Ako zarobiť peniaze pomocou blogov v roku 2020?

Je to takmer vždy blogovanie ktorá sa objaví ako odpoveď vždy, keď sa niekto spýta: „Ako zarobiť peniaze online?“. A je to spravodlivá odpoveď, pretože mimo IT a marketing – blogovanie samo o sebe je jedným z najlukratívnejších spôsobov, ako zarobiť peniaze a zároveň robiť to, čo máte radi.


Ale rovnako ako firemný rebrík existuje aj rebrík na blogovanie. Musíte byť ochotní zaviazať sa, ale tiež investovať značné množstvo svojho osobného času, aby bol váš blog úspešný.

Skratky k úspechu sú málo a od seba vzdialené a najúspešnejší blogeri sa museli pretiahnuť cez „blato“, aby sa dostali na vrchol..

Časy sa zmenili

Ja sám som spravoval osobné blogy alebo písal pre iných blogerov od začiatku 2000-tych rokov. A odvtedy sa veľa zmenilo v spôsobe, akým možno blogy považovať za výnosnú voľbu kariéry.

Vtedy ste mohli začať blog o takmer akejkoľvek téme, ktorú si viete predstaviť, a do jedného mesiaca by sa mohol stať ziskovým. Vyhľadávacie nástroje ako Google boli oveľa menej prísne rôzne typy rebríčkov, a celkovo bolo dostupných omnoho menej informácií pre širokú verejnosť.

Aktualizácia Google Panda 2011

Začiatkom roku 2011 sa všetko začalo meniť Google vydal svoju neslávnu aktualizáciu Google Panda. V tom čase ovplyvnila aktualizácia algoritmu okolo 11% všetkých hodnotených webových stránok. Postupne si blogeri aj experti na SEO začali uvedomovať, že táto aktualizácia by zmenila každý aspekt výroby obsahu a prinútila spoločnosť Google, aby ju ohodnotila..

Obsahové farmy ako také by už neboli životaschopnou metódou zarábania peňazí pomocou blogov. Oveľa menej sa snaží urobiť blogovanie voľbou kariéry. Prísnejšie pravidlá znamenali, že blogeri museli byť inteligentní, rovnako ako marketingoví odborníci a ktokoľvek iný, kto sa zaoberal výrobou digitálneho obsahu.

Príbeh však nekončí.

Podivný svet blokátorov reklamy

Uvidíte, že to nie sú len vyhľadávacie nástroje, ktoré neustále aktualizovali svoje algoritmy na civilizovanejšie sady pravidiel. Ďalšou výhradou, ktorá ovplyvnila príjmy stoviek miliónov ľudí na celom svete, sú blokátory reklamy. Konkrétne AdBlock (teraz známy ako Adblock Plus), ktorá bola uvedená na trh v roku 2009.

Logo AdBlock

Povedzme, že ste alebo možno ešte stále používate reklamné siete ako Google AdSense, Newor Media, RevContent alebo BuySellAds. Ak má návštevník prichádzajúci na vaše stránky aktivovaný blokovač reklám, tieto reklamy sa mu nikdy nezobrazia, pretože sú blokované. Vylepšenia používateľskej skúsenosti (z pohľadu čitateľa) sú obrovské, ale pokiaľ ide o vaše príjmy, nie je to ako by ste mohli povedať to isté.

Ako nezávislý blogger môžete vďaka blokátorom reklamy prísť o 50 až 70% svojich príjmov z reklamnej siete. A nie je žiadnym prekvapením, že mnohí sa teraz obracajú na riešenia, ako je prevencia blokovania reklám a podobne. Kto rád stráca peniaze, správne?

Toto je tiež náš úvod pre toto zhrnutie spôsobov, ako môžete zarobiť peniaze ako blogger v roku 2020. Stručne povedané, dajte si pozor na akékoľvek nové aktualizácie Google ktoré by mohli ovplyvniť vašu obsahovú stratégiu. A rozhodnite sa, či chcete používať reklamné siete, ktoré vidia, ako väčšina vašich čitateľov blokuje vaše reklamy.

Pozrime sa bližšie na to, ako môžete zarobiť čo najviac peňazí a zároveň si ponechajte blogovanie ako svoju kariéru.

Vytvorte produkt

Ako niekto, kto má skúsenosti v určitej kategórii / odvetví, je viac ako pravdepodobné, že uvediete svoj vlastný produkt. A nemusí to byť ani fyzický produkt. Digitálne produkty, ako sú elektronické knihy, vzdelávacie kurzy, a webinári sa predávajú správnemu publiku veľmi dobre.

A na to by ste sa mali sústrediť – budovanie správne publikum. Umiestnením seba ako odborníka na konkrétnu tému si môžete byť istí, že ľudia prídu a vyhľadajú váš názor na konkrétnu tému. Tak prečo nie všetky tieto odborné znalosti dať dohromady do produktu?

