9 הפיתרון הטוב ביותר לגיבוי נתונים לעסקים בינוניים עד ארגוניים

רבים מאיתנו חיים באושר בבורות, מתוך אמונה שנתוני החברה שלנו מוגנים היטב, אך לא בטוחים כיצד מיושמת הגנה זו.


עליכם לחשוב על הנתונים שלכם כאילו מדובר בכסף (למעשה מדובר בכסף; אם יש ספק, תחשבו כמה הסכומים המתחרים שלכם ישלמו עבורם): אתם מכניסים את הכסף שלכם לכספת ונשארים רגועים; אך עליך לבדוק מדי פעם שהכסף שלך עדיין שם ושהוא יהיה זמין למקרה שתצטרך אותו מהר.

כך גם לגבי נתונים. הגיבויים לנתוני הארגון שלך צריכים להיות בטוחים כמו בכספת, ואתה חייב להיות בטוח שבמקרה של שביתות אסון, תוכל לשחזר את הנתונים שלך בתקופה קצרה, והחברה שלך תחזור לעסקים כאילו שום דבר לא קרה. זה מה שאסטרטגיית גיבוי טובה, בשילוב עם מערך טוב של כלי גיבוי, חייבת לספק.

לשם כך, תחילה עליך להגדיר את אסטרטגיית הגיבוי שלך.

 • היכן תאחסן את הגיבויים שלך בענן ציבורי או ברשת פרטית?
 • כמה זמן תשמר אותם?
 • איזה גיבויים תעשו?
 • האם תצטרך להיות מסוגל להתאושש לנקודת זמן מסוימת?

אלה רק כמה מהשאלות שעל אסטרטגיית הגיבוי שלך לענות. והתשובות יקבעו באילו כלים עליכם לבחור מכיוון שלא כל הכלים מספקים כל אסטרטגיה.

חלק מאסטרטגיית הגיבוי שלך כרוך בהליכי הגיבוי והשחזור: איזה מהם ניתן לעשות באופן אוטומטי ואילו דורשים התערבות ידנית. כמה מאמץ הם דורשים ואילו משאבים הם לוקחים. גם היבטים אלה קשורים קשר הדוק לכלי הגיבוי שתבחרו. על ידי קריאת תיאורי המוצר שלהלן תקבל סקירה של הכלים הזמינים כדי לענות על צרכי גיבוי נתונים שונים.

רובריק

באמצעות פלטפורמת ניהול נתונים בענן, רובריק מאפשר למשתמשים לחרוג מגיבוי ושחזור. זה נותן להם מערך שלם של כלים לשליטה מלאה על נתוני הארגון שלהם על ידי גיוס יישומים, ניתוח נתוני יישומים, התאוששות מ- ransomware ומסירת זמינות מיישמת מיידית.

משתמשי ענן היברידי של רובריק אוהבים את מהירות שחזור ה- VM שלה, כמו גם את מקרי השימוש הנוספים שהיא מאפשרת, כמו שיש סביבה וירטואלית מוכנה לבדיקה זמנית או לבצע העברת VM באמצעות שכפול אשכול בין מרכזי נתונים. תכונות מגניבות אחרות כוללות אינטגרציה עם vCenter ו Powershell דרך ממשק ה- API של Rubrik. אף על פי שזה נחשב לפיתרון מעט יקר, מנהלי מערכות אוהבים את האופן בו הוא גורם להם להראות כמו גיבורים כאשר הם לוקחים שניות בלבד להתאושש מאסונות גדולים.

Veeam

משתמשים אוהבים Veeamהאמינות והשקיפות מכיוון שהם כמעט ולא רואים כישלונות, והם יודעים בדיוק מה מגובים ולאן זה הולך. ניתן להשתמש בפיתרון בקלות לגיבוי מאות מכונות ווירטואליות והתקנים פיזיים, והמדיה התומכת יכולה להיות NAS מקומית או מאגר Veeam Cloud Connect..

אפשרויות ריצת העבודה של Veeam מציעות התאמה אישית רבה מבחינת הגדרות גיבוי, עותקים ושכפול, ומאפשרות לך להתאים את נהלי הגיבוי להתאים לצרכים העסקיים שלך, ללא קשר לגודל שלה. כלי ההודעות והדיווח הזמינים מציעים ידע רב על מצב הגיבוי, ללא צורך בהתאמה אישית של דבר.

