SEO Copywriting: Vytváranie obsahu, ktorý Google miluje

SEO copywriting v modernej dobe je o produkcii presvedčivého obsahu – tak dobrého, že sa môže propagovať sám. Ako sa vyvíjajú vyhľadávače, vyplatí sa zostať na vrchole vecí, pokiaľ ide o písanie kópií SEO.


Umenie písania pre vyhľadávače je vždy v stave toku. Jedného dňa niečo, čo fungovalo mnoho rokov, zrazu prestane fungovať.

Toto je odkaz na čas, kedy Google presunul svoje operácie vyhľadávania do protokolu SSL, čo znamená, že služba Google Analytics už nedokáže sledovať prichádzajúce kľúčové slová.

Bez kľúčových slov už nemôžete pochopiť, ktoré frázy posielajú návštevníkov na vaše príspevky. Výsledkom je, že písanie kópie obsahujúcej špecifické frázy kľúčových slov je oveľa ťažšie. Našťastie mnoho značiek prevzalo to, aby poskytlo nástroje na výskum kľúčových slov a návrhy nástrojov.

SEO copywriting sa netýka iba kľúčových slov. To je to, čo je vo vnútri príspevkov a článkov, čo robí rozdiel. S predstavenie RankBrain a stabilný rast pre Hlasové vyhľadávanie – vidíme pomalú, ale neochvejnú zmenu spôsobu, akým vyhľadávacie nástroje interpretujú písaný obsah.

A jediný spôsob, ako udržať krok, je prispôsobiť sa.

Užívateľ je teraz algoritmom

Spoločnosť Google sa vždy snažila zabezpečiť, aby bol uvedený obsah špecifický pre používateľa. V skorších dňoch SEO a dokonca aj nedávno ako pred 3 až 4 rokmi by sa dalo dosiahnuť veľa vecí hraním mnohých algoritmov vyhľadávacieho nástroja..

Teraz sa technológia spoločnosti Google na porozumenie správania používateľov výrazne zlepšila. A na vašich stránkach dôjde k veľkému posunu – ten, ktorý zvažuje správanie používateľov – ako hlavný hodnotiaci signál.

Algoritmus RankBrain chce vedieť, či používatelia vstupujú na stránky, ktoré poskytujú potrebné odpovede:

 • Je obsah tejto stránky napísaný formálnym alebo bezstarostným tónom?
 • Zodpovedá táto stránka stručnú podobu konkrétnej otázky?
 • Ako dlho používateľ strávi na stránke pred odchodom??
 • Návštevníci interagujú s prvkami mimo oblasti obsahu?

Celkovo bude RankBrain spoločnosti Google pokračovať vo vyhľadávaní dôvod na ohodnotenie vašich stránok vyššie.

ako Rankbrain fungujeAko RankBrain funguje? Foto: Mangools

Vracajúci sa návštevníci, dôsledné zapojenie, sociálne signály, odpovede na dlhé chvosty a výkonnosť stránok – to všetko prispieva k zlepšeniu rebríčka.

Otázka znie, ako to všetko vplýva na vás ako copywritera? Existuje niečo konkrétne, čo musíte urobiť inak, aby ste dosiahli lepšie výsledky SEO?

A odpoveď znie, Áno. Môžeš optimalizujte svoju kópiu aby spĺňali štandardy RankBrain a ďalšie algoritmy vyhľadávacích nástrojov.

# 1: How-to: Vybrané úryvky & odpovede

Vybrané úryvky a odpovede sú už dosť dlho. Myšlienka je jednoduchá. Google preverí štruktúru obsahu a automaticky vytvorí úryvok, ktorý môže obsahovať všetky nadpisy a podnadpisy. Obrázok vyššie je príkladom Odporúčané úryvky v práci.

A namiesto toho, aby ste si mysleli, že budete mať šťastie, aby ste sa dostali na predstavenie, budete mať oveľa lepšiu prácu tým, že vynaložíte potrebné úsilie, aby vaše príspevky boli priateľské k úryvkom a odpovediam..

