15 kurzov výpočtovej techniky online na doplnenie vašej kariéry

Som si istý, že ste tento výraz počuli – Cloud computing.


Nie je to nové, ale trendy rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Organizácia od spustenia do podniku prechádza do cloudu ako AWS, Google Cloud, Microsoft Azure atď.

Ak podporujete, spravujete, spravujete tradičnú infraštruktúru a hľadáte prieskum cloud computingu pre svoju ďalšiu prácu, nasledujúce online kurzy vám pomôžu.

Prečo zvoliť cloud computing?

Začiatkom tohto roka to bolo číslo jedna v 10 najlepších správach o zručnostiach zdieľaných spoločnosťou LinkedIn.

Existuje niekoľko oblastí, na ktoré sa môžete zamerať na bezpečnosť, prevádzku, vývoj, DevOps, architektúru riešení, pokročilé siete, veľké dáta atď. Pozrime sa na niektoré z najlepších online kurzov..

Začíname

Začíname s cloud computingom – úroveň 1 je kurz pre tých z vás, ktorí sú novým konceptom cloud computingu a chcú začať od nuly. Kurz pokrýva nielen základy a vývoj od tradičného IT k cloudovým službám, ale aj jeho hlavné charakteristiky. Dozviete sa o modeloch cloud computingu (SaaS, PaaS, IaaS), modeloch cloudového nasadenia (súkromné, verejné, hybridné, komunitné) a výhodách verejných cloudových služieb.

Certifikácia AWS

Amazon Web Services (AWS) je najvyššia certifikácia pre každého cloudového experta. Jedným z najlepších kurzov v tejto oblasti je Architekt riešení AWS Certified Solutions autor: Ryan Kooneburg.

Pomáha, ak máte skúsenosti s AWS, ale aj absolútny začiatočník to vie dobre. Materiál kurzu je aktualizovaný na skúšku Architects Certified Solutions Architect 2020. Dozviete sa podrobnosti o platforme AWS a ako používať AWS na navrhovanie vysoko odolných a škálovateľných aplikácií. Preskúmate Route53, EC2, S3, CloudFront, Automatické škálovanie, vyváženie záťaže, RDS, RedShift, DynamoDB, EMR, VPC atď..

Pri príprave certifikácie môžete zvážiť aj absolvovanie praktického testu Whizlabs.

Azure Exam Prep

Ak je vaša vec Microsoft Azure, nevynechajte Skúška AZ-300 Azure Architecture Technologies Prep 2020 kurz.

Kurz vás naučí, ako navrhovať riešenia pre platformu Microsoft Azure. Kurz je zameraný na technikov s určitými skúsenosťami s Azure. Aktualizovaná verzia obsahuje nový obsah o virtuálnych sieťach WAN, vyhradených hostiteľoch, prístupe RBAC k úložisku, službe Azure Front Door Service, Failover úložného účtu a skupinám zabezpečenia aplikácií..

Certifikácia Google Cloud

Certifikácia pridruženého cloudového inžiniera spoločnosti Google je nevyhnutnosťou pre každého, kto má vážne obavy o službe Google Cloud.

Kurz sa začína základmi, ako je napríklad nastavenie prostredia Google Cloud (fakturačné účty, projekty, nástroje, prístup a zabezpečenie). Potom sa dozviete, ako plánovať, konfigurovať, implementovať, nasadiť, monitorovať a spravovať riešenia v službe Google Cloud. Buďte pripravení, budete používať konzolu aj príkazový riadok podľa požiadaviek certifikačnej skúšky Google Associate Cloud Engineer..

Linux Academy

Cloudové kurzy Linux Academy je ďalšou zastávkou na vašej ceste stať sa cloudovým guruom.

Linux Academy ponúka obrovský výber kurzov – všeobecných úvodných aj špecifických podrobných kurzov viazaných na konkrétnu cloudovú technológiu. Niektoré z kurzov, ktoré stoja za zváženie, sú:

 • Základy Amazon Connect
 • Príprava na skúšku AZ-400 Azure DevOps
 • AWS Prevádzkové optimálne hybridné prostredie
 • Príprava na skúšku Google Cloud Professional Engine Engine Engineer
 • Confluent Certified Developer pre Apache Kafka (CCDAK)

Linux Academy ponúka sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu, takže môžete získať predstavu, či sú ich kurzy v poriadku, bez platenia desetníka.

Cloudové inžinierstvo

Pridružená certifikácia cloudového inžiniera od Coursera je alternatíva, ak plánujete kariéru v oblasti Google Cloud. Kurz učí, ako nastaviť, nakonfigurovať a nasadiť riešenie v službe Google Cloud. Toto je stredne pokročilý kurz – vyžaduje si určité skúsenosti s virtuálnymi počítačmi, sieťami IP a webovými servermi. Nevyhnutné sú aj niektoré predchádzajúce skúsenosti s GCP.

Kurz je v angličtine, ale obsahuje titulky v angličtine, francúzštine, portugalčine (brazílčine), nemčine, indonézštine, španielčine a japončine..

Cloudová infraštruktúra

Ak hľadáte všeobecný kurz cloud computingu (s jemným odtieňom smerom k AWS a IaaS), potom Infraštruktúra cloud computingu, v spolupráci s University of Maryland by mohla byť vaša najlepšia voľba.

