8 טיפים לאבטחת יישומים ניידים טובים יותר

ככל שעובר הזמן, יש תוספת מעריכית בשימוש באפליקציות סלולריות. יש כיום יותר מכשירים ניידים מקושרים לאינטרנט מאשר ישנם אנשים על פני כדור הארץ.


אפליקציות סלולריות נגישות בדרך כלל דרך מפיצי אפליקציות מקוונות כמו חנות Google Play, Apple App Store, Windows Store וכו ‘, והן מהוות את הצורה העיקרית למתן תוכן והוצאות למשתמשים בטלפונים ניידים ברחבי המחוז. ארגונים וחברות גלובליות אימצו גם אפליקציות למכשירים ניידים כדי להגדיל את הפרודוקטיביות של העובדים תוך שיוך עם כוח אדם צעיר ומחובר יותר..

אבטחת אפליקציות סלולריות & הצורך שלה

מרבית האנשים אינם חושבים על אבטחת אפליקציות לנייד כאשר מתאמנים בטלפון שלהם בכדי לשלם עבור קפוצ’ינו בסטארבוקס, או מבצעים את המשחק האחרון בזמן הקיצור, או גם בזמן שהם מבצעים פעילויות מקוונות באפליקציית הבנקים הניידים שלהם. לכן, כבונה אפליקציות, השאלה הגדולה ביותר שעליך לפתור לפני שתחליט לפרסם את האפליקציה צריכה להיות – כיצד אוכל להגן על האפליקציה שלי מפני כל כוונה זדונית?

אפליקציה לנייד הופכת לחקירה טובה כדי לגרום לה ללכת: יש את קוד התוכנית עצמו, לוגיקת הבעיות במערכת הקצה האחורי ובצד הלקוח, מסדי נתונים, ממשקי API המשדרים נתונים בין השניים, המכשיר ומערכת ההפעלה שלו, והמשתמש. כל אחת ממלאת תפקיד חיוני באבטחת האפליקציה. עבור חברות עם אפליקציות סלולריות בשוק ביצתי ותחרותי, בחירת אבטחה איתנה עשויה להיות מבדלת חשובה.

ובכן, יצרני אפליקציות יכולים לנקוט בכמה צעדים בכדי לטפל נכון בנושאי אבטחת אפליקציות. ראה אותם למטה:

ללכת עבור צוות אבטחה

8 שלבים לאבטחת יישומים ניידים טובים יותר

אם אתה אוהב את האבטחה של האפליקציה שלך, זה פיתרון נהדר לשלב את צוות האבטחה מתקופה ראשונה. דאג להפריש משאבים נאותים לאבטחה. התחל לתכנן את שיטות האבטחה שתהיה עם צוות שהוקצה. כמו כן, בכל יום ישנה שינוי באפליקציה או עדכון מהותי לתכנון, יש להבהיר לשקול את צוות האבטחה, כך שהם מזהים מה לעשות אם יתקיים משהו בלתי צפוי..

היו מודאגים מממשקי API

ממשק תכנות אפליקציות, או אפשר לומר API, הוא חלק מהותי בפיתוח backend, תומך ביישומים לתקשורת זה עם זה. אך מכיוון שהם נמשכים כביכול, הם עלולים להוות בעיה בטחונית. להלן מידע מפורט על הסיבות מדוע וכיצד לאבטח API.

היו מאובטחים עם הצד האחורי

כמות ניכרת של ממשקי API אחוריים מניחים כי כמעט ולא אפליקציה שדווחה כי היא ניגשת אליה יכולה להגיע איתה. העובדה, אף על פי שהיא רחוקה מזה הרבה. על שרתי אחוריים להיות מותקנים מערכות אבטחה להגנה מפני התקפות זדוניות. לכן עליכם להבטיח שכל ממשקי ה- API מאומתים על בסיס הפלטפורמה הניידית אליה אתם מצפים לקוד, מכיוון שתהליכי הובלה ואימות API יכולים להשתנות מפלטפורמה לפלטפורמה.

