22 Linuxové knihy a videá pre správcu systému

Poznať Linux je nevyhnutný pre akúkoľvek správu systému, middleware, prácu webového inžiniera.


Linux sa používa takmer všade vo výrobnom alebo nevýrobnom prostredí. Existujú tisíce článkov, kníh, videozáznamov, ktoré je potrebné preskúmať a naučiť sa, ale to by bolo časovo náročné. Namiesto toho môžete nasleduj jednu alebo dve súvisiace knihy alebo online školenia.

Nasledujúce učebné materiály pokrývajú veľké množstvo úloh správy systému Linux od od odbornej úrovne. Vyberte si ten, ktorý vám vyhovuje.

Knižnica pre správu systému Linux

Potrebujete recepty, aby ste sa mohli rozbehnúť s moderným ekosystémom Linux?

Táto kniha ponúka viac ako 100 z nich. Ponúka cestovnú mapu pre správu všetkých typov počítačov so systémom Linux, od malej Raspberry Pi po produkčný server v Azure Cloud. Na jeho stránkach nájdete nástroje a vedomosti na riešenie každodenných problémov a na pochopenie vnútorných funkcií GNU Linuxu..

Prostredníctvom prehľadného sprievodcu, zdobeného anekdotami a skúsenosťami, autor zdieľa svoje rozsiahle skúsenosti ako technik dátového centra a učí, ako nainštalovať a nakonfigurovať systém. Po dokončení čítania získate cenné znalosti o správe Linuxu.

Kurz riešenia problémov v systéme Linux

Počas 12 hodín a 49 minút, tento video kurz vám pomôžu porozumieť základným aj komplexným riešeniam problémov s Linuxom, naučiť sa pomocou príkladov toho, ako spravovať IT prostredie vašej spoločnosti, a ponúkať hladké odpovede na kritické problémy.

Tento interaktívny kurz ponúka cenné tipy a techniky, ktoré pomáhajú udržiavať infraštruktúru servera Linux s minimálnymi prestojmi. Vedie vás osvedčenými postupmi riešenia problémov a potom vysvetľuje účinné techniky diagnostiky a opravy bežných a zložitých problémov so správou na serveroch Linux.

Správa a bezpečnosť serverov Linux

Tento kurz trvá štyri týždne a prevedie vás hlavnými úlohami správy systému Linux z hľadiska podniku. Začína sa tým, že sa pozrieme na to, v čom sa Linux používa v podniku, a naučím vás rozlišovať medzi rôznymi verziami Linuxu.

Potom skúma konfiguráciu systému Linux a demonštruje použitie rôznych príkazov systému Linux. Potom sa ponorí do mechanizmov autentifikácie a správy používateľov a nakoniec sa dostane do bezpečia, vysvetľuje rôzne technológie na zabezpečenie systému Linux a vyučuje témy riadenia prístupu..

Kurz je súčasťou špecializovaného programu Počítačová bezpečnosť a správa systémov.

Naučte sa Linux za 5 dní

Jeden z najpredávanejších online kurzov o Udemy, kde sa môžete učiť Linux za 5 dní. Viac ako 100 000 študentov zapísaných do hodnotenia 4,5 z 5 dáva dostatočnú dôveryhodnosť kurzu.

Jason Cannon, autor, pokrývajú rôzne témy týkajúce sa správy a správy operačného systému Linux.

Ak máte obmedzený čas a chcete pochopiť znalosti o RHEL, Fedore, OpenSUSE, Slackware, Debiane, Ubuntu, atď., Potom by vám tento rýchly online kurz mohol začať.

Príkazový riadok systému Linux

Úplný úvod do príkazového riadku systému Linux od Williama Shottsa je jednou z najpredávanejších kníh pre systém Linux.

Ak chcete alebo by ste chceli získať kontrolu nad Linuxom pomocou terminálu cez GUI, táto kniha vám poskytne všetko, čo potrebujete ako správca Linuxu..

Môžete očakávať, že sa naučíte prostredie, písať skriptovanie prostredí, spravovať každodenné úlohy pomocou základných nástrojov atď.

Linux pre vývojárov

Ako súčasť špecializovaného programu Coursera pre vývoj otvoreného softvéru, tento kurz učí hlavné témy systému Linux pre vývojárov. Zamýšľa, aby sa vývojár cítil pohodlne pri práci s príkazovým riadkom.

