Top 5 dátových konektorov tretích strán pre Google Data Studio

Ako informačný panel a nástroj na vytváranie prehľadov pre masy si Google Data Studio neustále získava na popularite. Jedným z dôvodov je rastúci ekosystém dátových konektorov tretích strán, ktoré rozširujú jeho funkčnosť na zhromažďovanie údajov takmer odkiaľkoľvek..


Dozviete sa viac o najdôležitejších z týchto konektorov a pravou nohou vstúpite do sveta vykazovania údajov.

V prípade, že máte záujem o vizualizačnú časť podnikovej inteligencie a nechcete sa zaoberať zložitými alebo drahými nástrojmi, mali by ste pravdepodobne dať šancu Google Data Studio. Je to zadarmo, je priateľské, ľahko sa používa a je tam. Ak máte účet Google, máte otvorené dvere, aby ste mohli okamžite navrhovať profesionálne dashboardy a bez problémov.

Niektorí ľudia vám môžu povedať, že Google Data Studio nie je tak výkonné ako iné nástroje BI, napríklad Tableau. A budú mať pravdu. Dátové štúdio však uľahčuje zdieľanie a spoluprácu s ostatnými: vaše prehľady môžete zdieľať s kýmkoľvek a mnoho ľudí by mohlo na tom istom prehľade spolupracovať, a to aj súčasne. Keď príde čas na výber zdroja údajov, má Data Studio veľa pripojení.

Dátové spojenia

Google poskytuje sortiment vstavaných dátových pripojení, ktoré umožňujú prístup k jeho vlastným zdrojom, ako sú Google Analytics, Google Ads, Tabule, YouTube, Search Console atď. Poskytuje tiež štandardné konektory pre cloudové databázy MySQL a PostgreSQL a pre nahrané súbory CSV. Čo však dáva nástroju skutočnú silu, je dlhý zoznam konektorov tretích strán, ktoré poskytujú prístup k prakticky všetkému.

V čase písania tohto článku predstavoval zoznam partnerských konektorov pre Data Studio 191 z nich. Tento zoznam obsahuje mnoho možností zhromažďovania údajov zo všetkých platforiem sociálnych médií (Facebook, Instagram, LinkedIn, Snapchat atď.), Marketingových zdrojov údajov, reklamných sietí, vlastných zdrojov JSON alebo XML, všetkých známych databáz, CRM, štatistických aplikácií a mnohých ostatné.

Zaujímavým aspektom konektorov tretích strán je to, že niektoré z nich poskytujú funkcie na manipuláciu s údajmi, ktoré v dátovom štúdiu chýbajú, ako napríklad pokročilá funkčnosť ETL (extrakcia, transformácia a načítanie) alebo funkcie zmiešavania údajov. V záujme prehľadnosti užitočného zoznamu konektorov tretích strán pre Google Data Studio sa zameriame na tie, ktoré majú najširšie rozpätie a poskytujeme prístup nielen k jednému typu údajov, ale aj k širokému spektru informačných zdrojov..

Supermetrics

Keď vytvoríte nový prehľad v službe Google Data Studio a kliknete na tlačidlo, do ktorého chcete pridať zdroj údajov, Supermetrics logo sa začína objavovať všade v oblasti partnerských pripojení. Je to preto, že táto spoločnosť ponúka veľa konektorov pre mnoho rôznych zdrojov.

Niekoľko zmienok: Štatistiky Facebooku, Štatistiky Instagramu, HubSpot marketingové údaje, reklamy na LinkedIn, MailChimp, Bing Search Console, Microsoft Advertising a zoznam pokračuje.

Cieľom spoločnosti Supermetrics je ušetriť obchodníkom od časovo náročných úloh spojených s presunom údajov z jedného miesta na druhé, čo im poskytuje veľa možností na zjednotenie informácií zo všetkých ich marketingových platforiem do Data Studio. Patria sem sociálne, analytické, e-mailový marketing, PPC, SEO a platobné platformy. Ak potrebujete nejakú integráciu, ktorá nie je zahrnutá v žiadnom z konektorov, radi ju z nej počujú a zostavia konektor, najmä pre vás..

Okrem prepojenia prehľadov s údajmi vám tiež pomáha pri vytváraní lepších prehľadov. Ponúka prehľady naprieč platformami, ktoré vám umožňujú porovnávať údaje z rôznych zdrojov v rovnakých grafoch; môžete napríklad porovnávať výsledky svojich kampaní na Facebooku, Instagrame, Twitteri a LinkedIn. Nie je potrebné importovať súbory CSV ani robiť kopírovanie / vkladanie.

