Kuberneto architektūros supratimas

Išmokime išsamiau „Kubernetes“ architektūrą.


Manau, jūs turite pagrindinį supratimą apie „Kubernetes“. Jei ne, peržiūrėkite šiuos įvadinius ir diegimo straipsnius.

„Kubernetes“ įvadas pradedantiesiems

Kaip įdiegti „Kubernetes“ Ubuntu 18?

Kubernetai vadovaujasi pagrindinio vergo architektūra. „Kubernetes“ architektūra turi pagrindinį mazgą ir darbininkų mazgus. Yra keturi komponentai pagrindinis mazgas.

 • „Kube“ API serveris
 • valdiklis
 • planuotojas
 • tt

Ir darbininko mazgas turi tris komponentus.

 • kubelis
 • kube-proxy
 • konteinerio veikimo laikas

Štai kaip atrodo „Kubernetes“ architektūra:

kubernetų architektūra

Leiskite man išsamiai papasakoti apie pagrindinio mazgo ir darbininkų mazgų komponentus.

Pagrindinis mazgas

Pagrindinis mazgas valdo „Kubernetes“ klasterį ir yra visų administracinių užduočių pradžios punktas. Galite kalbėtis su pagrindiniu mazgu per CLI, GUI arba API. Kad būtų galima toleruoti gedimus, klasteryje gali būti daugiau nei vienas pagrindinis mazgas. Kai turime daugiau nei vieną pagrindinį mazgą, būtų didelis prieinamumo režimas, o vienas vadovas atliktų visas operacijas. Visi kiti pagrindiniai mazgai būtų to vadovo pagrindinio mazgo pasekėjai.

Taip pat, norėdamas valdyti klasterio būseną, „Kubernetes“ naudoja etcd. Visi pagrindiniai mazgai jungiasi prie etcd, kuris yra paskirstyta raktų vertės saugykla.

kubernetes meistro mazgas

Leiskite man paaiškinti jums apie visus šiuos komponentus po vieną.

API serveris

API serveris atlieka visas pagrindinio mazgo administracines užduotis. Vartotojas siunčia poilsio komandas į API serverį, kuris tada patikrina užklausas, jas apdoroja ir vykdo. etcd išsaugo gautą klasterio būseną kaip paskirstytos rakto vertės saugyklą.

Tvarkaraštis

Po to mes turime tvarkaraštį. Taigi, kaip rodo pavadinimas, planuotojas suplanuoja darbą skirtingiems darbuotojų mazgams. Jame yra kiekvieno darbuotojo mazgo išteklių naudojimo informacija. Tvarkaraštis taip pat atsižvelgia į paslaugų kokybės reikalavimus, duomenų lokalumą ir daugelį kitų tokių parametrų. Tada planuotojas suplanuoja darbą, naudodamas kaupus ir paslaugas.

Kontrolieriaus vadybininkas

Nenutraukiančias valdymo kilpas, kurios reguliuoja „Kubernetes“ klasterio būklę, valdo „Control Manager“. Dabar kiekviena iš šių valdymo kilpų žino apie norimą valdomo objekto būseną ir tada per API serverius žiūri į dabartinę būklę..

Valdymo kilpoje, jei norima būsena neatitinka esamos objekto būsenos, tada valdymo kilpa imasi taisomųjų veiksmų, kad dabartinė būsena būtų tokia pati kaip norimos būsenos. Taigi, valdiklio valdytojas įsitikina, kad jūsų dabartinė būsena yra tokia pati kaip norimos būsenos.

tt

„Etcd“ yra paskirstyta pagrindinės vertės saugykla, naudojama klasterio būsenai išsaugoti. Taigi, tai arba turi būti „Kubernetes“ meistro dalis, arba galite konfigūruoti ir išorėje. etcd yra parašytas „goLang“ ir yra pagrįstas Plausto sutarimas algoritmas.

Plaustas leidžia mašinų kolekcijai veikti kaip darni grupė, galinti išgyventi kai kurių jos narių nesėkmes. Net jei kai kurie nariai nesugeba dirbti, šis algoritmas vis tiek gali veikti bet kuriuo metu. Vienas iš grupės mazgų bus meistras, o likusieji bus sekėjai.

