13 הרעיון הטוב ביותר שכל מתכנת צריך לדעת עליו

סביבת פיתוח משולבת (IDE) היא תוכנה המסייעת בפיתוח תוכנה. נשמע מצחיק, נכון?


IDE הוא אוסף של כלים ומתקנים אותם מתכנתים זקוקים לעיצוב ופיתוח תוכנה. זה מספק למתכנת את הסביבה בה הם יכולים לכתוב ולבדוק את הקודים שלהם.

מדוע IDEs כל כך חשובים?

ובכן, חשוב על תרחיש – אתה הולך להכין פסטה לארוחת ערב. למרות שאתה מכיר את המתכון, אך תזדקק לרכיבים וכלים מתאימים / ציוד מתאים בכדי להוציא לפועל את הרעיון שלך. תוכלו למצוא את כל הכלים והמרכיבים הרלוונטיים במטבח. אז זה יהיה מקום העבודה שלכם.

באופן דומה, אפילו שמפתחים יודעים לבצע קוד, הם יזדקקו למקום עבודה עם כל הכלים הרלוונטיים. IDE תספק למפתחים תחנת עבודה זו. לכן IDEs חשובים מאוד.

למרבה המזל, ישנן תוכנות IDE רבות לבחירה, והלהלן הן מהטובות ביותר שאהבו על ידי מספר גדול של מפתחים.

BlueJ

עבור: JAVA

BlueJ הוא אחד ה- IDEs הפופולריים ביותר למתכנתים של JAVA. עדיף למתכנתים העובדים בכושר אישי או שמותקנים בהם פיתוח תוכנה בקנה מידה קטן. יש לו פריסה אינטראקטיבית מאוד. זה מאפשר למפתח לבדוק את הקוד שלהם ולקיים אינטראקציה עם אובייקטים חדשים.

אתה יכול לפתח אובייקטים על ידי יישום שיטות. אתה יכול לבדוק את הערך שלהם, ואתה יכול גם לסרוק חזותית את הקוד.

זה מיועד למטרות הוראה ויש לו פורטל של משאבי הוראה. אתה יכול לבדוק את זה כאן.

ליקוי חמה

עבור: C ו- C++

ליקוי חמה מאפשרת למתכנתים להשתמש במקורות באופן גלוי. זה מאפשר למשתמש להשתמש בכל מערכת ההפעלה, כמו Linux, Windows ו- Mac.

הממשק המסופק על ידי Eclipse הוא אחד האלמנטים המושכים ביותר שלו. זה מאפשר ירידה וגורר פונקציונליות גם כן. אתה יכול גם לנתח את הקוד שלך באמצעות ניתוח סטטי. זה תומך גם באלמנטים כמו ניפוי באגים ופרופיל.

אם אתה זקוק לעזרה עם Eclipse ביצירת יישומי Java, בדוק זאת קורס מקוון מבריק.

קוד :: בלוקים

עבור: C ו- C++

קוד :: בלוקים הוא כלי חינמי למתכנתים של C ו- C ++. זה יכול להיות מוגדר על פי הדרישות שלך, והתוספים שלו גמישים מאוד. זה מאפשר לך לתכנת אובייקטים בגישה חזותית מונחית עצמים. זה נקרא דפדפן כיתתי. זה תומך גם בהשלמה אוטומטית של הקוד יחד עם ניפוי באגים.

להשתמש כלי מקוון זה לתכנות C ו- C ++.

קודן

עבור: JAVA

הדבר הכי טוב ב קודן זה שיש לו שלוש וריאציות שונות. שלוש הווריאציות הן כא מפתח, מפעל, ו צוות.

אתה יכול לבחור את הגרסה המתארת ​​אותך בצורה הטובה ביותר. זה מספק למפתחים תכונות כמו השלמה אוטומטית של הקוד והדגשת תחביר. זוהי אחת ממעטות תוכנות ה- IDE לפי דרישה. אתה יכול להשתמש בו ב- Linux, Mac, Windows.

קלות קידוד, חוויית משתמש טובה יותר ותמיכה ב- Docker הם התכונות העיקריות שלו.

RJ TextEd

עבור: JAVA, PHP, HTML, CSS

RJ TextEd מאפשר השלמה אוטומטית של קוד יחד עם קיפול קוד. אתה יכול גם להשתמש במצב העמודה בעת השימוש ב- IDE זה. יש לו רמזים צבעוניים מתקדמים שיכולים לשנות בקלות בין תבניות צבע. יש לו לוחות הניתנים לעגינה, והוא מציע גם סרגל הערות. הוא מציע עריכת תחביר. זהו עורך טקסט ומקור מצוין שיש לו גם תמיכה ב- Unicode.

סטודיו לתכנות GNAT

עבור: C ו- C++

סטודיו לתכנות GNAT הוא IDE חזק המספק תמיכה מרובת פלטפורמות למפתחים. זה תומך לחלוטין באגים ופרופילים. זהו גם דפדפן כיתתי המאפשר למשתמש לבצע תכנות מונחה עצמים. יש לו גם תכונה של גרירה ושחרור.

התכונה הטובה ביותר שלה היא שהוא משלים את הקוד באופן אוטומטי.

