5 שלבים לכתיבת תיק עיצוב מנצח

עבור מעצבים גרפיים וגם מעצבי אתרים, תיק עבודות מהמם הוא המכשיר מספר 1 למשוך לקוחות או להעביר עבודה חלומית.


זהו הכלי הטוב והיקר ביותר לקידום כישוריך ולהרחבת ההזדמנויות המקצועיות שלך. אבל כדי שתיק עבודות יעבוד עליכם, זה חובה ליצור ולארגן אותו נכון.

פורטפוליו מנצח לא רק מדגים את היצירות המשכנעות ביותר שלך כמעצב אלא גם מעביר את האישיות שלך לקהל היעד שלך. זה צריך לתפוס את העניין של הצופה, להרשים ולהפתיע אותם, ולכן לעורר רגשות ולגרום להם לזכור אותך. תיק העיצוב שלך יכול לספר ללקוח או למעסיק פוטנציאלי על הדרך בה אתה מייצר רעיונות לעיצוב ומארגן את כל התהליך היצירתי.

עם כל כך הרבה טיפים ליצירת תיקי עיצוב הזמינים ברשת, קל ללכת לאיבוד במידע, ומאתגר לבחור את עקרונות הליבה שיתאימו למצבך. במאמר זה תוכלו למצוא את הצעדים הסטנדרטיים לכתיבת תיק עיצוב מנצח המתאים לכל המעצבים, ללא קשר להתמחותם.

מוכנים?

מספר 1. החלט על מטרת הליבה והתבנית של תיק העיצוב שלך

כמעצב, ייתכן שתרצה לקפוץ לרעיונות מגניבים כיצד נראה תיק העבודות שלך, אילו צבעים לבחור או באילו מגמות עיצוב אחרונות להשתמש כדי לייצג את עבודותיך הטובות ביותר.

תפסיק! שמור אותם למועד מאוחר יותר.

בראש ובראשונה עליכם לציין את מטרת הליבה של תיק העיצוב שלכם. מה אתה רוצה מזה?

 • האם אתה רוצה שהעולם יראה את דגימות העבודה שלך כדי שתוכל להגדיל את הנוכחות שלך באינטרנט ולבנות קהל?
 • האם אתה מעצב חדש שזקוק לצופים כדי לראות מי אתה ואיך אתה ניגש לבעיות?
 • האם אתה רוצה שיקראו על תהליך העיצוב שלך, כך שתוכל למשוך לקוחות חדשים לעבודה הפרילנסרית שלך?
 • האם אתה רוצה לשתף את פרויקט העיצוב הגדול ביותר שלך, המתאר את כל החלק שלו, ממחקר ועד ליישום?
 • לחלופין, אינך צריך שום דבר מלבד לתעד את הידע וההישגים שלך?

לאחר שתכיר את המטרה, תביני איזה מידע לכלול בתיק העבודות שלך ואיזה פורמט לבחור לייצג אותו בצורה הטובה ביותר. תוכלו לדעת כיצד לבטא זאת חזותית וכיצד להתחיל לכתוב את זה כדי לחבר את קהל היעד שלכם.

מס ‘2. החלט על עבודות שיכללו בתיק העבודות

אה, אגב, אתה יודע מי קהל היעד שלך? האם אתה כותב תיק עבודות למעסיקים עתידיים, לקוחות פוטנציאליים, עמיתים מעצבים או אולי לעצמך? רשמו את המידע שהאנשים האלה ירצו לקרוא אודותכם:

 • מי אתה כמעצב? אילו סוגי עבודה אתה עושה?
 • איזה מסר אתה רוצה לתקשר עם תיק העיצוב שלך? כשמישהו מסתכל על זה, איך הם יכולים לזהות את ההתמחות שלך בעיצוב: עיצוב אתרים, UX, עיצוב מוצר, עיצוב גרפי, וכן הלאה?

בהתבסס על מידע זה, החליטו אילו דוגמאות לפרוייקט יש לכלול בתיק העיצוב שלכם. יהיה עליכם למיין אותם לפי סוג וזמן היצירה, או שתוכלו לשים בראש את הטובים והמרשימים ביותר. האיכות באה כאן בכמות.

