20 כלי קוד פתוח יכולים לסייע במחקר Cure של COVID-19

ממשלות, מדענים ומוסדות מחקר משתמשים בטכנולוגיה וחדשנות כדי להתמודד עם COVID-19.


כלי קוד פתוח פותחו, וחלקם ממשיכים להיבדק כדי לתמוך במאמצים שנפרסו כדי למזער את תוצאות הנגיף הקטלני הזה..

מגוון כלים של קוד פתוח כבר קיימים, ועוזרים לחוקרים ללמוד על המחלה, לזהות את ההתפשטות, למנוע את ההתפשטות ולמזער התפשטות נוספת ומקרי מוות. מגוון פרויקטים זמין באתר מערכת חינוך אקולוגית שמתאר כיצד להשתמש בכלים שונים.

מאמר זה בודק כמה כלים וספריות עם קוד פתוח המשמשים לניטור, מניעה והכלה, אבחון וטיפול ב- COVID-19.

מפת מעקב COVID-19

בינואר השיק המרכז של JHU למדע והנדסה מערכות מפת מעקב עולמית COVID-19 שהפך במהרה למקור מהימן בינלאומי לנתוני המגיפה המתפתחת בזמן אמת.

המפה היא קוד פתוח ומשמשת למאמצים למחקר ולדמיון על ידי ארגוני תקשורת מובילים, ארגונים קטנים וממשלות מקומיות.

DXY-COVID-19 – סורק

DXY-COVID-19-Crawler הוא אחד הפרויקטים הראשונים של קוד פתוח שפותחו כדי להגיב ל- COVID-19 בינואר..

היזמים עשו שימוש בנתונים מ- DXY.cn, אתר ששימש את הרופאים הסיניים לדיווח ולעקוב אחר מקרים. הם פיתחו סורק אינטרנט שאסף נתונים מהאתר והפכו אותם לזמינים דרך ממשק API ומחסן נתונים. הקוד זמין בתאריך גיתוב.

ערכת נתונים פתוחה

ערכת נתונים פתוחה (ODK) אינו כלי חדש. הוא שימש בעבר במהלך התפרצויות אבולה במערב אפריקה בשנת 2004 וההתפרצות האחרונה ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו בשנת 2019.

זה עוזר בעיקר למשתמשים לאסוף, לנהל ולהשתמש בנתונים במעקב אחר קשר, מיפוי אסטרטגי, תמיכה בהחלטות, רגישות קהילתית וניהול תיקים..

קהילת ODK קידמה עוד יותר את השימוש בה בתגובה ל- COVID-19 על ידי העמדת טופס דיווח בפריסותיה. הטופס מיועד על פי פרוטוקול ארגון הבריאות העולמי לחקירת מקרים ומעקב אחר קשרים וחקירות.

מפתחי המובילים מציעים גם תמיכה בחינם לכל ארגון שפרס את ה- ODK בתגובה ל- COVID-19.

נקסטדרין

נקסטדרין עוקב אחר התפתחות פתוגנים. בעבר שימש לחישוב ההיסטוריה המשפחתית של מחלה, ולכן מאפשר חיזוי של התקדמות המחלה.

הוא שימש בהצלחה במגפות קודמות, כמו אבולה. באמצעות נתונים גנטיים מהיוזמה הגלובלית לשיתוף כל נתוני השפעת (Gisaid), נעשה שימוש ב- Nextxtrain כדי להתמודד עם COVID-19.

DHIS2

אתה בטח כבר יודע DHIS2. זוהי מערכת ניהול המידע הבריאותית הגדולה בעולם. הוא משמש ביותר מ- 70 מדינות. כחלק מהתגובה ל- COVID-19, DHIS2 פרסמה חבילת נתונים דיגיטלית המאיצה גילוי זיהומים, דיווח, מעקב וטיפול במחלה..

חבילת הנתונים הדיגיטלית DHIS2 עושה שימוש במטא נתונים סטנדרטיים המתאימים לפרוטוקול של ארגון הבריאות העולמי בנושא הגדרת המעקב COVID-19 ומעקב כדי לאפשר פריסה ותגובה מהירה..

