14 najlepších hostovaných platforiem Wiki pre vaše podnikanie

V dnešnom svete každý očakáva rýchly prístup k informáciám.


A aby to pokračovalo, nie je veľa z nich ochotných vytočiť číslo a telefonovať. Očakávajú, že nájdu odpoveď okamžite, a preto potrebujete vedomostnú základňu.

Znalostná základňa vytvorená pomocou wiki môže zvýšiť spokojnosť zákazníkov a tiež pomôcť vášmu tímu lepšie zorganizovať základný obsah.

Pre tých z vás, ktorí nevedia, čo je to „wiki“, je to serverový program / web, ktorý pomáha používateľom efektívne spolupracovať a efektívne štruktúrovať obsah. Rovnako ako sa stavia Wikipedia, aj vy si môžete vytvoriť podobný, ale pre svoje obchodné účely.

Buď môžete ísť na hostenú (SaaS) wiki platformu alebo na platformu s vlastným hosťovaním, ale uprednostňujem prvú. Tu je dôvod.

Žiadny stres pri nastavovaní vecí

Ak ste niekedy niečo nastavili od nuly, viete, akú tvrdú prácu to vyžaduje. Pri riešení wiki s vlastným hosťovaním budete musieť vymyslieť svoju vlastnú cestu, aby ste všetko nastavili správne. Na druhej strane, hostené riešenie sa dodáva so všetkým, čo potrebujete, takže nie je nič, čo by ste mali nastaviť.

Šetrí čas a energiu

Je zrejmé, že výroba niečoho od nuly zaberie oveľa viac času, než mať priamo pred tanierom. Pomocou hostovaného riešenia môžete opustiť časovo náročnú časť nastavenia a údržby a priamo prejsť na to, čo je dôležité – pomocou platformy.

Jasnejšou stránkou je, že tento voľný čas môžete skutočne využiť na to, aby ste pre svoju firmu urobili niečo produktívne.

Nové aktualizácie a opravy chýb

Pri riešení wiki s vlastným hosťovaním by ste sa mali postarať o svoje vlastné aktualizácie a prípadné opravy chýb. Na druhej strane sa o všetko postará hostované riešenie. Jedinú prácu, ktorú robíte, je použitie platformy a možno vylepšenia vecí trochu sem a tam, aby lepšie zodpovedali vášmu obchodnému štýlu. To je všetko.

DokuWiki od Kamatera

Kamatera je tu dosť veľkorysá DokuWiki na 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Je to wiki platforma napísaná v PHP, ktorá vám umožňuje nasadiť ju bez databázy. Tento softvér s otvoreným zdrojom funguje na obyčajných textových súboroch a povedal by som, že jeho syntax je úplne totožná s tým, čo MediaWiki používa, čo je vynikajúce.

Používal som @dokuwiki takmer desať rokov pre väčšinu mojej osobnej & potreby profesionálnej dokumentácie. V minulosti som naň daroval peniaze.

Včera som do projektu odoslal svoje prvé PR. Dúfajme, že prvý z mnohých. Cítiť sa úžasne!#Hacktoberfest #php

– SyntaxSeed (Sherri W) (@ SyntaxSeed) 3. októbra 2019

Po skončení bezplatnej skúšobnej verzie si môžete vybrať platený program podľa svojich požiadaviek.

Zoho Wiki

Ak máte pre svoj tím veľmi konkrétne a konkrétne potreby, potom Zoho Wiki je to skvelé. Dosiahne riadenie znalostí tímov doslova vánok. Umožňuje vám vytvárať pracovné priestory a stránky, priradiť používateľom konkrétne úlohy a dokonca vylepšiť portál podľa vašich potrieb.

Celkovo teda môžete vytvoriť vedomostnú základňu, udržiavať svoj obsah dobre zabezpečený, prispôsobiť sa svojej značke a pomocou svojho robustného editora ľahko vytvárať obsah a rôzne widgety..

SiteGround

SiteGround bol neustále spoľahlivým zdrojom hostenia pre obchodníkov a majiteľov firiem z celého sveta a so svojím hostingom Wiki sa sotva môžete pokaziť. Ako uvádza ich webová stránka, je navrhnutá pre vynikajúci výkon.

Bez ohľadu na to, ktorú platformu Wiki hľadáte, môžete si byť istí, že server SiteGround zvládne zaťaženie s ľahkosťou.

A2Hosting

Ďalší veľmi známy poskytovateľ hostingu, A2Hosting’S riešenie wiki vám môže pomôcť pri vytváraní vybratej platformy wiki, ako sú MediaWiki, DokuWiki alebo TikiWiki. Tento poskytovateľ hostingu je známy svojimi rýchlymi rýchlymi servermi, pretože vedia, že aj druhá doba oneskorenia načítania môže ovplyvniť mieru odchodov.