Čo sú odporúčané odpovede?

ako mozgové bunky odumierajú - odpovede spoločnosti Google

Odporúčané odpovede spoločnosti Google sa čoraz viac vyskytujú na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov. Toľko, že pri hľadaní pomocou mobilného zariadenia rýchlo zabudnete, že máte skúsenosti so spoločnosťou Google. Funguje to tak, že keď si pozriete jednu odpoveď, pridá sa ďalších niekoľko odpovedí. A zoznam stále rastie.

Otázkou však je, ako sa vám darí v úryvkoch Odpovede Google?

A riešenie je dosť ľahké; musíte písať spôsobom, ktorý znie ako odpoveď na rozdiel od používania žargónu predaja.

Jednou z metód kontroly spoločnosti Google je aj analýza stránok pre nadpisy, podnadpisy a iné zvýraznené úryvky a odseky. To naznačuje vyhľadávacím nástrojom, že obsah má v danom kontexte zásadný význam.

Môžete použiť nástroj ako napr SEMrush na sledovanie toho, či je váš obsah uvedený v úryvkoch odpovedí.

# 2: Vypracujte kľúčové slová s dlhým chvostom

V ideálnom prípade je každá stránka na vašom webe založená na myšlienke konkrétneho kľúčového slova. Ako už bolo povedané, väčšina firiem sa zameriava na kľúčové slová týkajúce sa suchej hlavy, veľa populárnych fráz, ktoré majú vysoký objem vyhľadávania, ale v príkladoch v reálnom svete majú malú mieru prekliknutia.

Okrem toho je hodnotenie veľkoobjemových kľúčových slov ťažké a častejšie ako ne je návštevnosť na oplátku tenká bez veľkého potenciálu predaja.

Takže vstúpte do sveta SEO s dlhým chvostom.

seo chvostČo je to SEO s dlhými koncami? Foto: Huify

Cieľom dlhodobého SEO je poskytnúť odpovede na otázky, ktoré idú nad rámec vášho základného výberu kľúčových slov.

Napríklad, ak je vaša firma zameraná na „pomôcky na jogu“, potom ako môžete rozšíriť túto kľúčovú frázu a uviesť ďalšie podrobnosti a informácie?

Môžu „rekvizity“ pomôcť s niečím iným ako zlepšením flexibility držania tela? Povedali ste ľuďom, aby nahlásili konkrétny prípad použitia, keď rekvizita pomohla zlepšiť ich pohodu?

Toto sú skutočné príklady toho, ako vylepšiť svoju kópiu pomocou stručných kľúčových slov s dlhým chvostom. A ak sa snažíte prísť s ďalšími kľúčovými slovami s dlhým chvostom, potom je automatické dopĺňanie Google vždy skvelým miestom na začatie.

Vyhľadávanie kľúčových slov Google s dlhým chvostomPomocou funkcie automatického dopĺňania od spoločnosti Google môžete generovať nápady pre potenciálne kľúčové slová s dlhým chvostom.

Keď začnete vidieť potenciálne príležitosti pre kľúčové slová s dlhým chvostom, začnite ich pridávať do svojich príspevkov. Doprajte si ďalší obsah – alebo vytvorte úplne nový príspevok – na základe vašich zistení. Štruktúrujte ďalšie časti obsahu tak, aby poskytovali hĺbkové odpovede a jasnosť.

A keď už hovoríme o hĺbke, toto nás privádza k našej ďalšej kapitole o tom, ako sa stať lepším copywriterom pre SEO. Alebo aspoň niekto, kto nepíše len pre potešenie z algoritmu.

# 3: Informatizácia nestačí

Videli ste to. Je to všade. Základná kópia & vložiť zoznamy, ktoré sa zdajú byť silné, je absolútnym pohľadom na oči a takmer nikdy nedosiahne prísľub hodnoty.

Vo väčšine prípadov nie je nič zlé na informáciách. Aspoň udržujete svoje úsilie v oblasti obsahu nažive. A pokiaľ to napíšete sami, nemali by ste mať problémy.

Copywriting na účely SEO však nie je len informatívny.

