9 עורכי הקוד המקוונים הטובים ביותר ליישומי אינטרנט

מה הדבר הבא הבא לקידוד? עורך הקוד, כמובן!


עורכי קוד הם הסיבה השנייה הכי משמעותית למלחמות להבות מתכנתים (הראשונה היא עיצוב קוד).

עבור חלקם, Vim הוא העורך היחיד והגיוני שיצר אי פעם, ואילו לאחרים כל מה שלא מתאים לעולם ההתחלה – כמו ספינלית המסתובבת עם הראש של אמקס – מתאים רק ללעג. אם אתה לא מחפש תשומת לב, כל שעליך לעשות הוא ללכת לקהילת תכנות ולהתחיל שרשור כמו “למה אני חושב ש- X (בחר כל עורך קוד פופולרי) מבאס / הכי טוב”, תפוס קצת בירה ותירגע.

ויכוחים, טענות נגד ועלבונות ימשיכו לזרום לדיון ומחוצה לו כל הלילה, וייקח חודשים רבים עד שהארס בחוט יתקרר..

השאלה היא: מדוע?

בטח, בני אדם מצליחים לעשות עניין גדול מהכל, אבל אני חושב שעורכי קוד הם מיוחדים בכל מה שקשור לתכנתים. מתכנת טיפוסי מבלה כמעט את כל זמנם (יותר מ- 98%, אם הייתי מתערב) בעורך הקוד שבחר. הם יודעים את דרכם סביב העורך – נקודות החוזק שלו, חולשותיו, גבולותיו, מוזרויות ואבני חן נסתרות.

אין דבר מתסכל יותר מלהצטרך להיאבק עם העורך כשאתה כותב קוד (תחשוב כמה זה מעצבן כשאתה צריך לכבות מייל ארוך ודחוף במקלדת חדשה!). עורכי קוד מפחיתים חיכוכים נפשיים ומאפשרים לך להיות פרודוקטיביים יותר, וזו הסיבה שהם כל כך חשובים ולקבל כל כך הרבה תשומת לב.

אז זהו עורך הקוד הטוב ביותר?

בכנות, אפילו לא העזתי ללכת לשם! �� ��

עם זאת, אם אתם עוסקים בפיתוח באינטרנט, יש אלטרנטיבה שאני רוצה שתחשבו עליה – עורכי קוד מקוונים!

על קצה המזלג, מדובר בעורכים השוכנים כולה בשרת מרוחק ונגישים דרך הדפדפן.

נשמע מוזר, נכון?

הרגשתי כך גם כשנתקלתי בהם לפני 3-4 שנים. למה לעזאזל מישהו צריך לרצות למסור הכל לדפדפן טיפש?

האם זה יכול אפילו להתחרות בעורך קוד המותקן באופן טבעי?

מסתבר שברוב המקרים, ובעיקר לפיתוח רשת, התשובה היא כן. כעת, למרות שלא חיבקתי עורכים מקוונים כמדיום העיקרי שלי, אני מוצא את עצמי משתמש בהם יותר ויותר בתרחישים ספציפיים.

לפני שנצלול לאילו עורכי קוד יש להשתמש בהם, בואו להשהות ולחשוב מתי עורכי קוד מקוונים יכולים להיות הגיוניים.

הגדרת אפס

אני לא יודע מה איתך, אבל הגדרת העורך החביב עלי לטעמי במערכת חדשה אינה דבר שאני מצפה אליו. תוספים, ערכות נושא, גופנים, קיצורי דרך, קטעי טקסט, הגדרות. . . יש רשימה אינסופית של דברים שחייבים להיות מאוזנים לפני שכל העניין ישתמש. קל להתעלם ממשהו, רק להתעצבן בהמשך כאשר מופרעת זרימת העבודה שלכם.

לעומת זאת, אין קשר לעורך מקוון לאחר סיום ההתקנה הראשונה. תבניות רשמיות, עדכונים, בניית לילה, פלטפורמות נתמכות, ארכיטקטורת מערכות, סנכרון FTP, צינורות CI / CD – כל זה לא חשוב כל עוד יש לך דפדפן!

שיתוף פעולה

לעתים קרובות יותר מאשר לא, אתה צריך לשתף פעולה עם מפתחים אחרים כשאתה עובד על בעיות או מבצע ניקוי באגים במשהו.