Jeff ide z blogov do knihy

Jeff Goins, ktorý sa notoricky venoval svojej blogovacej praxi, postupne zmenil svoje úsilie na uskutočniteľné produkty. Napríklad jeho kniha, “Skutoční umelci hladujú,“, Ktorý sa dotýka aj presného bodu tohto článku.

Keď máte čo povedať, keď ľudia počúvajú, je to vynikajúca príležitosť zmeniť vašu vášeň na produkt. A v prípade Jeffa jeho kniha vzrástla na najpredávanejší zoznam Amazonky rýchlejšie ako rýchlosť svetla.

Najlepšie na tomto prístupe je to, že si môžete vytvoriť celú svoju stratégiu blogovania okolo svojho produktu. Ak máte správu, ktorú chcete zdieľať, urobte to prostredníctvom svojho produktu. Články blogu a príspevky blogu môžete použiť ako doplnok k všetkým novým veciam, ktoré ste sa naučili alebo pridali do svojho produktu.

Affiliate marketing

Najstaršia metóda zarábania peňazí, ktorá existovala pred internetom, áno, to je pridružený marketing. Aj keď to nie je také populárne, ako to bolo predtým, affiliate marketing je napriek tomu veľmi spoľahlivým spôsobom, ako zarobiť na svojom blogu ďalší príjem. A naozaj nie sú potrebné žiadne ďalšie školenia. Môžete začať od prvého dňa.

Povedzme, že používate konkrétny doplnok WordPress, ktorý sa vám naozaj páči. Ako príklad, WP Rocket je pomerne populárny doplnok WordPress, ktorý zvyšuje výkonnosť vašich stránok, ale tiež umožňuje efektívnejšie ukladanie obsahu do vyrovnávacej pamäte.

pridružený program rakety wp

Ako sa ukázalo, WP Rocket má pridružený program. A je pravdepodobné, že váš obľúbený produkt alebo nástroj má podobný pridružený program. Ak nie, nájdete veľa príležitostí na propagáciu ďalších produktov prostredníctvom lokalít ako ShareASale, Commission Junction, Blink a mnoho ďalších tu uvedených..

Záleží na tom, ako dobre poznáte konkrétny produkt a či je vhodný pre váš blog. Napríklad blogerom, ktorí píšu o jedle, môže byť lákavé propagovať výrobky súvisiace s potravinami, ktoré používajú vo svojej vlastnej kuchyni. Podobne bloger špecializujúci sa na marketing môže chcieť propagovať marketingové nástroje ako pridružený subjekt. Funguje to rovnako.

Zvážte možnosť stať sa nezávislým pracovníkom

S rastúcou popularitou marketingu obsahu sa zvyšuje aj potreba spoľahlivých a profesionálnych nezávislých pracovníkov. Takmer každá hlavná značka alebo produktový trh v týchto dňoch je spustenie nejakej formy marketingovej stratégie obsahu. A robia to preto, lebo obsahový marketing sa pýta na predaj, na vybudovanie značky a na vytvorenie dlhodobej expozície.

Pracovné miesta na voľnej nohe bloggerov ako ProBlogger sú dokonalým príkladom toho, aké populárne sú freelancing a koľko spisovateľov na požiadanie. Nie je to však jediná platforma, na ktorej nájdete prácu na voľnej nohe. Ako sme už predtým zdieľali, existuje veľa pracovných miest pre autorov na voľnej nohe a podobne.

na voľnej nohe pre blogerov

Na konci dňa ste začali svoj blog, pretože máte vášeň pre písanie a vášeň pre konkrétny predmet. Verte tomu alebo nie, sú tisíce, ak nie viac ľudí, ktorí hľadajú skúsených spisovateľov, ktorí im pomôžu s ich projektmi. A jedným z týchto pomocníkov (na voľnej nohe) by ste mohli byť vy.

Nicholas Godwin zarobil viac ako 50 000 dolárov za pouhé tri mesiace od skoku o pracovných príležitostiach uvedených v ProBlogger. Teraz to skombinujte s ďalšími možnosťami a hľadáte veľmi solídny a stabilný vedľajší príjem. Jeho príbeh je iba jeden z mnohých príkladov úspechu nezávislých blogov.

Napíšte sponzorované príspevky alebo recenzie

Predpokladajme, že ste blogovali už približne 6 – 12 mesiacov. Je to solídne číslo a teraz by ste mali mať čitateľov niekoľko tisíc ľudí mesačne. Aj keď iba organické. Pravdepodobne už zarábate z reklám alebo z iných zárobkových spoločností, ale ďalším takým miestom, ktoré je potrebné zvážiť, sú sponzorované príspevky a recenzie..

príklad kontroly sponzorovaného produktu

Na horeuvedenej fotografii je úryvok zo stránky ShoutMeLoud Advertise. Je pravda, že sú v súčasnosti veľmi zavedenou značkou, ich ceny za sponzorované recenzie produktov začínajú v rozmedzí 1 200 dolárov. Nie je to zlé, správne?

