9 kurzov digitálneho marketingu zdarma, aby ste sa stali certifikovaným online obchodníkom

Digitálna prítomnosť sa stala najdôležitejším faktorom pre moderné podniky. Online marketing rastie a dopyt po kvalifikovaných digitálnych marketingových pracovníkoch.


Online marketing vytvoril obrovskú príležitosť pre podnikateľov a uchádzačov o zamestnanie. Digitálny marketing nahrádza tradičné marketingové praktiky a stala sa ďalšou veľkou vecou na internete. Nenechajte sa však oklamať terminológiou, pretože nejde o raketovú vedu. Ľudia z akéhokoľvek vzdelania môžu mať úspešnú kariéru v digitálnom marketingu.

Niektoré platformy ponúkajú certifikačné kurzy pre nadšencov digitálneho marketingu a môžete sa začať učiť z týchto platforiem.

Google Digital Unlocked

Google je najpopulárnejším vyhľadávacím nástrojom na svete a väčšina spotrebiteľov a firiem sa spolieha na túto platformu iba pri svojom podnikaní online. S cieľom podporiť rast digitálneho marketingu a zvýšiť povedomie ľudí tento poskytovateľ služieb vyhľadávacích nástrojov spustil svoju online vzdelávaciu platformu Google Digital Unlocked.

Táto platforma je určená pre tých, ktorí sú ochotní pracovať v digitálnom marketingu, a pre podnikateľov, ktorí plánujú podnikať online. Program Google Digital Unlocked ponúka viac ako 125 kurzov, ktoré navrhli významné univerzity z celého sveta.

Kľúčovou atrakciou tejto platformy je však 40-hodinový certifikačný program ponúkaný spoločnosťou Google. V tomto programe je 26 modulov a každý modul sa zaoberá kritickými aspektmi digitálneho marketingu. Po sledovaní videozáznamov budú musieť študenti vyčistiť záverečný test. Po dokončení testu dostanú študenti certifikát od spoločnosti Google.

Vo svete digitálneho marketingu hrá zručnosť najdôležitejšiu úlohu. Certifikačný program však umožňuje uchádzačom o zamestnanie upgradovať svoj životopis tak, aby získal vysoko platenú prácu.

Základy digitálneho marketingového programu umožnia študentom oboznámiť sa s rôznymi technickými aspektmi digitálneho marketingu. Bez základných vedomostí je pre začínajúceho človeka veľmi ťažké nájsť správne nástroje a programy na vykonanie úlohy. Tento kurz však oboznámi študentov s rôznymi aspektmi online marketingu.

Google digital unlocked tiež ponúka rôzne typy kurzov, aby svojich študentov zoznámili s novými konceptmi vo svete internetového marketingu. Ak chcete začať s online marketingom, táto platforma vám môže poskytnúť dokonalé riešenie zadarmo.

HubSpot Academy

HubSpot získal obrovskú popularitu pre svoj vysoko funkčný softvér pre digitálny marketing. Tento softvér umožňuje sledovať vaše marketingové kampane. Táto platforma tiež ponúka ďalšie softvérové ​​služby na zvýšenie výkonnosti podnikov všetkých veľkostí.

HubSpot je však známy aj svojím online akadémia to pomohlo miliónom obchodníkov rásť. Existujú stovky online kurzov, ktoré vám pomôžu vedieť o online obchode a rôznych ďalších dôležitých aspektoch súvisiacich s podnikaním.

Mnoho kurzov je určených pre začiatočníkov. Po dokončení videonávodov sa budete musieť zúčastniť online testu. Test bude pozostávať z MCQ a študenti dostanú 60 minút na zodpovedanie všetkých otázok. Študenti musia získať najmenej 50%, aby získali certifikát od HubSpot.

V ponuke je niekoľko kurzov, ale najobľúbenejší je kurz prichádzajúceho marketingu. Tento kurz sa zaoberá základmi online marketingu a základnými aspektmi, ktoré s tým súvisia. Po absolvovaní predmetu budú mať študenti podrobnejšie vedomosti o online marketingu.

Študenti, ktorí sú ochotní dozvedieť sa viac o online obchode, sa však môžu pripojiť aj k iným programom, ako sú prichádzajúci predaj, marketing obsahu, elektronický obchod, správa CRM atď..

