چگونه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس: راهنمای قطعی

روند تبدیل شدن به یک برنامه نویس یک روند طولانی و چالش برانگیز و در عین حال پاداش دهنده است. در صورت انجام درست نیز می تواند سرگرم کننده باشد!


چگونه یک برنامه نویس شوید

همه ما می دانیم که یادگیری برنامه نویسی نیاز به کار سخت دارد. مشکل بسیاری از راهنماها در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک برنامه نویس ، سعی در ترساندن خوانندگان دارد. یا آنها به آنها پیشنهاد می کنند خود را در برنامه های گران قیمت در دانشگاه محلی خود ثبت نام کنند. اما ، این چیزی نیست که ما می خواهیم.

ما می خواهیم به شما بگوییم که چگونه می توانید مهارت های برنامه نویسی خود را بدون هزینه زیادی هزینه کنید! بنابراین ، بیایید ببینیم که چگونه یک برنامه نویس رایانه با قیمت مناسب تبدیل کنیم.

Contents

10 گام آسان برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس خبره

ما تمام آنچه شما باید درباره نحوه برنامه نویسی بدانید را پوشش داده ایم. ما همه اصول اولیه را با جزئیات می گذرانیم تا مشکلی پیش نیاید! بیایید ده قدم آسان از این سفر با ارزش را ببینیم!

1. یک هدف درست کنید و به شدت از آن پیروی کنید

البته اولین قدم این است که صددرصد مطمئن باشید که باید برنامه نویس شوید. بنابراین قبل از شروع ، تمام کارها را از طریق آن فکر کنید و کاملاً به آن متعهد شوید. بدانید که منحنی یادگیری دشوار خواهد بود و ممکن است چند درس اول سخت باشد.

با این حال ، پس از یادگیری اصول اولیه ، برنامه نویسی را بسیار سرگرم کننده خواهید یافت. در حقیقت ، از این به بعد آسانتر می شود. با مرور مطالب موجود شروع کنید. اگر جالب به نظر برسید و مطمئن هستید که به زودی تسلیم نخواهید شد ، به طور جدی به آن نگاه کنید.

2. زبان برنامه نویسی خود را انتخاب کنید

مرحله بعدی انتخاب زبان برنامه نویسی ایده آل است که می خواهید یاد بگیرید. این احتمالاً سخت ترین تصمیم است ، و شما باید قبل از انتخاب یکی از این جنبه ها را در نظر بگیرید. امروزه برخی از گزینه های محبوب شامل JavaScript ، Ruby on Rails ، Python و Java است. در حالی که گزینه های بی شماری وجود دارد ، مهم نیست که از این مسئله غافل شوید.

می توانید با تمرکز روی یک زبان شروع کنید. از ابتدا با یادگیری دو یا بیشتر شروع نکنید. هنگامی که بیش از یکی از آنها را نگه دارید ، می توانید به یکی دیگر بروید.

به یاد داشته باشید ، باید صبور باشید. شما باید تمام اصول را بیاموزید بدون اینکه یک چیز را نادیده بگیرید. توصیه می کنیم از Ruby on Rails شروع کنید. نه تنها کارآمد است بلکه از چند زبان دیگر نیز آسان تر است. به علاوه ، از آنجا که منبع باز است ، جامعه عظیمی از توسعه دهندگان در دسترس هستند. بنابراین ، می توانید به بسیاری از منابع بدون هزینه دسترسی داشته باشید.

3. تا حد ممکن تمرین کنید

مرحله بعدی نحوه تبدیل شدن به یک برنامه نویس ، تمرین است. صرف نظر از زبانی که انتخاب می کنید ، فقط تمرین آن به شما در یادگیری کمک می کند. هیچ میانبری وجود ندارد. برای تمرین هر روز یک بازه زمانی تعیین کنید. لازم است که بدون توجه به آنچه اتفاق می افتد ، سعی کنید کدهای مختلف را امتحان کنید. اگر بخشی خاصی را نمی فهمید ، راهنماها یا آموزش های آنلاین را در دسترس قرار دهید.

