10 online kurzov, ktoré sa naučia DevOps

DevOps je moderné módne slovo vo svete IT inžinierov.


Od začínajúcich podnikov až po nadnárodné spoločnosti je každý naklonený; taký je vzduch DevOps. A je na to dobrý dôvod. Metodika DevOps približuje vývojový a operačný tím (Devs) v rámci organizácie, čo pomáha pri rýchlejšom a efektívnejšom dodávaní produktu..

Čo je to DevOps?

DevOps nie je ani nástroj, ani technológia. Namiesto toho je to ideológia, v ktorej dve základné časti podniku – tím vývoja softvéru a tím operácií IT úzko spolupracujú a zdieľajú pokrok. DevOps zaisťuje riadnu komunikáciu medzi týmito tímami, čo ďalej umožňuje organizácii dodávať konečný produkt v minimálnom čase as minimálnymi problémami.

Ako DevOps pomáha organizáciám?

 • Znížená dodacia lehota je jednou z významných výhod implementácie DevOps v organizácii. Organizácia nakoniec chce softvér dodať v čo najkratšom čase. A keďže DevOps využíva agilné princípy, je zaručená rýchla dodávka softvéru.
 • Zdôrazňuje sa spolupráca v tímoch. Pomáha to identifikovať problémy na začiatku cyklu vývoja softvéru. Tímy potom môžu pracovať na optimalizácii softvéru.
 • Zložitosť problémov sa znižuje aj pomocou metodiky DevOps. Cieľom je poskytnúť dodatočné vylepšenia produktu, a tým sa zabezpečí, že problém nebude nikdy príliš zložitý.
 • Cross-Skilling je tiež realizovateľnou možnosťou s DevOps. Zamestnanci, ktorí pracujú v tomto modeli, sa vo všeobecnosti považujú za šťastných, pretože sa môžu zlepšovať a získavať nové zručnosti.

Výhody DevOps sú mnohonásobné. Ako manažér, ako vývojár alebo ako prevádzková osoba by ste vzhľadom na aktuálny scenár mohli uvažovať o rekvalifikácii a učení sa DevOps..

Znalosti DevOps sú na požiadanie a nasledujúce online zdroje vám pomôžu efektívne sa ich naučiť.

Úvod do systému DevOps: Transformácia a zlepšovanie operácií

Toto je video kurz z Edureka, kde sa môžete naučiť nástroje DevOps a ako ich používať.

Podľa potreby tiež pokrývajú pracovné postupy DevOps. Ďalej, ak niekto chce vykonávať kariéru v technike DevOps, tento kurz sa venuje tomu, aké kroky by ste mali urobiť.

Možné pre absolútnych začiatočníkov – praktických – DevOps

Toto je kurz zameraný na nástroje od Udemy. Podrobne sa venuje aspektom možného, ​​čo je skutočne dôležitým nástrojom pre systém DevOps.

V tomto kurze môžete pochopiť, ako integrácia typu end-to-end funguje v oblasti DevOps. Praktické cvičenia v kurze vám pomôžu získať praktické vedomosti o tomto nástroji.

Začíname s nástrojom Google Kubernetes Engine

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o štúdium GKE (Google Kubernetes Engine), neexistuje lepší kurz ako ten, ktorý poskytuje Coursera.

Absolvovanie tohto kurzu a jeho absolvovanie by trvalo len týždeň; pochopili by ste Dockers a ako ich môžete použiť na zvládnutie maximálnej prevádzky.

Kontrola verzií pomocou Git

Inžinier DevOps musí pochopiť špecifiká základného pracovného postupu DevOps. branie tento kurz Pomohlo by jednotlivcovi porozumieť všetkým konceptom systému DevOps a systému riadenia verzií Git.

Pretože Git je považovaný za kľúčový komponent terminológií DevOps, z dlhodobého hľadiska by vám to pomohlo.

DevOps pre vývojárov: Ako začať

Toto je úvodný kurz poskytovaná spoločnosťou Edureka, ktorá by vývojárom pracujúcim v ktorejkoľvek oblasti pomohla pochopiť špecifiká systému DevOps.

Tiež by ste vedeli, prečo technologické spoločnosti prechádzajú na DevOps. Ďalej by ste pomocou tohto kurzu získali dobré vedenie v potrubiach CI / CD.

Naučte sa DevOps: Automatizácia infraštruktúry s aplikáciou Terraform

Ak je vaša doména automatizácia, táto možnosť Kurz DevOps je nutnosťou. Získali by ste úplné pochopenie používania terraformu, čo by vám zase pomohlo získať výhodu.

Najlepšie na tomto kurze je to, že existujú písomné príklady kódu, na ktoré sa môžete odvolávať pri ich používaní vo vašej organizácii.

Naučte sa DevOps: Kompletný kurz Kubernetes

Toto je ešte ďalšie kurz za učenie Kubernetesa, ale tento je z Udemy. Vysvetlenie každej témy je podrobné a tempo kurzu môžete nastaviť podľa vášho pohodlia.

Kurz obsahuje aj niektoré úlohy, ktoré môžete absolvovať, až budete s konceptmi oboznámení.

Program Microsoft Professional v programoch DevOps

Celý program je ďalej rozdelený do 8 kurzov, ktoré môžete absolvovať jeden po druhom. Ako budete postupovať s každou kapitolou, mali by ste sa dôkladne zoznámiť so zručnosťami DevOps. Prednášky v tento kurz sú ľahko sledovateľné, pretože sú rozdelené do sekcií.

Po absolvovaní kurzu môžete nakoniec využiť certifikáciu, ktorá by zlepšila vaše príležitosti v oblasti DevOps.

Zadarmo kurz nadácie DevOps

Tento kurz vás naučí základy a princípy metodiky DevOps efektívnym spôsobom. Uvádza skutočné príklady, ktoré organizácie sledujú od posledných desiatich rokov.

Ak ste sa práve začali učiť DevOps a hľadáte kurz, ktorý vás prevedie, je to veľmi dobrý začiatok.

Architektúra so špecializáciou na platformu Google Cloud Platform

Pre tých, ktorí chcú implementovať funkciu Google Cloud do svojich systémov, tento kurz je nutnosťou. Ak ste už IT technikom, ktorý už má skúsenosti s DevOps, tento kurz vám pomôže pochopiť, ako je možné integrovať funkcie Google Cloud s existujúcou funkciou vášho systému..

Tento kurz, ktorý poskytuje Coursera, je ideálny pre architektov Cloud Solutions Architects a DevOps Engineers.

záver

Učiť sa DevOps nie je iba cieľom. DevOps je metodika, ktorú človek musí každý deň cvičiť, aby sa k nej dostal lepšie. Preto, akonáhle ste sa naučili DevOps pomocou vyššie uvedených zdrojov, je čas začať s tým.

Cieľom je zlepšiť seba a svoju kontinuitu podnikania a dodávať vždy najlepší softvér.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map