Štyri veci, ktoré by ste mali vedieť pri tvorbe svojho výherného nadpisu

Čítali ste článok o príšerách, po ktorom ste strávili hodiny po dokončení, a mysleli ste si: „Toto bude úžasný zdroj, ktorý budú ľudia radi zdieľať“?


Rýchly posun vpred o šesť mesiacov a mnoho platených kampaní neskôr zistíte, že váš príspevok na blogu sa nevykonal takmer blízko očakávaní.

V tejto fáze je celkom prirodzené, keď si ľudia kladú otázku, či sa ich publiku nepáči obsah, a zabudli, aká dôležitá je úloha, ktorú hrá úžasný nadpis..

Titulky sú niekedy to, čo čitatelia majú tendenciu zdieľať, nie článok. S ohľadom na to je dosť ťažké zveličovať, aká veľká je hlavná úloha.

V centre úspešného titulok je emócia.

Ak uvažujete „Prečo emócie? Nie je to nadpis, ktorý by dostatočne zodpovedal obsahu, aby mal pozitívny vplyv na čitateľa? “

Mať nadpis v zhode s obsahom je pozitívny, ale mať frázy, ktoré získajú odpovede od čitateľov, je omnoho lepšie..

Je celkom ľahké si myslieť, že hovoríme o návnadách na kliknutie, ale nie sme!

Podľa emocionálnych marketingových štúdií inštitútu Advanced Marketing Institute, ktoré sa datujú do 60. a 70. rokov, „emocionálny jazyk vytvára predvídateľnú odpoveď, niečo, čo môže byť pre obchodníkov výhodné“.

V tomto článku sa chystáme prejsť niektorými emóciami, ktoré blogeri vyvolávajú, a tými, ktorým by sa mali za každú cenu vyhnúť.

Písať senzačné titulky, Tu sú niektoré z vecí, ktoré môžete urobiť:

Prispôsobte svoje frázy platformám

Sociálne médiá sú kľúčom k tomu, aby sa každý príspevok stal vírusovým. Je dôležité poznamenať, že frázy, ktoré fungujú na Facebooku, nemusia fungovať na Twitteri a naopak.

Frázy, ktoré vzbudzujú zvedavosť alebo pocit spolupatričnosti, fungujú dobre. (V závislosti od výklenku)

Podľa štúdie Buzzsumo kde recenzovali 100m články na Facebooku, niektoré z najviac zdieľaných titulkov obsahovali nasledujúce frázy

 • Urobí vás
 • To je dôvod, prečo
 • Môžeme hádať
 • Iba # v
 • Dôvod je

Horná veta „urobí vás“ predbehla ostatných viac ako dvojnásobne. Prečo sú také úspešné? Ide skôr o to, že vyvolali emocionálnu reakciu čitateľa. Čo je nakoniec to, čo obchodníci ako my potrebujeme.

Podobne sa v tej istej štúdii zistilo, že frázy sa podobajú

 • To je čo
 • Prvýkrát
 • Zaujímavosti
 • Urobí vás
 • Je nový

Zvyčajne pôsobia na Twitteri mimoriadne dobre. Takže je tu rozdiel?

Mechanika sa môže líšiť, ale použitý základný princíp je rovnaký. Napriek fráze „urobí vás“ sa javí ako jediná spoločnosť, všetky vyššie uvedené môžu vyvolať emocionálnu reakciu.

Preto je nevyhnutné, aby ste svoje titulky menili, keď zdieľate alebo nájdete niečo, čo funguje na viacerých platformách.

Buďte skôr pozitívni ako negatívni

Negatívne titulky nemajú tendenciu robiť dobre. Toto je emócia, ktorú musíte vyvarovať evokovania bez ohľadu na platformu.

Ako hovorí Neil Patel „Vedecké experimenty ukazujú, že väčšina ľudí očakáva na rozdiel od budúcich negatívnych udalostí budúce pozitívne udalosti.“

Ak o tom chcete získať ďalšie dôkazy, môžete skúmať stránky na serveroch Buzzfeed a iných obsahových serveroch a zdieľania, ktoré ich stránky prijímajú. Je veľmi zriedkavé nájsť na nich negatívne emocionálne pocity.

Analýza titulkov, ktoré vaši konkurenti zamestnávajú, vás môže naučiť veľa hodín. Ak sa vám ich titulky zdajú emocionálne ploché, je to príležitosť pre vaše podnikanie.

Ak odvedú dobrú prácu, potom je to stratégia, ktorú môžete skopírovať.

