MongoDB לעומת MariaDB לעומת MySQL

אם חייתם בראשית שנות ה -90 וה -2000, רוב הסיכויים שאתם מכירים את העניין מנורה ערימה לפיתוח אתרים. אשר בקיצור, עמדה למענה לinux, אpache, MySQL, ו עHP / Python / Perl. רוב פרויקטים ברשת נבנו באמצעות הערימה הספציפית בלבד.


זה היה (ועדיין הוא) נגיש, קל יחסית לתחזוקה, והיה לו ללא עלות כניסה מכיוון שאתה יכול לנהל פרויקט LAMP במחשב צנוע מאוד.

אך הזמנים משתנים, וכולנו היינו עדים לכך. PHP היה בעבר תקן הזהב בפיתוח אתרים ותוכנה כאחד. ובשנתיים האחרונות, לא רק שה- PHP איבד את הקסם שלו, ראינו צמיחה אדירה בשימוש ב- JavaScript כמעט בכל פרויקט שאפשר להעלות על הדעת..

שפות התכנות הפופולריות ביותר

גרף זה, נלקח מסקר המפתחים השנתי של SO, מראה כמה PHP נפל מאחורי שפות כמו Python, Java, והכי חשוב, JavaScript.

עם זאת, ההתמקדות שלנו במאמר זה אינה בשפות תכנות, ובמקום זאת אנו הולכים לבחון את מצב מערכות המסד הנתונים המודרניות ואת ההבדלים ביניהן. כפי שהתרשים לעיל מראה, SQL עדיין מתחזקת, כאשר למעלה מ- 52% מהמפתחים המקצועיים משתמשים בה בזרימת העבודה היומית שלהם..

ובכן, ממש כמו ששפות תכנות משתנות ומתפתחות, כך גם מערכות מסדי נתונים. בהסתכלות נוספת על הסקר שהוזכר קודם, יש לנו את הגרף הבא שמציג את הצמיחה של מערכות מסדי נתונים אחרות.

מערכות מסדי נתונים פופולריות ביותר

במיוחד שתי המערכות אכפת לנו מהמאמר הזה MongoDB ו MariaDB. שניהם הראו עלייה מתמדת בשימוש ובפופולריות, ולכן כדאי לבדוק מה זה קורה.

יתר על כן, יהיה זה רלוונטי לברר אם לאחת המערכות הללו יתרונות משמעותיים על פני השימוש ב- SQL בזרימת העבודה שלך. אם כי טכנולוגיה מנוסה ואמינה (SQL), זה יכול להיות חסרונות כשמדובר בפרויקטים רחבי היקף.

בואו נסתכל מקרוב.

MySQL: פופולרי, קלות גישה, אמין.

לוגו MySQL

MySQL היא מערכת ניהול בסיסי הנתונים הידועה ביותר בעולם. זה מתחזק על ידי אורקל (אשר רכש בהדרגה את המנוע), והגרסה הרשמית האחרונה היא 8.0. MySQL בפיתוח פעיל ונשאר פרויקט קוד פתוח.

למרות הגידול במספר מערכות מסדי נתונים שונות המיועדות למטרות מודרניות, MySQL נותרה פופולרית אפילו בקרב חברות הטכנולוגיה המתפתחות ביותר. נטפליקס, טוויטר, Slack ו- מותגים גדולים אחרים הם רק כמה מבין מיליוני החברות המסתמכות על MySQL בצורה או צורה כלשהי.

אפילו פלטפורמת הבלוגים הפופולרית ביותר על פני כדור הארץ, וורדפרס, ממשיכה באדיקות להשתמש ב- MySQL כמערכת מסד הנתונים שלה לפי בחירה. עם זאת, הדבר עשוי להשתנות בקרוב Automattic קיבלה תוכניות גדולות לעיצוב עתיד וורדפרס באמצעות JavaScript ויכולותיו.

אז, מהם התכונות הבולטות של MySQL?