Supermetrika automatizuje úlohy spojené so zhromažďovaním a vykazovaním údajov, takže sa o ne nemusíte starať. Ak čelíte prázdnej správe a nie ste si istí, ako ju najlepšie navrhnúť, spoločnosť Supermetrics má sortiment hotových šablón vytvorených špičkovými profesionálmi, ktoré vám pomôžu s rýchlym štartom..

Cenové plány pre Supermetrics for Data Studio začínajú na 39 dolárov mesačne. Za tieto peniaze získate jeden samostatný konektor, ktorý si môžete vybrať z dlhého zoznamu. Cenové plány pridávajú ďalšie konektory a ďalšie možnosti, z ktorých si môžete vybrať, spolu s ďalšími funkciami, ako je podpora viacerých členov tímu, kombinovanie údajov medzi platformami atď..

Adverity

Datatap je viac ako len kopa dátových konektorov.

Je to plnohodnotný nástroj ETL, ktorý dokáže absorbovať údaje z celého radu zdrojov vrátane sociálnych médií a reklamných sietí, pridružených sietí a nástrojov na sledovanie webu, systémov na meranie televízneho publika, súborov offline a ďalších. Z týchto zdrojov modul automatizovanej integrácie údajov spoločnosti Datatap zhromažďuje a harmonizuje všetky relevantné informácie a vytvára integrované riešenie, ktoré sa má vykresliť v dátovom štúdiu alebo iných nástrojoch BI..

Datatap môžete prepojiť s Data Studio vykonaním niekoľkých jednoduchých krokov.

Najskôr musíte v Datatape nastaviť dátový tok a ako pasívny cieľ pre neho vybrať Google Data Studio. Dátový tok definuje pripojenie k zdroju údajov a umožňuje vám z neho načítať údaje. V nástroji ETL môžete kombinovať a naplánovať toky údajov, aby ste prispôsobili riešenie na zhromažďovanie údajov podľa vašich potrieb. Po pripojení zdroja Datatap k Data Studio sa v oblasti výberu polí zobrazia informácie o schéme vašich dátových tokov, takže môžete vybrať prvky, ktoré chcete zahrnúť do svojich prehľadov. Dáta sa obnovia podľa plánov, ktoré ste nastavili pre dátové toky.

S cieľom poskytnúť skutočne podnikovo orientovaný nástroj považuje spoločnosť Adverity za najvyššiu prioritu bezpečnosť údajov svojich zákazníkov. Spoločnosť je plne v súlade s medzinárodnými normami na ochranu údajov, ako je GDPR, a vzdáva sa certifikátu ISO / IEC 27001, veľmi dôležitého štandardu pre bezpečnosť informácií..

V prípade marketingových agentúr, ktoré pre svojich klientov vytvárajú informačné panely, má služba Adverity mnoho možností vytvárania prehľadov s bielym štítkom, a to nielen na prispôsobenie vzhľadu a pocitu informačných panelov podľa vkusu každého klienta, ale aj na to, aby klientom umožnila autorizáciu prístupu k údajom samotným. Toto je dôležitá funkcia, ktorá nezbavuje agentúry zodpovednosti za údaje svojich klientov.

Megalytic

Ak potrebujete rýchle, jednoduché a lacné konektory GDS, Megalytic môže byť odpoveďou. Poskytujú prístup k reklamám Facebook, Facebook, LinkedIn, AdRoll, Microsoft (Bing), CallRail, Twilio a CallTrackingMetrics. Áno, jedná sa o menej možností ako iné konektory, ale ak potrebujete iba jeden z nich, pomer nákladov a výnosov by mohol byť výhodný.

S Megalytic for GDS môžete začať kliknutím na tlačidlo Skúšobná verzia zdarma pod konkrétnym konektorom, ktorý budete používať – ​​nemusíte zadávať svoju kreditnú kartu. Potom ste sa dostali do GDS a nastavili si Megalytický konektor podľa niekoľkých jednoduchých krokov. Potom môžete spustiť skúšobnú verziu a ak sa vám výsledky páčia, môžete si predplatné kedykoľvek zakúpiť. Napríklad, predplatné pre konektor Facebook Insights s až 20 účtami a až 3 používateľmi, stojí 29,99 dolárov mesačne.

Megalytické konektory sú zamerané na obchodníkov a sú navrhnuté tak, aby vaša agentúra vyzerala dobre – ak prevádzkujete dobré kampane – pripojením všetkých údajov, ktoré požadujú vaši klienti: návštevnosť, konverzie, výnosy, zobrazenia, CZK, CPA, medzi stovky ďalších štatistík. Všetky tieto údaje by mohli rozprávať príbeh o tom, ako prebieha váš marketing. Nezáleží na tom, aké veľké údaje je potrebné načítať; Megalytic podporuje klientov, ktorí každý mesiac zverejňujú tisíce správ.

