Budúcnosť hlasového vyhľadávania: Budeme sa zamilovať do Siriho a Cortany?

Po celé roky boli ľudia fascinovaní umela inteligencia ako konečný technologický úspech.


Od prvého „moderného“ programovateľného počítača späť v roku 1936, keď bol terén nastavený Turingovým strojom Alana Turinga, ľudia našli nové spôsoby vylepšenia stroja, ktorý by pre nás mohol pracovať a spracovávať údaje namiesto nás..

Ľudstvo (alebo niektorí skvelí ľudia) sa odvtedy dostali ďaleko, ale stále hľadáme intelektuálny mobil Perpetua, ktorý sa bude môcť naučiť namiesto toho, aby bol naprogramovaný..

Aj keď stále dúfame ďaleko od AI, sme blízko k dosiahnutiu úrovne, kde by sme mohli vytvoriť niečo, čo chodí a rozpráva ako AI, ale v skutočnosti ešte nie je také chytré.

Dúfam, že som už skôr povedal, keď ma generácie filmárov presvedčili, že umelá inteligencia nebude milosrdná so svojím tvorcom. Pokiaľ je to praktické a prekvapujúce, nemôžem bojovať proti strachu, že bude na nás.

Pamätám si pozeranie televíznej show späť v 90. rokoch, ktorá bola vytvorená začiatkom 80. rokov Mnoho vysnívaných ciest Meme kde predpovedali futuristický svet, v ktorom by ľudia klepali na svoje chladničky a objednávali si potraviny dodávané do ich domov, riadili ich elektrické autá (možno dokonca lietajú) a hovorili so svojimi počítačmi.

Čo je hlasové vyhľadávanie Google?

Hlasové vyhľadávanie Google je možnosť, ktorá umožňuje spustiť vyhľadávanie bez toho, aby ste museli písať, ale namiesto toho hovorili do telefónu. Marketing ľudia majú výbuch s tým.

Vidia to ako obrovskú príležitosť, ako odhaduje ComScore 50% všetkých vyhľadávaní do roku 2020 bude hlasové vyhľadávanie a zdá sa, že s tým ostatní súhlasia.

Problém, ktorý práve teraz majú, je, že spoločnosť Google musí nájsť spôsob, ako rozlišovať medzi dvoma typmi vyhľadávaní a na základe toho vytvárať správy. Vďaka týmto správam bude marketingovým spoločnostiam ľahšie zacieliť na svoje publikum.

Ďalším problémom, ktorý majú, je návrh; Použil som vo svojej prvej vete predchádzajúceho odseku. Musia urobiť vyhľadávanie bez obrazovky.

V tomto okamihu niečo poviete, zapíše sa do vyhľadávania Google a zobrazia sa vaše výsledky. Aby som to povedal jednoducho, teraz potrebujeme asistenta, ktorý odpovie na naše otázky.

Ak ste videli posledný film Prečo on? , existuje znak s názvom „Justine“, čo je počítač, ktorý dohliada na celú domácnosť a komunikuje so všetkými ako ich asistent. To je to, čo nasledujeme.

Môže to tiež byť trochu nepríjemné, ak nie ste rodeným hovorcom cieľového jazyka alebo ak máte prekážku reči, pretože vás neustále „nepochopí“.

Poraďte sa so Sirim

Siri je produkt spoločnosti Apple, ktorá je k dispozícii na zariadeniach iPhone a iPad. Je to osobný asistent, ako aj hlasové vyhľadávanie. Vytvoril iOS a kúpil ho spoločnosť Apple v roku 2010, a preto je stále k dispozícii iba na zariadeniach Apple.

Siri pre vás môže urobiť vyhľadávanie na webe a správu celého zariadenia na základe vašich požiadaviek. Je to druhý najbežnejšie používaný hlasový vyhľadávač / osobný asistent vedľa spoločnosti Google.

Ak ste videli film jej, máte hrubú predstavu o tom, čo je Siri a ako to funguje. Na rozdiel od filmu však skutočný Siri nie je taký citlivý a emotívny.

Tím spoločnosti Apple usilovne pracoval na vytvorení osobnosti pre Siriho. Majú teda zoznam návrhov otázok, pomocou ktorých môžete lepšie spoznať Siriho.

Mnoho ľudí sa pýtalo Siri, či je skutočne „jej“ z filmu a Apple prišiel s niektorými vtipné odpovede dopriať svojim používateľom.

A čo Cortana?

V prieskume uskutočnenom webom highervisibility.com je Cortana najpresnejším osobným asistentom, aj keď z celkového počtu 2000 mobilných používateľov, ktorých sa štúdia týka, mala telefón iba 5,1%..

Z prieskumu vyplynulo, že všetci asistenti sú skoro rovnakí, pokiaľ ide o presnosť, podľa ich používateľov, pričom Siri trochu zaostáva..

Podľa jeho tvorcu, Microsoft, Cortana je digitálny agent. Rovnako ako iní osobní asistenti vám to môže pomôcť pri prehliadaní webu, ale aj pri spravovaní poznámok, pripomienok, telefónnych zoznamov a spravovaní väčšiny vášho telefónu..

Bol založený na vlastnej videohre spoločnosti Microsoft svätožiara a jeho rozprávač AI, ktorý vedie hráčov v hre.