Kurz je súčasťou programu Cloud Computing MicroMaster od UMGC. Naučíte sa, ako navrhnúť, nakonfigurovať a spravovať cloud, väčšinou cloud typu Infraštruktúra ako služba (IaaS), s jeho komponentmi (výpočtové, úložné, sieťové a pomocné služby). Táto trieda bude tiež diskutovať o najpopulárnejších architektúrach nasadenia cloudu IaaS.

Úvod do cloudu

Ak uprednostňujete úvodný kurz cloudovej technológie s odborníkmi z nadácie Linux Foundation, potom toto Úvod do technológií cloudovej infraštruktúry kurz je pre vás. Dozviete sa o základoch cloudových technológií, cloudových a kontajnerových technológií, ako sú Docker, Cloud Foundry, Kubernetes, OpenStack, DevOps a postupy nepretržitej integrácie..

Ak nepotrebujete certifikát, kurz je bezplatný.

Cloud Foundry and Cloud-Native

Ak máte záujem o Cloud Foundry, tu je pre vás špecializovaný kurz. Úvod do cloudovej zlievárenskej a cloudovej architektúry softvéru vás naučí, ako používať rozhranie príkazového riadku, ako nasadzovať aplikácie, funkciu služieb v kontexte systému, ako aj základné postupy ladenia.

Dozviete sa viac o runtime, bezpečnosti a sieti Cloud Foundry, o tom, ako vytvoriť runtime a framework framework s buildpacks, preskúmať Services a Marketplace.

Cloud pre podnikateľov

Cloud computing nie je určený iba pre geekov.

Nie všetci, ktorí sa zaujímajú o cloud, musia poznať všetky technické podrobnosti za AWS, Azure alebo Google Cloud. Ak ste (alebo niekto, koho poznáte) podnikateľom, napriek tomu sa chcete dozvedieť viac o cloud computingu, Cloud Computing pre podnikateľov: Azure, AWS, GCP [Video] je presne to, čo potrebujete.

Preskúmate výhody cloud computingu, ako aj jeho úskalia a ako sa im vyhnúť. Dozviete sa tiež niektoré technické oblaky cloudu – to vám pomôže lepšie komunikovať s tímom cloud tech.

Veľký obrázok

Ako môžete uhádnuť z názvu, Cloud computing: Veľký obraz je opäť úvod do cloud computingu. Kurz je väčšinou o softvéri ako služba (SaaS). Ponúka prehľad cloudových aplikácií a SaaS, príklady SaaS, používateľov, predajcov softvéru a dopad SaaS. Kurz stručne diskutuje o webových službách Amazon, Microsoft Azure a Google Cloud. Dozviete sa tiež informácie o súkromných cloudových platformách.

Google Cloud Architect

Google: Profesionálny architekt v cloude je skvelý kurz, ak sa chcete certifikovať. Kurz pokrýva všetky základné a pokročilé veci v okolí služby Google Cloud, ako sú výpočty, ukladanie dát, Google App Engine, Google Kubernetes Engine, funkcie Google Cloud.

Zaoberáte sa tiež vyrovnávaním záťaže, protokolovaním, monitorovaním a ladením sietí a VPC. Do osnov sú zahrnuté aj skupiny spravovaných inštancií, nasadenie, fakturácia, bezpečnosť a architektonické vzory.

Cloud Computing pre IoT

Využitie cloud computingu pre IoT je pre každého, kto sa chce dozvedieť viac o tom, ako môžete používať internet vecí (IoT) v spojení s cloud computingom. Kurz sa venuje základom internetu vecí a jeho zariadeniam, ako aj tomu, ako ich vložiť do cloudu. Kurz je zameraný na nástroje súvisiace s IoT od AWS a Azure.

Certifikačné kurzy

Posledným zdrojom v tomto zozname je zbierka Certifikačné kurzy cloud computingu od Edureka!

Ponúkajú štandardné kurzy, ako napríklad certifikačné školenie architektov AWS, certifikačné školenie Google Cloud, kurzy Microsoft Azure 103, 203, 303 Expert, Developer a Admin, certifikačné školenia AWS Development, ako aj málo rozšírené kurzy Salesforce a IoT na blankyt.

Rôzne kurzy si vyžadujú rôzne úrovne zručností, takže skôr, ako sa prihlásite do kurzu, skontrolujte, či spĺňate požiadavky.

Koncepty bez serverov

Poznajte svoje cloudové zručnosti na ďalšiu úroveň bez servera. Je to horúca technológia, pretože názov naznačuje, že sa nemusíte starať o kapacitu servera, namiesto toho sa zamerať na aplikačný kód.

Je to ZADARMO kurz poskytovaný Linux Academy, zameraný na:.

 • Čo je server bez servera a zmena hry?
 • Tradičná vs. bez serverovej architektúry
 • Riešenia bez serverov od spoločnosti Google, AWS, Azure, Bluemix
 • Výhody a príklady výroby

záver

Dúfam, že vyššie uvedené online kurzy vám pomôžu dozvedieť sa niečo nové v službe Cloud Computing a posunúť svoju kariéru o úroveň vyššie. Koniec koncov, cloud computing je jednou z najteplejších oblastí IT a je tu, aby ste v nadchádzajúcich rokoch zostali.

Tagy:

 • AWS

 • GCP

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map