Nie všetko v podnikaní je čiernobiele. Môžu existovať neutrálne frázy, ktoré nemajú pozitívny vplyv na zapojenie. Niektoré výrazy ako:

 • Do budúcnosti
 • Jednoduchý spôsob
 • Čo je nové v
 • Povaha
 • Ako sa pohybovať

Ukázalo sa, že klesá, pokiaľ ide o zapojenie používateľov do sociálnych médií.

„Prečo je potrebné vytvoriť komunitu pred spustením“ – Toto je nadpis, ktorý sme použili pri príspevku na internete Setapp blog. Ako vidíte, snažili sme sa získať emocionálnu odpoveď od našich čitateľov a potrebovali sme, aby bola rodovo neutrálna.

Silné slová ako „how to“ a „bottom line“ sú obzvlášť dobré pri vyvolaní emocionálnej reakcie čitateľov. Nájdete ich tu.

Facebook sa nedávno ohlásil ich úmyslom znižovať počet príspevkov, ktoré využívajú taktiku, ako je klikanie na návnadu, takže to je ďalší dôvod pre obchodníkov, aby sa ubezpečili, že emocionálna reakcia, ktorú vyvolávajú, je v súlade s ich obsahom bez prílišného nadsádzania..

Využite online nástroje

Spočiatku môžete využiť EMV nástroje aby ste zistili emocionálnu hodnotu svojho nadpisu. Je dôležité nespoliehať sa výlučne na skóre EMV.

Aj keď to môže pomôcť, zámer vášho článku, výklenok, ktorý ste vo všetkých, zohrávajú významnú úlohu pri určovaní toho, aký typ emócie vám dáva lepšiu reakciu.

Tu je príklad nadpisu, ktorý má vysoké skóre v cestovnom ruchu: „Letecké spoločnosti strácajú menej batožiny. Tu je dôvod, prečo “.

Tento titulok je presvedčivý, pretože oslovuje intelektuálnu sféru človeka, ktorá vzbudzuje zvedavosť čitateľa.

Pred prezretím nadpisu, ak vám bolo povedané, že sa chystáte vidieť článok o leteckých spoločnostiach a batožine. Určite sa nebudete mýliť, ak predpokladáte, že článok obsahuje štatistiku.

Príklad vyššie je dobrý, pretože obsah aj nadpis rezonujú s intelektuálnou sférou emócie človeka.

Táto konzistentnosť tiež zaistí, že budú mať na mieste pozitívne skúsenosti, a nie pocit, že sú obeťami návnad na kliknutie.

Neignorujte ďalšie prvky

Aspekty vyváženosti slov, dĺžka znakov tiež zohrávajú významnú úlohu pri určovaní úspechu nadpisu. Môžu sa líšiť v závislosti od platforiem, ako sú vyhľadávanie Google, Facebook, Twitter a pod.

To znamená, že oddelené nadpisy pre prípad, keď syndikujete, namiesto toho, aby ste používali základné nastavenie, ktoré zdieľa jediný nadpis na všetkých vašich platformách sociálnych médií, vám môže pomôcť dosiahnuť najlepšie výsledky..

Najmä SEO SEO na stránke má medzi mnohými používateľmi čoraz väčší význam. Testovanie názvov nadpisov a kariet H1 pomáha A / B pri informovaní používateľov a spoločnosti Google o tom, čo presne je téma vášho obsahu.

Tam je Doplnok Optimalizátor nadpisov ktorá vám umožní rozdeliť si vaše titulky (a rôzne ďalšie prvky), čo vám môže poskytnúť konkrétne údaje o tom, ktorý nadpis priláka viac kliknutí.

Môžete sa rozhodnúť natrvalo používať titulok s lepšou výkonnosťou a pracovať na ďalších testoch. Je dôležité si uvedomiť, že rôzne varianty nadpisov musia byť vystavené primeranému množstvu dojmov skôr, ako prejdete k akýmkoľvek záverom o ich účinnosti..

Je celkom bežné, že autori majú pri písaní hovoriť so svojimi čitateľmi. Toto môže byť dobrý postup pri písaní titulkov.

Áno, tieto body môžu byť rozsiahle, ale štandardným prvkom je vaša ochota testovať. Vyskúšajte rôzne titulky, odložte niektoré svoje staré články na Twitteri alebo Facebooku a spustite nové kampane s rôznymi nadpismi, aby ste zistili, ktorá z nich získa väčšiu angažovanosť.

Určite neexistuje žiadny magický vzorec na to, aby sa príspevok stal vírusovým. Existuje veľa fráz, ktoré môžeme použiť, a emócií, ktoré môžeme vyvolať, čo zvyšuje naše šance na dosiahnutie zmysluplnejšej angažovanosti.

Skúste do svojich postupov začleniť testovanie A / B, aby ste našli najlepšie frázy a emócie, ktoré fungujú vo vašom výklenku.

Tagy:

 • SEO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map