Kuo skiriasi „Docker“ ir „Kubernetes“?

Palyginkime „Docker“ ir „Kubernetes“ ir pažiūrėkime, kur šie du stovi vienas prieš kitą.


Taip pat kalbėsime apie kai kurias orkestravimo priemonių alternatyvas, išskyrus „Kubernetes“. Toliau pateiksime išsamų „Docker Swarm“ ir „Kubernetes“ palyginimą.

Daktaras Vs Kubernetes

Kas yra Dockeris?

Neprieštaraujantiems gali atrodyti, kad kuriant programą svarbiausia rašyti stiprų kodą. Tačiau tikras iššūkis yra darbas su keliomis kalbomis, darbas pagal skirtingas sistemas ir sutrikusių sąsajų tarp priemonių valdymas. Čia atvažiuoja „Docker“!

Tai būdas, padedantis vartotojams sulaikyti programą kūrimo ir vykdymo metu. Tai palengvina problemas, su kuriomis susiduria šiais etapais. Tai taip pat padeda tiksliai suprasti, kaip programa turėtų būti veikiama tinklo, tvarko saugyklos ir atminties naudojimą, taip pat tvarko prieigos leidimus ne programoje..

Apibendrinant galima pasakyti, kad tai yra būdas užtikrinti nuoseklią aplinką bet kuriame su OS suderinamame pagrindiniame kompiuteryje („Linux“ ar „Windows“)..

Dokerio savybės

 • Lengva ir greita konfigūracija – kodus galima įdiegti per trumpesnį laiką su minimaliomis pastangomis
 • Padidėja produktyvumas – sumažėja išteklių ir taip pat naudinga greitai diegiant programas.
 • Taikomosios programos izoliacija – dokininkai naudoja konteinerius programoms paleisti. Šie konteineriai užtikrina šių programų izoliaciją.
 • Saugumo valdymas

Daugybė programų veikia „Docker“.

Komponentas veikia „Docker“

Kas yra „Kubernetes“ (arba „K8s“)?

„Kubernetes“ yra konteinerių valdymo įrankis, automatizuojantis diegimą.

Tai yra „Google“ sukurta atvirojo kodo nešiojamoji platforma, kurią dabar valdo „Cloud-native“ skaičiavimo fondas. Tai padeda atnaujinti programas paprasčiau ir greičiau be prastovų. Tai tvarko konteinerių planavimo klasteryje darbą ir taip pat tvarko darbo krūvį.

„Kubernetes“ turi dar du pavadinimus – „k8s“ ir „Kube“.

Ši orkestravimo platforma automatizuoja daugelį rankinių procesų, tokių kaip diegimas, valdymas ir mastelio paketo taikymas.

Kubernetes savybės

 • Automatizuoja rankinius procesus – tereikia aprašyti norimą būseną naudojant „Kubernetes“, ir tai pakeis esamą pakeitimą į norimą.
 • Krovinio balansavimas – „Kubernetes“ gerai balansuoja krovinius tuo atveju, jei į konteinerį yra daugiau srauto. Jis paskirsto tinklo srautą ir palaiko diegimą stabilų.
 • Savigyda – tai viena iš geriausių Kube savybių. Tai paleidžia iš naujo nepavykusius konteinerius, juos pakeičia ir užmuša tą, kuris nereaguoja į vartotojo apibrėžtą modelį.
 • Saugojimo orkestravimas – vartotojai gali automatiškai prijungti pasirinktą saugyklos sistemą naudodami „Kubernetes“.

Daktaras VS Kubernetes

„Docker“ ir „Kubernetes“ yra skirtingos technologijos.

Taigi šiek tiek nesąžininga palyginti šiuos du dalykus ar suabejoti, kuriam iš jų turėtų būti teikiama pirmenybė. Šie du nėra tiesioginiai varžovai. Vis dėlto jie yra susiję! Dokininkas yra a konteinerių platforma, tuo tarpu Kubernetes yra a konteinerių orkestras tokioms konteinerių platformoms kaip „Docker“.

Supraskime tai išsamiau, naudodamiesi žemiau pateiktu paveikslėliu.

„Docker Vs K8s“

Tai iliustruoja, kad Dockeris ir Kubernetesas eina vienas į kitą ir dirba lygiagrečiai.

„Docker“ naudojamas atskirti jūsų programą į konteinerius, tuo tarpu „Kubernetes“ yra konteinerių planavimo / organizavimo įrankis, naudojamas jūsų programai diegti ir mastuoti, valdant kelis konteinerius, išdėstytus keliose pagrindinėse mašinose..

Daktaras ir Kubernetai

Pažvelkime į kai kuriuos „Docker“ ir „Kubernetes“ panašumus.

