Ako získať online magisterský a bakalársky titul v odbore technológie?

Vysokoškolské diplomy na svetovej úrovni boli tradične prístupné iba pre študentov s hlbokými vreckami a možnosťou presťahovať sa do blízkosti univerzitného kampusu a tam žiť tak dlho, kým to bolo potrebné. Ak ste chceli pracovať za štúdium, musíte zvážiť čakacie stoly v reštaurácii v okolí.


Už nie.

Vďaka moderným e-learningovým platformám ponúkajú špičkové univerzity z celého sveta online tituly, ktoré stoja zlomok ceny svojich kolegov v areáli a sú rovnako prestížne. Tí istí akreditovaní profesori vyučujú online a na akademickej pôde, takže žiadny potenciálny zamestnávateľ sa sarkasticky nebude smiať pri čítaní životopisu získaného online na životopise.

Výhody online titulov

Niekto by mohol argumentovať, že tradičné offline kurzy lepšie podporujú tímovú spoluprácu medzi študentmi a že osobná interakcia medzi fakultou a absolventmi je dôležitou súčasťou vysokoškolského vzdelávania. Tí, ktorí to dokážu, by mohli mať zmysel, ak zvažujú iba umelecké štúdie alebo iné oblasti, v ktorých by fyzická prítomnosť mohla zmeniť.

V informatike alebo informačných technológiách však nie je potrebná osobná komunikácia. Naopak, niektoré predmety, ako napríklad cloud computing, vývoj softvéru alebo formálne metódy v oblasti výpočtovej techniky, by mohli mať úžitok z poskytovania na interaktívnej vzdelávacej platforme. Študenti, ktorí sa rozhodnú pre online programy v oblasti IT, môžu túto technológiu použiť na spojenie s fakultou a ostatnými študentmi rôznymi spôsobmi, čím dosiahnu hlbšie skúsenosti s učením..

Poďme teda hovoriť o výhodách online titulov:

 • Lacnejšie (veľa)
 • Flexibilné plány
 • Celosvetový dosah

Potrebovať viac?

Zvážte slobodnú voľbu titulu z niektorej z najlepších inštitúcií na svete. Alebo, ak už máte bakalársky titul, zvážte výber magisterského stupňa, ktorý bude stúpať po vašej kariére. A váš plat.

Žiadna prechádzka v parku, hoci

Ale ešte sa nebudeme príliš nadšení.

Nemyslite si, že štúdium online znamená relaxovať, zatiaľ čo vedomosti vstupujú magicky do vašej hlavy. Štúdium online vyžaduje veľa úsilia, najmä nájsť správnu rovnováhu medzi pracovnými, študijnými, rodinnými a osobnými projektmi.

Flexibilita rozvrhu je veľkým plusom, ale musíte byť veľmi disciplinovaní, aby ste svojim online štúdiám venovali určitý počet hodín týždenne. Online tituly majú rovnaké trvanie ako tituly offline. Tento čas môžete skrátiť, ak absolvujete simultánne kurzy, ale to znamená menej času na prácu, odpočinok alebo pobyt s rodinou.

A spať; Nezabudnite, že budete nakoniec musieť spať.

Hoci online tituly sú omnoho lacnejšie ako štúdiá v areáli, stále stoja značné sumy peňazí, takže pred rozhodnutím o online titule by ste mali zvážiť čas a peniaze, ktoré naň budete musieť minúť. Niektoré vzdelávacie platformy ponúkajú finančnú pomoc, ale iba kvalifikovaným študentom.

Online bakalárske tituly v oblasti IT zvyčajne vyžadujú pre študentov zapísaných na plný úväzok štvorročný záväzok. Väčšina magisterských titulov môže byť ukončená v jednom roku ako zrýchlený program, hoci niektoré môžu trvať dva alebo tri roky.

Všetky magisterské tituly v oblasti IT umožňujú zvýšenie platu, ale tituly spojené s najväčším zvýšením sú majstri STEM (veda, technológia, strojárstvo a matematika)..

Online študijné platformy

Platformy ako Coursera, FutureLearn alebo edX koncentrujú ponuky mnohých renomovaných univerzít z rôznych častí sveta. Rôzne kurzy ponúkané prostredníctvom týchto platforiem otvárajú dvere profesii počítačovej vedy alebo pomáhajú poskytovať pokrok tým, ktorí už pracujú v oblasti IT..

Online tituly ponúkané špičkovými univerzitami často stoja len polovicu nákladov na ekvivalentný titul na akademickej pôde. Rozdiel v nákladoch v kombinácii so schopnosťou pracovať počas štúdia premieňajú tieto stupne na realizovateľné možnosti, ktoré umožňujú rýchlu návratnosť investícií..

Coursera

Coursera ponúka online bakalárske štúdium v ​​odbore informatiky a celý rad magisterských titulov online, ktoré pokrývajú súčasné najžiadanejšie oblasti. Jeho cieľom je spolupracovať s najlepšími univerzitami pri navrhovaní cenovo dostupných vzdelávacích programov, ktoré zvyšujú prístupnosť titulov pre všetkých.

Napríklad titul v areáli, ktorý stojí 52 000 dolárov, stojí pri online registrácii iba 22 000 dolárov. Rovnaký diplom sa vydáva pre oba stupne.

Ak hľadáte bakalársky titul v odbore technológie na svetovej úrovni, Coursera vám navrhne titul bakalára prírodných vied v odbore výpočtovej techniky na University of London. Zahŕňa najhorúcejšie technické témy súčasnosti, ako sú strojové učenie, inteligencia, veda o údajoch, fyzikálne výpočty, internet vecí, virtuálna realita atď..