Marketingové príležitosti

Spoločnosti už radi inzerujú online, nehovoriac o online obchodoch. Online reklama rozširuje vaše cieľové publikum, ako môžete vidieť na celom svete, nielen na miestnej komunite.

Majúce internetový obchod pravdepodobne zvyšuje náklady na návrh, vývoj a údržbu webových stránok, ale znižuje náklady na nájomné, nástroje a zamestnancov. Toto vysvetľuje, prečo obchody ponúkajú zľavy pre online nakupujúcich alebo prečo sú ich ceny v prvom rade výrazne nižšie.

Môžu ponúkať lepšie ceny a stále zvyšovať svoje ziskové marže. Ceny sú jedným z podstatných prvkov v boji proti hospodárskej súťaži. Predstavte si, že ste nemuseli vynaložiť veľké úsilie na nákup a mali ste osobného asistenta, ktorý vám pomôže pri nakupovaní?

Nechceli by ste sa cítiť ako celebrita a používať ju stále? Viac zákazníkov znamená väčší zisk, jediný problém, ktorý by mali, je naučiť sa, ako sa stať prvými odpoveďami alebo prvou ponukou, ktorú dostanete od svojho asistenta..

Výhody pre sociálne siete

S dnešným svetom technológií, v ktorom dnes žijeme, a s nedostatkom času na socializáciu, sa sociálne siete rozvíjajú tak, ako sú.

Ľudia považujú za oveľa pohodlnejšie chatovať online so svojimi priateľmi a rodinou, ako aj s novými ľuďmi, ktorých stretávajú na základe svojich záujmov..

Je to dokonca jednoduchšie ako používať telefón, keď ste online; môžete multitaskovať a robiť iné veci, hovoriť naraz s niekoľkými ľuďmi alebo prehliadať web bez toho, aby ste stratili zameranie alebo sa vzdali konverzácie.

Ak nemusíte robiť nič z toho, sedieť pred obrazovkou alebo typom, bude aj táto úloha oveľa jednoduchšia. Dalo by sa ľahko zdieľať podrobnosti zo svojho života, fotografie a videá, jednoducho tak, že poviete asistentovi, aby tak urobil.

To by zvýšilo počet aktívnych používateľov a väčšina z nás by pravdepodobne bola na väčšinu dňa prihlásená. Viac používateľov by v podstate viedlo k väčším marketingovým príležitostiam a viac peňazí, zatiaľ čo vaše skúsenosti so sieťou by sa výrazne zlepšili.

SEO výzvy

Prvá výzva SEO je založená na obsahu poskytovanom na webových stránkach.

Akonáhle sa éra osobných asistentov plne zaplní, bude ich obsah čítať väčšinou asistentov, ktorí sú počítačmi a nie skutočnými používateľmi. Bude sa musieť upraviť, aby aplikácie „pochopili“ to a predstavili ho.

Stratégie SEO by sa mali zamerať na to, aby sa nejako dostali do poľa odpovede Google. Je to prvá a najpriamejšia odpoveď na dopyt, po ktorej nasleduje zoznam výsledkov vyhľadávania.

Kľúčom k obsahu je zamyslieť sa nad otázkami, ktoré používatelia kladú čo najbližšie k tomu, čo sú, a dostať odpovede, opäť čo najpriamejšie..

Sú jednoduché biely klobúk SEO stratégie, na ktoré sa dá uplatniť optimalizovať pre schránky; stačí vynaložiť trochu úsilia na to, aby ste zistili, ktorý vzor je pre vás a spoločnosť Google najvhodnejší.

Emocionálne spojenie

Nie som si istý, či ste si to všimli vo všetkom, čo som už písal vyššie, ale väčšinou ide o poskytnutie pohodlia a pohodlia pre používateľov pri otváraní nových trhov a získavaní zisku..

Vysoko inteligentní ľudia vytvárajú niečo, čo uspokojí ich zvedavosť a zarobí zisky pre seba a pre mnohých podnikateľov. Majte na pamäti, že predtým, ako sa necháte uniesť.

Osobný asistent v nádeji, že to bude, a tóny simulačných hier, ktoré máme dnes k dispozícii, vytvárajú prostredie, v ktorom sa ľudia môžu odcudziť realite..

Som si istý, že mať niekoho, kto vie, ako počúvať a vie odpovede na všetky vaše otázky, dokonca aj o vás a vašom osobnom živote, môže byť dôvodom na to, aby si niekto vytvoril spojenie, ale osobne si myslím, že sme dosť ďaleko od vytvorenia skutočný „ju“ alebo „ho“.

Možno sa mýlim, aj keď sme mali celú generáciu detí, ktoré sa zamilovali do domácich miláčikov „Tamagotchi“ a starali sa o ne, akoby sa starali o skutočné zviera..

Je to rovnako vzrušujúce, ako strašidelné. Spomínam si na svoj prvý kontakt s Nintendo Wii a na to, ako som bol šokovaný, že „Vidí ma!“, Chvíľu mi trvalo, než som si uvedomil, že „nevidí ma“ tak dobre.

Koniec koncov, na svete sú desivé veci; Mám priateľa, ktorý mi to neustále pripomína terminator je najpresnejším filmom s tým, že Google je Skynet a „sleduje“ všetko.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map