כיצד להצפין קבצים להגנה על נתונים אישיים ועסקיים?

הצפנה יכולה להגן על נתונים מפני עיניים לא רצויות. זה יכול לספק אבטחת מידע יעילה, אך מרבית המשתמשים אינם מודעים לכך.


ניתן להגדיר את ההצפנה כ”תרגום נתונים לקוד סודי “. זוהי הדרך הטובה ביותר להשיג אבטחת מידע. כדי לגשת או לקרוא נתונים מקובץ מוצפן, עליך להיות בעל המפתח הסודי או, במילים פשוטות, סיסמה שתעזור לך בפענוח קבצים. עבור אלגוריתמי האבטחה, נתונים לא מוצפנים ידועים כטקסט רגיל, בעוד שהנתונים המוצפנים ידועים כצופן טקסט.

נתונים בקבצים מוצפנים נשמרים כקוד מורכב שיהיה קשה לשבור אותם תוך פרק זמן סביר. מכאן, שהצפנה נחשבת לאחת מהשיטות הטובות ביותר להגנה על נתונים אישיים או עסקיים. עבור כל תאגיד, כולל בריאות, כספים או נתונים משפטיים, האבטחה חשובה ביותר.

השארת נתונים לא מוצפנים באחסון ענן כמו Google Drive, DropBox או OneDrive או במחשב האישי שלך זה ממש כמו להשאיר את הדלתות שלך לא נעולות. ברגע שהתוקפים נודע כי הנתונים שלך אינם מוצפנים, הופך להיות קל לכוון אותם.

בעת העלאת הנתונים שלך בענן או אחסוןם במערכת, עליך לנסות להגן עליהם באמצעות הצפנה. זה חל על האישי והארגון, שניהם.

יתרונות הצפנה

טכנולוגיות הצפנת נתונים זמינות באופן נרחב המיושמות באמצעות מספר אלגוריתמים של קריפטוגרפיה. ישנם כמה יתרונות.

שלמות נתונים – הגדל את ההגנה על המידע ואת שלמות המידע. עם זאת, הצפנה לבדה אינה יכולה לספק יושרה, אך על ידי הגנה על נתונים הכרחיים היא יכולה לשמור נתונים מהאקר שיכול לשמש את העסקים בקבלת החלטות עסקיות..

שמירה על פרטיות – נתונים בטלפון או מחשב או בענן יכולים להכיל מידע רגיש. האקרים יכולים לגשת ולהשתמש בפרטים האישיים שלך מהמכשיר שלך ולהשתמש בהם באופן לא מורשה בו ניתן יהיה להוכיח את הצפנת הנתונים כשמירה על פרטיות עבור הנתונים שלך..

הגדל את האמון – עסקים רבים אולי אינם נדרשים לבטיחות נתונים, אך על מנת להראות ללקוח שלהם עד כמה הם רציניים בבטיחות הלקוחות שלהם, הם משתמשים בהצפנה. השימוש בהצפנת נתונים יכול להגביר את אמון הלקוח שכן הם יידעו עד כמה אתם לוקחים את פרטיות הנתונים ברצינות.

עבוד מרחוק – חברות רבות מעדיפות עובדים מרוחקים. העובדים צפויים להשתמש במכשירים מוצפנים. עם זאת, במקרה של עבודה מרחוק, הסיכון להפרת נתונים הוא די גבוה. הצפנת נתונים יכולה לוודא שהמידע מאובטח לחלוטין.

בשלב הבא, נסקור כמה מתוכנות ההצפנה הטובות ביותר הזמינות עבור Windows ו- macOS.

הצפנה

עם הצפנת AES-256, הצפנה הופך את שיתוף הקבצים למאובטח בהרבה. פשוט שחרר לתוכך את הקבצים או התיקיות שלך, קבע סיסמא ואתה מוכן לשלוח אותם לחברים או לעבודה ללא צורך לדאוג לביטחון.