אין צורך להראות כל יצירה שביצעת כמעצב: התמקד בדברים הטובים ביותר שידגימו גם את המגוון של הפרויקטים שלך. במילים אחרות, אל תפרסם חמישה עיצובים ברשת שעשית באתרי מסחר אלקטרוני; כדאי להוסיף אחד שעשית לבנק, אחד – למועדון חיות מחמד, ואחד – לעמותה.

האיזון לאיכות ומגוון הדגימות שלך ידגים את הכישרון והיצירתיות שלך בפני לקוחות פוטנציאליים, כמו גם את החשיפה שלך למדיה שונה.

אז הנה הנה סיכום הכללים:

 • הראו רק את עבודות העיצוב המבריקות ביותר בתיק העבודות שלכם.
 • כלול מגוון דוגמאות עבור אחרים כדי לראות את רוחב חווית העיצוב שלך.
 • אל תכלול את כל העיצובים שלך, אלא אם כן אתה בוגר עיצוב חדש שעדיין אין לו טונות של דוגמאות. הימנע מיצירות שאתה לא גאה בהן במיוחד: חשוב על תיק העבודות שלך כתערוכה של אמנות, ולא כמלאי תדמית.

מס ‘3. בחר פלטפורמה עבור תיק העיצוב שלך

השלב הבא הוא בחירת הפלטפורמה המתאימה לתיק העיצוב שלכם, וזה יהיה תלוי במיומנויות הטכניות שלכם. חלקם מציעים עיצוב המחייב את הידע HTML ו- CSS, בעוד שאחרים ניתנים להתאמה אישית פחות, ולכן נוחים יותר לשימוש. (עם זאת, האחרונים נותנים לך פחות חופש לעצב תיק עבודות כפי שאתה רוצה.)

בטוח שמעצבי רשת ו- UX עשויים לרצות לבחור פלטפורמות הדורשות קידוד, כך שיוכלו להשוויץ בחוויית הקידוד שלהם על ידי יצירת תיק עבודות ייחודי שידגים את אישיותם העיצובית..

להלן האפשרויות שעליך לקחת בחשבון:

אתרי פורטפוליו מתארחים, כמו תיק עבודות או טובע. זו האפשרות הנוחה ביותר מכיוון שאתרים כאלה אינם דורשים קידוד. כל שעליך לעשות הוא לבחור תבנית ולהעלות את הקבצים שלך לפריסה מוכנה.

אתרי אינטרנט מתארחים, כמו המרחב או וויבי. כאן תוכלו גם לבחור תבנית לתיק העבודות שלכם אך יש לכם שליטה רבה יותר עליה. אתה יכול להתאים אותו אישית, לבחור אפשרויות פרימיום או להשאיר אותו כמו שהוא.

אתרים המארחים בעצמם, שם אתה יוצר תיק עבודות עיצוב מותאם אישית מאפס. כאן תוכלו להפגין את כל הכישורים העומדים לרשותכם ולהקים אתר אינטרנט אישי, בו תוכלו להשוויץ בעיצוב ובניית מותג הפרסונה שלכם.

מס ‘4. תאר כל עבודת עיצוב כמו בוס

אוקיי, בחרת פלטפורמה וציינת את עבודות העיצוב להוסיף לתיק העיצוב שלך. אבל אתה לא יכול פשוט לשים את התמונות או צילומי המסך של העבודה שלך ולחכות ללקוחות שיבואו להעסיק אותך.

כל יצירה בתיק העבודות צריכה לספר סיפור ולהסביר מה היו יעדי הלקוח וכיצד השיג העיצוב שלך. עליכם לכלול סיכום של התהליך והתוצאות מכל פרויקט. זה לא אמור להיות קריאה ממושכת או מקרה מקרה המתאר את כל הפרטים, אך אנא תן לצופים להבין מה מדובר.

זה המקום שלך מיומנויות כתיבה יבוא שימושי. אולי תרצה לכלול את המידע הבא:

 • מה היו הבעיות והמטרה של הפרויקט הזה?
 • האם הייתה מאחוריה השערה?
 • מה היה התהליך שלך? איך הגעת להחלטת העיצוב בה השתמשת?
 • יש מסקנות ולמידה מהפרויקט? אם יש לך משוב של לקוח, אל תהסס להוסיף אותו לתיאור.

