10 najlepších príkladov umelej inteligencie v našich každodenných životoch

„Umelá inteligencia“ (AI) sa stala v súčasnom období mnohými technologicky súvisiacimi diskurzmi. Samostatne poháňané autá, špičková robotika, riadenie dopravy poháňané AI, údržba inteligentnej siete atď. Je len málo vecí, o ktorých sa hovorí, keď hovoríme o AI, čo znie futuristicky napriek náhodným správam, o ktorých sa dozvieme vývojom v tomto smere.


Mohlo by však byť prekvapujúce, že AI je už súčasnosť a my sme ňou obklopení v každodennom živote..

Nasleduje niekoľko príkladov z nášho každodenného života, v ktorých si Artificial Intelligence nachádza miesto.

Cestovanie & navigácia

V určitom okamihu nášho života sme mohli použiť navigačnú službu alebo iné, aby sme si našli cestu. Pre mnohých je to súčasť každodenného života. Či už ide o používanie máp na navigáciu alebo používanie služby prenájmu taxíkov, ako je napríklad Uber, využívate služby s povolenou AI na cestovanie z jedného miesta na druhé.

Google, Apple a mnoho ďalších poskytovateľov služieb súvisiacich s navigáciou využíva AI na interpretáciu skóre prijímaných informácií a na poskytovanie informácií, ktoré pomáhajú pri navigácii a získavajú aktuálne informácie o premávke, čo vám pomáha efektívnejšie dochádzať..

K dispozícii je veľa Geocoding a Maps API, ktoré vám pomôžu previesť nápad do reality.

Aplikácie pre smartfóny

Predstavenie nášho života bez mobilných telefónov znie ako výzva. Rôzne aplikácie na našich mobilných telefónoch sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Mnohé z týchto aplikácií sú založené na AI.

Inteligentné reproduktory, Domovská stránka Google

Zabudované inteligentné pomocníky v našich telefónoch ako Siri, Alexa a Google Assistant sú jasnejšími príkladmi AI, ktoré väčšina z nás pozná a používa.

Viac platforiem mobilných technológií vyvíja riešenia, ktoré využívajú AI na správu rôznych aspektov zariadenia, ako je správa batérií, návrhy udalostí atď. Jedna zo štandardných funkcií, napríklad používanie režimu portrétu v telefóne, tiež využíva AI..

Služby podporované AI sú teraz významnou súčasťou aktualizácií, ktoré sa prinášajú na platformách iOS aj Android.

Zaujíma vás vývoj mobilných aplikácií? Vyskúšajte to Kurz Udemy.

Kanály sociálnych médií

Presun aplikácií na smartfónoch do prítomnosti AI v rôznych aplikáciách sociálnych médií. Či už je to váš Facebook, Twitter, Instagram alebo iné platformy, to, čo vidíte a robíte v týchto aplikáciách, je do veľkej miery ovplyvnené strojovým učením. AI veľmi ovláda informačné kanály, ktoré sa vám zobrazia pri prehľadávaní týchto platforiem alebo prijatých upozornení.

Zohľadňuje to váš vkus & preferencie, vaša história a odtlačok na SM atď. na správu informácií o prenose kanálov, ktoré považujete za relevantnejšie a majú tendenciu vidieť.

inzercia

Koľkokrát ste sa nad tým pozerali na reklamu online: „Premýšľal som o kúpe tohto produktu“?

Je to AI v práci.

Nie je tu žiadne kúzlo, v ktorom by AI čítala vašu myseľ. Namiesto toho sleduje, čo robíte online. Produkty, ktoré prehliadate na rôznych nákupných stránkach alebo vo vyhľadávacích nástrojoch, sú sledované a reklamy súvisiace s týmito výrobkami sú vám zasielané. AI tiež používa informácie súvisiace s demografickými údajmi, ako je váš vek, pohlavie, povolanie atď., Na určenie reklám na produkty, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou uprednostňujete..

Je to stále dôležitejšie, pretože mnoho spoločností využíva nástroje digitálneho marketingu na zacielenie na svojich preferovaných zákazníkov.

Inteligentné autá

Ďalšou oblasťou, v ktorej AI zvyšuje svoju prítomnosť v našom každodennom živote, sú inteligentné autá.

Nie sú to len spoločnosti ako Tesla, ktoré sú v popredí používania automatizácie vo vozidlách, ale mnoho výrobcov automobilov sa tiež snaží integrovať AI do automobilov, aby poskytovali plynulé služby rôznych technológií, ktoré používate..

