Top 5 zdrojov pre vedu o údajoch a strojové učenie

Údaje sú novým olejom. A strojové učenie je ohňom. Kto ovláda týchto dvoch, bude ovládať svet.


Nie, vyššie uvedené nie je nejaká pompézna fráza vyzdvihnutá z dystopického románu.

Je to realita.

Nový svetový poriadok sa týka zhromažďovania obrovského množstva relevantných údajov a ich spracovávania na praktické informácie – niečo, čo ľudská rasa nedokázala urobiť v histórii. Je to druh technológie, ktorá krajine umožňuje predbehnúť ostatných a nakoniec vládnuť svetu. Výsledkom je, že progresívne národy sveta to berú veľmi, veľmi vážne.

Lukratívna voľba kariéry

Medzinárodné vystúpenie stranou, veda o údajoch a strojové učenie sú horúcou novou oblasťou s neuveriteľnou príležitosťou. Dopyt je mimo grafov (mierne povedané) a okolo vedcov nie je dostatok údajov. Ani tie priemerné.

Je to, akoby sme naraz objavili veľa nových obývateľných planét a nie je dosť ľudí, do ktorých by sa mohli presunúť. Mohol by som pokračovať ďalej a znieť ako zlomený záznam, ale myslím si, že tento infographic robí prácu oveľa lepšie:

Zdroj: insidebigdata.com

Takže vidíme, že platy začínajú na 50 000 dolárov + a pre manažérov môžu strieľať už okolo 250 000 dolárov.

A nielen to, že priemerný človek na tejto planéte do roku 2020 vygeneruje 1,7 MB údajov za sekundu. To je 3 500+ TB údajov za celý život – viac údajov, ako vieme, ako s nimi zaobchádzať, nieto ich použiť na analýzu. Ak by sme povedali, že budúcnosť je svetlá, urobil by som úľavu pre túto nádhernú novú pastvinu.

Sú veda o údajoch a strojové učenie ťažké?

Dobrá otázka!

Z mojej skúsenosti je odpoveď tak „áno“, ako aj „nie“.

Umelá inteligencia (a teda strojové učenie) je najťažšia vec, ak sa chcete venovať výskumu a tlačiť obálku. Pre takúto prácu, dokonca aj Ph.D. nestačí každý z informatiky a matematiky. Priemerný človek však nemá ani ambície ani čas na takéto prenasledovanie.

Na druhej strane by som to nazval Applied Data Science a Machine Learning.

To znamená, že beriete existujúce nástroje, techniky a algoritmy a aplikujete ich na vyriešenie problémov v skutočnom svete. Táto časť vyžaduje odhodlanie, vnímanie a tvorivé myslenie (a znalosť niektorých jednoduchých matematických konceptov, ktoré sa rýchlo učia), ale pokiaľ ide o skutočné „technické“ znalosti, je oveľa miernejšia ako to, čo nazýva práca softvérového inžiniera..

Inými slovami, nejde o mólo, ale ide o pomer odmeny k úsiliu, je jednou z najlepších investícií tam.

Teraz, keď ste si odhodlali stať sa vedcom údajov a strojovým učiteľom, začneme skúmať najlepšie možnosti..

Kurz zlyhania strojového učenia (Google)

Nie je veľa ľudí vedomých, ale spoločnosť Google má rozsiahle, veľmi praktické a bezplatný kurz strojového učenia. Podľa spoločnosti je to súčasť ich odhodlania rozvíjať technológie AI / ML a udržiavať vedomosti otvorené.

Najlepšia vec na tomto kurze je, že neexistujú žiadne predpoklady, ale pripravte sa, aby ste strávili viac času skúmaním štatistických konceptov sami..

Nie je to potrebné, ale ak máte v pokročilých štatistikách nulové zázemie, vysvetlenia v tomto kurze nemusia stačiť. Ďalším úlovkom je, že tento kurz predstavuje strojové učenie prostredníctvom TensorFlow, čo je implementácia ML vyvinutá spoločnosťou Google. Cieľom spoločnosti Google je teda propagovať svoje rozhrania API pre strojové učenie, ale vzhľadom na hodnotu, ktorú ponúka tento kurz, nechápem, ako by to malo byť kameňom úrazu..

Ak je niečo, TensorFlow je jedným z jednoduchých spôsobov, ako sa dostať do ML a teší sa veľkej obľube (porovnania rámcov AI nájdete v tejto časti).