Google Skillshop

Úlohou digitálneho marketingu nie je len prevádzka reklám na platformách sociálnych médií. Profesionálni digitálni obchodníci musia zvážiť aj potenciálne publikum, ktoré je prítomné vo webovom prehliadači. Ak chcete hodnotiť web, musíte mať dobré vedomosti o výskume kľúčových slov a prevádzkovaní platenej propagácie na google.

Google navrhla inovatívnu online výučbovú platformu, ktorá sa nazýva Google Skillshop. Tu budete mať prístup k rôznym typom programov, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre začiatočníkov. Na tejto platforme je k dispozícii päť typov programov certifikačných kurzov.

Tieto kurzy poskytnú základné vedomosti o rôznych typoch reklamných programov Google AdSense. Rôzne typy výrobkov a služieb vyžadujú rôzne reklamné stratégie a bez dobrých vedomostí o tejto téme si študenti nebudú môcť nájsť ten správny plán na propagáciu správneho produktu pre správne publikum..

Priemerná dĺžka kurzu v tomto programe je asi 4 hodiny. Študenti môžu absolvovať kurzy podľa ich rýchlosti. Po absolvovaní kurzu však budete musieť urobiť test. Ak ste úspešne absolvovali test, dostanete certifikát od spoločnosti Google Skillshop.

EDX

EDX je jednou z najväčších online vzdelávacích platforiem, ktorá bola založená v USA v roku 2012. Od svojho založenia slúži globálnej študentskej komunite s vysoko kvalitným univerzitným vzdelaním. Základným princípom tejto organizácie je sprístupniť vzdelávanie všetkým a začali sa zameriavať na proces rozvoja zručností študentov. Nedodržanie konvenčného vzdelávacieho systému a viac zameranie na zručnosti vyžadujúce vysoké nároky študentov boli vždy prioritou tejto platformy elektronického vzdelávania..

Väčšinu kurzov zaviedli rôzne univerzity na vysokej úrovni, aby pomohli globálnej študentskej komunite s ľahkým prístupom k svetovému vzdelaniu. Všetky kurzy dostupné na tejto platforme však nie sú bezplatné.

Pre začínajúcich digitálnych marketingových pracovníkov môže byť kurz bezplatného marketingu prospešný. Tento kurz bezplatného marketingu pomôže študentom získať základnú predstavu o marketingu a dopyte súčasných organizácií. Založenie tejto vzdelávacej platformy online podporili dve svetovo uznávané univerzity, MIT (Massachusetts Institute of Technology) a Harvardská univerzita, a fakulta týchto univerzít začala väčšinu kurzov..

Študenti sa musia zapísať do kurzov a online hodiny začínajú v vopred stanovenom čase. To tiež znamená, že študenti musia absolvovať pevný rozvrh na dokončenie kurzu. Na konci predmetu musia študenti vyčistiť záverečný test, aby získali certifikát.

Kurz certifikácie digitálneho marketingu na edX je určený pre študentov pokročilej úrovne, ktorí už majú základné vedomosti.

LinkedIn

LinkedIn je populárna stránka sociálnych sietí pre pracujúcich profesionálov a majiteľov firiem. Rastúci počet aktívnych členov na tejto platforme sociálnych médií však z nej urobil aj marketingovú platformu.

LinkedIn sa stal atraktívnym kanálom marketingu sociálnych médií pre digitálnych marketingových pracovníkov kvôli jeho globálnemu dosahu a organickému prenosu. LinkedIn však zároveň spustila svoju vzdelávaciu platformu s názvom LinkedIn výučba. Táto online vzdelávacia platforma ponúka svoje kurzy mesačne a používatelia musia za predplatné platiť za prístup k rôznym produktom, ktoré ponúka táto platforma sociálnych médií..

Pre nových používateľov je však prvý mesiac úplne zadarmo. Ak dokážete dokončiť celý kurz v tomto skúšobnom období, získate certifikát bez toho, aby ste minúť nejaké peniaze.

Pre členov komunity je k dispozícii viac ako 15 000 kurzov. Študenti sa tiež môžu zúčastniť rozsiahlych kurzov, aby získali špecializáciu na marketingovú stratégiu rôznych platforiem sociálnych médií, ktoré ponúkajú renomovaní odborníci v odbore.

Ak sú znalosti vašou najvyššou prioritou a chcete sa ich naučiť od odborníkov v odbore, potom by malo byť na vašom zozname priorít učenie LinkedIn.

