odkazy na stránke, ktorú prezeráte, pretože sa spolieha na najväčšiu databázu indexov odkazov na svete..

Kontrola prerušeného spojenia

 • Kontrola prerušeného odkazu – Pomocou tohto nástroja môžete monitorovať stav odkazov vo vašich článkoch, stránkach, komentároch a poliach. Zistiť tiež chýbajúce obrázky, presmerovania a vyhľadávať odkazy podľa adresy URL. Môžete si tiež vybrať, aby ste dostali upozornenie prostredníctvom e-mailu alebo prostredníctvom informačného panela aplikácie.
 • Xenu Link Sleuth – Nenechajte sa zmiasť jeho jednoduchým rozhraním. Xenu Link Sleuth je veľmi dobrá pri vyhľadávaní nefunkčných odkazov na webových stránkach.
 • Kontrola odkazov W3C – Jednoducho vložte adresu URL do poľa a nástroj vám poskytne zhrnutie, možnosti uloženia do súboru cookie atď.

Kontrola duplicitného obsahu a plagiátu

Kontrola rýchlosti stránky

 • Štatistiky PageSpeed – Pomocou jednoduchých a účinných nástrojov môžete zvýšiť rýchlosť svojej stránky na všetkých zariadeniach.

záver

Pomocou týchto nástrojov a tipov, ktoré máte k dispozícii, budete môcť vykonať neuveriteľne dôkladný audit SEO svojho webu a zlepšiť jeho výkonnosť a hodnotenie, namiesto toho, aby ste sa len hádali, čo funguje a čo nie. Začnite ich používať ešte dnes.

Tagy:

 • SEO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map