Meistras gali būti tik vienas, o visi kiti meistrai turi sekti tuo meistru. Be klasterio būsenos išsaugojimo, etcd taip pat naudojamas konfigūracijos informacijai, pavyzdžiui, potinkliams ir konfigūracijos žemėlapiams, saugoti..

Darbininko mazgas

Darbuotojo mazgas yra virtualus arba fizinis serveris, kuris vykdo programas ir yra valdomas pagrindinio mazgo. Stulpai suplanuoti ant darbuotojų mazgų, kuriuose yra reikalingi įrankiai jiems paleisti ir sujungti. Puodai yra ne kas kita, kaip konteinerių kolekcija.

Ir norėdami pasiekti programas iš išorinio pasaulio, turite prisijungti prie darbininkų, o ne pagrindinių mazgų.

kubernetų darbininko mazgas

Panagrinėkime darbuotojo mazgo komponentus.

Konteinerių veikimo laikas

Konteinerio veikimo laikas iš esmės naudojamas paleisti ir valdyti nuolatinį darbuotojo mazgo gyvenimo ciklą. Kai kurie konteinerių veikimo laiko pavyzdžiai, kuriuos galiu jums pateikti, yra konteineriai rkt, lxc ir kt. Dažnai pastebima, kad dokininkas taip pat vadinamas konteinerių veikimo laiku, tačiau, tiksliau tariant, leiskite man pasakyti, kad dokininkas yra platforma, naudojanti konteinerius kaip konteinerio veikimo laikas.

Kubeletas

„Kubelet“ iš esmės yra agentas, kuris veikia kiekviename darbuotojo mazge ir bendrauja su pagrindiniu mazgu. Taigi, jei turite dešimt darbininkų mazgų, tada „kubelet“ veikia kiekviename darbininko mazge. Ji įvairiomis priemonėmis gauna „pod“ apibrėžimą ir paleidžia su tuo prievadu susijusius konteinerius. Tai taip pat užtikrina, kad indeliai, kurie yra ankščių dalis, visada būtų sveiki.

„Kubelet“ prisijungia prie konteinerio veikimo laiko, naudodamas „gRPC“ sistemą. „Kubelet“ jungiasi prie konteinerio vykdymo sąsajos (CRI), kad galėtų atlikti konteinerius ir atvaizdo operacijas. Vaizdo tarnyba yra atsakinga už visas su atvaizdu susijusias operacijas, o vykdymo paslauga yra atsakinga už visas su kaupu ir konteineriu susijusias operacijas. Šios dvi paslaugos turi atlikti dvi skirtingas operacijas.

Leiskite papasakoti jums ką nors įdomaus, „Kubernetes“ konteinerių veikimo laikai buvo sunkiai koduojami, tačiau plėtojant CRI, „Kubernetes“ dabar gali naudoti skirtingus konteinerių veikimo laikus, nereikia iš naujo kompiliuoti. Taigi, bet kurį konteinerių veikimo laiką, kuriame įdiegiama CRI, „Kubernetes“ gali naudoti, norėdamas valdyti pods, konteinerius ir konteinerių vaizdus. „Docker“ ir „CRI“ konteineriai yra du CRI pavyzdžių pavyzdžiai. Su doko paketu, konteineriai sukuriami naudojant darbuotojo mazguose įdiegtą doką, tada vidinis dokininkas naudoja konteinerį kurdamas ir tvarkydamas konteinerius

„Kube-proxy“

„Kube-proxy“ veikia kiekviename darbuotojo mazge kaip tinklo tarpinis serveris. Jis klauso API serverio kiekvieno paslaugų taško sukūrimo ar ištrynimo. Kiekvienam aptarnavimo taškui „kube-proxy“ nustato maršrutus, kad jis galėtų pasiekti jį.

Išvada

Tikiuosi, tai padės geriau suprasti Kubernetes architektūrą. „Kubernetes“ įgūdžių visada reikia, ir jei jūs norite išmokti kurti karjerą, tada patikrinkite tai Udemy kursas.

ŽENKLAI:

 • Dokininkas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map