 • Abu patraukia į mikroservisų architektūrą.
 • Jie daugiausia parašyti Go kalba, kuri leidžia juos išsiųsti kaip lengvus dvejetainius rinkinius.
 • Abu naudoja „YAML“ failus, ir šie failai yra lengvai skaitomi žmonėms.

Pirmenybė „Docker“ ir „Kubernetes“

Pažvelgę ​​į bet kurią paraišką iš teorinės perspektyvos, ji atrodys sklandžiai ir be jokių rūpesčių. Tikruosius iššūkius galima pamatyti tik įgyvendinus praktiką. Taškai, į kuriuos reikia atsižvelgti siekiant sėkmingo bet kurio taikymo rezultato, yra šie:

 • Ar ši technologija ekonomiška?
 • Ar tai suteikia augimą versle?
 • Ar tai padės sumažinti prastovas?
 • Ar tai bus naudinga taupant išteklius?
 • Ar tai padės išvengti netyčinių žmogaus klaidų?
 • Ar padidės skaičiavimo arklio galia?

„DockPlane“

Tada iš „Docker“ ar „Kubernetes“ turime pasirinkti vieną ar kitą variantą, atsižvelgiant į naudojimo atvejį.

Kada pasirinkti „Docker“?

Jei jūsų naudojimo atvejis naudojasi mikroservisų architektūra, turėtumėte naudoti „Docker“ konteinerius kiekvienai mikrotinklo paslaugai. Geriausias konteinerių platformos, kaip „Docker“, naudojimo pavyzdys yra mikro paslaugų tarnybinė architektūra.

Kada rinktis „Kubernetes“?

„Kubernetes“ yra labai greitai besivystanti technologija dėl savo atvirojo kodo platformos funkcijos. Kiekviena organizacija teikia savo papildinius, susijusius su įvairiomis paslaugomis, tokiomis kaip tinklų kūrimas. Šių papildinių naudojimas, ypač gamybos aplinkoje, gali sukelti didelę riziką saugumui.

Taigi siekiant apsaugoti saugumo aspektą, siūloma naudoti kietą debesų pagrindu sukurtą sprendimą.

Jei neturite išsamių žinių apie sistemą, viskas gali lengvai nutrūkti. Taigi, protingai atlikite savo pasirinkimą.

Kada naudoti ką?

„Docker“ ir „Kubernetes“ pagrindai naudojimo atvejais

Kuriai gerai yra?
„Docker“: „Docker“ yra geriausias, kai vartotojas turi sudėtingą programą, kuriai reikalingas visas pakuotės įvyniojimas ir konfigūracija į nešiojamąjį konteinerį..„Kubernetes“: „Kubernetes“ yra gerai, kai turite įsitikinti, kad jūsų programa veikia taip, kaip turėtų būti. Jei kuris nors konteineris nereaguoja arba sugenda, jis turėtų pats išgydyti ir taip užvesti naują talpyklą.
Kada naudoti ką??
Dokininkas: jis gali būti naudojamas bet kuriuo iš šių atvejų:
 • Jei programa gerai tinka konteineriams
 • Jei programai nereikia jokios ar daug grafinės sąsajos ir jei programą reikia diegti nuosekliai.
Kubernetes: jis gali būti naudojamas toliau nurodytam atvejui:
 • Kai organizacija nėra įsipareigojusi vienam debesijos paslaugų teikėjui, tada „Kube“ naudojimas yra protingiausias pasirinkimas. Priežastis ta, kad ji veikia vienodai kiekvienoje sistemoje. Štai kodėl jis vadinamas pardavėju-agnostiku.

Kadangi šios technologijos yra visiškai aiškios, jos eina koja kojon ir veikia kiekviena iš jų. Kas verčia žmones galvoti, kad tarp „Docker“ ir „Kubernetes“ yra įmanoma konkurencija? To priežastis yra Daktaras spiečius. „Docker“ spiečius taip pat yra vienas iš konteinerių orkestravimo įrankių, kuriuos teikia „Docker Inc“, todėl pramonė lygina „Docker“ su „Kubernetes“..

Kuberneto alternatyvos?

Žemiau yra keletas orkestravimo įrankių, kuriuos galima įrodyti kaip puikias Kuberneteso alternatyvas.

 • Daktaras spiečius
 • Atidarykite „Shift“
 • Mesosas
 • Rančeris
 • „Amazon ECS“
 • „Apache“ maratonas
 • Nomad
 • Kontena
 • Minikube

Procentinė dalis rinkoje

Po „Kubernetes“ ir „OpenShift“, „Docker Swarm“ yra labiau populiarus pramonėje. Aptarkime „Docker Swarm“ ir išanalizuokime, kuo jis skiriasi ir kur jis priešinasi „Kubernetes“.