מכיוון שהאנשים אליהם תשלח את הקבצים יהיו מוכרים לך, תוכל להגדיר גם רמז לסיסמא. זה מוודא שהמקבל יכול לדעת רק על הרמז, ואין מצב שאדם אחר יכול לפתוח אותו.

Encrypto זמין עבור Mac ו- Windows.

נורדלוקר

מחברת הטק שמאחור NordVPN ו נורדפאס, נורדלוקר הוא מוצר נוסף שלהם המרשים כמו האחרים. אתה יכול להתחיל עם קידוד בחינם של 2GB לקבצים שלך, כגון:

 • תמונות
 • סרטונים
 • הערות אישיות
 • תעודת זהות & סיסמאות
 • מסמכי כספים
 • כל קבצים סודיים

לרוב אלה אמורים לשמור על פרטיות בכל מחיר, ועל ידי הצפנתה באמצעות NordLocker, אתה מונע את השימוש בו במובנים רבים. אתה יכול גם לבחור להצפין את הקבצים שלך לפני שתעלה אותם באתרי אחסון בענן; רק כדי להיות קפדני מראש, אף אחד לא יכול לגשת אליהם.

פיתרון זה משתמש ב- Argon2, AES256, ECC (עם XChaCha20, EdDSA ו- Poly1305), שהם הצ’יפים והעקרונות המתקדמים ביותר. אתה יכול להיות סמוך ובטוח שהקבצים שלך נשמרים ברמה הגבוהה ביותר של אבטחה.

כאמור לעיל, אתה מקבל הצפנת קבצים של 2GB ותמיכה 24/7 בחינם. אם תרצה הצפנה ללא הגבלה, תוכל לבחור בתכנית הפרמיה בסך $ 1 לחודש בלבד.

Boxcryptor

עוד תוכנה מרשימה להצפנת הקבצים שלך, Boxcryptor משתמש בהצפנה מובילה מקצה לקצה עבור יותר משלושים ספקי ענן שונים. המראה שלו הוא לא אחד הידידים הידידים ביותר, אבל הוא די נגיש וקל לשימוש.

לאחר התקנת הכלי הוא יחפש אוטומטית תיקיות לאחסון ענן הקיימות במערכת שלך ויוסיף אותן כמיקומים. ברגע שזה ייעשה, אתה לא צריך לעשות הרבה. פשוט גרור ושחרר קבצים או תיקיות למיקומים הנכונים, והם יוצפנו לבד.

מלבד שיתוף באמצעות ספקי אחסון בענן, אתה יכול גם לשתף קבצים ישירות למשתמש אחר של Boxcryptor. זה בחינם לשימוש אישי כל עוד אתה משתמש באחסון ענן אחד. על מנת להשתמש יותר מזה ולגשת לתכונות רבות יותר, תוכלו פשוט לשדרג החל מ- $ 48 לשנה.

טרסורית

אמון על ידי למעלה מ 10,000 ארגונים, טרסורית עובד כמעט בכל המכשירים. לא משנה, אם אתה בבית, על הכביש או במשרד שלך, אתה משתף קבצים בצורה מאובטחת, תמיד צריך להיות בראש סדר העדיפויות, ופתרון זה מאפשר את זה בהחלט.

יתר על כן, חשוב לציין כי טרסורית היא חברה שוויצרית, ושוויץ ידועה במדיניות הניטרליות שלה וחוקי הגנה על נתונים חזקים. אין מצב שהקבצים שלך יפורסמו בשרתים שלהם, במיוחד מכיוון שהם משתמשים ב- AES – 256 מפתחות.

אתה יכול להתחיל בניסוי החינמי שלהם ולקחת אותו משם.

Cryptomator

Cryptomator הוא קוד פתוח לחלוטין ועובד עם Windows, Mac ו- Linux. היא משתמשת בטכנולוגיה בשם “הצפנה שקופה”, שמשמעותה בעצם שכמעט לא תבחין בהבדל בעבודה עם הקבצים שלך. זה יוצר כונן קשיח וירטואלי לכל הקבצים שלך שנמצאים באחסון הענן שלך ומצפין אותם לגישה בטוחה.