Zamyslite sa nad svojím vlastným blogom a typom prevádzky, ktorú už generujete. Možno nebudete schopní nabíjať toľko, ako je uvedené vyššie, ale môžete niekde začať. Vzhľadom na to, že súhlasíte s tým, aby ostatní ľudia propagovali svoje produkty alebo obsah na vašich stránkach.

Podľa mojich skúseností bude priemerný bloger účtovať poplatok od 100 do 500 dolárov za sponzorovaný príspevok podľa rôznych metrík. Medzi tieto metriky patria spätné odkazy smerujúce na váš blog, hodnotenie oprávnenia domény, intenzita prenosu a ďalšie.

Alexis Schroeder

Alexis Schroeder, ktorý sa v roku 2016 stal blogerom na plný úväzok, zarába z sponzorovaných príspevkov iba od 3 000 do 5 000 $ mesačne. A to je číslo, ktoré nemožno prehliadnuť. Takýto pasívny príjem môže zmeniť život dokonca aj pre niekoho, kto je už vo veľmi úspešnej pozícii.

Preskúmajte myšlienku podcastingu (voliteľné!)

O podcastingu je nepochybne veľa informácií, o tom sa bezpochyby dozviete. Pre priemerného bloggera by úplné zapojenie do tohto programu vyžadovalo trochu učiacej sa krivky a obetavosti. Preto je posledný spôsob zarobenia peňazí prostredníctvom vášho blogu úplne voliteľný. Napriek tomu veľmi prospešné, ak to urobíte dobre.

Väčšina blogerov už konvertuje svoje články do audio formátu, čo dopĺňa skutočnosť 82,4% ľudí počúva podcasty každý týždeň viac ako 7 hodín. Okrem toho je to pre pohodlie. Namiesto toho, aby ste si museli prečítať článok, vaši čitatelia sa môžu rozhodnúť počúvať ho počas cesty do práce alebo do supermarketu. Je to výhodná situácia.

Moje odporúčanie je však preskúmať celú myšlienku podcasting, čo znamená vytvorenie úplne nového podcastu, ktorý ste spustili na tému, pre ktorú máte vášeň. V súčasnosti existuje toľko vynikajúcich spôsobov, ako inzerovať vaše podcasty, pretože YouTube a iTunes sú tým najlepším, takže máte istotu, že budete priťahovať publikum v priebehu času..

Ukotvenie podcastingu zadarmo

Platformy ako Kotva Uľahčite spustenie vášho podcastu (zadarmo!) s nulovou investíciou času. Popadnite telefón a Anchor vám umožní spojiť sa s vašimi hosťami, alebo si môžete zvoliť samostatné podcasty. Potom indexujte a kategorizujte všetky svoje epizódy a robte s nimi všetko, čo sa vám páči.

V neposlednom rade je to tak úžasný spôsob, ako vybudovať svoju značku. Dostať sa pred kameru a ukázať sebe a svoju vášeň, ľudia, to prirodzene miluje. Rovnako ako to priťahuje, takpovediac. Ale okrem toho máte tiež možnosť spojiť sa s inými blogermi alebo vplyvnými ľuďmi.

Môžete ich pozvať ako svojich hostí na určité epizódy, a ak to skutočne zvládnete, môžete ísť až na vytváranie epizód, o ktorých zatiaľ nikto nenapadlo..

Podcasting Rhonda Patrick

Jeden z mojich obľúbených podcastov týkajúcich sa zdravia a potravín je prevádzkovaný používateľom Rhonda Patrick z FoundMyFitness. Jej hĺbkové porozumenie určitým témam jej umožnilo pozvať hostí na jej podcast, ktorý by ste vo všeobecnosti nemali počuť ani počúvať, keď ho vyhľadáte. Z dlhodobého hľadiska jej teda pomáha budovať veľmi silnú značku, ale tiež si zarába stabilný dlhodobý príjem, pretože jej obsah zostáva relevantný dlho po zverejnení.

Zabalenie vecí

Ako zarobíte peniaze pomocou blogov, je úplne na vás. Niektoré oblasti zárobkov sa stali oveľa menej výnosné ako v minulosti. Iste, ale to tiež ponecháva priestor pre inovácie a nové spôsoby myslenia.

Aby som to zhrnul, odporúčam vám vyhľadať viac osobných spojení s tým, ako zarábate na svojom blogu. Spolupracujte s ostatnými ľuďmi, spolupracujte na projektoch alebo si jednoducho vymieňajte nápady. Môžete ísť tradičným spôsobom a zbrúsiť svoju cestu k príjmu, ale myslím si, že tento článok ukazuje spoľahlivé alternatívy, ktoré sú oveľa menej bolestivé..

Ako sa chystáte zarobiť so svojím blogom v roku 2020? Povedzte nám to!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map