Kas yra „Docker Swarm“?

Tai yra vidinis konteinerių orkestravimo įrankis, kurį sukūrė „Docker“, norint žaisti kartu su konteineriais, veikiančiais „Docker“ aplinkoje. Jis naudojamas grupavimui ir planavimui. Tai leidžia valdyti kelis konteinerius, kurie yra dislokuoti keliose pagrindinėse mašinose. Jis naudoja standartinę „Docker“ API ir tinklą, todėl lengvai patenka į bet kurią „Docker“ aplinką.

Dockerio spiečio darbo principas

 • Atgalinis suderinamumas
 • Pagal numatytuosius nustatymus saugu
 • Atspari ir vieno taško, kuriame yra gedimas, architektūra
 • Paprastas, tačiau dinamiškas su „tik veikia“ vartotojo patirtimi

„Kubernetes“ prieš „Docker“ spiečius

Abi šios orkestravimo priemonės siūlo daug panašių funkcijų. Vienintelis skirtumas yra jų esminiai būdai, kaip jie abu veikia. Žemiau esančioje lentelėje pateikiamas geresnis palyginimo vaizdas.

KubernetaiDaktaras spiečius
Diegimas: programas galima diegti naudojant diegimų, paketų ir paslaugų / mikro paslaugų mišinį.Diegimas: Programas galima diegti kaip paslaugas / mikro paslaugas „Swarm“ klasteryje. YAML failas gali būti naudojamas keliems konteineriams nurodyti. Be to, „Docker Compose“ gali diegti programą.
Diegimas: vadovas yra „Kube“. Kad „Kube“ veiktų ir veiktų, reikia tinkamai planuoti. Diegimo instrukcijos skirtingose ​​OS ir teikėjuose gali skirtis.Įdiegimas: „Docker Swarm“ įdiegimas yra dar paprastesnis, palyginti su „Kubernetes“. Norint išmokti kurti aplinką ir konfigūraciją, naudojant „Docker“ reikalingas tik vienas įrankių rinkinys.
Veikia: norint paleisti „Kubernetes“ aukščiau „Docker“, reikia žinoti CLI (komandinės eilutės sąsają). Norint naršyti struktūroje, reikia suprasti „Docker“ CLI. Tuomet žinios apie bendrąją kalbų infrastruktūrą toms programoms vykdyti.Darbas: Kaip minėta anksčiau, „Docker Swarm“ yra „Docker“ įrankis. Taigi naršant struktūroje naudojama ta pati bendra kalba. Tai padidina šio įrankio greitį ir suteikia kintamumo. Todėl „Docker“ įgyja didelę pranašumą.
Žurnalų registravimas: kai paslaugos yra diegiamos klasteryje, pavyzdžiui, Elasticsearch / Kibana (ELK), „Kubernetes“ palaiko kelias stebėjimo ir registravimo versijas.Žurnalų registravimas: „Docker Swarm“ atveju palaikomas tik stebėjimas ir tai taikoma trečiųjų šalių programoms. Taigi patariama, kad stebėjimo tikslais „Docker“ turėtų būti naudojamas su Reimann.
Mastelis: Paskirstytoms sistemoms „Kube“ yra viskas viename sistema. Tai sudėtinga sistema. Tai suteikia tvirtas garantijas apie klasterio būseną ir vieningą API rinkinį. Tai, savo ruožtu, sulėtina konteinerio dislokavimą ir didinimą.Mastelio keitimas: skirtingai nei „Kubernetes“, „Docker Swarm“ konteineriai yra kur kas greitesni. Dėl to keičiant dydį pagal poreikį galima pamatyti greitą reakcijos laiką.
Tinklas: „Kube“ tinklas yra plokščias. Tai leidžia visiems ankštims susisiekti tarpusavyje. „Kubernetes“ modelyje reikalingi du CIDR – vienas yra gauti IP adresą, o kitas skirtas paslaugoms.Tinklo kūrimas: „Docker Swarm“ yra galimybė vartotojams užšifruoti konteinerių duomenų srautus, kai jie patys sukuria perdangos tinklą..

Išvada

Mes išsamiai aptarėme „Docker“ ir „Kubernetes“ ir išsiaiškinome, kad tai nėra „Docker“, o būtent „Docker Swarm“ yra „Kubernetes“ konkurentas. Mes taip pat įtraukėme, kad Kubernetesas dominuoja virš „Docker Swarm“ ir turi viršūnę. Jei jus domina mokymasis nuodugniai, tada aš siūlyčiau tai Docker meistriškumo kursai.

ŽENKLAI:

 • Dokininkas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map