Po získaní bakalárskeho štúdia si môžete zvoliť magisterský titul z oblasti informatiky, inžinierstva alebo informačných technológií a vybrať si z nasledujúcich možností.

 • Arizonská štátna univerzita,
 • Universidad de Los Andes
 • University of Illinois na Urbana-Champaign
 • University of Colorado Boulder
 • Penn Engineering
 • University of London

Online tituly ponúkané spoločnosťou Coursera sa snažia pomôcť študentom investovať do ich vzdelávania a zvýšiť ich zárobkový potenciál po ukončení štúdia. Táto platforma ponúka aj finančnú pomoc kvalifikovaným študentom. Aby sa znížilo riziko spojené s účasťou na dlhodobom programe, certifikáty, špecializácie a kurzy, ktoré sú súčasťou titulov, vám umožňujú začať sa okamžite učiť, so slobodou postupovať podľa vášho rozvrhu..

Ak ste neskôr prijatí do celého programu, kurzy, ktoré ste ukončili, budú slúžiť na vaše vysokoškolské štúdium.

FutureLearn

Ak chcete získať online titul v FutureLearn, Najprv si musíte vybrať jeden z celého radu predmetov a úrovní, ktoré prechádzajú od absolventských osvedčení po úplné magisterské tituly. Potom sa začnete flexibilne učiť online, pracovať v programoch a získavať kredity na svoj titul, nech ste kdekoľvek.

Na pomoc pri vyučovaní potrebujete iba smartphone, tablet alebo počítač a prístup na internet. Na úspešné absolvovanie hodnotenia musíte splniť online úlohy alebo absolvovať osobné skúšky, ktoré vám umožnia získať spätnú väzbu a preukázať svoje porozumenie.

Po ukončení všetkých programov a absolvovaní všetkých hodnotení získate titul a získate medzinárodne uznávanú kvalifikáciu. Vzdelávacia skúsenosť v programe Future Learn zahŕňa pozeranie videí, čítanie článkov, vykonávanie testov a dokončovanie úloh online. Môžete sa zapojiť do online diskusií a spolupracovať s kolegami vo virtuálnych študijných skupinách, získať spätnú väzbu od odborných pedagógov a získať plný prístup k univerzitnej knižnici, online zdrojom a podpore..

Medzi univerzity, ktoré v súčasnosti ponúkajú online tituly na FutureLearn, patria:.

 • Univerzita Anglie Ruskin
 • Coventry University
 • Deakin University
 • Murdoch University
 • Open University
 • University of Glasgow
 • University of Newcastle Australia.

V oblasti IT a počítačovej vedy ponúka FutureLearn viac ako 70 kurzov, ktoré sa okrem iného venujú témam ako je ťažba údajov, robotika, umelá inteligencia, kybernetická bezpečnosť, fintech. Ceny za magisterské štúdium sa pohybujú okolo 20 000 dolárov.

FutureLearn ponúka bezplatné kurzy ochutnávky, ktoré sú súčasťou študijných programov, takže môžete mať prehľad o tom, aké to je študovať online na určitý stupeň bez toho, aby ste míňali akékoľvek peniaze..

EDX

Táto platforma ponúka cenovo dostupné a flexibilné bakalárske študijné programy s názvom MicroBachelors, ktoré stoja v priemere 166 dolárov za kredit. Mnoho spoločností pomáha pokryť náklady na vzdelávanie pre oprávnených zamestnancov, takže to môže dokonca prísť s malými alebo vôbec žiadnymi nákladmi. Programy MicroBachelors vám umožňujú začať študovať online a svojím vlastným tempom, čo je pre vašu kariéru najrelevantnejšie.

Za každý zárobok, ktorý získate, získate certifikát, ktorým môžete predviesť svoj úspech.

Magisterské tituly v cene edX sa pohybujú od 10 000 do 25 000 $. Rovnaké stupne, prijaté v kampuse, stoja medzi 40 000 a 60 000 USD. Ak študujete online tituly na edX, nájdete tú istú prísnosť, ako keby ste študovali na akademickej pôde, a učíte sa prostredníctvom živých videonahrávok, vzájomnej komunikácie a práce na projektoch..

Zoznam univerzít, ktoré spolupracujú s edX na výučbe magisterských titulov, je uvedený nižšie.

 • Georgia Tech,
 • University of Texas v Austine,
 • Indiana University
 • Purdue University
 • Arizonská štátna univerzita
 • Bostonská univerzita.

Magisterské programy pokrývajú veľmi cielené témy, ako sú podniková analýza, geografické informačné systémy, zdravotnícka informatika, štatistika, veda o údajoch a financie..

Univerzita pre každého

Shai Reshef, prezident University of People, povedal, že ktokoľvek s maturitou môže študovať 100% online a získať americký titul bez vyučovania. „UoPeople mení vysokoškolské vzdelávanie z privilégií pre niekoľko ľudí na základné právo, dostupné a prístupné pre všetkých,“ vyjadril prezident Reshef na prednáške TED.

Iniciatívy, ako je táto, spolu s dostupnými možnosťami, ktoré vytvárajú vzdelávacie platformy online, dramaticky menia prostredie vysokoškolského vzdelávania. Dnes môžu spoločnosti nájsť kvalifikovaných odborníkov, ktorých potrebujú kdekoľvek, namiesto toho, aby sa snažili chytiť nedávnych absolventov, len čo prejdú bránami univerzity a držia svoje tituly v rukách..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map