آنقدر که به نظر می رسد دشوار نیست. به گفته کارشناسان ، دانش آموزان می توانند از چهار ماه تا ده ماه برای یادگیری یک زبان به طول بیانجامند. بنابراین ، به تمرین بپردازید!

4- درباره ابزارهای برنامه نویسی بیاموزید & تبدیل به یک حرفه ای شوید

پیدا کردن بهترین ابزاری که کاملاً راحت با آن هستید می تواند در زندگی عملی شما به شما کمک زیادی کند. به عنوان مثال ، Codecademy یک بستر عالی منابع رایگان است. شما فقط باید یک مرورگر را تایپ کنید ، و مطابق عملکرد خود به شما نمره داده می شود. اما این چیزی نیست که یک برنامه نویس واقعاً انجام دهد.

برای یادگیری می توانید از این منابع رایگان استفاده کنید. با این وجود ، شما باید از ابزاری که برنامه نویسان برای تمرین استفاده می کنند ، استفاده کنید. برخی از گزینه های عالی برای Ruby on Rails شامل Opal ، Breakman ، Bullet ، Hobo و Pry است. در ضمن ، برای PHP ، برخی از ابزارهای ایده آل Netbeans ، Eclipse و PHPStorm هستند. شما تعداد زیادی فیلم آموزشی در شبکه پیدا خواهید کرد که با استفاده از آنها می توانید نحوه استفاده بهینه از این ابزارها را بیاموزید.

5. یاد بگیرید که چگونه کد بخوانید

بیشتر افراد تمایل دارند که از این مرحله بگذرند. با این حال ، یک برنامه نویس خوب می تواند کد موجود را بخواند و سپس براساس آن اصلاح کند. هنگامی که شما می توانید کد را بخوانید ، می توانید نحوه کار برنامه را مشخص کنید. این همچنین روند یادگیری شما را تسریع می کند. برای دریافت کد موجود می توانید از اسنادی مانند GitHub استفاده کرده و سپس آن را اشکال زدایی کنید تا نحوه اجرای آن را یاد بگیرید. فقط یک مورد را انتخاب کرده و از هر خط راه خود را طی کنید. هنگامی که در آن مهارت دارید ، می توانید به تنهایی کد بنویسید.

6. تبدیل به بخشی از یک انجمن شوید

یکی از بخش های اساسی برنامه نویسی برای پیوستن به یک جامعه است. در حقیقت ، انتخاب یکی می تواند برای شما بسیار عالی باشد. به عنوان بخشی از یک جامعه ، فشار لازم برای موفقیت در این سفر دشوار را به دست می آورید. بعلاوه ، کار در یک گروه باعث می شود روند یادگیری کاملاً بدون درد باشد.

اگر دچار مشکل شدید ، می توانید به راحتی کمک بخواهید. در حالی که گروه های حضوری عالی هستند ، همیشه در دسترس نیستند. بنابراین ، سعی کنید به انجمن های آنلاین که پشتیبانی 24/7 در دسترس است ، بپیوندید. به عنوان یک شروع ، می توانید جامعه Reddit ، Stack Overflow و جامعه DEV را انتخاب کنید. همه این موارد دارای طیف وسیعی از برنامه نویسان است که از افراد مبتدی گرفته تا متخصصین در آن فعالیت می کنند.

7. از پروژه های خود استفاده کنید & آنها را بساز

تماشای آموزش ها یا فیلم ها سرگرم کننده است ، فقط انجام این کار خوب نخواهد بود. بنابراین ، مرحله بعدی باید استفاده از مهارتهای کسب شده خود برای ساخت یک پروژه باشد. قبل از اینکه به یک گروه بپیوندید ، ابتدا یک پروژه انفرادی را امتحان کنید. پس از ایجاد برنامه های موفق ، برای کار با یکدیگر به گروهی بپیوندید.

8. روی زمان بندی های خود کار کنید

اگرچه عالی است که می توانید خودتان پروژه هایی بسازید ، اگر زمان زیادی برای اتمام یک پروژه به طول انجامد ، باید مهارت های خود را صیقل دهید. برای اینکه از مهارت های برنامه نویسی رایانه خود شغلی بیابید ، باید بسیار کارآمد باشید. شما بخشی از پروژه های بی شماری خواهید بود و اگر کند باشید ، حفظ همه در کنار هم می تواند دشوار باشد. بنابراین ، قدم بعدی این است که خود را سریعتر کنید.