קוד סטודיו חזותי

עבור: JAVA

קוד סטודיו חזותי ניתן להשתמש בכל מערכת ההפעלה העיקרית. זהו אחד ה- IDE הטובים ביותר עבור מתכנתים חדשים. זה עוזר למתחילים החדשים להבין קידוד ונהלים קשורים כתגיות ותחביר. זה נהדר להבין את הטיפול בשגיאות. יש לו את התכונה של הדגשת תחביר. זה תומך גם בהשלמה אוטומטית. יש לו גם הגדרת פונקציה.

יש לו גם את התכונה של IntelliSense, המשלימה בצורה חכמה את הקוד, תוך שמירה על סוג המשתנה בו משתמשים.

סוגריים

עבור: JAVA, Python, Perl, Ruby

סוגריים הוא עורך קל מאוד. יש לו כלים חזותיים מעולים. יש לו עורכים מוטבעים המאפשרים עריכה בשידור חי. גרסת הקוד הפתוח ללא עלות. הוא מציע גם כמה הרחבות. יש לו ממשק משתמש מאוד ידידותי למשתמש ואינטראקטיבי. זה מספק גם מצב תצוגה מפוצל.

AWS Cloud9

עבור: JAVA, C, C ++, Python, Go, Ruby, Perl

AWS Cloud9 תומך בניתוח בזמן אמת יחד עם עריכה ספונטנית. היו לו מאפייני ניפוי. זה מדגיש את התחביר. אתה יכול להרחיב בקלות את הפונקציונליות שלו באמצעות התוספים הרצויים שלך. אתה יכול גם להתאים אישית את מראה התוכנה בסוף שלך על ידי שימוש בשפע של ערכות נושא שה- IDE מציע.

קודלייט

עבור: C ו- C++

קודלייט מספק תמיכה כללית למפתחים. זה בחינם וקוד פתוח. יש לו מרכיב של ניפוי באגים מהדור הבא. זה גם תומך בפרופילציה. יש לו גם כלי RAD מובנה. RAD מאפשרת לך לפתח ולעצב יישומים מבוססי יישומונים. זה יכול גם לתמוך בניתוח קוד באמצעות גישה סטטית.

גרינפוט

עבור: JAVA

גרינפוט IDE תוכנן במיוחד כדי להקל על תלמידי בתי הספר התיכוניים ותלמידי כיתות הביניים. יש לו משחקים אינטראקטיביים שיעזרו למתחילים החדשים להבין קידוד בצורה מהנה. יש בו גרפיקה וצלילים מונפשים. התלמידים יכולים לפתח במהירות גרפים גרפיים דו מימדיים. זה לגמרי בחינם. יש לו גם הדמיות אינטראקטיביות מובנות. המטרה היחידה של IDE זה היא לעזור להפוך את תכנות למשימה קלה ומהנה.

שולחן אור

עבור: JAVA, Python, CSS, HTML

שולחן אור מציע ממשק אינטראקטיבי מאוד. אתה יכול לחקור ולפתח יישומים שונים בקלות ללא מאמץ. המתכנת יכול להתאים אותו לצרכיהם. הוא מספק מנהל תוספים שיעזור לנהל מספר תוספים בו זמנית. זה הופך את הפיוט למשימה ללא מאמץ.

NetBeans

עבור: JAVA, C, C ++, Python, PHP, HTML

NetBeans עובד היטב עם כמעט כל שפות התכנות הפופולריות. זה מספק כניסה לקו. זה זמין גם בשפות שונות כמו אנגלית, רוסית, יפנית וסינית. זה גם מדגיש את קוד המקור. סביבת העבודה ניתנת לשינוי לחלוטין, והמתכנת יכול לשנות את זה לפי צרכיו. זה גם קוד refactors.

כיצד לבחור IDE?

 • ראשית, עליך להכין רשימה של דברים העדיפים שלך. זה קריטי מכיוון שמתכנת אחד עשוי לחפש IDE עם הדגשת התחביר הטובה ביותר, ואילו השני עשוי לחפש IDE עם הממשק הטוב ביותר. לכן עליכם להגדיר תחילה את הצרכים שלכם.
 • כמה קריטריונים קריטיים שייכללו ברשימת העדיפות שלך הם הדגשת תחביר, ניפוי באגים, הדגשת שגיאות, ממשק וניתוח קוד סטטי.
 • ואז ציון רעיונות IDE שונים על פי רשימת העדיפות שלך ובחר את המתאימה לך ביותר.

מדוע רעיונות מבוססי-רשת הופכים פופולריים כל כך?

IDE מבוסס אינטרנט מחליף IDEs לשולחן העבודה מכיוון שהם קלים לשימוש וניתנים לניהול יותר. עולם התכנות עדיין מתווכח על איזו צורה של IDE היא הטובה ביותר. אך איננו יכולים להכחיש דבר אחד שרעיונות IDE מבוססי-אינטרנט לוקחים את המתכנתים בסערה. מתכנתים רבים עברו לרעיונות IDE מבוססי-אינטרנט. אז דבר אחד בטוח ש- IDE מבוסס אינטרנט הוא המגמה החדשה בעולם התכנות.

סיכום

IDEs, בין אם מבוסס אינטרנט או מחשב שולחני, חשובים מאוד עבור מתכנת. בחירת ה- IDE המתאימה יכולה לגרום או לשבור את חוויית התכנות שלך. בחר IDE לפי הצרכים שלך מכיוון שהצרכים שלך עשויים להיות שונים משל הקולגות שלך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map