Návrh na Facebooku

Sociálne médiá si získali obrovskú popularitu vďaka rastúcej užívateľskej základni a tento aspekt platforiem sociálnych médií sa stal atraktívnym ihriskom aj pre digitálnych obchodníkov..

Ak si chcete vybudovať úspešný online obchod alebo chcete dosiahnuť udržateľnú kariéru v digitálnom marketingu, musíte poznať správnu stratégiu pre marketing cieľového produktu alebo služby na platformách sociálnych médií.. Návrh na Facebooku je online akadémia pre marketingových pracovníkov a ľudia z rôznych prostredí sa môžu učiť o marketingu z tejto platformy.

Je tu viac ako 150 kurzov a každý kurz bol navrhnutý tak, aby vyhovoval konkrétnej skupine študentov. Začiatočníci aj obchodníci na vyššej úrovni môžu nájsť užitočné kurzy, do ktorých sa môžu zapojiť. Táto platforma však vyvinula kurzy, ktoré poskytujú podrobnú predstavu o procese online marketingu, najmä o omnichannel marketingovom prístupe, ktorý sa stal veľmi populárnym..

Boli navrhnuté rôzne kurzy, aby vyhovovali potrebám rôznych druhov online obchodu, a inštruktori tiež poskytli podrobné stratégie, ktoré vyhovujú potrebám podnikov všetkých tvarov a veľkostí. Certifikačný kurz, ktorý ponúka plán Facebooku, vám poskytne spoľahlivé znalosti o marketingu sociálnych médií.

Akadémia Google Analytics

Byť obchodníkom nie je vždy o prevádzkovaní úspešných kampaní. Niektoré kampane nemusia priniesť želané výsledky a stáva sa to aj s odborníkmi. Dobrý digitálny obchodník musí tiež disponovať kritickými analytickými schopnosťami, vďaka ktorým je dostatočne schopný pozorne sledovať analýzu KPI svojich kampaní a prijímať rozhodnutia na základe údajov..

Pred prihlásením sa na tento certifikačný kurz si musíte byť vedomí skutočnosti, že tento kurz je určený pre tých ľudí, ktorí už majú základné vedomosti o digitálnom marketingu.

Akadémia Google Analytics neposkytuje len znalosti o analytikoch Google, ale tiež vám pomáha vylepšiť vaše celkové analytické schopnosti. K dispozícii sú mini kurzy pre rôzne kanály sociálnych médií, ktoré vám tiež pomôžu analyzovať výkonnosť vašich marketingových kampaní na rôznych platformách.

Po absolvovaní záverečného testu dostanete certifikát od akadémie analytických služieb Google. Tento pokročilý certifikačný kurz o google analytics vám pomôže vylepšiť vaše marketingové zručnosti a získať vysoko platenú profesionálnu úlohu.

Allison

Primárnou víziou tejto organizácie je poskytovať vysoko kvalitné vzdelávanie pre študentov bezplatne.

Existuje deväť rôznych vzdelávacích kategórií a viac ako 500 aktívnych kurzov Allison. Na tejto platforme si vytvorili kurzy fakulty významných univerzít z celého sveta.

Študenti sa môžu bezplatne zapísať na túto platformu pre začiatočníkov až po pokročilé certifikačné kurzy. Na podporu vznešenej príčiny tejto neziskovej organizácie sa však študenti môžu prihlásiť aj na program prémiových kurzov, v ktorom môžu študenti získať prístup ku všetkým svojim diplomovým programom..

Inštitút elektronického obchodovania

Inštitút elektronického obchodovania neposkytuje iba vysoko kvalitné certifikačné kurzy pre svojich študentov, ale vytvoril aj niekoľko užitočných nástrojov pre obchodníkov.

Študenti môžu študovať študijné materiály a výukové videá vlastným tempom. Na získanie certifikátu sa však študenti musia zúčastniť online testu. Tento test pozostáva z 50 MCQ a študenti musia odpovedať na otázky do 60 minút. Študenti musia získať najmenej 50%, aby získali certifikát.

záver

Niet pochýb o tom, že internetový marketing je budúcim dopytom po podnikoch, a že jeho včasné prijatie do internetového marketingu výrazne zvýši vašu kariéru. Vyššie uvedené certifikačné kurzy vás nielen pripravia na budúci trh, ale aj pred konkurenciou.

Ak chcete svoju kariéru posunúť na vyššiu úroveň, môžete tiež zvážiť vysokoškolské vzdelanie v oblasti digitálneho marketingu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map