9- زبانهای دیگر را بیاموزید

پس از تسلط یک زبان ، شروع به کار روی سایرین کنید. فقط چسباندن به یک نفر کافی نخواهد بود. در حقیقت ، متخصص بودن در بیش از یک زبان ، می تواند فرصتهای عظیمی را برای شما باز کند. اگرچه کار زیادی است ، می تواند برای آینده شما بسیار مفید باشد!

10. شبکه حرفه ای خود را داشته باشید

ساخت پروژه ها یا عضویت در یک جامعه به گسترش شبکه شما کمک می کند. بیشتر افراد مایل به یادگیری برنامه نویسی هستند زیرا می خواهند تغییر شغلی ایجاد کنند.

خواه به دنبال حرفه ای خوب و مستقر باشید ، ایجاد یک شبکه موفقیت مهارت های شما را تضمین می کند. در واقع ، بیشتر برنامه نویسان جدید از این طریق استخدام می شوند. می توانید در رویدادها داوطلب شوید ، در جلسات جلساتی شرکت کنید یا حتی یک وبلاگ راه اندازی کنید. این روش ها برای پخش کلمه در مورد بازار برنامه نویسی ایده آل هستند.

آیا برخی از زبان های برنامه نویسی وجود دارند که باید یاد بگیرم?

اگر تازه رمزگذاری را شروع کرده اید ، باید تعجب کنید که کدام زبان برنامه نویسی بهترین یادگیری است. یا ممکن است شما یک جانباز رمز نویسی باشید که به دنبال امتحان یک زبان جدید است.

بنابراین ، چگونه می توانید تصمیم بگیرید کدام یک را می خواهید بیاموزید؟ بسیاری از زبان های برنامه نویسی را در طول حرفه خود یاد خواهید گرفت. با این وجود ، بهتر است اولویت خود را با تفکر در مورد پروژه هایی که می خواهید انجام دهید اولویت بندی کنید. در اینجا چگونه می توانید تصمیم بگیرید:

امتیاز کلیدی

انتخاب یک زبان برای یادگیری اغلب مانند تصمیم نهایی است که مدتهاست با آن گیر خواهید آمد. با این حال ، اصلاً اینگونه نیست. در حالی که احساس این امر طبیعی است ، به یاد داشته باشید که بسیاری از توسعه دهندگان فصلی در بسیاری از زبان های مختلف مهارت دارند.

در حالی که ممکن است یک برنامه به Ruby نیاز داشته باشد ، برنامه دیگر ممکن است به C ++ نیاز داشته باشد. بنابراین ، صرف نظر از زبان ، شما با آن شروع می کنید ، آخرین نفر نخواهد بود. از آنجا که توسعه دهندگان یادگیرنده مادام العمر هستند ، شما باید در بیش از حرفه خود با بیش از یک زبان برنامه نویسی آشنا شوید.

زبانها معمولاً مشابه هستند

البته هر زبان قوانین و نحوهای مختلفی دارد و برای رفع برخی مشکلات طراحی شده است. خوب این است که همه آنها برخی از مفاهیم و شباهت ها را با هم به اشتراک می گذارند. بنابراین ، هنگام یادگیری یک زبان ، زبان دیگر برای یادگیری ساده تر می شود ، زیرا اصول اولیه را خواهید داشت.

زبانهای برنامه نویسی معروف

پس از یادگیری برخی از این موارد ، فرصتهای شغلی بسیار زیادی پیدا خواهید کرد. موقعیت مکانی شما عامل اصلی دیگری در تعیین انتخاب کدامیک است. به عنوان مثال ، اگر شما در یک شهر کوچک هستید که فقط چند شرکت فناوری است ، C ++ برای شما مفیدترین خواهد بود.