 • לקוח & תקשורת שרתים. MySQL מציג אמצעי מאמץ לתקשורת גב אל גב בין הלקוח לשרת. זה מקל על בקנה מידה של יישומי MySQL דרך שרתים, רשתות או מערכות ענן רבות ושונות.
 • גמישות. MySQL מאירה ביכולתה לאפשר למפתחים לנהל נתונים בדרכים גמישות מאוד. זה מושג בעיקר באמצעותו בחר תחביר המספק פוטנציאל עצום לניהול אפילו מערכי הנתונים הגדולים ביותר.
 • ביצועים. אם כי המילים “MySQL & ביצועים ”לא הלכו יד ביד באופן מסורתי, הגרסאות האחרונות של המערכת הוכחו כידידותיים מאוד לביצועים.
 • תמיכה. מכיוון ש- MySQL נמשך זמן רב יותר ממרבית מערכות מסדי הנתונים האחרות, יש לך גישה למאגר גדול יותר של צרכי תמיכה. זה כולל התיעוד בפועל, ש&אתרים, וכמובן, הדרכות מקוונות.

כל אלה הופכים את MySQL לבחירה איתנה לכל סוג של פרויקט. אבל, כמובן, יש גם כמה חסרונות. אחד מהם הוא ש- MySQL מאחסן נתונים בטבלאות, בשורות ובעמודות. במילים אחרות, ככל שמסד הנתונים גדל בגודלו, כך גם הדרישה למשאבים לגישה, ניתוח ושימוש של נתונים אלה.

מפתחים מנוסים יותר מבינים זאת היטב; לפיכך, יש עלייה של מפתחים ומותגים הנשענים על מערכות מסד נתונים יעילות יותר.

בסך הכל MySQL מהווה נקודת התחלה טובה לכל פרויקט אינטרנט או תוכנה חדש. זה עוזר לך ללמוד את הדרך הכללית בה עובדים מסדי נתונים, ויש לך משאבים רבים לעבוד איתם.

MariaDB: עם הביצועים בראש.

לוגו של MariaDB

MariaDB יש מעניין סיפור מאחורי הקמתו. באופן ספציפי, MariaDB הוא מזלג של MySQL ונתמך על ידי חלק מהמפתחים הראשונים של MySQL. היו חששות מאורקל (תאגידית) לרכישת MySQL, וכך MariaDB נולדה בשנת 2009. מאז, המשיך הפרויקט להתפתח ולצמוח, וכפי שמוצג בתרשים הקודם, הוא משמש כ- 17% מהמפתחים המקצועיים היום.

אחד הדברים הגדולים בכך ש- MariaDB הוא מזלג ל- MySQL המקורי, זה זה אתה יכול לעבור בקלות (ובבטחה!) ​​ממערכת בסיס נתונים אחת לשניה. מרבית התחבירים בשורת הפקודה נותרו ברובם זהים.

אז אתה אולי תוהה, מה הטעם לבחור ב- MariaDB על פני מערכת ה- MySQL הפופולרית יותר? הבה נבחן כמה נקודות ליבה המראות כיצד MariaDB יכולה לשפר את חוויית ניהול הנתונים שלך בכל מה שקשור למאגרי מידע.

 • מנועי אחסון. MariaDB מגיע עם תריסר מנועי אחסון (קסנדרה, TokuDB וכו ‘), המאפשרים לאחסן סוגים שונים של נתונים בצורה יעילה יותר. משמעות הדבר היא גם שהגישה לסוגי הנתונים האמורים הופכת פחות תלויה בביצועי השרת.
 • זיכרון מטמון / אינדקס מהיר יותר. מנוע אחסון ייחודי בשם “זיכרון” מהיר יותר בכ -25% לפקודות INSERT מזה של MySQL. זה גדל משמעות ככל שכמות המידע שאתה מאחסן במסד הנתונים שלך מתרחבת.
 • מערכת תוספים. MariaDB תומך בשימוש בתוספים, רכיבי תוכנה שעשויים להתווסף לתוכנת הליבה מבלי שתצטרך לבנות מחדש את שרת MariaDB מקוד המקור. לכן ניתן לטעון תוספים בעת ההפעלה, או לטעון ולפרוק אותם בזמן שהשרת פועל ללא הפרעה.

מנוע הליבה תואם לכל מערכות ההפעלה העיקריות, כולל חלונות, לינוקס ו- אפילו OSX אם זה המסלול שאתה לוקח.