לכו על טיפול באסימונים של פעילויות באתר

אסימון הוא “התקן חומרה קטן שמונע על ידי מנהג המאשר כניסה לחשבון מערכת.” בעולם האפליקציות הנוכחי, מפתחים משתמשים באסימונים כדי להתמודד עם פעילויות באתר בצורה יעילה יותר. אתה יכול פשוט להפוך אסימון.

אימות ברמה גבוהה הוא חובה

כפי שנדון לעיל, הפרות אבטחה רבות חייבות במקרה של אימות חלש. מכאן שהופך להיות חיוני יותר להפעיל אימות חזק יותר. אימות מתייחס לרוב לסיסמאות. חובתך כיצרנית אפליקציות לתמוך במשתמשיך לדאוג לסיסמאות. לצורך המחשה, תוכלו ליצור את האפליקציה שלכם כך שתקבל סיסמאות אלפא-נומריות חזקות שניתן לשחזר כל שלושה חודשים.

8 שלבים לאבטחת יישומים ניידים טובים יותר

אימות גורם כפול הוא גם רעיון נהדר לאבטח אפליקציה לנייד. אם האפליקציה שלך מאפשרת אימות של גורמים כפולים, לשעבר המשתמש יתבקש להזין קוד שנמסר לטקסטים שלו או לדוא”ל עם הכניסה אליו. אם אנו מדברים יותר על שיטות אימות מודרניות, הוא כולל ביומטריה כמו סריקת רשתית. וטביעות אצבעות.

הפעל את כלי הטכניקה והטכניקות הטובים ביותר

המשימה מספר אחת שצריך לעשות לצורך הצפנה חזקה יותר היא בחירת ניהול מקשים. אחסן את המפתחות במכלים מאובטחים. לעולם אל תכניס אותם באופן מקומי לשרת.

הטילו מדיניות גישה

כדי לכרות את שטח ההתקפה של האפליקציה שלך, הפוך אותה לחזקה לשימוש רק בספריות ומסגרות מאובטחות. האפליקציה שאתה מבצע אמורה להתיישר עם מדיניות משותפת המיושמת על ידי מנהלי ה- IT של הארגון או על ידי Google Play ו- Apple Store.

בדיקת התוכנית

באופן מזעזע, הרבה מפתחים לא בודקים את הקוד שלהם. זהו חלק הכרחי בפיתוח קוד איכות. זו הסיבה שרק חלק אבטחת האפליקציות בתהליך מונחה ליצירת אפליקציה ניידת נהדרת.

כדי שיהיה אפליקציה מאובטחת, על הצוות להעריך את הקוד באופן קבוע ולנתח פרצות אבטחה העלולות להיווצר בהפרות נתונים.

סיכום

השימוש הנייד מתגבר לעיתים קרובות במקום בו האקרים אורבים לנסות לגנוב מידע רגיש ולפשר על אבטחת האפליקציות. עם אסטרטגיית אבטחה סלולרית איתנה ומפתח מוביל מהשורה הראשונה ביכולת לתמוך בך להגיב מייד לאיומים ובאגים, האפליקציה שלך תהיה מקום מאובטח ואמין יותר למשתמשים – ותגן על נאמנותם (ועל העזרים שלך) עבור עתיד.

על יצרני האפליקציות לאמץ את הסיכונים הנובעים מאיומי אבטחת הרשת והפרות נתונים בזמן ביצוע האפליקציות שלהם לנייד. על ידי ביצוע אמצעי האבטחה של אפליקציות לנייד הנ”ל, הם יוכלו לאבטח גם את האפליקציות וגם את הנתונים שבתוכם. שיטות אלה אינן מאתגרות לביצוע. יצרני אפליקציות ו- מפתחים דורשים לנקוט בגישה גלובלית לגבי פיתוח אפליקציות ועליהם להתמודד עם כל הנסיבות המשפיעות על אבטחת האפליקציות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map