כמו כן, ממשק המשתמש הוא גם מאוד אינפורמטיבי וקל לניווט. אחד ההיבטים הבודדים שיכולים להשתמש בשיפור הוא ההנחיה ליצירת מקומות עבודה. מכשף ידידותי יתקבל בברכה.

לכידות

אם אתה מחפש פיתרון גיבוי היפר-התכנסות או אחסון חסכוני עבור נתונים קרים, עליך לבחון לכידות. זה משתלב עם מערכות רבות אחרות, כמו AWS, Pure Storage או VMware, ומציע מגוון רחב של APIs הזמינים ישירות למשתמש. על פי הדיווחים, מהיר הברק לצורך אינדקס ושחזור נתונים, וגיבוי מכונות וירטואליות. זה גם מספק מנועים חזקים לדחיסת נתונים ושכפול כפול נתונים.

ללכידות ממשק משתמש פשוט וקל לשימוש המאפשר עקומת למידה קלה וקצרה. הוא מציע רמות שחזור שונות, כולל קבצים ותיקיות, לשחזור חלקי. בנוסף, להתאוששות מאסון, Cohesity מספקת אפשרויות תכנון ושכפול קול. זהו פיתרון מועדף להחלפת פתרונות גיבוי מדור קודם, כמו ספריות קלטות ושילוב עם עננים ציבוריים.

קומווולט

קומווולט מציע פיתרון שמשתרע על פני כל הארגון. התכונות המיוחדות שלו כוללות גיבוי דואר ל- Office365, פיתרון להעברת אתרים שלמים בין עננים, הדמיה מלאה של המערכת ושחזור נקודת זמן עבור מסדי נתונים של SQL. הוא מספק שחזור נתוני שירות עצמי של משתמשי קצה, דבר שמונע מאנשי IT לסייע באותו עניין.

זה מיועד בעיקר לארגונים גדולים עם פריסת נתונים מאוחדת, וזו הסיבה שזה כמעט לא יכול להיחשב חסכוני בהשוואה לפתרונות אחרים פחות משולבים ומשולבים בענן. אם לחברה שלך יש נתונים לא מבניים בשפע הממוקמים במקורות נתונים נפרדים, ייתכן ש- Commvault לא תוכל להציע לך פיתרון הולם.

ספקטרום הגנה על הסוויטה

עם שלה פתרון ספקטרום הגן, יבמ מציעה נקודת שליטה יחידה בכל נהלי הגיבוי והשחזור הארגוניים. הוא מסוגל לפעול עם סביבות גיבוי בענן או פיזית בכל הגדלים.

Spectrum Protect מנהלת נתוני משתמשים באמצעות היררכיה של מדיות אחסון: התקנים גולמיים, מכולות מערכת קבצים, קלטת סטרימינג ומדיה אופטית. זה מאפשר לגיבויים מחוץ לאתר עם היכולת ליצור עותקים כפולים על מדיה רציפה.

לסביבות וירטואליות, ספקטרום מקיימת אינטראקציה עם VMware דרך ממשק ה- API שלה לאחסון וירטואלי, המתממשק גם עם Microsoft Hyper-V. כתכונה ייחודית, הפיתרון של יבמ מציע ניתוח מה-אם, המאפשר ל- IT, אנשים, לבצע הדמיות עם נתוני ביצועים בפועל, ואז לקבוע את הדרך הטובה ביותר להגדיר את התשתיות הווירטואליות שלהם..

אקרוניס

אקרוניספיתרון הגיבוי מציע מגוון רחב של אפשרויות, החל מגיבוי קבצים פשוט בתחנות עבודה וכלה בגיבוי מבוסס יישומים בשרתים. הדוחות שלה מספקים מידע מפורט על כשלים והצלחות, ומאפשרים גילוי ופתרון בעיות של בעיות.

המוצר מתאים לחברות קטנות עד בינוניות שמחפשות פיתרון ענן היברידי המספק גיבוי סולידי ואמין, וגם מציע רמה טובה של תמיכה טכנית. במקרה של מערכות גדולות ורשתות גדולות יותר, Acronis נופלת, ויש לקחת בחשבון מוצר עבור חברות גדולות יותר.

