Päť najdôležitejších trendov vývoja webových aplikácií a dizajnu

Vo vývoji a dizajne webových stránok sa vždy niečo nové naučí.


Preto sme si našli čas na prediskutovanie najlepších trendov v oblasti webdizajnu. Najvýznamnejšia zmena, ktorú sme zaznamenali v minulom roku – podľa prieskumu StatCounter Global Stats – je, že mobilný a tabletový prenos predčil využívanie internetu prostredníctvom stolných počítačov..

To následne znamenalo významný posun v najlepších postupoch pre odvetvie web dizajnu a vývoja. Každý z trendov, ktoré sme zdôraznili nižšie, sa objavil – nejakým spôsobom – kvôli tejto zmene.

Ak sa chcete dozvedieť päť najdôležitejších trendov, ktoré podľa nášho názoru ovplyvnia vývoj webových stránok v roku 2018, pozrite si nižšie.

Skutočne prvý webový dizajn pre mobilné zariadenia

Dizajn s ohľadom na mobilné zariadenia nie je ničím novým; v skutočnosti je to už niekoľko rokov na väčšine radarov web dizajnérov.

Mnoho odborníkov sa však teraz posunulo od navrhovania webových stránok pre stolné počítače, ktoré vyzerajú dobre na malých obrazovkách, až po návrh mobilných telefónov a stolových počítačov za sekundu. Teraz je najlepšou praxou navrhovať mobilné zariadenia ako prvé a počítače ako druhé.

Ak neuvažujete o mobilných zariadeniach, môže to mať vážne následky pre vaše podnikanie. Ak váš web nie je optimalizovaný pre mobilné zariadenia, potom uvidíte prudký nárast miery odchodov pretože používatelia opustia vaše webové stránky do niekoľkých sekúnd.

Rovnako obmedzíte predaj svojich výrobkov a služieb odrezaním veľkej časti trhu.

Navrhovanie webových stránok pomocou aplikácie Outlook-first outlook má veľa výhod – najdôležitejšou výhodou je to, že svojim návštevníkom dávate skvelú používateľskú skúsenosť..

Ľudia budú môcť jednoducho nájsť, čo hľadajú, či už ide o nákup z elektronického obchodu alebo o rýchle odoslanie e-mailu..

Progresívne webové aplikácie pre veľkú angažovanosť používateľov

Progresívne webové aplikácie sa objavili na scéne vývoja webových stránok v roku 2015 a odvtedy pomaly nabývajú na dynamike.

Progresívne webové aplikácie alebo PWA sa stmelia do ekosystému Android, ale spoločnosť Apple túto funkciu do svojho operačného systému pridala len nedávno. Posledný Aktualizácia iOS 11.3 umožňuje PWA pracovať na zariadeniach Apple.

Čo je to progresívna webová aplikácia, počul som, že sa pýtaš? PWA je aplikácia dodávaná prostredníctvom webu; využíva moderné internetové technológie na poskytovanie zážitkov podobných aplikáciám pre návštevníkov. PWA sú rýchle, bezpečné a sú skutočne mobilnou technológiou.

Rozdiel medzi natívnymi aplikáciami a PWA spočíva v tom, že webové aplikácie sa spúšťajú priamo v prehliadači, môžu pracovať v režime offline a môžu sa tiež inštalovať ako bežná aplikácia..

Použitie PWA pre vaše podnikanie má mnoho výhod. Najprv nie sú uvedené v obchodoch s aplikáciami, takže nemusíte preskakovať cez obruče nastavené spoločnosťou Apple alebo Android, aby spotrebitelia mali prístup k vašej webovej aplikácii.

Neuveriteľná používateľská skúsenosť s progresívnymi webovými aplikáciami výrazne zlepšuje zapojenie a konverzie používateľov. Existuje mnoho významných spoločností využívajúcich PWA, ako sú Twitter, Tinder, Flipkart a The Washington Post.

Podniky naprieč odvetviami dokazujú efektívnosť technológie PWA – Flipkart strojnásobil čas na webe s progresívnou webovou aplikáciou, a spoločnosť Washington Post zaznamenala päťnásobné zvýšenie zapojenia používateľov po spustení verzie svojich webových stránok PWA.

Veríme, že PWA budú v roku 2018 a neskôr obrovský trend.

Jednoduchý vývoj webových aplikácií s tvorcami stránok

Vo vývoji webu je nový nástroj, ktorý uľahčuje život podnikateľom, ktorí nemajú zručnosti v oblasti webdizajnu alebo technické know-how – Tvorcovia stránok..