برخی از توسعه دهندگان از راه دور و فریلنسرها همچنین تخصص خود را در زمینه زبانهایی که کمتر استفاده می شود ، انتخاب می کنند. بنابراین ، آنها به خوبی یک زبان متخصص را انجام می دهند که بسیاری دیگر آن را نمی دانند. با این حال ، به عنوان یک مبتدی ، بهتر است با یک زبان برنامه نویسی اصلی شروع کنید.

از نظر فرصت شغلی ، باید چشم انداز آینده زبان انتخابی خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، ممکن است Objective-C بهترین ایده باشد زیرا بیشتر برنامه نویسان iOS در حال انتخاب Swift هستند ، چیزی که اپل روی آن سرمایه گذاری می کند.

البته ، تعیین این که کدام یک در حال افزایش است و به زودی منسوخ می شود دشوار است. بنابراین ، بهتر است در حلقه بمانید ، توجه کنید و تحقیق کنید. از طریق سایتهای جستجوی شغل آشنا شوید و از زبانی که غول های فن آوری در آن وارد شده اند آگاه شوید.

کدام فناوری به شما علاقه دارد?

قبل از تصمیم گیری برای انتخاب یک زبان ، به فن آوری مورد نظر خود نیز فکر کنید. انتخاب این فناوری در ابتدا انتخاب کردن یک زبان را بسیار ساده تر می کند. بنابراین ، اگر می خواهید برنامه های MacOS یا iOS بسازید ، باید با یادگیری Swift شروع کنید. به طور مشابه ، برای ایجاد برنامه های اندرویدی ، باید یادگیری Java را که زبان رسمی توسعه اندروید است ، شروع کنید.

علاوه بر این ، برای توسعه بازی ، بهتر است زبانهای مبتنی بر C را یاد بگیرید. همه اینها اثبات این است که بهتر است یک زبان را با توجه به آنچه مورد علاقه شماست انتخاب کنید. بعلاوه ، اشتیاق به فناوری همچنین به شما کمک می کند تا در زمان های دشوار در طول منحنی یادگیری کار کنید.

زبانهای برنامه نویسی مشهور پیشنهادی ما در سال 2019

زبانهای برنامه نویسی معروف

جاوا اسکریپت

از آنجا که از قبل در مرورگرهای وب ساخته شده است ، برای شروع کار به کمترین تنظیم نیاز دارید. علاوه بر این ، نحو آن نسبتاً آسان است. اگر می خواهید چیزهای فوق العاده تعاملی را برای مرورگرهای وب ایجاد کنید ، یادگیری JavaScript ضروری است.

پایتون

پایتون با وجود سادگی ، از لحاظ قابلیت های عالی مشهور است. در مورد نحو بیش از حد سخت گیری وجود ندارد ، و خواندن کد نیز آسان است. بنابراین ، برای شروع کار با لینوکس ، این زبان برای یادگیری است.

جاوا

این مطمئنا یکی از معروف ترین زبان های برنامه نویسی است. همچنین اصول شی گرا را که اغلب در زبان های مدرن مانند Python ، C ++ و PHP استفاده می شود ، اعمال می کند. همچنین برای اهداف مختلفی استفاده می شود و به واقع یک زبان عملی است.

ج

محبوب ترین و پرکاربردترین زبان برنامه نویسی C. است. یک زبان در سطح دستگاه است که پایه و اساس لینوکس را تشکیل می دهد. با C می توانید یاد بگیرید که چگونه یک برنامه خاص با سخت افزار تعامل دارد. همچنین می توانید اصول برنامه نویسی را در پایین ترین سطح بیاموزید. با این حال ، برنامه نویسی در C کاملاً سخت است و همچنین دارای یک منحنی یادگیری کاملاً شیب دار است. بنابراین ، در حالی که یاد می گیرید که چگونه کد را به صورت کارآمد کد کنید ، برای برنامه ریزی هر چیز مفید ، زمان کافی برای یادگیری کافی از C لازم است.

