קוד פתוח 101: מערכת בקרת גרסאות ו- Git

תחילת העבודה עם מערכות אקולוגיות קוד פתוח.


קוד פתוח

פרויקטים בקוד פתוח הם סוגים של תוכנות שקוד המקור שלהם זמין לציבור וחופשי לשימוש. הם מתוחזקים באופן קבוע על ידי אנשים המעניקים את זמנם באופן חופשי ליישום תכונות חדשות או לתיקון באגים כך שהמשתמשים ירוויחו ללא הפסקה מהשימוש בתוכנה..

במדריך זה נראה כיצד ניתן להתחיל לעבוד בקוד פתוח – החל ללמוד על Git ובקרת גרסאות. זה אומר שהיצירה הזו מכוונת למתחילים, אך מפתחים מנוסים יכולים ללמוד כמה דברים.

בקרת גרסאות

חשבו על אמנית שמציירת ילד, כאשר העיפרון שלה פוגע בבד, היצירה קורמת עור וגידים, אך רק יצירה אחת אחת תהיה זמינה בסוף. מה אם, כפי שמצייר האמן, תהיה גרסה חדשה המיוצרת בכל שלב. לאחר שהיא משכה את ראש הילד, היא שומרת גרסה זו על ידי העמדתה על מערכת כלשהי. היא ממשיכה לצייר; זה יוצר גרסה חדשה. היא יכולה לבחור לאחסן גרסה מעודכנת זו בנפרד, עותק אחר המהווה הרחבה של הגרסה הקודמת ששמרה, כך שיש לה כעת שתי גרסאות זמינות, בגירסה החדשה שעודכנה יהיה גם מה שעשתה בעבר..

בזמן שהיא עובדת על הרישום, באה אמנית שנייה ומבקשת לעזור לשרטט את יד ימין של הילד. הוא מושך את הגרסה השנייה ועובד עליה, ולא מבצע שינויים ישירים ביצירה הנוכחית שהאמן הראשון מבצע. בסופו של דבר, שלושה אמנים בסך הכל תרמו לציור, ויש 20 גרסאות זמינות, זה כולל את הגרסה שהושלמה עם האפשרות שהם יחזרו לגרסה קודמת ויעשו איתה משהו חדש לגמרי..

זה דומה לאופן שבו שליטת הגרסאות עובדת. זו מערכת שמאפשרת למפתחים לנהל תרומה לתוכנה כצוות. בדוגמה שלנו, אם אנו מייצרים סוג מיוחד של בד המפיק ושומר את גרסאות התמונות המצוירות, מערכת זו תהיה סוג של מערכת בקרת גרסאות המיועדת לסייע לאמנים לנהל את תרומתם ליצירת אמנות..

מערכת בקרת גרסאות זו (המכונה גם VCS) אמורה להיות מסוגלת להראות הבדלים בין גרסאות של עבודה שנוצרה, ולהיות מסוגלת לאתר תרחישים שבהם עומדים להיות עימותים (או קונפליקט) בין גרסה ישנה לחדשה. לדוגמה, אם אמן עובד על הזרוע ויצירות אחרות על היד, שני החלקים הללו צריכים להיות מסוגלים להתאים בצורה מושלמת כמו שנמשכו זה לזה. במקרים שזה לא קורה, יש לגלות את ההבדל, ולהודיע ​​על כך על האמנים.

מערכת בקרת גרסאות זו תנהל את ניהול העבודה על ידי;

 • אחסון גרסאות של אותה יצירה או פרויקט זה, שהוא אוסף השינויים (ההיסטוריה) של הפרויקט (תוכנה).
 • מאפשרים לצוות להיות מסוגל לתקשר את השינויים שנעשו במהלך העבודה על החלק המיועד להם
 • זה יכול לשמש גם כגיבוי של העבודה שנעשתה.

גיט

גיט היא מערכת בקרת גרסאות מודרנית המשמשת באופן פופולרי לפיתוח תוכנה. זה נותן לך את כל היתרונות שתוכל להשיג משימוש במערכת בקרת גרסאות, לצד יתרונות נוספים המאפשרים תרומה לקוד פתוח.

באמצעות git, כל המפתחים העובדים על מערכת יוכלו לקבל עותק של התוכנה במחשב המקומי שלהם. זו תוצאה של git היא מערכת בקרת גרסאות מבוזרת.

אם עדיין לא התקנת מכשיר git במחשב שלך, תוכל לבצע את ההוראות שלהלן כדי לעשות זאת.

מתקין גיט

כדי להשתמש בגיט, עליך להתקין אותו במחשב המקומי שלך. לצורך הדרכה זו, נסקור את התקנתה ב- Linux (Ubuntu), Mac ו- Windows.

כדי להיות בטוח שלא התקנתם כבר git, הפעלו פקודה זו מהטרמינל שלכם.

git – version

אם אתה מקבל שגיאה שאומרת שלא ניתן למצוא את הפקודה, תוכל להמשיך להתקין אותה בהתאם למערכת ההפעלה בה אתה משתמש.

אובונטו

כשתהיה במסוף שלך, הרץ את הפקודות שלהלן:

מתאים להתקין

מק

נתחיל בהתקנת brew – מנהל חבילות שמקל להתקין ולהרכיב חבילות.

אודם "$ (תלתל -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

חלונות

אתה יכול להוריד את גרסת ה- Git הרשמית עבור Windows מ- כאן.