Po ponorení do histórie Linuxu a vysvetlenie toho, čo je Linux, sa dostane do oddelenia Linuxového jadra od zvyšku operačného systému, prispieva do jadra, pracuje so súborovým systémom, monitorovacími pomôckami atď..

Po absolvovaní tohto kurzu si každý deň osvojíte základné zručnosti potrebné na prácu so systémami Linux.

Zabezpečenie systému Linux & kalenie

Praktický sprievodca sa zameriava na to, ako spevniť a zabezpečiť operačný systém Linux, pokrývajúci nasledujúce témy.

 • Ochrana Linuxu pred hackermi
 • Presadzujte prísne zásady týkajúce sa hesiel, starnutia a kontroly hesla
 • SSH & tvrdenie siete
 • Konfigurácia sudo
 • Zabezpečenie súborového systému & šifrovanie
 • Konfigurácia brány firewall
 • Skenovanie portov
 • A oveľa viac…

Ak máte základnú predstavu o Linuxe a hľadáte upgrade svojich schopností v oblasti bezpečnosti, potom tento online kurz by bolo užitočné.

Obsahuje 4,5 hodiny videa, dva články, ku ktorým máte prístup kedykoľvek a kdekoľvek.

Linuxové jadro v skratke

Zostava pripravená na ponorenie sa do jadra systému Linux & configure?

toto Kniha ZDARMA vám pomôže s nasledujúcimi témami jadra.

 • Úvod do jadra a ako ich zostaviť
 • Ako načítať zdroj jadra
 • Ako nainštalovať jadro a zaviesť z neho
 • Ako upgradovať & prispôsobte jadro
 • Referenčné jadro & užitočné nástroje

Kompletné školenie Linuxu

Ak plánujete získať vysnívanú prácu tento rok, tento kurz môže byť to, čo potrebujete na dosiahnutie tohto cieľa. Pripravuje vás na podnikový svet a na získanie certifikátov RHCSA (Red Hat Certified System Administrator), RHCE (Red Hat Certified Engineer) a LFCS (Linux Foundation Certified System Administrator). Po dokončení kurzu budete profesionálnym administrátorom systému Linux, ktorý bude môcť zložiť skúšku EX-200 a úspešne ju zložiť.

Vaše znalosti budú obsahovať viac ako 150 príkazov správcu systému Linux a veľa riešení na riešenie problémov so systémom Linux.

Kurz obsahuje 29 hodín videa na požiadanie, 24 článkov, 120 zdrojov na stiahnutie, celoživotný prístup k materiálom kurzu a osvedčenie o štúdiu. Jediným predpokladom je silná túžba učiť sa a počítač.

Ťahák

Ak potrebujete referenciu na príkaz, tento bezplatný linuxový príkazový riadok Cheat Sheet vám bude po ruke.

Môžete tiež odkazovať na môj predchádzajúci príspevok na podvádzať list pre rôzne prvky.

Linux Administration Bootcamp

Choďte od začiatočníka až po odborníka Linux administračný bootcamp. 7,5 hodiny videa na požiadanie pokrýva takmer všetko, čo by ste mali vedieť ako administrátor systému Linux.

Ak máte základný nápad a chcete rozšíriť svoje zručnosti ako odborník, tento kurz bude užitočný.

Profesionálna certifikácia technickej podpory Google

Ak plánujete získať podporu v oblasti IT, tento 5-chodový certifikát vás môže pripraviť na vstupnú úlohu v malom podniku alebo v globálnej spoločnosti. Najlepší zamestnávatelia hľadajú certifikovaných odborníkov, takže certifikát spoločnosti Google by mohol byť cenným prínosom pri uchádzaní sa o prácu v oblasti IT.

Certifikačný program využíva zmes video prednášok, kvízov a praktických laboratórií, prostredníctvom ktorých vás zoznámime so zákazníckym servisom, správou systému, bezpečnosťou a riešením problémov. Potrebujete iba 5 hodín týždenne a za menej ako šesť mesiacov budete môcť program dokončiť.

Začíname s Linuxom

Aby ste sa cítili istí, keď podnikáte prvé kroky vo svete správy Linuxu, potrebujete inšpiratívneho sprievodcu, napríklad Davida Clintona, učiteľa Začíname s operačným systémom Linux. Kurz začína vysvetlením, ako nájsť distribúcie Linuxu a open-source softvér a ako s nimi pracovať. Ďalej vás naučí ovládať a optimalizovať prostredie runtime systému Linux.