Pikobar West Java

מרכז המידע והתאום של אינדונזיה למחלות ואסונות הוא מרכז לתגובה למשברים שנועד להקל ולהגיב על COVID-19 במחוז ג’אווה המערבית באינדונזיה..

השירות Jabar Digital פיתח, כחלק מהתגובה, שירות של כלי אינטרנט ואפליקציה עם קוד פתוח המאפשרת למשתמשים לגשת לנתונים האחרונים של COVID-19.

OpenMRS

OpenMRS היא מערכת לטיפול בחולים המשמשת במדינות מתפתחות רבות ברחבי העולם. בגלל הגמישות של מערכת OpenMRS, מדינות שקיבלו את משאבי הבריאות שלהן יכולות להשתמש בהן לצורך מעקב, סינון וטיפול ב- COVID-19.

המערכת יכולה לסייע להם להרחיב את יכולתם על ידי מתן גישה למידע מבוסס מדעי על התמודדות עם המשבר.

OpenLMIS

ה פרויקט OpenLMIS עושה שימוש בטקטיקה ממוקדת קהילתית לפיתוח מערכת קוד פתוח ומערכת מידע לוגיסטית מתכווננת. מערכת OpenLMIS מבקשת לשפר את דיוק הנתונים, להגביר את האחריות, לשפר את זמינות הנתונים ואת הנראות.

מערכת OpenLMIS מבקשת לשפר את שרשראות האספקה ​​לבריאות, את מלאי המשאבים הרפואיים כדי לספק תמונה ברורה של ציוד רפואי זמין, כולל ערכות בדיקה, ומעבדות נפוצות (ציוד מגן אישי). ניתן לפרוס את הכלי באופן יעיל כדי לתמוך במקבלי החלטות בהקצאת משאבים כתגובה ל- COVID-19.

אתרי בריאות

ה פרויקט מיפוי אתרי בריאות גלובליים הוא פרויקט שמטרתו מיפוי של כל מתקן בריאות בעולם והנגשת הפרטים של כל בית חולים. הנתונים על מתקני בריאות הנגישו באמצעות ממשק API.

על ידי שיתוף פעולה עם משתמשים, צוות healthsites.io לוכד ומאמת את מיקום ופרטי הקשר של כל מתקן בריאות והופך את הנתונים לזמינים ונגישים בחופשיות באמצעות רישיון נתונים פתוח..

SORMAS

SORMAS (מערכת ניהול וניתוח תגובת התפרצות מעקב) היא מערכת בריאות אלקטרונית עם קוד פתוח. הוא נפרס ליישום בקרת מחלות כמו גם נהלי ניהול התפרצות.

הוא פורס ביעילות במספר מדינות, כולל גאנה, ניגריה, נפאל ופיג’י, לצורך מעקב COVID-19 וגילוי מוקדם.

SORMAS היא מערכת קוד פתוח בחינם העומדת בתקני הגנת נתונים.

טוקיו COVID-19

שלא כמו ערים וממשלות רבות אחרות, ממשלת מטרופולין טוקיו פיתחה אתר עם קוד פתוח שמיידע את תושביו על COVID-19. על ידי הפיכתו לקוד פתוח, האתר ראה תרומות של יותר מ -200 משתמשים. שלוש ערים נוספות, צ’יבה, נגאנו ופוקואוקה, שיחזרו את האתר מחדש.

OpenELIS

מטרת ה מערכת הבריאות OpenELIS הוא לשפר את הבריאות על ידי מתן מערכת ניהול מידע מעבדה פרוגרסיבית מבוססת סטנדרטים, שיכולה לשמש יוזמות בריאות שונות לשיפור אפשרויות הטיפול..

התפרצות COVID-19 הציגה אתגר עולמי של עקיבת קשר ובדיקת המונים של מקרים החשודים. ניתן לפרוס את מערכת OpenELIS ביעילות בהתמודדות עם COVID-19 כדי להקל על מעקב אחר בדיקות ותוצאות מעבדה.