מלבד ההגנה על מערכות קריטיות, Acronis גם יוצרת תמונות להעברת מערכות בודדות לחומרה חדשה ומייצרת דיסקים קשיחים וירטואליים לשימוש ב- VMware או Hyper-V.

מערכת הגיבוי של וריטאס

מערכת הגיבוי של וריטאס בולט לתמיכה במגוון רחב של התקני אחסון, כולל מכשירים מדור קודם, ולהשגת מהירויות שחזור גבוהות במיוחד. באמצעות ממשק משתמש ידידותי למשתמש, הוא מציע אמינות גבוהה ונהלי התקנה, תצורה ותחזוקה פשוטים. משתמשי Veritas בדרך כלל מתלוננים על מחירו הגבוה, אך גם אומרים כי איכות הפיצ’רים שלה היא הצדקה מספקת למחיר שלה.

אם יש ספק, וריטאס מציעה ניסוי של 60 יום כדי לבדוק אם הוא מתאים לצרכים שלך, מה שהיא ככל הנראה תעשה מכיוון שהיא פיתרון גיבוי הולם כמעט לכל סוג של סביבה עסקית, כולל אלה עם חומרה מדור קודם..

יחידת מגמות

הנה מכשיר ברשימת הכלים!

מכשיר הגיבוי של סדרת התאוששות של Unitrends שואף להמיר גיבוי ארגוני וזיהוי תוכנות רנסומטיות לפלטפורמה של כל אחד, שקל גם להתקין ולנהל. הוא מציע ניטור ותמיכה יזומים, יחד עם הבטחת התאוששות והמשכיות ענן משולבת עמוק, התורם לקיצור הזמן לערך. הוא תומך בסוגי גיבוי מרובים, כולל קבצים, תשתיות מכונות וירטואליות, יישומים ומערכות הפעלה. זה גם מאפשר תזמון מרובה שרתים ואסטרטגיות גיבוי בהתאמה אישית.

באמצעות אספקת מכשיר אחיד לאחסון, פיתרון Unitrends Recovery מפשט את פעולות הגיבוי והשחזור, ועוזר לחברות להתמודד עם גידול בנפחי נתונים וחלונות גיבוי הדוקים. הוא מציע תמיכה בתשתיות הטרוגניות, ומבטל את הצורך בהרחבת זמן הצוות, הכסף והמשאבים של הצוות כאשר עולה הצורך לעמוד בדרישות עומס עבודה מגוונות.

גיבוי של ברקודה

ברקודה מציע מכשירי גיבוי עם הרבה אפשרויות להתאמה לתרחישים מגוונים. לדוגמה, הם יכולים לשכפל נתונים לענן או למכשיר אחר באתר מרוחק. חופש בחירה זה מהווה יתרון עבור נותני שירותים שצריכים להתאים את התשתיות לצרכים הספציפיים של הלקוחות שלהם. במקרה שלקוח לא רוצה שהנתונים שלו יורדים מהרשת, למשל, הוא יכול לבחור רק באפשרויות שכפול רשת מקומיות.

Barracuda Backup גרסה 6.0 כוללת בקרה מקומית, אפשרות ניהול חדשה לארגונים המנהלים נתונים במתקנים שלהם כדי לענות על דרישות רגולטוריות ועסקיות ייחודיות. (PRNewsFoto / Barracuda Networks, Inc.)

מכשירי Barracuda מייצגים צמצום בעומסי העבודה עבור מערכות סיסמינים, בזכות נהלי ההתקנה, התצורה והשחזור הפשוטים שלהם. משתמשים מדגישים את היכולת להפוך אוטומטית משימות הגוזלות זמן אחר, כגון שיש מכשיר להחזיר מערכת שלמה לאשכול וירטואלי..

בחר במודע

אסרנו כאן בזהירות מבחר של כלי גיבוי הפותרים צרכים שונים. אתה צריך לבחור את זה שמתאים לסביבה דומה ככל האפשר לשלך. קח בחשבון שאולי זה שעדיף לאחסון ענן לא מצליח כל כך טוב עם מערכות מדור קודם, או זה שמספק גיבויים ברמת היישום אינו האפשרות האידיאלית כשאתה רק צריך לשחזר חבורה של קבצים.

או אולי זה שעושה את הכל יקר מדי לתקציב שלך. אנו מקווים שעזרנו לכם להבהיר את התמונה, כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map