A nakoniec vysvetľuje, ako používať fyzické a virtuálne inštancie Linuxu na správu serverových aplikácií, ako sú Apache a Nextcloud.

Po dokončení tohto kurzu budete inštalovať a spravovať systémy Linux ako profesionál a budete mať potrebné vedomosti, aby ste pochopili, čo môže Linux urobiť pre vás a vašu kariéru..

Linux Mastery

Presne za 11,5 hodiny, tento kurz vás naučí, ako ovládať príkazový riadok systému Linux, aj keď nemáte predchádzajúce skúsenosti. Naučíte sa používať skripty Bash a plánovanie Cron na automatizáciu opakujúcich sa úloh a inštaláciu a správu softvéru s otvoreným zdrojovým kódom pomocou správcov balíkov..

Okrem úplného porozumenia systému Linux budete mať potrebné vedomosti aj na to, aby ste mohli počítač so systémom Linux obsluhovať výlučne z príkazového riadku.

Kurz ponúka 11,5 hodiny videa na požiadanie, tri články, 14 zdrojov na stiahnutie, celoživotný prístup k učebným materiálom a osvedčenie o štúdiu. Je určený predovšetkým pre začiatočníkov, takže jedinou nevyhnutnosťou nie sú žiadne skúsenosti s Linuxom.

Certifikácia LPI Linux Essentials

Ak máte v pláne urobiť kariéru v oblasti správy systémov Linux alebo jednoducho chcete rozšíriť svoje vedomosti v oblasti IT, táto certifikácia vás môže posunúť správnym smerom. Kurz učí základné komponenty operačného systému Linux a zabezpečí, aby boli študenti vystavení každému z cieľov skúšky LPI Linux Essentials..

Tento kurz sa skladá z 5 hlavných tém, ktoré sa zaoberajú základmi systému Linux a otvoreného softvéru, rozhraním shellu a príkazového riadka, rôznymi verziami systému Linux a porovnaním s inými operačnými systémami, základným hardvérom a znalosťami sietí, a bezpečnosť a povolenia. Po absolvovaní kurzu dostanete praktickú skúšku a sprievodcu prípravou na skúšku a ďalšie kroky po získaní certifikácie.

Základy Red Hat Enterprise Linux

Red Hat Enterprise Linux je jednou z najpopulárnejších distribúcií Linuxu v podnikových IT oddeleniach. Základy Red Hat Enterprise Linux poskytuje základný úvod do tohto operačného systému, ukazuje jeho organizáciu a demonštruje úvodné administračné úlohy.

Kurz poskytuje solídny základ na zvládnutie systému Red Hat Enterprise Linux z príkazového riadku. Učí základné operačné úlohy, ktoré sú užitočné pre stolné verzie aj pre vzdialené systémy.

Zahrnuté témy zahŕňajú prístup k príkazovému riadku, správu súborov, vytváranie / prezeranie / úpravy textových súborov, správu miestnych používateľov a skupín Linux, procesy monitorovania a inštaláciu a aktualizáciu softvéru..

Základy systému Linux pre profesionálov v oblasti IT

Kvalifikovaní Linuxovskí akademici diktujú mnoho kurzov pre Linux. To nie je tento prípad. Základy systému Linux pre profesionálov v oblasti IT je diktovaný „bežnými“ IT profesionálmi, ktorí túži zdieľať svoje skúsenosti s používaním najbežnejších Linuxových príkazov a písaním jednoduchých shell skriptov pre najbežnejšie potreby. Dobré na tomto kurze je, že učitelia a študenti hovoria v podstate rovnakým jazykom.

Kurz je zameraný na študentov informatiky a informačných technológií, odborníkov na testovanie, softvérových inžinierov, vývojárov aplikácií, dátových inžinierov, správcov databáz atď. Po absolvovaní kurzu sa budete cítiť pohodlne pri vykonávaní každodenných operácií, automatizácii bežných úloh a hackerom získať užitočné informácie o ladení zo súborov denníka.

Linux návody a projekty

Zbierka bezplatných a veľmi špecifických návodov na správu systému Linux. Tento kurz pokrytie tém, ako je správa certifikátov SSL na serveroch CentOS Linux a Apache, replikácia MySQL Master-Slave na Ubuntu, vyrovnávanie zaťaženia HTTP a webový prenos pomocou Nginx a ďalšie.

Učiteľ, Jason Cannon, je tiež autorom Linuxu pre začiatočníkov a zakladateľom Linux Training Academy. Počas tohto kurzu zdieľa niektoré zo svojich skúseností so skutočným Linuxom.