Ak máte vážne problémy s marketingovými službami, môžete rozšíriť svoje predplatné a získať prístup k iným metalytickým riešeniam, ktoré zahŕňajú veľa preddefinovaných prehľadov na špeciálne účely..

Výkon môjho nástroja Analytics

Všetci z Výkon môjho nástroja Analytics (PMA) konektory sa dodávajú s prispôsobiteľnou možnosťou šablóny Google Data Studio na vytvorenie okamžitých HD panelov, takže nemusíte začať vytvárať svoje správy od nuly. Tieto šablóny vám nielen ušetria čas a peniaze, ale tiež zlepší hodnotu vašich marketingových správ. Zoznam možností konektorov je veľmi pôsobivý vrátane Facebooku, Moja firma na Googli, Instagram, HubSpot, Amazon, LinkedIn, Twitter, PayPal, MailChimp, Pinterest a mnoho ďalších. K dispozícii je tiež vlastná možnosť konektora, v ktorej môžete vybrať, či nie je uvedený zdroj údajov, ku ktorému potrebujete mať prístup.

Ak chcete začať jednoducho, môžete sa rozhodnúť platiť poplatok za konektor a za účet, iba 9,95 dolárov mesačne. Ak pripojíte viac účtov a viac zdrojov údajov, automaticky získate zľavnené ceny. Počas skúšobnej verzie bez rizika môžete pripojiť ľubovoľný počet účtov – počas skúšobnej doby nie je potrebné im odovzdávať svoju kreditnú kartu..

Okrem odosielania údajov do služby Google Data Studio ich môžete tiež odoslať do služby Google Analytics, ak vám tento nástroj vyhovuje alebo ak s ním už pracujete a nechcete prejsť na GDS.

Príbehy o úspechoch používateľov hovoria o veľkých ekonomických výhodách pri kombinácii PMA a GDS. Marketingová agentúra, ktorá podniká viac ako 30 rokov, dúfa, že tento rok ušetrí viac ako 100 000 dolárov, pričom ako svojho poskytovateľa údajov pre klientske dashboardy použije Data Studio a Power My Analytics..

TapClicks

Dôveruje viac ako 4000 agentúr, mediálnych spoločností, B2B podnikov a spotrebiteľských značiek TapClicks na prepojenie na všetky druhy zdrojov údajov. Zoznam zdrojov údajov vyzerá na prvý pohľad nekonečný – mali by ste prehľadávať trhovisko konektorov podľa kategórií, aby ste sa vyhli ohromeniu mnohých možností. Okrem ponúkania populárnych konektorov, TapClicks pravidelne zavádza nové a jedinečné zdroje, ktoré predtým neboli na GDS k dispozícii.

Sortiment premyslene vyvinutých šablón vám umožní vyzerať ako profesionálny dizajnér prístrojovej dosky s niekoľkými kliknutiami. Čas potrebný na vytvorenie prehľadných prehľadov môžete skrátiť na pár minút. S aplikáciou TapClicks môžete slobodne vyberať zobrazenia údajov a spravovať viacerých klientov alebo kampane, aby vyhovovali vašim požiadavkám – či už vlastníte plnohodnotnú agentúru alebo začínate ako osamelý nezávislý pracovník, ktorý chce predávať služby nahlasovania..

Keď rozširujete svoju klientsku základňu, spoločnosť TapClicks bude môcť tento rast sprevádzať flexibilnou dátovou infraštruktúrou a technologickým balíkom postaveným pre rýchlosť, vysokú dostupnosť, spoľahlivosť a mierku. Ak to chcete ešte doplniť, špecializovaný tím odborníkov na podporu zákazníkov vám pomôže udržať chod vašej firmy v prevádzke.

Informácie o cenových plánoch nie sú voľne dostupné, ale môžete ich vyskúšať zadarmo – nie je potrebná žiadna kreditná karta – alebo si rezervovať ukážku, aby ste sa dozvedeli viac o nástroji.

Prečo si nevytvoriť svoj vlastný?

Ak máte dôvtipný kód, máte veľa voľného času a nechcete platiť nič za pripojenie k zdrojom údajov, môžete postavte si svoj vlastný. Spoločnosť Google ponúka veľmi jednoduchý postup podľa tohto návodu. Všetko, čo potrebujete na spustenie, je webový prehľadávač, prístup na internet, účet Google a znalosť základných rozhraní API jazyka JavaScript a webových rozhraní. Nezabúdajte však, že ak platíte mierny mesačný poplatok, môžete ušetriť veľa času pomocou vyššie uvedených pripravených konektorov a ich príslušných šablón..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map