עורך הקוד המסורתי אינו בנוי לשם כך – אין מקום לעריכת קוד בו זמנית, להגיב או להדגיש, ומאתגר להוסיף לו תמיכה בו.

בטיחות נתונים

עכשיו זה נתון ששום פרויקט כיום אינו ללא בקרת גרסאות, מה שאומר שעותק של הקוד קיים במאגר בכל עת. עם זאת, יש זמנים שבהם בקרת גרסאות אינה מספיקה:

 • אתה שוכח לדחוף התחייבויות חדשות שהמחשב הנייד שלך עולה באש.
 • יש לך קבצים ושחרור נתונים חשובים אחרים שהקוד שלך מתקשר איתם, אם כי אלה אינם חלק מהיישום החי. מה קורה להם אם המחשב הנייד שלך עולה באש?

(אוקיי, נראה כאילו אני אובססיבי למחשבים שמדליקים, אבל אתה מבין, נכון ?!)

אכיפת משמעת

יתכן ויתכן כי ניתן לטעון זאת בבית המשפט לזכויות המפתחים (אם דבר כזה קיים), אך האמת היא כי מפתחים כמעט ולא מקריבים את גחמותיהם לטובת הכלל..

לדוגמה, חובב טקסט קשה לסובלימציה אימץ אי פעם את כל העורכים המצוינים של JetBrains וימצא כל הזדמנות להצביע על אופיו רעב הזיכרון וביצועיו האיטיים יותר..

הדבר נכון גם עבור כרטיסיות לעומת רווחים (או אפילו לשוניות עם שני רווחים לעומת כרטיסיות עם ארבעה מרחב) – אתה תמים אם אתה חושב שהתכנתים בצוות שלך לא ינעלו קרניים.

במקרים כאלה, עורך מקוון הוא ברכה – אתה מחליט את ההגדרות לפרויקטים (אפילו איך צריך לעצב את הקוד), והוא פשוט יסרב לקבל עבודה עד שהוא יעמוד בכל התקנים. קשה על הפרט, אולי, אבל נהדר לפרויקט!

נכון לעכשיו, נגמר לי תיקי השימוש, אז בואו ונמשיך לאיזו אפשרות יש לנו כשמדובר בעורכי קוד מקוונים, במיוחד לפיתוח אתרים.

JSFiddle

בזמן JSFiddle לא יכול להחליף עורך טקסט מן המניין, זה עושה עבודה טובה לעזאזל בטיפול בתסריטים חזיתיים חד פעמיים.

זה כל כך פופולרי ש&אתרים כמו StackOverflow כבר תומכים בהטמעת קישורי JSFiddle ישירות בפלטפורמה שלהם.

כדי להתחיל דברים במהירות, JSFiddle מציעה כמה לוחות דוד בהתחלה; מה שאומר אם אתה רוצה לקבל הדגמה של, נגיד תגיב, התחל, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על הכפתור הרלוונטי ולהתחיל לכתוב את הקוד. ברגע שתלחץ על שמור, ה”פידל “נשמר תקבל כתובת אתר קבועה (בדוק את ה’פידל ‘המטופש הזה שיצרתי: https://jsfiddle.net/tuqd76c4/ ושים לב שאתה יכול לבצע את השינויים שלך ולחץ על שמור כדי ליצור חדש גרסה של כתובת אתר זו).

הנה מה שהופך את JSFiddle לפלטפורמה בת-קיימא לפיתוח אתרים מקדימים:

 • חינם לשימוש (ללא תשלום נסתר או תכונות freemium). JSFiddle תומך בעצמו באמצעות מודעות (לפחות נכון לכתיבה), וניתן לראות מודעת Adobe בפינה השמאלית התחתונה של המסך שלמעלה.
 • תכונות לשיתוף פעולה בקוד – אידיאלי לבניית מושגים יחד, ראיונות וכו ‘.
 • פריסות מרובות, גדלי גופן, נושאים בהירים / כהים וכו ‘.
 • עיצוב קוד (מסודר), תמיכה קרובה ללינטרים (CSS ו- JS) ועוד.