Kurz obsahuje 41 minút videa na požiadanie, tri články, štyri zdroje na stiahnutie, celoživotný prístup k materiálom kurzu a osvedčenie o štúdiu..

Príručka pre systém Linux

Ryan Chadwick, autor knihy tento tutoriál, teší výučbu Linuxu pre študentov. Robí to už viac ako desať rokov. Jednou z vecí, ktoré učí, je, ako byť lenivý, ale tvorivo – to znamená, ako zostaviť nástroje na vykonávanie prakticky čohokoľvek, nechať počítač, aby robil prácu pre svojho pána..

Po absolvovaní tohto tutoriálu pravdepodobne nebudete Linuxoví guru, ale budete mať správne vedomosti, aby ste sa tam dostali, ak to chcete. Výukový program poskytuje základy v tom, ako používať terminál a ako používať príkazový riadok Linux (Bash). Jeho účelom je odstrániť záhadu, zložitosť a vzácnosť z príkazového riadku. Výukový program sa zameriava aj na vysvetlenie najvhodnejších prípadov použitia príkazového riadku a GUI.

Cesta Linuxom

Online, textová a interaktívna cesta cez oblasti Linuxu. Na tejto ceste neexistuje žiadna preddefinovaná cesta. Môžete skočiť priamo na témy, ktoré vás zaujímajú: príkazový riadok, oprávnenia, procesy, balíčky, systémy súborov, zariadenia, sieťové pripojenie, riešenie problémov atď. Alebo, ak uprednostňujete, môžete postupovať podľa navrhovanej objednávky.

Tak aj tak, na tejto stránke, nájdete veľa zdrojov a znalostí na zvládnutie všetkých aspektov operačného systému Linux. Každá téma je podrobne vysvetlená pomocou praktických príkladov a každá lekcia má krátku skúšku, aby ste svoje znalosti vyskúšali.

Základný kurz Linuxu

Zbierka 55 inštruktážnych videí YouTube, od základných príkazov systému Linux pre začiatočníkov až po virtualizáciu OS, zabezpečenie siete a ďalšie špecifické témy pre profesionálnych správcov systému..

Autor začal vyrábať tieto videá pre priateľa, ktorý sa chcel naučiť, ako sa stať Linuxovým sysadminom. Prvé videá boli také úspešné, že autor rozšíril zoznam skladieb o širšiu škálu tém, nástrojov, praktických projektov a kariérového poradenstva..

Videá sa snažia nájsť rovnováhu medzi teóriou a praxou, snažia sa dať teórii potrebnú na pochopenie systému pod velením a následne ponúkajú praktický materiál, ktorý sa naučí, ako riešiť problémy v skutočnom svete..

Pokročilý Linux: Linuxové jadro

Kevin Dankwardt vezme svojich študentov na ponor do srdca operačného systému Linux: Linuxové jadro. Tento tutoriál ponúka potrebné znalosti na zoznámenie sa s jadrom Linuxu, ako aj s mechanizmami jeho konfigurácie a riešenia problémov..

Toto nie je kurz pre začiatočníkov, berúc do úvahy, že pokrýva pokročilé témy, ako je napríklad špecifikácia jadra systému Linux, proces zavádzania a zavádzateľné moduly jadra. Počas lekcií si precvičíte techniky na konfiguráciu linuxového jadra od nuly a na stiahnutie a vyhľadávanie zdrojového kódu jadra Linuxu..

Takmer každá kapitola je nasledovaná výzvovými videami, ktoré vám ponúkajú vyskúšať svoje naučené schopnosti Linuxu.

Medzi témy patrí čítanie správ o jadre systému Linux, čítanie a zápis súborov zo súborových systémov proc a sysfs, konfigurácia GRUB, používanie parametrov príkazového riadka v jadre, ladenie, konfigurácia úrovní chodu atď..

Možnosti učenia pre všetky chute

V tomto okamihu by ste mali mať jasnú predstavu o tom, ako sa začať učiť správu Linuxu, či uprednostňujete čítanie kníh, sledovanie videí, navštevovanie kurzov alebo čítanie interaktívnych webových stránok. Ak v súčasnosti pracujete v oblasti IT alebo plánujete kariéru v oblasti IT, mali by ste si vybrať jednu z týchto možností a ihneď sa naučiť správu Linuxu..

Tagy:

 • linux

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map