V istom zmysle sú dobrí copywriteri skutočnými bojovníkmi sveta SEO. Písanie rozšírených príspevkov a článkov, vždy sa snažiace zahrnúť najnovší a najlepší dostupný výskum. Vždy sa snažíme poskytnúť iba toľko obsahu, aby čitatelia nemuseli klikať na inú stránku.

dĺžka stĺpca.001Aká je optimálna dĺžka obsahu? Ako dlho by mali byť vaše príspevky na blogu? Aký je ideálny počet slov pre SEO? To sú otázky, ktoré si kladú mnohí ďalší blogeri a obchodníci.

Za posledné štyri roky sa priemerná dĺžka blogového príspevku zvýšila z 800 000 na 1 200+ slov.

Je zrejmé, že obsah s dlhou formou zvyšuje návštevnosť a generuje viac potenciálnych zákazníkov. 10x obsah sa však netýka iba vytvárania dlhých článkov. Neprestávajte publikovať DLHÉ články o každom predmete, ktorý píšete. Vaším cieľom je poskytnúť neuveriteľnú skúsenosť publiku a slúžiť zámeru publika. – Chintan Zalani

A to väčšinou súvisí s tým, že čitatelia chcú nájsť všetky svoje odpovede v jednom príspevku. Ako ukazuje graf vyššie, dlhšie príspevky získavajú omnoho viac organických relácií ako príspevky s <600 slov.

Kľúč s sebou: Píšte dlhšie kúsky s lepším úmyslom. Nakopte hlboko do svojho predmetu a podľa toho naformátujte obsah.

# 4: Čítajte čitateľov dlhšie

Spoločnosť Google trvá na tom, aby sa čas strávený na stránke použil ako hodnotiaci faktor. A úprimne, dáva to zmysel.

Nechceli by ste, aby bol váš obsah hodnotený vysoko, pretože je tak dobre štruktúrovaný a poskytuje veľkú hodnotu?

Aj keď SEO ako prax bude naďalej existovať aj v nasledujúcich desaťročiach, Len SEO nemôže prinútiť používateľov, aby zostali na vašich stránkach.

Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako zabezpečiť, aby sa používatelia mohli zdržiavať dlhšie.

 • infografiky. Infographic je spojením vizuálneho výskumu, ktorý je zmiešaný do pútavej prezentácie. Pri pohľade na infographic môžete ľahko pridať 10 – 30 sekúnd celkového času stráveného na stránke na používateľa.
 • Citácie. Neboj sa citovať prácu niekoho iného. Kombinujte osobné skúsenosti so skúsenosťami ostatných, ktorí pracujú v rovnakej oblasti.
 • zoznamy. Pridanie zoznamu do vášho obsahu umožní jeho skenovanie. Zoznam tiež robí oveľa lepšiu prácu pri vizuálnej prezentácii, ako keby ste písali jednotlivé vety.
 • popisky. Popis sa zvyčajne pridáva, keď chcete zdôrazniť dôležitú informáciu. V dnešnej dobe najmodernejšie platformy na publikovanie obsahu poskytujú prostriedky na vytvorenie responzívnych polí s popiskami.

Ak používate WordPress, pozrite sa Prospieva potenciálnych zákazníkov vytvoriť vysoko premenné a pôsobivé obsahové polia.

 • audio. Existuje mnoho služieb, ktoré dokážu previesť článok do zvukového formátu. Ak je vaša priemerná dĺžka príspevku 5 minút, potom si predstavte, čo môže urobiť pre mieru zapojenia používateľov, ak vaši čitatelia začnú častejšie počúvať vaše príspevky..

Úprimný a vysoko kvalitný obsah predovšetkým podporuje dlhšiu angažovanosť.

Záver: urobte svoju úlohu

Copywriting sa uberá správnym smerom na rok 2019. Google je múdrejší v odmeňovaní skvelého obsahu a čitatelia čoraz viac štedrejšie zdieľajú obsah, ktorý im pomáha s ich problémami.

Ako copywriter je vaším cieľom udržiavať konzistentnosť a pokračovať v analýze výsledkov všetkých príspevkov, ktoré píšete. Ako už bolo povedané, dajte nám vedieť o svojich názoroch na copywriting SEO. Radi by sme sa dozvedeli, aké metódy používate v aktuálnom roku na maximalizáciu vystavenia a zapojenia vášho obsahu.

Tagy:

 • SEO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map