ועכשיו, להתייפח, להתייפח, לגבי הדברים הרעים:

 • JSFiddle הוא עורך חזיתי לחלוטין. אין דרך לקודד ולהפעיל את שפת ה- backend האהובה עליך.
 • אין כאן שום מושג של קבצים ותיקיות (או העלאות לצורך העניין). כל מה שיש לך הוא מרחב בודד לקוד, לא משנה כמה ממנו יש.
 • לא ניתן להשתמש ב- JSFiddle לארח קוד בשרת שלך. הקוד צריך להיות ב- JSFiddle והוא ציבורי כל העת.
 • אין דרך לבנות צינור CI / CD, להשתמש ב- Git וכו ‘.

עם זאת, ל- JSFiddle נקודה מתוקה והיא זורחת כשאתה צריך לפרוש הוכחות-מושג ולשתף פעולה במהירות האור. זוהי ותישאר זהות עיקרית בקרב העורכים המקוונים.

CodeSandbox

CodeSandbox ניתן לחשוב עליה כאל JSFiddle הרבה יותר חזק ומלא. נכון לשמה, CodeSandbox מספק חוויה מלאה של עורך קוד וסביבת ארגזי חול לפיתוח חזיתי.

CodeSandbox הוא מעצמת כוח אמיתית ומוצר מתוק ומתוק. נגמר לי הנייר אם אנסה לפרט את כל היתרונות שלו, אבל הנה כמה מאפייני רוצח:

 • תמיכת NPM: כן, אתה יכול להוסיף פחות או יותר כל חבילה זמינה בערך בערב.
 • קבצים, תיקיות, מודולים: אתה יכול לפצל את הקוד למספר קבצים, להוסיף / להסיר תמונות מהתיקיה הציבורית ולבנות / לייבא מודולים כראות עינייך. זרימת העבודה משקפת את זה של מגביל מודולים מודרני, כך שלא תצטרכו להגדיר (כמעט) כלום.
 • תמיכה ב- TypeScript, טעינה מחדש חמה, ייצוא GitHub, אירוח קבצים סטטיים וכו ‘.
 • זה בנוי על עורך מונקו, אותה חיה שמפעילה את האהוב VSCode עורך. זה מביא תכונות עוצמתיות כמו “עבור אל”, “מצא הפניות”, ושיבוץ מחדש הכרחי לקצות האצבעות שלך!
 • תמיכה בקטע קטע עבור אמט
 • DevTools משולבים, מוך, שכבות על שגיאות, מסגרות בדיקה (Jest), כריכות מפתחות ועוד.
 • CLI רב עוצמה לייבוא ​​ישיר של פרויקטים מקומיים ל- CodeSandbox.

הגירסה החינמית של CodeSandbox אינה תומכת בקוד פרטי, אך אתה יכול לקבל תכונה זו (ולהגדיל את מגבלות הגודל בסך הכל) על ידי סיוע להם פטרון תמורת 5 דולר לחודש (שלם מה שאתה רוצה, עד 50 $ לחודש).

קוד בכל מקום

בעיה אחת עם מרבית עורכי הקוד ברשימה זו (לפחות עד כה) היא שהם מצפים שתשמור את הקוד בשרתים שלהם בכל עת, או ידרשו מכם לסנכרן קוד דרך שורת הפקודה באופן קבוע.

לא כך עם קוד בכל מקום.

ב- CodeAnywhere בחזקה שלו יש שתי תכונות הבולטות עבורי:

 • תמונות מכולות בנויות מראש ל 72+ שפות תכנות ומסגרות. פירוש הדבר שאתה יכול לספק סביבת פיתוח חדשה ישירות מתוך העורך! כמובן שהקוד מתארח אוטומטית במכל החדש שנוצר, וקבצים מוגשים ישירות משם.
 • התחבר לכל דבר. כן, ממש כל דבר. אינך מחויב לאחסן את הקוד שלך בשרתים של CodeAnywhere. בין אם הקוד שלך נמצא בפלטפורמות FTP, פלטפורמות שיתוף קבצים כמו Dropbox, Amazon S3, או בפלטפורמות שליטת גרסאות מתוחכמות כמו GitHub, אתה יכול להגדיר את CodeAnywhere בקלות לקרוא מאותו מקור ולכתוב אותו, באמצעות עורך הקוד בלבד. . . ובכן, עריכת קוד. ��

עוד דבר אחד שמתחשק לי לציין: אם לא נוח לך עם גיט בכל מה שקשור לצפייה בהיסטוריה ובהבדלים, CodeAnywhere עשוי להרגיש כמו אנחת רווחה. העורך משתמש במערכת הדיפרנציאלית שלו לצורך השוואה בין קבצים, המאפשרת לך להשוות בין שני קבצים בכל שתי גרסאות (נוצר עדכון בכל פעם שאתה שומר קובץ).