המידע הקריטי ביותר כאן הוא על תפקידך בפרויקט. האם ניהלת את כל הפרויקט? האם עבדת כחלק מצוות עיצוב? או, אולי עיצבת את הכל בעצמך, כעובד מרחוק או כמומחה עצמאי? הצופים בתיק העבודות שלכם צריכים לדעת אילו מאמצים עשיתם למוצר פורץ דרך שכזה.

מספר 5. בצע אופטימיזציה של תיק העיצוב שלך לצופים

לאחר שאספת את כל המידע שיש לכלול בתיק העבודות שלך, הגיע הזמן לתכנן ולארגן אותו עם עקרונות השימושיות העיקריים בחשבון. חשיבות חווית המשתמש, לכן עליכם להפוך את תיק העבודות לא רק לבלתי חזותי אלא גם קריא לצופים.

איך לעשות את זה?

אנא זכור שרוב המשתמשים אינם קוראים אלא סורקים ברשת; לכן, עשו כמיטב יכולתכם כדי להפוך את תיק העבודות לניתוח עבור הצופים לראות את כל מידע הליבה בבת אחת. חלק את הטקסט לפסקאות קצרות, השתמש בכותרות וכותרות משנה, כלול רשימות תבליטים, הוסף סקיצות ולא תיאורים ארוכים כדי להציג את התהליך וכו ‘..

כמו כן, הפוך את הניווט לנגיש. אם אתה יוצר אתר אישי עבור התיק שלך, חשוב היטב על התפריט שלו. הוסף דפי ליבה בלבד: בית, עלי, העבודה שלי ואנשי קשר. אם תחליט להשתמש בפריסות מוכנות לתיק העבודות שלך, בחר גם באלה עם אפשרויות אלה. לא משנה מה הפלטפורמה, הצופים צריכים לדעת מי אתה, מה אתה עושה ואיך ליצור איתך קשר.

אל תשחק יותר מדי עם צבעים, גופן או אנימציות. כן, זה מפתה להשוויץ בכל כישרונות העיצוב שלכם במקום אחד, אך כדאי שתתמקדו בהגדרות טיפוגרפיה בסיסיות שיעבדו בכל דפדפן ומכשיר. (הקפד לבדוק את העיצוב שלך למסכים קטנים, ולחשוב תחילה על מכשירים ניידים.)

כמו כן, זכרו בערך פסיכולוגיה צבעונית ויחס ניגודיות בעת התכנון. תיק ההשקעות שלך צריך להיות נעים לעין, לא להיות מדהים מבחינה חזותית.

קיצור סיפור ארוך, בחרו אלמנטים עיצוביים עבור תיק העבודות שלכם שייראו נעימים וניתנים לסריקה אך יחד עם זאת, הדגימו את כישורי העיצוב שלכם בפני לקוחות ומעסיקים פוטנציאליים. התמקדו בסיפור שתרצו להעביר ובעבודה שאתם רוצים שהעולם יראה. כמו שאומרים, כל הגאונות היא פשוטה.

במילה

כשאתה מחליט לכתוב תיק עבודות מנצח, חשוב לציין ולזכור את המטרה והיעדים שאתה רוצה להשיג איתו. זה הכלי שלך לבנות רשת מקצועית, למשוך לקוחות פוטנציאליים או מעסיקים, ובמוקדם או במאוחר, להרוויח כסף.

תיק עבודות מעוצב מראה את המקצועיות, השקפת העולם והיצירתיות שלך. מיין את הפרויקטים הטובים ביותר שלך לכלול בה, עוטף את דעתך בתיאורים, ומטב את תיק העבודות שלך בכל הסטנדרטים של UX. ואל תשכחו לקדם את העבודה שלכם כדי שהעולם יראה אותה: הצטרפו לקהילות עיצוב מקוונות, שתפו את הפרויקטים שלכם, בקשו משוב של קריאייטיבים אחרים ורשתו עם עמיתים לעבודה כדי ללמוד וללמוד קבל השראה מהם.

ככל שתקדימו ליצור תיק עיצוב מהממים, כך הוא יביא לכם תוצאות מהר יותר.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map