V porovnaní s ostatnými poskytovateľmi hostenia sú tiež celkom dostupní. Rozhodne stojí za vyskúšanie.

XWiki

s XWiki je cloud hosting, nemusíte sa obávať hostenia, upgradov, údržby a zálohovania. O všetko sa starajú oni. Keď sa požiadavka zvýši, môžete začať s najmenším plánom a upgradovať.

Je to open source a má funkcie ako:

 • 24/7 monitorovanie
 • Včasné zálohy
 • Žiadne zablokovanie cloudu
 • Schopnosť vytvárať prispôsobené aplikácie pre vaše požiadavky
 • Dokáže spracovať milióny strán
 • Odborná podpora

S našimi problémami máme zriedka nejaké problémy @xwikiorg stránky – a keď sa tak stane, zvyčajne ide o chybu používateľa (kašeľ … kašeľ … @massonpj). Ale keď máme otázku alebo potrebujeme pomoc, posádka na @XWiki sú vždy rýchle s odpoveďou, dôkladným riešením a trpezliví s našimi zamestnancami. Ďakujem!

– OpenSourceInitiative (@OpenSourceOrg) 11. februára 2020

XWiki používajú niektoré z veľkých mien ako Amazon.

Nuclino

Ak kladiete veľký dôraz na produktivitu, potom Nuclino môže byť práve to, čo hľadáte. Vďaka ich firemnej wiki je prístup k dokumentom a informáciám v rámci jednej platformy veľmi jednoduchý a uskutočniteľný.

Rovnako ako ktorákoľvek iná platforma wiki, aj Nuclino pomáha spojiť znalosti medzi všetkými členmi tímu pomocou interných odkazov. Je to oveľa lepšie ako mať samostatné priečinky, súbory alebo dokumenty, ktoré sú roztrúsené po celom okolí.

Pomocou klastrov, známych aj ako hierarchické značky, môžete tiež zobraziť tú istú stránku v rôznych vyhľadávacích dopytoch, aby ste ich ľahšie našli. Toto riešenie je celkovo rýchle a vďaka spolupráci je dokonalý vánok.

sútok

Atlassian je sútok môže byť nevyhnutné na vytvorenie tímovej práce a efektívnu spoluprácu. Jeho použitím môžete pre svoj tím vytvoriť veľmi jednoduchú vedomostnú základňu, ktorá nájde odpovede pod jednou strechou. Okrem toho môžete vytvárať poznámky o schôdzach, projektové plány a vytvoriť si plne funkčný pracovný priestor.

Na oplátku môže váš tím robiť oznámenia a prijímať spätnú väzbu od všetkých. Pomáha to overiť hodnotné nápady a koncepty. Jedna vec, ktorá sa mi na tejto službe páči najviac, je, že obsahuje šablóny pre takmer každý účel. Nemusíte písať a zdieľať niečo od nuly. Stačí použiť šablóny, vyplniť svoje údaje a je dobré ísť.

Confluence používa vyše 40 000 zákazníkov, medzi ktoré patria napríklad Audi, HubSpot, a Blend.

Pojem Wikis

Kompatibilné s Mac, Windows, Mobily a Webom, Pojem Wikis je ďalšou skvelou možnosťou pre tímy a jednotlivcov. Či už ide o dokumenty, poznámky, ciele alebo podnikové praktiky, všetko si môžete uložiť pre ľahký prístup.

S ich drag and drop editorom môžete okamžite pridávať súbory, multimédiá a oveľa viac. Táto služba je vhodná pre každého a každého, pretože nepotrebujete ani trochu technických znalostí. A to isté platí aj pre ich časť o spolupráci. Môžete pridať komentáre, spomenúť členov, zdieľať súbory a dokonca spojiť všetkých, aby prediskutovali dôležité podrobnosti.

Schopnosť vložiť viac ako 50 rôznych aplikácií z nej robí čerešňu.

Papyrs

Ďalšia služba, ktorá ponúka editor drag and drop, Papyrs je ten, ktorý je ťažké poraziť v tomto zozname. Je múdre tvrdiť, že ich funkcie sú starostlivo navrhnuté tak, aby sa neklonili proti iným službám, pretože majú doslova všetko, čo by ste mohli hľadať.

Svojim členom môžete presunúť poznámky, súbory, dokumenty, formuláre a ďalšie prvky. Na konci dňa si môžete prehľadne prezerať správy a analyzovať svoj pracovný postup.