עם זאת, יש תקלות קלות עם גרסאות – הגרסה החינמית מאפשרת לשמור על עדכון אחד בלבד, ואילו התוכנית הקטנה ביותר בתשלום מאפשרת 20 שינויים לכל היותר. באופן כללי, זו לא בעיה מכיוון שרק לעתים רחוקות תרצו להסתכל מעבר למהדורה העשרים האחרונה, אך מכיוון שלרוב המתכנתים יש הרגל לחבוט בשמירה כמה פעמים בדקה, זה יכול להיות כואב.

בסך הכל, CodeAnywhere הוא הצעה מוצקה ונעימה למי שרוצה לעבור לענן ולהישאר שם. �� מכיוון שסמכויותיו נעות מעבר לקוד הקדמי, לדעתי, מומלץ מאוד!

StackBlitz

אם אתה בדרך כלל נמצא בקצה הקדמי ואינך יכול להתרחק מממשק VSCode, StackBlitz נוצר בדיוק בשבילך.

לא רואה שום דבר מיוחד? גם אני לא עשיתי זאת עד שגללתי מעט ולחצתי על הכפתור הזוויתי. בום!

נחשו מה, זה לא נוצר במכוון כדי להיראות כמו VSCode – הוא בנוי על עורך VSCode! עד כדי כך שתוכל להתקין תוספים, לחפש בתיקיות ולארגן קבצים בדיוק כפי שהיית מצפה ממופע VSCode רגיל..

אבל רגע, יש עוד!

יתכן ואולי לא שמת לב לכך:

 • כל היישומים שנוצרו ב- StackBlitz מתפרסים אוטומטית בשרתים שלהם! אז אפליקציית הצעצועים הזוויתית שיצרתי זה עתה מתארחת אוטומטית ב https://angular-yvyi2j.stackblitz.io/. סביר להניח שכתובת האתר עדיין פועלת (אך תיטען לאט, כפי שהייתם מצפים כאשר מתארחים בחינם)!
 • תוכלו למזלג ולשתף את הפרויקט. תוך כדי שיתוף אתה מקבל שליטה טובה יותר על מה שאחרים יכולים לעשות.
 • אתה יכול להתחבר למאגר GitHub וגם לאפשר למשוך / לדחוף ישירות את הקוד משם. או שאתה יכול פשוט להוריד את הפרויקט כקובץ zip בצורה הטובה ביותר.

אבל רגע, יש עוד!

ברצינות! ��

להלן רשימת התכונות הרשמיות שמציע StackBlitz:

 • תמיכה מקורית ב- Firebase (שזה משהו שאני לא משתמש אישית, אבל היי, זה יתרון עבור אלה שלא רוצים לצלול למעמקי העכורים של הנדנד)
 • אינטליזיס, חיפוש פרויקטים
 • טעינה חמה תוך כדי הקלדה
 • ייבא חבילות npm
 • ערוך במצב לא מקוון כשאינך מחובר!

StackBlitz מלאה בהפתעות (יפות) בכל מה שקשור להסרת המשוכות מפיתוח ופריסה ברשת. הטמעת VSCode לאתר שלך היא כבר לא חומר החלומות!

AWS Cloud9

Cloud9 היה ללא ספק ה- IDE הראשון מבוסס הדפדפן שהציע תכונות רציניות ולקח את הרעיון של מיינסטרים דפדפן כעורך. אין פלא שאמזון רכשה את זה אחר כך, והיום, ענן 9 הוא חלק מהיצע AWS.

