WordPress.com vs WordPress.org – kuru izvēlēties emuāram?

Vai jūs plānojat izveidot vietni? Kopš sākuma WordPress.com un WordPress.org atšķiras neskaidrības. Šī neskaidrība ir izplatīta, jo nosaukumi ir gandrīz vienādi. Tagad rodas jautājums, kāda ir atšķirība starp divām un kuru vajadzētu izmantot kādam, lai izveidotu savu pirmo vietni.


WordPress.org ir pats mitināts WordPress un ir tikpat atvērts WordPress programmatūras avots, kuru var lejupielādēt ikviens, kurš to vēlas izmantot. Jums tiek prasīts domēna vārds un Web mitināšana, un tad jums būs pilnīga vara uz visu.

No otras puses, WordPress.com ir viena īpaša vietne, kad pakalpojumu izpilde attīstās WordPress.org programmatūrā. Tas palīdz vietņu mitināšanā un kontrolē visu, bet tai nepieciešama zināma elastība.

Ja vēlaties uzzināt atšķirību starp WordPress.com un WordPress.org, tad labāk ir rūpīgi izpētīt katru no platformām neatkarīgi.

Par WordPress.org

WordPress.org ir viena no ļoti populārajām vietņu platformām, kas ir 100% pieejama ikvienam. Jums nepieciešams tikai domēna vārds un WordPress mitināšana. Tas ir iemesls, kāpēc to sauc par pašu mitinātu WordPress.

WordPress.org priekšrocības

 • Ar savu vietni varat izdarīt jebko un pielāgot to pats.
 • Jūsu vietnei ir pieejami bezmaksas, pielāgoti, kā arī maksas spraudņi.
 • Vietni var viegli personalizēt pēc nepieciešamības, izmantojot labākās WordPress tēmas.
 • Ievietojot reklāmas, jūs varat nopelnīt naudu no WordPress vietnēm.
 • Personalizētai analītikai un izsekošanai varat izmantot tādu rīku kā Google Analytics.
 • Izmantojot pašnodrošinātu WordPress, jūs varat izveidot tiešsaistes veikalu digitālu produktu pārdošanai, maksājumiem un sūtījumiem no mūsu pašu vietnes.
 • Jūs varat arī izveidot dalības vietnes un izveidot kopienu savā vietnē.

Bet tam ir arī savi trūkumi.

WordPress.org trūkumi

 • Tāpat kā visās vietnēs, jums būs nepieciešama tīmekļa mitināšana. Šī ir vieta, kur tiek glabāti jūsu faili. Kad jūsu vietne pieaugs, paplašināsies arī jūsu tīmekļa mitināšana.
 • Jūs esat atbildīgs par atjauninājumiem un visām dublējumkopijām.

Ja vēlaties izveidot vietni ar WordPress.org, es jums esmu uzrakstījis soli pa solim:

 • Kā izveidot WordPress vietni (soli pa solim)

Ja vēlaties nopelnīt naudu no savas vietnes, tad šeit varat pārbaudīt 12 dažādus veidus, kā nopelnīt naudu no savas WordPress vietnes.

Par Wordress.com

Wordress.com ir vēl viens hostinga pakalpojums, ko izveidojis WordPress līdzdibinātājs. Ja domājat par tā priekšrocībām, tā ir viena no labākajām izvēlēm hobiju emuāru veidotājiem un tiem, kas veido emuāru savai ģimenei..

WordPress.com priekšrocības

 • Tas ir brīvs līdz 3 GB vietas. Pēc tam jums jāmaina uz apmaksātu plānu, lai iegūtu vairāk vietas.
 • Tādējādi jums nebūs jāuztraucas par dublējumiem un atjauninājumiem.

Tam ir arī ierobežojumi, kas to atšķir no WordPress.org.

WordPress.com trūkumi

 • Reklāmas tiek ievietotas visās bezmaksas vietnēs, tāpēc jūsu lietotājs varēs redzēt reklāmas, un jūs no tās nepelnīsit. Atšķirībā no WordPress.Org, jums nav atļaujas pārdot reklāmas savā vietnē.
 • Jums nav atļaujas augšupielādēt spraudņus vai motīvus. Ja izmantojat bezmaksas versiju, pielāgošanai ir ļoti maz iespēju.
 • Jūs nevarat pievienot nevienu izsekošanas platformu, un tā nesniedz nekādas e-komercijas funkcijas.