ערכת כלים לקהילה לבריאות

ה ערכת כלים לקהילה לבריאות הוא אוסף של כלי קוד פתוח כמו גם משאבי גישה פתוחים שמכוונים לבנות ולפרוס כלים דיגיטליים לשימוש ביוזמות בריאות בקהילה באזורים שקשה להגיע אליהם.

קהילת המפתחים של כלי הקהילה לבריאות הכלים התגייסה לפיתוח כלים ומשאבים שמטרתם לתמוך בעובדי בריאות הקהילה להתמודד עם COVID-19.

צ’יים

ה מודל ההשפעה של בית החולים COVID-19 למגפות (CHIME) הוא יישום קוד פתוח שפותח על ידי מדעני נתונים מאוניברסיטת פן פנסילבניה. זהו כלי מקוון המאפשר לבתי חולים לחזות את השפעת הנגיף על מקורות הבריאות.

זה מפותח באמצעות פייתון והתלות בקוד הפתוח של הפנדות.

מפת טיפול COVID

ה מפת טיפול COVID עוזר במיפוי משאבי הבריאות הקיימים וכבר בחיזוי פערים במיטות בית חולים, מאווררים, ציוד רפואי ואיוש. כל השיטות, כלי עיבוד הנתונים, הדמיות וקוד המקור הם בחינם וקוד פתוח.

פרויקט מפת הטיפול ב- COVID מבקש לצפות ולפעול לזמן תמיכה לטיפול יעיל במספר ההולך וגדל של זיהומי COVID-19 והאנשים הזקוקים לטיפול נמרץ..

Locale.ai

Locale.ai פיתחה ויזואליזציה אינטראקטיבית עם קוד פתוח של כל המקרים המאושרים של COVID-19 ברחבי העולם. הוא מבקש שאילתת נתונים עם קוד פתוח מאוניברסיטת ג’ון הופקינס.

Locale.ai פיתח את אתר COVID-19 להדמיה על ידי שימוש ב- Vue.js, שהיא מסגרת פופולרית המאפשרת למפתחים ליצור אפליקציות אינטרנט מודרניות.

COVID-19 ברחבי העולם

האפליקציה הזאת עושה שימוש בהדמיית מפה כדי לפקח על התפשטות COVID-19, המקרים שאושרו והתפתחות המחלה ברחבי העולם. זה עושה שימוש בנתונים של ג’ונס הופקינס CSSE.

גשש וירוס Coronavirus

זו אפליקציה מבריקה שפותחה על ידי ג’ון קין. זה עוקב אחר התפשטות COVID-19 על ידי שימוש בנתונים מג’ון הופקינס, נתוני DXY וויקסין. האפליקציה מציגה את מספר המקרים החשודים, המאושרים והחלימו לפי זמן ואזור. הקוד זמין בתאריך גיתוב.

מקרים עולמיים של COVID-19

מקרים עולמיים של COVID-19 היא אפליקציה מבריקה שפותחה על ידי כריסטוף שונברגר ומציגה את ההתפתחויות של COVID-19 על גבי מפה, עלילות, טבלאות סיכום ודמויות. הקוד שלה זמין ב- Github.

ממשלות ו- COVID-19

זו אפליקציה מבריקה שפותחה על ידי סבסטיאן אנגל-וולף. זה ממפה את הצמיחה האקספוננציאלית של COVID-19, ימים לזיהומים כפולים, מקרים שאושרו, שיעור התמותה ומספר המקרים שאושרו לכל 100,000 אנשים באזורים שונים. הקוד זמין ב- Github.

מסיימים

קהילת הקוד הפתוח הגיבה במהירות וביעילות למגיפה COVID-19. פרויקטים רבים נבנו ונמשכים ונבנו כדי להתמודד עם התפשטות המחלה. מאמר זה מתאר כמה מהפרויקטים. עדיין קיימת אי ודאות לגבי התקדמות המחלה בשבועות הקרובים. פרויקטים נוספים שיכולים למנף את טכנולוגיות הקוד הפתוח הקיימים ימצאו מקום במאבק נגד מחלה קטלנית זו.

להישאר בטוח!

מאמר מאת ד”ר מיכאל ג’ארבייד, מנכ”ל מערכת החינוך האקולוגית

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map