نکاتی مفید برای سفر برنامه نویسی شما

اکنون که می دانید چگونه یک برنامه نویس شوید ، موارد زیر نکاتی است که می تواند در این راه به شما کمک کند:

کد زمانی که می توانید

در حالی که یادگیری بیش از یک زبان فواید آن را دارد ، اشکالاتی نیز دارد. اگر پس از یادگیری یک زبان ، کد نویسی را متوقف کنید ، کار سخت شما فایده ای ندارد. بنابراین ، باید مهارت های خود را در هنگام کسب فرصت تمرین کنید.

خودتان را به چالش بکشید

اگر هر از گاهی به خودتان چالش نگذارید ، نمی توانید متخصص شوید. فشار آوردن به خود یک روش ایده آل برای تسلط بر مهارت تازه بدست آمده در مدت زمان کوتاه است.

مشارکت در انجمنها

بسیاری از اجتماعات منبع باز در آنجا وجود دارند. کمک به چیزی در آنجا می تواند یک نقطه عطف مهم باشد. این به بهبود مهارت های برنامه نویسی شما کمک می کند و باعث می شود شما نیز در یک جامعه بزرگتر عضو شوید.

با برنامه نویسان هماهنگ شوید

همکاری با برنامه نویسان ماهر نیز ترفند بسیار خوبی برای متخصص شدن است. از آنجا که دانش بیشتری دارند ، می توانند شما را به خوبی راهنمایی کنند.

تخصص خود را تحقق بخشید

هر برنامه نویس به همه زبانهایی که می شناسید ماهر نیست. در حقیقت ، اکثر افراد تنها در دو زبانه بهترین افراد هستند. بنابراین ، دانستن تخصص شما در مورد پروژه های گروهی به شما سود زیادی می رساند.

به روز باشید

به روز بودن با آخرین تحولات ضروری است. برای یادگیری ترفندهای جدید برنامه نویسی ، تحقیقات گسترده ای انجام دهید یا کتاب بخوانید. از آنجا که فناوری به سرعت تغییر می کند ، به روز ماندن بسیار سودمند خواهد بود.

بخش پرسش و پاسخ

چقدر زمان لازم است تا یک برنامه نویس شوید?

به طور کلی ، دانشجویان دارای مدرک لیسانس دو سال طول می کشد تا بتوانند مدرک کارشناسی ارشد خود را در برنامه نویسی رایانه بگذرانند. برنامه کارشناسی ارشد موضوعات پیچیده تری را در مقایسه با مواردی که در برنامه های کارشناسی یا کارشناسی مرتبط است ارائه می دهد.

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس ، چه مدارک تحصیلی لازم است?

بیشتر کارفرمایان از برنامه نویسان خواستار دریافت مدرک لیسانس هستند. این مدرک می تواند برای زمینه هایی مانند سیستم های اطلاعاتی ، ریاضیات و علوم رایانه باشد. با این حال ، برخی از مشاغل وجود دارد که به مدرک دانشگاهی نیاز دارند.

آیا داشتن یک مدرک برای یک کار برنامه نویسی ضروری است?

در حالی که بسیاری از برنامه نویسان رایانه دارای مدرک لیسانس هستند ، برخی از کارفرمایان کارمندان با مدرک کاردانی را استخدام می کنند. به علاوه ، اگر می خواهید معمار شبکه شوید ، به مدرک علوم کامپیوتر نیاز خواهید داشت.

حقوق یک برنامه نویس سطح ورودی چیست؟?

متوسط ​​حقوق سالانه برای برنامه نویسان سطح ورود به حدود 80.500 دلار و به حداقل 20،000 دلار می رسد. در حال حاضر ، اکثر حقوق برای برنامه نویسان سطح ورود در سراسر ایالات متحده از 35000 تا 62.500 دلار است.

افکار نهایی

هنگامی که شما یک برنامه نویس ماهر هستید ، مطمئناً دنیای فناوری از شما قدردانی خواهد کرد. حقیقت این است که؛ تقاضا برای یک برنامه نویس ماهر حداقل در آینده نزدیک کم نمی شود.

بنابراین ، این امکان را برای شما فراهم کرده است که مهارت های خود را سنگین کنید و یک حرفه عالی ایجاد کنید. در نهایت ، اگر می خواهید موفق شوید ، حتما راهنمای ما را از نزدیک دنبال کنید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map