השלב הבא הוא הגדרת git עם הפרטים שלנו. עם זאת, אנו נקדים להגביר את זה לעבודה עם חשבון Github שלנו, זה הזמן המושלם לדבר על Github.

גיתוב

נחזור למערכת בקרת הגרסאות הדמיוניות שרצינו לבנות לאמנים.

זכור איך אמרנו כי git הוא סוג של מערכת בקרת גרסאות. אמנם מערכת בקרת הגרסאות תעזור לאמנים לשתף פעולה יחד, אך בשלב מסוים הם יצטרכו דרך לאחסן את העבודות השונות שעשו. למרות שכל פרויקט ינוהל על ידי מערכת בקרת גרסאות, זה יהיה נהדר אם יש דרך לשמור (לאחסן) את העבודות שהושלמו. כאן נכנס גיתוב.

חשבו על זה כארון תיוק שיחזיק את הפרויקטים השונים במשהו שנוכל לייחס כארונות. אז הילד שהאמנים ציירו יאוחסן בארון, וינוהל על ידי git. כאשר יתחילו פרויקט אחר, זה יאוחסן בארון אחר וינוהל גם על ידי git. כל אחד מהפרויקטים הללו יהיה בלתי תלוי באופן שבו גיט מנהלת אותם.

בפיתוח תוכנה אנו לא קוראים להם ארונות; אנו מכנים אותם מאגרים.

Github הוא שירות אירוח בענן בו מאוחסנים פרויקטים אלה. כדי ליצור חשבון GitHub עליך לעבור לחשבון דף הרשמה כדי ליצור חשבון.

לא נצלול את ההיבטים השונים של GitHub בקטע הזה, ניצור את החשבון ואשר את כתובת הדוא”ל שלך, ואז נחזור לכאן לאחר שתסיים.

מגדיר את הגיט

כדי להתחיל לעשות שימוש בגיט, עלינו להגדיר אותו עם הפרטים שלנו. אחד היתרונות הטמונים בשימוש בגיט הוא שמלבד מעקב אחר השינויים שנעשו לאורך זמן, זה גם עוקב אחר מי שעשה את השינוי.

כדי שזה יקרה, זה צריך להיות מוגדר עם הפרטים שלך. לשם כך, עליך לפתוח את המסוף שלך.

git config – צבע גלובלי.וי נכון
git config – גלובלית user.name "השם שלך"
git config – גלובלי user.email "[מוגן בדוא”ל]"

הראשון קובע את צבע ממשק המשתמש עבור תפוקת ה- Git למימוש, בעוד שהאחרים קובעים את השם והדוא”ל של המשתמש, וזה אתה. אז אתה צריך להזין את שמך וכתובת הדוא”ל שלך בתוך הצעות המחיר. אני מציע שתשתמש בשם המשתמש בו השתמשת ליצירת חשבון GitHub שלך.

בשלב הבא, בואו ליצור מפתח SSH.

מפתחות SSH משמשים לאימות וזה כולל זוג מפתחות ציבוריים ופרטיים. כאשר מקש אחד (המפתח הציבורי) משמש להצפנת הודעה, והשני משמש לפענוח ההודעה. אמנם אתה יכול גם להתחבר לחשבון GitHub שלך באמצעות שם המשתמש והסיסמה שלך, דרך נוספת שאותה GitHub מאמת משתמשים היא באמצעות מקשי SSH.

כדי ליצור אחת, עליך להזין את הפקודה שלהלן:

ssh-keygen -t rsa -C "[מוגן בדוא”ל]"

זכור לעשות שימוש בכתובת הדוא”ל שלך. תתבקש למצוא מיקום לשמירת המפתח; אתה יכול לבחור את ברירת המחדל על ידי לחיצה על מקש Enter. תתבקש גם לבטא משפט סיסמא אופציונלי כדי לאבטח את המפתח, ותוכל לדלג על כך אם תרצה. בסופו של דבר, המפתח יוצר.

בשלב הבא תצטרך להעתיק את המפתח שנוצר; אתה יכול להשיג את המפתח על ידי הפעלת פקודה זו

cat ~ / .ssh / id_rsa.pub

העתק אותו ולחץ כאן, לחץ על לחצן מפתח SSH חדש, הדבק את המפתח שהעתקת, הזן כותרת ושמור אותו. עבור הכותרת, אתה יכול לבחור את המכונה בה אתה משתמש כרגע. דוגמא; מאקבוק פרו.

כדי לאשר שזה עבד עבור למסוף שלך והזן פקודה זו,

ssh -T [מוגן בדוא”ל]

זה אמור לתת תגובה כזו.

היי קינסייקרוטה! אימתת בהצלחה, אך GitHub אינו מספק גישה למעטפת.

סיכום

עכשיו אתה יודע מהו פרויקט קוד פתוח ואיך בקרת גרסאות ו- git משתלבים בתמונה. זכור כי git הוא סוג של מערכת בקרת גרסאות, שהיא מערכת המאפשרת למפתחים לתרום קוד לפרויקט, לאחר מכן ניתן לארח את הפרויקט בפלטפורמת אירוח בענן כמו GitHub.

מתוך הבנה זו, השלב הבא יהיה ללמוד כיצד להשתמש ב- git לניהול הפרויקט שלך.

תגיות:

 • קוד פתוח

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map