מה היתרונות של שימוש בתוכנת אנטי-וירוס?

תוכנת אנטי-וירוס היא כלי אבטחת מידע המותקן במערכת מחשבים במטרה להגן מפני וירוסים, רוגלות, תוכנות זדוניות, ערכות שורש, סוסים טרויאניים, התקפות דיוג, התקפת דואר זבל ואיומי סייבר מקוונים אחרים..


בואו נדע קצת על העניין נגיף.

וירוס הוא כל תוכנית לא רצויה שנכנסת למערכת המשתמש ללא ידיעתם. זה יכול לשכפל את עצמו ולהפיץ אותו. הוא מבצע פעולות לא רצויות וזדוניות שבסופו של דבר משפיעות על ביצועי המערכת ונתוני / קבצי המשתמש. ניתן לחשוב על נגיף מחשב כמחלה של המחשב, ממש כמו נגיפים אנושיים הגורמים למחלות בבני אדם.

ומה לגבי אנטי-וירוס?

תוכנת אנטי-וירוס, כפי שהשם מעיד, היא תוכנית הפועלת נגד נגיף. הוא מגלה או מזהה את הנגיף ואז לאחר גילוי נוכחות הנגיף הוא עובד על הסרתו ממערכת המחשב. תוכנת אנטי-וירוס פועלת כמניעה, כך שהיא לא רק מבטלת וירוס אלא גם מונעת מכל וירוס פוטנציאלי להדביק את המחשב שלך בעתיד..

מדוע אתה זקוק לתוכנת אנטי-וירוס?

מערכת ללא אנטי-וירוס היא ממש כמו בית עם דלת פתוחה. דלת פתוחה ולא מוגנת תמשוך את כל הפורצים והפורצים לביתך. באופן דומה, מחשב לא מוגן בסופו של דבר יזמין את כל הנגיפים למערכת. אנטי-וירוס ישמש כדלת סגורה עם מאבטח למחשב שלך ימגן את כל הנגיפים הפורצים הזדוניים. אז האם תשאיר את הדלת שלך פתוחה לפורצים?

איזו נזק יכול נגיף לגרום למחשב שלך?

במקרה שהמחשב שלך מותקף על ידי וירוס, הוא יכול להשפיע על המחשב שלך בדרכים הבאות:

 • להאט את המחשב
 • פגע או מחק קבצים
 • לאתחל מחדש את הדיסק הקשיח
 • קריסת מחשב תכופה
 • אובדן נתונים
 • חוסר יכולת לבצע כל משימה במחשב או באינטרנט

תוכנת אנטי-וירוס היא כמו קרן אור בהירה בעולם מלא בוירוסים כהים. מספר היתרונות שהם מציעים הם אינספור. חלק מהיתרונות הבולטים הם:

הגנה מפני וירוסים והעברתם

תוכנת אנטי-וירוס מבצעת בעיקר פונקציה מונעת. הוא מגלה וירוסים פוטנציאליים ואז פועל להסרתו. זכור כי כל זה נעשה בעיקר לפני שהנגיף יפגע במערכת. אז זה אומר שרוב הנגיפים מנוגדים בדרך לפני שהם יוצרים נזק למערכות שלך. אנטי-וירוס עשוי להילחם בווירוסים רבים ביום אחד ללא ידיעתך. Avast ונורטון הן חלק מתוכנות האנטי-וירוס הפופולריות ביותר הקיימות בשוק בימינו.

אם וירוס תקף את המערכת שלך, אתה יכול להעביר את זה לחברים, למשפחה ולרשתות. לכן, אם ברצונך להגן על מערכת המחשבים שלך ועל מחשבים של מכרים שלך, שקול לקבל אנטי-וירוס.

חסום ספאם ומודעות

אם תערוך סקר מהיר כיצד נגיפים נכנסים למערכות המחשבים של קורבנותיו, תופתע מהשיעור של הנגיפים המשתמשים במודעות מוקפצות ואתרי אינטרנט כדי לפלס את דרכם למחשבים שלך. מודעות קופצות ואתרי דואר זבל הם אחד השערים הנפוצים ביותר על ידי הנגיפים כדי להדביק את המחשב שלך ואז להזיק לקבצים שלך.