CS109 Data Science (Harvardská univerzita)

Názov Harvard inšpiruje úctu, a tak aj tento kurz.

Prvé veci ako prvé: nejde o rýchly kurz, v ktorom by ste hrali okolo strojového učenia tým, že sem napíšete úryvok alebo skript. Tento kurz je krst ohňom, ktorý vyžaduje tvrdú prácu a značné investície času.

Kurz prichádza s bezplatnými videami, kódmi (hostenými na serveri GitHub) a riešeniami v laboratórnych cvičeniach, takže prakticky nechcete nič obmedzovať, ak si ich chcete vziať..

Ideálne publikum?

Vy … Nerobím si srandu.

Povedal by som, že pracujúci profesionáli s dôstojným matematickým vzdelaním, aj keď už nemusia byť v matematike (návyky odvodenia a dôkazu sú najdôležitejšie). Ale ešte raz, prosím, varujte: môžete si myslieť, že ste v poriadku, ale tento kurz bude mať pocit, že máte kalené nechty na raňajky – praktické problémy sú dosť náročné na to, aby vás plačli, ale potom by to mohlo byť presne to, čo ste vy. hľadám!

Strojové učenie (Andrew Ng)

Choďte do baru naplneného údajovými vedcami a spýtajte sa, kto je Andrew Ng, a vy dostanete bitie o svoj život.

V kruhoch vedy o údajoch a strojového učenia získal Andrew Ng vďaka svojmu mimoriadnemu kurzu na Coursere božský štatút – Strojové učenie.

A ak pochybujete o povereniach Andrewa Nga, nechám to hovoriť samo za seba:

Je to platený kurz, pretože je súčasťou cenového plánu spoločnosti Coursera, ale finančný záväzok a odhodlanie nie sú iba predpoklady. Toto je dlhý kurz, keď sa Andrew ponorí hlboko do matematiky za všetkými vecami ML a rozpráva populárne algoritmy. Ale našťastie je to kompletný kurz a budete vás krok za krokom sprevádzať do najtemnejších hĺbok a priviesť späť.

Dôrazne sa odporúča, najmä preto, že sa vychvaľovanie osvedčenia o ukončení tohto kurzu stalo dnes samozrejmosťou!

Aplikovaná veda o dátach s Pythonom

Špecializácie na Coursera pozostávajú zo série kurzov, ktorých cieľom je dostať vás od nuly po zdatnosť v určitej koncepcii. Ak hľadáte kompletný, seriózny, ale priateľský kurz v oblasti vedy o údajoch a strojového učenia s Pythonom, nemôžem to odporučiť. špecializácie dosť.

Na konci kurzu získate certifikát.

Praktické hlboké učenie pre kodéry

Tento kurz je požehnaním a je to moje najobľúbenejšie odporúčanie v tomto zozname, ak ste programátor.

Povedal by som to znova: ak ste kódovač.

Je to preto, že tento kurz vás netrápi časom, ktorý vás naučí základy programovania. Popis kurzu to hovorí veľmi jasne (dôraz je originálny):

Predpokladáme, že každý, kto sa zúčastňuje tohto kurzu, má najmenej jeden rok skúseností s kódovaním. Kurz používa ako vyučovací jazyk python, takže ak ešte nepoznáte python, potom predpokladáme, že strávite čas učením – pre skúseného programátora by ste mali zistiť, že python je pomerne jednoduchý jazyk na výučbu.

Takže ak už poznáte Pythona (ak nie) uč sa tu), alebo sa môže rýchlo dostať pohodlne, je to perfektný kurz pre pragmatikov, ktorí chcú vytvárať skutočné použiteľné systémy bez obáv z teoretických základov algoritmov..

Mohol by som dokonca povedať, že je to pre netrpezlivých drotárov (ako ja!), Ktorí nenávidia obrad a monotónnosť.

A oh, spomenul som, že je to 100% zadarmo a má veľkú komunitu?!

záver

uf!

Toto bol jeden tvrdý zoznam, ktorý sa dal zostaviť. Nie preto, že by nebolo dosť dobrých zdrojov, ale preto, že ich bolo príliš veľa!

Strojové učenie je doménou, ktorá doslova explodovala a rieši ťažké problémy skutočne elegantne, a tak existuje stovky kurzov online, zadarmo a platené, väčšina z nich je naozaj, naozaj dobrá. Môže to však byť tiež zmätok, a preto som to skúsil zredukovať na päť pre rôzne typy študentov podľa ich úrovne skúseností..

Dúfam, že to pomohlo!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map