Tvorcovia stránok boli revolucionármi v oblasti vytvárania webových stránok. Sú to doplnky alebo platformy, ktoré umožňujú ľuďom s veľmi malými technickými znalosťami navrhovať a vyvíjať webové stránky. Jediné, čo musíte urobiť, je drag and drop prvky na mieste, a voila, máte krásny web.

Niekoľko vynikajúcich produktov na trhu vám pomôže navrhnúť atraktívne webové stránky. Na trhu nájdete niekoľko bezplatných, bezplatných a prémiových možností vrátane Beaver Builder, ElementorProspešný architekt.

Existujú aj platformy na tvorbu stránok, ako napríklad Squarespace, Formátujte a Wix, ktoré sú na špičke pomocou jednoduchých a ľahko použiteľných nástrojov na vývoj webových aplikácií.

CMS systému WordPress hrozí zaostanie, aj keď existujú nástroje na tvorbu stránok, ktoré nie sú priamo spojené so systémom WordPress. Noví vlastníci webových stránok o týchto doplnkoch nevedia, preto sa rozhodli stavať na iných platformách, ako je napríklad Squarespace.

Na boj proti týmto programom WordPress vývojári pracujú na vytváraní svojich stránok s názvom Gutenberg. Môžete si to dokonca vyskúšať pomocou živé ukážkové stránky.

WordPress pravdepodobne integruje Gutenberg do svojho editora CMS čoskoro, čo znamená, že vývoj webových aplikácií bude ľahší ako kedykoľvek predtým. Predpovedáme, že ostatné platformy CMS budú nasledovať.

Plochý webový dizajn pre webové stránky s rýchlym načítaním

Weboví dizajnéri a vývojári teraz spolu s responzívnym dizajnom vytvárajú čisté a jednoduché webové stránky s cieľom optimalizovať mobil.

Tento trend sa nazýva „plochý dizajn“ a poskytuje webom výhodu lepšej mobilnej výkonnosti.

Vývoj webových stránok sa posúva tak, aby vyhovoval potrebám používateľov internetu, a webové stránky, ktoré úžasne fungujú na mobilných zariadeniach, sú najvyššou prioritou.

Tradičné webové stránky náročné na načítanie obrázkov sa pomaly načítajú cez pripojenia 4G a môžu frustrovať mobilných používateľov. Naopak, stránky, ktoré používajú plochý dizajn, sa načítajú rýchlo, pretože ich čistý a minimalistický štýl vyžaduje menej údajov.

Rovnako potešujúce používateľov mobilných webových stránok, rýchle načítania tiež pomôžu vášmu webu dosiahnuť vysoké hodnotenie vo výsledkoch vyhľadávania Google. Jednoduchá, použiteľná stránka bude pre používateľov jednoduchá aj pri navigácii, takže je pravdepodobnejšie, že sa na vašom webe budú dlhšie zdržiavať.

Plochý dizajn je o minimalizovaní rozptýlenia a povzbudení návštevníkov, aby sa zamerali na najkritickejšie časti vášho webu.

Zostaňte na trende vo vývoji webových aplikácií v roku 2018 pomocou jasných farieb, čistých čiar a množstva bieleho priestoru – vytvorte plochý dizajn, ktorý je dátový, rýchlo načítateľný a pútavý..

Jednostránkové webové stránky pre jednoduchosť

Posledným trendom v oblasti webdizajnu a vývoja v našom zozname sú jednostránkové webové stránky. Sú to presne to, čo znejú, web, ktorý má iba jednu stránku.

Jednostránkové návrhy fungujú obzvlášť dobre pri prezeraní na mobilných zariadeniach, pretože používatelia nemusia opustiť domovskú stránku, iba potrebujú posúvať informácie. Vďaka tomu sú vynikajúcou voľbou pre blogy, elektronický obchod a malé projekty.

Ak ste však súčasťou veľkej organizácie, ktorá musí na svojom webe prezentovať viac informácií, stále je potrebné sa poučiť z jednostránkového webdizajnu..

Sila jedného pagera je jednoduchosť. Jedinú stránku, ktorá sprostredkuje všetky svoje informácie, je dôležité, aby spoločnosti používajúce jednostránkový dizajn zdokonalili svoje posolstvo. Jasná a stručná kópia a dizajn je osvedčený spôsob, ako zaujať návštevníkov.

Tento užívateľsky prívetivý štýl webovej stránky, spojený so skvelým dizajnom, môže zvýšiť konverziu. Ešte lepšie je, že náklady na dizajn, vývoj a dokonca aj hosting sú v porovnaní s viacstranovými návrhmi znížené.

Tam to máte! Našich päť najlepších trendov v oblasti vývoja webových stránok, ktoré sa majú implementovať tento rok, a do budúcnosti zaistiť vaše webové stránky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map