תוכנה כגון אבטחת שוורים פועלת כנגד מודעות ואתרים זדוניים המכילים וירוסים על ידי חסימת הגישה הישירה שלהם לרשת המחשבים שלך.

הגנה מפני האקרים וגנבי נתונים

האקרים בדרך כלל משתמשים בתוכנה זדונית או בתוכנת וירוסים כדי לגשת למחשב של הקורבן. הם מתקינים תוכנה זדונית במחשב ללא ידיעת הקורבן. האקרים עושים זאת על ידי שליחת דוא”ל זדוני לקורבנות. אז ההאקר יכול בקלות לפרוץ לקבצים והתוכניות הרצויים שלהם.

לאחר מכן הם יכולים להשתמש בנתוני הקורבן לפי רצונם; הם יכולים למחוק או לגרום נזק לגנוב אותו לדרוש כופר בהמשך. תוכנות אנטי-תוכנה כגון מלווארבייטס או מכניסים מנעול נגד פריצה, או שהם מבצעים סריקות רגילות בכדי לגלות את נוכחותם של כל תוכנת האקר או פריצה ברשת המחשבים. אז, תוכנת אנטי-וירוס מספקת הגנה עם הוכחה מלאה מפני האקרים.

מבטיח הגנה מפני התקנים נשלפים

חשוב על הפעמים שהעברת נתונים למחשב וממנו באמצעות מכשירים נשלפים כגון USB. אין ספור, צודק?

ייתכן שסבלת מהאטת המחשב או מתרסקת מחשב לאחר חיבור ה- USB של חבר. תהיתם פעם למה זה קרה? זה מכיוון שה- USB או המכשיר הנשלף שימשו כמכשיר שידור לווירוס. לכן, האם עליכם להפסיק להשתמש במכשירים נשלפים מכיוון שלעולם אינכם יודעים איזה USB עשוי להכיל וירוס?

לא! פשוט קבל תוכנת אנטי-וירוס שתסרוק את כל המכשירים הניתנים להסרה אחר וירוסים פוטנציאליים כדי לוודא שלא מועבר שום וירוס.

מגן על הנתונים והקבצים שלך

תוכנת אנטי-וירוס עוקבת אחר כל הקבצים שנכנסים למערכת שלך. כל הקבצים הללו מועברים לסריקה בכדי לבדוק אם הם מוזרים או זדוניים. ניתן להעביר וירוסים בקלות לרשת שלך באמצעות קבצים נגועים, ואלו, בתורם, עלולים לפגוע בנתונים ובקבצים שלך. אתה עלול אפילו לסבול מאובדן מוחלט של הנתונים היקרים שלך בידי וירוסים כאלה.

פיתרון מ אבירה התוכנה מוודאת כי הנתונים והקבצים שלך מוגנים כראוי.

טען את המחשב האישי שלך מחדש

חשוב על שני מחשבים זה לצד זה.

אחת מהן סובלת מההשלכות של התקף וירוסים, כגון מהירות עיבוד איטית וקריסות תכופות. השני מוגן אנטי-וירוס. אשר מבין שניהם יהיה מהיר יותר?

זה עם אנטי-וירוס בוודאות. זה מכיוון שלמחשב הזה אין בעיות מכיוון שהאנטי-וירוס הפסיק את הנגיף לפני שהוא יכול לגרום נזק ממשי. אנטי-וירוסים מסוימים עשויים אפילו למחוק ולהסיר קבצים חסרי תועלת ממקורות לא ידועים כדי לפנות שטח דיסק, ולהגדיל את מהירות המחשב.

הגנת חומת אש מפני התקפות ריגול והתקפות דיוג

חומת אש, באופן כללי, עוקבת אחר תנועה נכנסת ויוצאת מרשת המחשבים שלך. בשילוב עם אנטי-וירוס, הגנת חומת האש בודקת כפול כל קובץ או פיסת נתונים שאתה שולח או מעביר מהמחשב שלך דרך האינטרנט לרשת אחרת..