אם אתה אפילו מחובר מרחוק לפלטפורמת AWS (או מתעניין בה), Cloud9 הוא המקום בו מסתיים החיפוש שלך אחר עורך מושלם (בסדר, כמעט מושלם). בוא נראה מדוע:

 • אין חיובים נוספים עבור השימוש ב- Cloud9. אתה יכול לחבר את Cloud9 למופע מחשוב AWS קיים / חדש, ואתה משלם רק עבור אותו מופע. אפשר גם להתחבר לשרת של צד שלישי באמצעות SSH – ללא עלות! ��
 • תמיכה מהשורה הראשונה ליישומים נטולי שרת AWS (באגים וכו ‘)
 • גישה ישירה למסוף ל- AWS מתוך העורך (בכנות, מסוף עורך הגון עם כרטיסיות זה מה שעדיין חסר לי ב- VSCode)
 • מעל 40 שפות תכנות נתמכות (Go, C ++, Ruby, Node, Python, PHP, Java … בחרו)

תכונות שיתוף הפעולה ב- Cloud9 הן גם רצויות, ומאפשרות לבצע ביקורות / ראיונות בצורה חלקה.

תכונה נוספת של רוצחים היא הפעלה בסגנון הווידיאו של השינויים שנעשו בקובץ, מה שהופך את תהליך הסקירה לשמח:

העצה שלי?

אם אתה נכנס ל- AWS, אל תחכה ותתפוס את Cloud9 ממש עכשיו. ואם עדיין אינך בענן אבל חשבת לחשוב על מהלך, חבק את AWS ושלב את Cloud9 בזרימת העבודה שלך. אתה לא יכול לקבל החלטה טובה יותר בשום דרך!

קוד קנאה

קוד קנאה הוא עורך ענן רב עוצמה העושה שימוש במכולות של Docker כדי לאפשר לך להפעיל סביבות פיתוח מוגדרות ומבודדות מראש. הוא בנוי על קוד הענן Eclipse Che של קוד הפתוח ומציע המון אפשרויות מדרגיות ואפשרויות DevOps.

נכון לכתיבה, CodeEnvy נרכשה על ידי RedHat (שבאופן משעשע, היא עצמה נרכשה על ידי אורקל!).

גיטפוד

גיטפוד היא עורכת קוד ענן מרעננת (או IDEs, אם תרצו) שמטרתה לשמור על קוד נבדק תמיד מעודכן. במילים אחרות, זה משולב בצורה עמוקה עם GitHub, ובכל פעם שאתה מוסיף קוד, הוא מפעיל את צינורות הבדיקה שלך ו- CI / CD כדי לוודא שהקוד נמצא תמיד במצב של 100%..

שווה לבדוק אם אתם אוהבים את החוויה VSCode ורוצים משהו שתומך בכל השפות והמסגרות העיקריות האחורי / חזיתיות (Django, Rails, Revel, you name it).

תיאיה

אם אתה חובב SOLID למות קשה ואדריכל תוכנה לבחירת חנקים, תיאיה IDE ידגדג את עצם הפרדת הדאגות שלך. זהו קוד מקודד TypeScript (חמש נקודות לסגנון ישר!) IDE שיש לו חזית ונחושת אחורית נפרדות לחלוטין. הקצה הקדמי פועל בדפדפן, ואילו העגול יכול להיות בכל מקום – מכונה מקומית או הענן!

אבל זה לא הכל – ניתן להפעיל את הקצה הקדמי כאפליקציית אלקטרונים עם סביבת דפדפן פונקציונלית ומבודדת לחלוטין, מה שמאפשר לך את המראה והתחושה של אפליקציית שולחן עבודה מקורית, אם תשתוקק לה.

קידוד

למרות שהאתר שלהם לא מצליח לומר זאת בצורה ברורה, קידוד היא סביבת VSCode המאוגדת בשרת שניתן להריץ באופן מקומי או בענן. התצורה המומלצת היא להפעיל את ה- IDE כשרת בענן ולגשת אליו באופן מקומי באמצעות הדפדפן. יש תמונות Docker שנבנו מראש לפני הגדרות אפס טרחה, ותוכנית ארגונית אם אתה זקוק לתמיכה או שיש לך צרכים שונים.

סיכום

זה פחות או יותר מכסה את כל ה- IDEs ועורכי הקוד שם כבר מהכתיבה. השמטתי שני סוגים של הצעות ברשימה הזו: אלה שמתמקדים אך ורק בראיונות ואין להם סביבות מן המניין (למעט JSFiddle הקלאסי האהוב שלנו, כמובן), וכאלה שלא נראה שהם מציעים משהו היה משמעותי והיו בו מעט יותר מדף בית מלוטש.

אם אתה חושב שמשהו ראוי להיות כאן, הודע לי ואודה לך! ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map