Ich funkcia vyhľadávania je jedným užitočným nástrojom na zistenie, kde sa nachádzajú vaše súbory, a na prístup k nim kedykoľvek v danom čase. Celkovo je toho príliš veľa a vy ich môžete vyskúšať pomocou 15-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie.

AllAnswered

Systém riadenia znalostí typu všetko v jednom, AllAnswered ide podľa ich názvu. Odpovedá na všetky vaše otázky pomocou ich služieb. Môžete mať silu komunity, wiki, Q & Časť a pracovný postup boli všetky rozdelené do jedného systému. A najlepšie na tom je? Môžete získať prístup ku všetkým za jednu prijateľnú cenu.

Aby sme to zhrnuli, môžete zdieľať vedomosti, hostiteľské otázky a odpovede, vytvárať nové a aktualizované informácie a nakoniec pomocou svojej umelej inteligencie ušetriť veľa času..

Skôr než sa zaviažete k ich platenému plánu, môžete využiť ich bezplatnú skúšobnú verziu.

Kipwise

So schopnosťou integrácie s Slackom, Kipwise robí spoluprácu na steroidoch. Ich funkcia rýchleho vyhľadávania vám umožní nájsť požadované veci počas rozhovoru alebo dokonca pri odpovedaní na lístok, čo vám ušetrí obrovské množstvo času.

Niektoré ďalšie funkcie zahŕňajú:

 • Schopnosť pripomenúť kolegom úryvok o používaní funkcie vyhľadávania pred položením akýchkoľvek otázok
 • Priraďte konkrétnym členom konkrétne otázky
 • Pridelte členom kontrolu obsahu, aby bol aktualizovaný
 • Vytvorte ohromujúci štruktúrovaný obsah
 • Získajte prístup k šablónam a ušetrite tak čas prevádzky
 • Vložte prvky z rôznych zdrojov

So všetkými týmito úžasnými funkciami je ťažké naplánovať ukážku produktu.

doska

doska umožňuje usporiadať obsah a pripnúť najdôležitejšie položky na začiatok, aby bol ľahší prístup. Členovia tímu môžu komentovať, vytvárať nový obsah a viesť diskusie v reálnom čase.

Vynikajúcou funkciou, o ktorej sa oplatí hovoriť, je editor WYSIWYG. Nielenže je to super ľahké použitie, ale tiež rozpoznáva duplicitný obsah a zabraňuje náhodnému vytvoreniu ďalších kópií, aj keď dvaja rôzni členovia narazia na „uložiť“ súčasne. Slabom je veľmi málo chýb.

Vďaka ich vyhľadávacej funkcii môžete rýchlo vyhľadať dôležité údaje a integrovať množstvo aplikácií tretích strán na vylepšenie funkcií.

Archbee

Používajú ho spoločnosti ako Portfolio box a ColorElephant, Archbee poskytuje niekoľko zaujímavých a užitočných funkcií, ktoré uľahčia vašu obchodnú spoluprácu. Ich editor je podobný programu Slab’s a zabraňuje konfliktu pri ukladaní toho istého súboru rôznymi členmi.

Okrem toho môžete:

 • Vložte diagramy
 • Zdieľajte dokumenty
 • Sprístupnite editor kódov a príďte s programami v reálnom čase
 • Okamžité vyhľadávanie súborov a informácií
 • Prezrite si štatistiky každého člena

Môžete začať zadarmo.

SlimWiki

SlimWiki vyniká trochu z davu, pretože venujú veľkú pozornosť dizajnu a užívateľskému prostrediu, čo vám pomáha sústrediť sa viac na podnikanie. Zvyčajne, keď začujeme slovo „wiki“, vidíme pravdepodobne nudnú vizualizáciu. To však nie je prípad SlimWiki.

Majú ohromujúci vzhľad a typografiu, ktorá môže výrazne zvýšiť produktivitu medzi členmi. Nielen to, ale môžete tiež zdieľať súbory a prezerať si históriu úprav stránok. Každá jednotlivá časť vašich údajov je chránená a súkromná, takže sa nemusíte obávať.

SlimWiki pracuje s mobilnými aj počítačovými aplikáciami.

záver

Dúfam, že vyššie uvedený zoznam riešení hostenia Wiki vám pomôže lepšie sa rozhodnúť, čo je pre vaše podnikanie najlepšie. Niektoré z nich prichádzajú s plne rozvinutými systémami spolupráce, zatiaľ čo iné nie. V závislosti od vašich požiadaviek si svoj zápas ľahko nájdete.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map