Tādējādi tagad mēs apkoposim atšķirību starp WordPress.Org un WordPress.com.

Ir daudz atšķirību, taču tās ir būtiskas.

WordPress.com vs WordPress.org kopsavilkums

 • Vietnē WordPress.org jūs saņemsit visu domēnu, bet WordPress.com gadījumā iegūsit apakšdomēnu.
 • Ierobežojumu skaits vietnē WordPress.com ir lielāks nekā WordPress.org.
 • Jūs esat WordPress.org esošā satura īpašnieks, bet ne WordPress.com.

Izdevumi abām platformām

Debatēs par WordPress.com un WordPress.org rodas neskaidrības, jo tur tiek teikts, ka vietnes izveidošana ir bezmaksas. Izmaksas ir atkarīgas no dažādiem jūsu izvēlētiem aspektiem.

Izmantojot WordPress.org, jūs varat izveidot tik daudz vietņu, cik iespējams, par brīvu. Bet ir maz tādu izdevumu kā iepriekš minētajam domēnam un vietnei mitināšanai. Bet, izmantojot WordPress.com, jūs nevarat izveidot tik daudz vietņu, cik vēlaties. Pēc noteiktas summas jums jāmaksā.

Vietnes iestatīšana pārvalda abas platformas

Divās platformās ir milzīgas atšķirības attiecībā uz tīmekļa vietnes izveidi un tās pārvaldību, ieskaitot uzturēšanu. Vietnes izveidošanai vietnē WordPress.com vienīgais, kas jums jādara, ir konta iestatīšana. Visas citas lietas tiek darītas jūsu labā. Jūs varat izveidot saturu, pielāgojot savu vietni. Rūpējusies arī par tehnisko daļu.

Bet, no otras puses, izveidot tīmekļa vietni ar WordPress.org ir nedaudz grūti. Tas ietver programmatūras lejupielādi, datu bāzes izveidošanu, WordPress augšupielādi serverī un instalācijas skripta palaišanu.

Tagad Kurš ir labāks – WordPress.com vai WordPress.org?

Nu labi! tas ir atkarīgs no jūsu paša prasībām. Ja esat emuāru autors un nedomājat nopelnīt naudu no savas vietnes, tad jums jādodas uz WordPress.com, un, ja jūs esat emuāru autors un saglabājat nodomu nopelnīt naudu no savas vietnes, tad jums jāizvēlas WordPress.org. Tas piedāvā brīvību attīstīt jūsu vietni atbilstoši jūsu vajadzībām.

Saskaņā ar dažu ekspertu atzinumiem WordPress.org ir labāka platforma, kuru izmanto lielākā daļa emuāru veidotāju, lielu vārdu īpašnieku un arī mazo uzņēmumu īpašnieki.

Tas viss ir atkarīgs no tā, kur tiek mitināta jūsu vietne, un no tā, cik daudz enerģijas jums ir piešķirta. Pamatojoties uz to, rodas atšķirība starp abiem. Mēs varam teikt, ka ar WordPress.com jums paliks ierobežots, ja vien jūs nemaksāsit naudu par uzlaboto funkciju izmantošanu. Hostingu ir viegli uzsākt, un par daudzām lietām, kas saistītas ar uzturēšanu un vietnes drošību, tiek rūpējies daudz.

No otras puses, WordPress.org jums ir pilnīga vara katrā aspektā. Tādā veidā palielinās arī jūsu vietnes potenciāls. Vietnes pārvaldīšana un uzturēšana ir jūsu pašu ziņā.

Lasīt arī:

 • 15 iemesli, kāpēc izvēlēties WordPress savam biznesam 2020. gadā
 • 10 labākie bezmaksas tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēji 2020. gadā
 • Wix vs WordPress

Nobeiguma vārdi

Mēs redzam, ka WordPress.com un WordPress.org nav precīzas atbildes uz vaicājumu, kas būtu labāks, un, pamatojoties uz īpašām prasībām, mēs varam izlemt, kurš šajā situācijā ir labāks.

Es iesaku jums izvēlēties WordPress.org pat tad, ja nevēlaties nopelnīt naudu no savas vietnes. Tā kā, ja vēlaties nopelnīt naudu no sava emuāra vai vēlaties pielāgot savu vietni augstā līmenī, jums ir nepieciešama WordPress.org platforma. Tāpēc savas vietnes izveidošanai izvēlieties tikai WordPress.org platformu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map