כך גם לגבי הקבצים והנתונים שאתה מקבל מרשת חיצונית. באפשרותך לפתוח באופן לא מכוון אתר או דוא”ל זדוניים על סף ואז לטרף להתקפת דיוג. התקפת דיוג מתרחשת כאשר התוקפים מכוונים ספציפית לתעודות הכניסה שלך, פרטי כרטיס אשראי או כל מידע אישי / נתונים אחר. התקפה כזו יכולה לגרום לאובדן כספי משמעותי או לדליפות אישיות. הגנה מפני חומת אש דו כיוונית מפני תוכנות אנטי-וירוס כגון אווסט חוסם ומסיר כל דוא”ל או קבצים כאלה שיכולים להזיק לך בכל דרך כזו.

הגבל את הגישה של אתרים כדי לשפר את ההגנה על האינטרנט

גישה לאתרים לא מורשים יכולה לחשוף את מערכת המחשבים שלך למספר איומי סייבר, כולל תוכנות ריגול, האקרים, תוכנות כופר, וכו ‘. איומים אלו עלולים לסכן את הנתונים והקבצים שלך. תוכנת אנטי-וירוס מגבילה את הגישה שלך לאינטרנט כדי להגביל את הפעילויות שלך ברשתות לא מורשות. זה נעשה כדי לוודא שאתה ניגש רק לאתרים בטוחים ולא מזיקים עבור מערכת המחשבים שלך.

לפקוח עין על ילדים

כאב הראש הגדול ביותר עבור ההורים בזמנים קדומים אלה הוא שילדיהם יכולים לגשת גלוי לכל דבר באמצעות האינטרנט, בין אם זה טוב או רע.

הורה לא תמיד יכול לפקוח עין על מה שילדיהם עושים במחשב. והם לא יכולים ללמוד את ילדיהם על האינטרנט הטוב והרע כל הזמן מכיוון שילדים מתעצבנים בקלות. תוכנת אנטי-וירוס יכולה להיות הפיתרון להורים מדאיגים כאלה. הוא יכול לספק כלי פיקוח באמצעותו תוכלו לעקוב אחר פעילויות ילדיכם בצורה בטוחה ויעילה. תוכנת אנטי-וירוס מספקת לך יומנים נאותים של פעילויות הילד שלך. ESET הוא אחד האנטי-וירוסים הבולטים שמציע שליטה הורית.

מגן על הסיסמה שלך

אתה מגן על הנתונים והחשבונות החשובים שלך באמצעות סיסמה ואז אתה חושב שהנתונים והחשבונות שלך מוגנים.

אבל מה אם מישהו יגנוב את הסיסמאות שלך באמצעות וירוס?

גנב הסיסמה יכול, בהמשך, לסחוט אותך בגין כופר או להשתמש בסיסמה שלך כדי לגשת למידע רגיש. בנוסף לשימוש באנטי-וירוס, אתה יכול גם לחשוב להשתמש במנהל סיסמאות לצורך אבטחה טובה יותר.

עלות תועלת

רוב תוכנות האנטי-וירוס הן חסכוניות למדי. החבילות החודשיות או השנתיות שמציעות חברות ייצור אנטי-וירוס אינן יקרות. אם תשקול את מגוון השירותים המגיעים עם חבילת הפרימיום של האנטי-וירוס, בוודאי תחשוב שהעלות שהם מציעים היא פחותה למדי.

בנוסף לכל זה, אם אתה נמוך בתקציב ואינך רוצה לבזבז כסף על קניית גרסת האנטי-וירוס הפרימיום, אתה יכול לקבל אנטי-וירוס בחינם.

האם המחשב שלך טוב יותר ללא תוכנת אנטי-וירוס?

התקף נגיף עלול לגרום נזק רב כמו לאלץ אותך לקנות מחשב חדש מכיוון שהמחשב הישן שלך נפגע ללא תיקון. אי-שימוש במנגנון הגנה למערכת המחשב שלך זה כמו להזמין וירוסים למחשב שלך על ידי מתן כניסה ברורה ונגישה.

האם תרצה אי פעם לפגוע במחשב שלך במו ידיך מרצונך? אם לא, אז קבל תוכנת אנטי-וירוס בהקדם האפשרי כדי שתוכל להשתמש במחשב שלך ללא חשש מתמיד ליפול טרף להתקף וירוסים..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map