Informácie medzi vozidlami sa zdieľajú a oznamujú, aby sa mohli lepšie riadiť v premávke. Vstupy okolo premávky, aktualizácia v reálnom čase na zátarasoch atď. Sa okamžite prenášajú na upozornenie ostatných vozidiel v sieti, čo umožňuje presmerovanie.

To znie vzrušujúco? Prečo sa to naučiť stať sa autonómnym autom?

Prenos hudby a videa

Aj keď odporúčania YouTube a navrhované zoznamy skladieb v hudobných aplikáciách existujú už nejaký čas, je možné, že sa tieto odporúčania stanú relevantnými pre vaše hodnotenia „páči sa mi“. Toto je umelá inteligencia v práci, ktorá sleduje videá a hudbu, ktorú najviac počúvate, a prichádza s návrhmi, ktoré sa ich týkajú.

Rôzne varianty, ako sú umelci, žánre atď., Sa zohľadňujú pri poskytovaní odporúčaní týkajúcich sa týchto streamovacích služieb. Mnohé z týchto odporúčaní sú tie, ktoré pravdepodobne nepoznáte, ktoré vám pomôžu sledovať alebo počúvať novší obsah.

Inteligentný domov

Alexa a Bixby sú na vrchole mysle, keď sa hovorí o používaní AI pri vývoji inteligentných domovov. Tieto aplikácie AI sa však neobmedzujú iba na týchto inteligentných hlasových asistentov.

Termostaty, ktoré využívajú AI na automatické nastavenie teploty, aplikácie AI, ktoré šetria energiu automatickým zapínaním a vypínaním svetiel na základe ľudskej prítomnosti, inteligentný reproduktor, aplikácie, ktoré menia farbu svetla na základe denného času, atď. je niekoľko aplikácií, pri ktorých sa AI používa na vylepšenie domácnosti.

Používaná AI sa vyvíja a vyvíja sa stále viac a viac riešení, ktoré zodpovedajú nášmu správaniu a fungovaniu.

Inteligentný vstup

Zaujíma vás, kde sa AI používa na vstupe?

Nemusíte hľadať ďalej za svojím vlastným mobilným zariadením. Písanie textu sa stalo pohodlnejším s integráciou AI, kde predpovedá slová, frázy a emotikony na základe vášho pravidelného používania a štýlu písania..

Toto je nad prediktívny test používané v starších mobilných telefónoch, pričom návrhy sú relevantnejšie pre kontext a váš štýl. Frázy je možné písať jednoduchým potiahnutím prstom po obrazovke.

Len málo z poštových aplikácií poskytuje návrhy pre subjekty a v mnohých prípadoch aj text, ktorý vychádza z textu e-mailu, ktorý ste zadali.

zabezpečenia & dohľad

Myšlienka AI prináša predstavu o tom, že sa používa na rozsiahlejší dohľad. Aj keď je etika dôvodom na diskusiu, je známe, že sa v tejto oblasti čoraz častejšie využíva AI. Monitorovanie obrovského množstva prenášaného z rôznych kamier a iných zariadení nie je len ťažkopádnou činnosťou, ale má aj svoje obmedzenia.

AI využíva technológie, ako je rozpoznávanie tváre, rozpoznávanie objektov a miest atď., Na monitorovanie prijatých vstupov a ich analýzu.

Finančné služby

Banky sú jednou z domén, ktoré prijali technologické vynálezy skôr ako väčšina ostatných oblastí. Bankovníctvo sa teraz posunulo od potreby ísť do fyzického priestoru na vykonávanie operácií z mobilu.

Banky používajú AI v mnohých oblastiach vrátane odhaľovania akejkoľvek podvodnej činnosti, analýzy investičných trendov zákazníkov, poskytovania služieb zákazníkom atď..

Dostali ste niekedy oznámenie od banky, keď uskutočňujete transakciu z nového zariadenia? Ide o prípad, keď sa AI používa na odhaľovanie akýchkoľvek potenciálnych podvodov. Oznámenia prijaté od bánk & finančné inštitúcie, pokiaľ ide o ich služby a produkty, sú príkladmi AI pri porozumení vašich preferencií, požiadaviek a finančnej sily pri navrhovaní príslušných produktov.

záver

AI pomáha ľuďom stať sa produktívnejšími, žiť lepší život. Mali by sme si to uvedomiť, namiesto toho, aby sme to považovali za hospodársku súťaž. Ak je to zaujímavé pri učení sa alebo budovaní kariéry, pozrite sa na tento zdroj.

Tagy:

  • AI

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map