במהלך השנים האחרונות חברות אוהבות ויקיפדיה, גוגל, ו מספר בנקים ברמה העולמית כולם אימצו את MariaDB כבחירה העיקרית שלהם במערכת בסיס נתונים. זה מראה לא רק על החוסן של MariaDB אלא גם על האמון שיש למותגים רחבי היקף בפרויקט.

MongoDB: מבנה נתוני זמינות גבוהה.

לוגו של MongoDB

MongoDB ממשיכה לעלות בפופולריות בגלל מערכת מסדי הנתונים הידועה לשמצה. בקיצור, MongoDB מאפשר לך להכניס נתונים חדשים למסד הנתונים בקצב מואץ באמצעות insertMany () פונקציה. בעוד ש- MySQL, עליכם לעשות זאת על בסיס אחד לאחד. זה לא דורש גרף כדי להבין את ההבדל.

אבל, למקרה שתרצה, להלן גרף המסופק לנו אוניאצ’ה בריאן הנרי.

שיעור הכנסה של MySQL לעומת MongoDB

מה שאתה מסתכל כאן הוא משך הזמן שלוקח ל- MySQL (אדום) ו- MongoDB (ירוק) להכניס נתונים למסד הנתונים. הנתונים בהישג יד חושבו על פי אמת מידה של מיליון תוספות.

לרוב, מפתחים שכבר יודעים שהם מתמודדים עם כמויות גדולות של נתונים מעורבים יבחרו ב- MongoDB מכיוון שזה מספק את הגמישות הרבה ביותר. לניהול הנתונים האמורים, כלומר. בלי להיות כפוף לתכנית, ניתן לשמור נתונים וסוגיהם במהירות לשימוש מיידי או מאוחר יותר.

 • מדרגיות. רוצה להעביר את הנתונים שלך על גבי שרתים מרובים? MongoDB מעודד התנהגות זו מכיוון שהיא משלימה ביצועים מהירים עוד יותר. נוסף על כך, כל הנתונים נשמרים בפורמט JSON.
 • פיתוח סלולרי. נקרא סוג חדש של ערימת טק מרן (MongoDB, Express, React ו- Node), המיועד לפיתוח אפליקציות סלולריות ברמה גבוהה. מכיוון שאפליקציות סלולריות נוטות לייצר כמות עצומה של נתונים בקצב מהיר מאוד, זה רק הגיוני כי MongoDB תהיה ברירת המחדל למטרה זו..
 • מבנה דינמי. סוגיות יכולות להתעורר ללא שום ראייה מראש. במקרה של MongoDB, אתה מקבל גמישות קיצונית להעביר או להעביר את מסד הנתונים באופן דינמי מבלי שתצטרך לטפל בבעיות הקשורות למבנה הנתונים הפנימי..

יש סיבה לכך יותר מ 26% מהמפתחים המקצועיים כבר עובדים עם MongoDB יום יומי. זוהי מערכת מסד נתונים חזקה ומבוססת מסמכים המיועדת ליישומים ותוכנות מודרניים.

סיכום

מציאת מערכת מסד הנתונים המתאימה לך היא תמיד תהיה קצת המולה. ייתכן שתעבור שבוע בעבודה עם מערכת מסוימת רק כדי לגלות שהיא לא עושה בדיוק מה שאתה רוצה. וסיבות רבות אחרות לכך שמערכת מסוימת עשויה להיכשל בציפיותיכם.

עם זאת, MySQL היא תמיד בחירה בטוחה. זה היה כבר עשרות שנים. אבל, אם יש לך ניסיון בפיתוח קודם, ויש לך תוכניות גדולות יותר עבור הפרויקטים שלך, מערכות מסדי הנתונים החדשות שאנו נכנסים לשוק עכשיו בהחלט שווה להסתכל עליהן.

ספרו לנו בתגובות אם ביצעתם מעבר מסד נתונים לאחרונה בעצמכם. תמיד טוב לשמוע צד אחר בסיפור. לבסוף, אנו מקווים שמאמר זה מכסה מספיק קרקע כדי שתוכל להתבונן מקרוב בכל מערכת.

תגיות:

 • מאגר מידע

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map