העניין הגדול הוא שלא תצטרכו ללמוד זרימות עבודה או פונקציות מורכבות בכדי להפוך את העבודה הזו. Cryptomator מתוכנן באופן המאפשר לך להצפין ולגשת לקבצים שלך כפי שהיה עושה בלעדיו.

מכיוון שתוכנה זו היא קוד פתוח, תוכלו לבחור לשלם כל סכום שתרצו להוריד אותו. למעשה, תוכלו להוריד אותו גם בחינם. עם זאת, זה תמיד נוהג לנסות ולתמוך ביוצרים, שאני ממליץ עליהם בחום.

AxCrypt

הייתה הבחירה בעורכי PCMag במשך חמש שנים ברציפות, AxCrypt מספק כמה תכונות מתקדמות בפריסה פשוטה. אתה יכול לשתף פעולה עם חברי הצוות שלך ולאפשר להם לפתוח את הקבצים המוצפנים שלך באמצעות סיסמאות מסוימות. כל הקבצים שעוברים AxCrypt מאובטחים עם קידוד AES 128 או 256 סיביות.

חוץ מזה, אתה יכול:

 • מאובטח אוטומטית בקבצי אחסון בענן
 • נהל וגישה לסיסמאות בכל מקום שאתה נמצא
 • פתח קבצים מוצפנים במכשיר הנייד שלך
 • החלף שפה לטורקית, קוריאנית, רוסית ועוד כמה

אתה יכול להוריד ולהתחיל להשתמש בתוכנית החינמית שלהם מייד או לבחור תוכנית מתקדמת שתתחיל ב -34 $ לשנה.

נעילת תיקיה

עם מעל 56K הורדות, נעילת תיקיה מאפשר לך להצפין נתונים ותיקיות שישתפו אותם מאוחר יותר בצורה מאובטחת. היא זכתה במספר פרסים וזכתה לדירוג גבוה בפלטפורמות כמו CNET וסופטוניק. בנוסף לתכונות המסורתיות שאתה רואה בתוכנת הצפנה, נעילת תיקיות מאפשרת לך:

 • הגנה באמצעות סיסמה על כונני USB / חיצוניים
 • גרוס או מחק קבצים באופן קבוע
 • נקה את היסטוריית Windows
 • אפשר מצב התגנבות
 • שמור את פרטי התשלום בבטחה
 • גיבוי קבצים מוצפנים בשרת ענן מאובטח

זה זמין במספר שפות שונות, ותוכל להוריד אותו בחינם כדי לנסות את התכונות הבסיסיות.

Hat.sh

כלי פשוט וחינמי מאוד להצפנת / פענוח הקבצים שלך, Hat.sh יכול להיות פיתרון מהיר עבור אנשים שלא רוצים להוריד תוכנה. כל שעליך לעשות הוא לבקר באתר האינטרנט שלהם, להעלות את הקובץ שלך ואז להוסיף מפתח פענוח כדי ליצור את הקובץ החדש שהוצפן. לאחר מכן תוכל ללחוץ על כפתור ההורדה ולשמור אותו במערכת שלך.

רק בגלל שזה פשוט וחינמי, זה לא אומר שהוא לא מאובטח. למעשה, זה מאובטח באמצעות האלגוריתם AES-256-GCM. והדבר הטוב, אף אחד מהקבצים שלך לא נשמר בשרת שלהם. הכל נמחק ברגע שאתה יוצא מהאתר.

בסך הכל אני אוהב את הכלי הזה והייתי ממליץ עליו בכל יום, במיוחד למי שמהר. ��

סיכום

לא אמורה להיות שום פשרה בכל הנוגע לאבטחת מידע. הקפד להשתמש בכל אחד מהכלים לעיל כדי להגן על הקבצים שלך, ובתקווה הימנע מלהפוך קורבן למניפולציה של נתונים.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map