מה הופך את Chatbots להיות אנושיים יותר

Chatbots צברו פופולריות בעולם המקוון לאחרונה והם אכן יצירה שכדאי לנסות. יותר ויותר עסקים מתמודדים עם האתגר של יצירת קשרים בריאים וקשרים עם לקוחות באופן מקוון.


זה כבר לא מספיק כדי להראות את העסק שלך באינטרנט ולהסתמך על כמה מודעות שיעשו עבורך את העבודה.

בימינו מבקרים ולקוחות פעילים יותר ויותר, דורשים תשובות נוספות ודורשים מחקר נוסף לפני ביצוע רכישה. ללא קשר לתחום העסקי, סביר להניח שבעלי עסקים מקוונים נתקלו באתגר להבטיח שהחברה שלהם יכולה לתקשר עם לקוחות או לקוחות פוטנציאליים 27/7.

וכאן נכנסים צ’אט בוטים כדי להציל את היום!

מה הם?

כאשר העולם הדיגיטלי לוקח חלק משמעותי יותר מחיינו מדי יום, הציפיות הן שעד 2020 85% מהאינטראקציות ינוהלו. הפופולריות של צ’אט בוטים כבר הייתה עדה, כאשר כמה עסקים במגזרים שונים מיישמים את הטכנולוגיה.

כדי לפשט את טיבם של צ’אט בוטים, במונחים בסיסיים מדובר בתוכנות מחשב שנוצרו כדי לדמות שיחה עם משתמשים אנושיים באינטרנט. המטרה העיקרית של יישום צ’אט בוט היא אוטומציה של תמיכת לקוחות ומתן תשובות לשאלות כל היום, כל יום, ללא צורך בהעסקת עובדים לביצוע המשימה..

תפקידם של צ’אט בוטים לא מסתיים בכך שכן הם גם מסוגלים לאסוף מידע, לסייע במשימות כמו ארגון פגישות ולהביא להפחתת עלויות לעסקים..

משתלטים על צ’אט

דוגמאות לאופן בו כלי בינה מלאכותית זה יכול לעזור הן אינסופיות. חנויות קמעונאיות יכולות להשתמש בצ’ט-בייבי למבצעים, מסעדות לצורך ביצוע הזמנות מקוונות, משווקים כדי לקבל תגובות ממסעות פרסום או אפילו לאסוף נתונים על רמות שביעות רצון מלקוחות..

הם יכולים אפילו לשמש עסק כמו כתבים כדי לאסוף נתונים על הדרישות לעריכת תוכן או ליצירה. ניתן לתכנת צ’ט-בוט כדי להשתמש בכל מידע שתרצה ולכן יכול לשמש תחליף לאדם, במידה מסוימת.

כמובן שליכולותיו מגבלות, וצ’אט בוט עדיין לא מסוגל להחליף לחלוטין את המגע האנושי המהווה חלק בלתי נמנע מתהליך בניית קשרי הלקוחות..

הפיכת צ’טבוט לאנושי יותר

עד כמה שאפשר יהיה לעשות צ’אט בוט, הן עבור צרכנים והן עבור עסקים, העובדה שנשארה מגובה באופן מלאכותי ולא ניתן להשוות אותה למודיעין אנושי ותקשורת, הכרוך ברגש ויכולות אחרות, שאינן ידועות למכונות או לטכנולוגיה..

היבטים של תקשורת אנושית כמו הומור או אהדה הם לא רק מכריעים במגע קבוע, אלא יכולים להיות יצרנים או פורעי עסקאות כאשר הם הופכים לקוח או עוזרים ללקוח נאמן ברכישה הבאה שלו..

יש כמה טיפים שיעזרו לך לגרום לצ’אט בוט להיראות אנושי יותר ולכן יגדיל את הסיכוי להתייחס טוב יותר עם הלקוחות או המשתמשים שלך, ליצור רמה גבוהה יותר של אמון ובסופו של דבר, לבנות מערכת יחסים איתנה ובריאה..

בניית תגובות רגשיות

הטכנולוגיה בימינו עדיין עמידה בבירור כיצד להציג רגש באמצעות בינה מלאכותית. עם זאת, התרגשות היא אחד היסודות הקריטיים של קשר אנושי והענקתם ללקוחות ללא ספק תגדיל את הסיכוי להתייחס טוב יותר ולעזור למשתמשים להבין את העסק שלך ולהפיק את המרב מהמוצרים והשירותים שלך..

החדשות הטובות הן שניתן לתכנת צ’אט בוטים כדי לגלות רגשות שונים המוצפנים בהודעת המשתמש ולהגיב עם אייקון האימוג’י הדרוש, ומראה שהוא מתייחס לרגשות המשתמש והדחפים שלו..

תאר לעצמך כמה מגניב זה היה אם משתמש ישלח הודעה המשתפת כמה הם עצובים שהמוצר האהוב עליהם מהעסק שלך אזל מהמלאי ותגובות הצ’אט שלך עם אמוג’י עצוב ומילה כמו “אני מצטער, הייתי אוהב לגרום לך לחייך היום! “.

תגובה כזו מעוררת תחושות של חיבור אנושי והיא עשויה לגרום למבקרים של העסק לחזור.

הפיכת קריר הבוט שלך

כדי לגרום לצ’אט בוטים להיראות פחות מתוכנתים ויותר אנושיים, המפתח הוא שמאגר המידע שלהם מגוון ויש להם גישה לעוד אפשרויות לשימוש כתגובות..

ניתן להתאים אפילו פרטים כמו תגובות “בסדר” כך שייראו אנושיים יותר על ידי הכללת מספר אפשרויות בהן צ’אט בוט יכול להשתמש בתרחישים כאלה.

לדוגמה, לעשות דברים קצת בשביל הכיף עם אפשרויות כמו “בסדר”, “יש לך את זה”, “רוג’ר זה”, או “איי איי קפטן” ייצר יותר מגע אנושי לשיחה.

כמובן שחשוב לחשוב על הטון של העסק שלך ולסנכרן איתו את שפת הצ’אט.

שימוש בקול

אוקיי, זה כנראה אחד הדברים הראשונים שמנצח או מאבד את המשתמש. פרט זה חשוב יותר במקרים בהם צ’אט בוטים משתמשים באודיו להודעות אך הם יכולים לחול על המילה הכתובה כמו גם על נימת הקול. דמיין את ההבדל בחוויית המשתמש בין תקשורת עם צ’אט בוט עם קול רובוטי על פני קול אנושי.

אם אתה רוצה לגרום לצ’טבוט שלך להישמע יותר כמו חבר ולא מכונה המקודדת בכדי לספק תוצאות, כדאי להשתמש בקול אמיתי ואנושי לתגובה.

יצירת אישים

חלק מהותי נוסף במגע האנושי הוא מערך האישיות המגוון שאנו סוחבים. על סמך אופי העסק שלך, יהיה כדאי להקים דמות מסוימת המקודדת בתוך צ’אט בוט שלך באופן שהוא מגיב, מתלוצץ, עונה או מספק מידע אחר.

צרף מצבי רוח מסוימים לתגובות הצ’טבוט בהתבסס על פרטי המשתמש שזוהו כדי להבטיח שהצ’טבוט שלך יהיה הולם יותר ומהנה לדבר איתו.

למרות שעדיין לא ניתן לחקות את הטבע האנושי על ידי בינה מלאכותית, הצביעות המעטות הללו ללא ספק יגרמו לצ’אט-בוט שלכם להישמע ולהרגיש אנושיים יותר, יגבירו את האמון והאמינות מהמשתמשים ויכולו למקסם את המכירות והרווח עבור העסק שלכם..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map