מבוא Blockchain למתחילים

אינטרנט בעל ערך = Blockchain


אולי שמעת על המונח ‘BLOCKCHAIN’. אז, רק כדי לתת לך תובנה מה זה Blockchain.

Blockchain הוא מסד נתונים מבוזר בו התקני האחסון עבור בסיס הנתונים אינם מחוברים כולם למעבד רגיל. הוא מספק רשימה צומחת של רשומות שהוזמנו, הנקראות בלוקים. כל חסימת כוללת חותמת זמן ואלמנט לחסימה קודמת, או שנוכל להוסיף שכל אחד מבלוקי הנתונים הללו, כלומר חסום מוגן ומצורף באמצעות עקרונות קריפטוגרפיים, כלומר שרשרת. כך נגזר המונח ‘Blockchain’!

אתה מבולבל?

ובכן, במילים פשוטות יותר, Blockchain הוא סדרה של רשומות קבועות או צרורות נתונים המנוהלת על ידי קבוצת המחשבים הסטנדרטיים. טכנולוגיית Blockchain גם מנקה מטבע דיגיטלי, הכולל ביטקוין, Litecoin וכו ‘. עבורם, טכנולוגיה זו מאפשרת הפצה של מידע דיגיטלי בלבד, אך לא להעתיקו..

במדריך זה, אנו הולכים להסביר לכם מה הטכנולוגיה של blockchain, כיצד פועלת Blockchain ומה התכונות שלה מה שמייחד אותה כל כך.

מבוא מהיר

המחשבה על Blockchains הוצגה על ידי Satoshi Nakamoto בשנת 2008, ובהמשך בוצעה בשנת 2009 לראשונה כחלק ממטבע הביטקוין הדיגיטלי; הבלוקצ’יין משמש כמנורה חברתית לכל עסקאות bitcoin.

בלוקצ'יין

לרשת Blockchain אין סמכות עליונה. מכיוון שמדובר בספרון מחולק ובלתי ניתן לשינוי, המידע בו פתוח לציבור ולכולם לראות. מכאן שכל מה שנבנה על הבלוקצ’יין הוא מטבעו הספציפי שקוף, ואנשים המעורבים אחראים לפעילותם.

משתמשים יכולים פשוט לערוך את חלקי ה- Blockchain שהם “בבעלותם” על ידי רכישת המפתחות הפרטיים הדרושים לטיפול בקובץ. קריפטוגרפיה מבטיחה כי העותק של האנשים מהבלוקצ’יין המופץ מונח בסינכרון.

איך עובד Blockchain?

מערכת Blockchain מורכבת משני עותקים של רשומה, פעילויות וחסימות. עסקאות הן בדרך כלל הפעולות המתבצעות בתקופה מסוימת, ואלה נשמרות יחד בתוך חסם.

בלוקצ'יין

באינטרנט ניתן להפיץ מידע, ובהמשך, אחרים יכולים לגשת אליו בכל מקום בעולם. Blockchain מאפשר לשלוח ערך לכל מקום בעולם בו ניתן לגשת לקובץ blockchain. אך עליך להיות בעל מפתח נפרד, שנוצר בצורה קריפטוגרפית, כדי להרכיב רק את הבלוקים שאתה “הבעלים”.

לוקח ביטקוין דוגמאות, דרושים מפתחות להעברת בלוקים, המורכבים מיחידות מטבע שיש להם אמצעים כספיים. זה ממלא את תפקיד קריאת ההעברה, שבדרך כלל מבוצעת על ידי בנקים.

ה- Blockchain נתמך על ידי רשת עמיתים לעמית (דן בהמשך). הרשת היא אוסף של צמתים המקושרים זה לזה. צמתים הם מחשבים בודדים המחזיקים קלט ומייצרים פונקציה עליהם ומפנה פלט.

נראה דוגמא לוויקיפדיה.

באמצעות Blockchain, אנשים רבים יכולים ליצור ערכים לתיעוד של מידע, וחברת המכס יכולה להתמודד עם אופן העדכון של הקלטת הנתונים. באופן דומה, ערכי ויקיפדיה אינם פרי של סופר בודד. אף אינדיבידואל שולט במידע.

בכל פעם שמשתמש פונה לדף הוויקיפדיה, תהיה לו הגרסה המתוקנת של ‘עותק הראשי’ של דף ויקיפדיה. השליטה במאגר נותרה בידי מנהלי ויקיפדיה המאפשרים תמיכה ותמיכה בהסכמים.

‘עותק המאסטר’ של ויקיפדיה מתפרסם בשרת, ולכל המשתמשים יש את הגרסה הנוכחית. בתהליך של Blockchain, כל צומת במערכת מגיע לאותה הרשעה, וכל אחד מחדש את הרשומה באופן פרטני במקום להיות העתק יחיד..

תכונות Blockchain

בלוקצ'יין

כולנו נדרשים כעת להפצת מידע דרך פלטפורמה מקוונת מבוזרת, כלומר אינטרנט. אך כאשר נראה שהוא מעביר ערך – למשל כסף, זכויות בעלות, קניין רוחני וכו ‘- אנו נאלצים בדרך כלל ליפול על מוסדות או מערכות מסורתיות ומרכזיות כמו בנקים או משרדי ממשלה..

אפילו אמצעי תשלום מקוונים שקמו מאז לידתו של האינטרנט – פייפאל הוא הדוגמה המובהקת ביותר – בדרך כלל דורשים שילוב עם חשבון בנק או כרטיס אשראי כדי להיות יעילים. טכנולוגיית Blockchain מאפשרת אפשרות נעימה להיפטר מ”מתווך “זה.

היתרון של Blockchain

 • זה לא נשלט רק על ידי ישות אחת. מכאן שהוא מבוזר.
 • הנתונים מאוחסנים באופן קריפטוגרפי בלוקים
 • ה- Blockchain הוא קבוע, כך שאיש אינו יכול להתמודד עם הנתונים שנמצאים בתוך חסימות ה- Blockchain.
 • ה- Blockchain שקוף וברור, כך שאפשר להקליט את הנתונים אם הם רוצים.

האם Blockchain מאובטח?

בשל מדיניות ההגנה הקריפטוגרפית המתקדמת שלה, Blockchain מציע חוויה יציבה הרבה יותר מאשר בנקאות רגילה.

המקרה כי האוטומציה מבוזרת ולא ניתן לשנות או לערוך רטרואקטיבית הופך אותה לאופטימאלית לפעילות פיננסית ולהסתרת מידע חשוב.

Blockchain גם משתפר מהיותו מוכן לאבטח את פרטיותו של המשתמש – עם זאת, לרוע המזל הדבר הפך לבולט יותר ויותר ככל שדרך התשלום להעדפת פושעי רשת, כצומת רשת ביטקוין, אינה חייבת לחשוף את הזיהוי של האדם הנושא החוצה או ביצוע תשלומים.

מה הלאה?

Blockchain מספק גם אפשרות להקים מערכת מוגנת הונאה לביצוע חילופי דברים. בהתאם לכך, הדבר מצביע על הפוטנציאל העצום שלה לשירות מחוץ לתחום המטבעות הדיגיטליים, ועוזר למשוך עניין לא רק בקרב מוסדות פיננסיים קונבנציונאליים, אלא בחלקים מגוונים כמו בנייה, ייצור מזון ואפילו רבים אחרים..

מעניין לבנות את הבלוקצ’יין שלך? בדוק את זה הדרכה ידנית.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map