אדריכלות דוקר ומרכיביה למתחילים

בואו נכיר את ארכיטקטורת הדוקר ואת הרכיבים החיוניים שלה.


אני מניח שיש לך הבנה בסיסית של דוקר. אם לא, תוכל להתייחס למאמר הקודם.

הבנת הדוקר למתחילים – טכנולוגיית המיכלים

אני מאמין שאתה מבין את החשיבות של ה- Docker ב- DevOps. כעת מאחורי הכלי הפנטסטי הזה, צריכה להיות ארכיטקטורה מדהימה ומחשבה. לא??

אבל לפני שאדבר על זה, הרשו לי להציג את מערכת הווירטואליזציה הקודמת והקיימת.

וירטואליזציה מסורתית לעומת חדשה-דור

מוקדם יותר, השתמשנו ביצירת מכונות וירטואליות, ולכל VM הייתה מערכת הפעלה שלקחה הרבה מקום והפכה אותה לכבדה.

במקרה של מכולה של הדוקר, יש לך מערכת הפעלה יחידה והמשאבים משותפים בין המיכלים. מכאן שהוא קל משקל ונעליים תוך שניות.

מסורתית לעומת ג'נרל חדש

אדריכלות דוקר

להלן התרשים הפשוט של ארכיטקטורת Docker.

אדריכלות דוקר

הרשו לי להסביר לכם את המרכיבים של ארכיטקטורת הדוקר.

מנוע דוקר

זהו החלק העיקרי של מערכת Docker כולה. Docker Engine הוא יישום הבא ארכיטקטורת שרת לקוח. הוא מותקן במחשב המארח. ישנם שלושה רכיבים במנוע ה- Docker:

 • שרת: זה הדמון שנקרא dockerd. זה יכול ליצור ולנהל תמונות docker. מכולות, רשתות וכו ‘.
 • מנוחת API: הוא משמש כדי להורות לדמון הדוקר מה לעשות.
 • ממשק שורת הפקודה (CLI): זהו לקוח שמשמש להזנת פקודות dock.

לקוח Docker

משתמשי Docker יכולים ליצור אינטראקציה עם Docker דרך לקוח. כאשר פועלות פקודות כלשהן של לקוח, הלקוח שולח אותם לדמון dockerd, שמבצע אותן. Docker API משמש לפקודות Docker. לקוח Docker יכול לתקשר עם יותר מדמון אחד.

רישומי דוקר

זה המיקום בו מאוחסנים תמונות ה- Docker. זה יכול להיות רישום הדוקר ציבורי או רישום הדוקר פרטי. Docker Hub הוא מקום ברירת המחדל של תמונות docker, הרישום הציבורי של חנויותיה. אתה יכול גם ליצור ולהפעיל רישום פרטי משלך.

כשאתה מבצע פקודות של משיכה או מפעיל docker, תמונת הדוקר הנדרשת נמשכת מהרישום המוגדר. בעת ביצוע פקודת דוחף של dock, תמונת הדוקר מאוחסנת ברישום המוגדר.

חפצי עגינה

כשאתה עובד עם דוקר אתה משתמש בתמונות, מכולות, אמצעי אחסון, רשתות; כל אלה הם אובייקטים של דוקר.

תמונות

תמונות עגינה הן תבניות לקריאה בלבד עם הוראות ליצירת מיכל הדוקר. ניתן לשלוף תמונת עגינה ממרכז רכזת Docker ולהשתמש בה כפי שהיא, או שתוכל להוסיף הוראות נוספות לתמונת הבסיס וליצור תמונת עגינה חדשה ומשוננת. אתה יכול ליצור תמונות משלך משלך גם באמצעות קובץ dock. צור קובץ מזח עם כל ההוראות ליצירת מיכל ולהפעלתו; זה יצור את תמונת הדוקר המותאמת אישית שלך.

לתמונת העגינה יש שכבת בסיס שהיא לקריאה בלבד, וניתן לכתוב את השכבה העליונה. כשאתה עורך קובץ עגינה ובונה אותו מחדש, רק החלק שהשתנה נבנה בשכבה העליונה.

מכולות

לאחר הפעלת תמונת הדוקר, זה יוצר מיכל הדוקר. כל היישומים והסביבה שלהם פועלים בתוך מיכל זה. אתה יכול להשתמש ב- Docker API או CLI כדי להפעיל, לעצור, למחוק מיכל הדוקר.

להלן פקודת דוגמא להפעלת מיכל docker של אובונטו:

הדוקר מפעיל – אני – באובונטו / bin / bash

כרכים

הנתונים המתמשכים שנוצרו על ידי הדוקר ומשמשים את מכולות Docker נשמרים בכרכים. הם מנוהלים לחלוטין על ידי docker באמצעות docker CLI או Docker API. אמצעי האחסון עובדים על מכולות חלונות וגם על Linux. במקום להתמיד בנתונים בשכבה הניתנת לכתיבה של מכל, זו תמיד אפשרות טובה להשתמש בכרכים עבורם. התוכן של אמצעי האחסון קיים מחוץ למחזור חייו של מיכל, כך ששימוש בנפח אינו מגדיל את גודל המכולה.

אתה יכול להשתמש בסמל -v או –montage כדי להפעיל מכל עם אמצעי אחסון. בפקודה לדוגמא זו אתה משתמש בנפח geekvolume עם מיכל geekflare.

הפעלת docker – d –name geekflare –v geekvolume: / app nginx: האחרונה

רשתות

רשת Docker היא מעבר דרכו מתקשרים כל המכולות המבודדות. יש בעיקר חמישה מנהלי התקנים ברשת:

 1. גשר: זהו מנהל התקן ברירת המחדל של מכיל. אתה משתמש ברשת זו כאשר היישום שלך פועל על מכולות עצמאיות, כלומר מספר מכולות שמתקשרות עם אותו מארח הדוקר.
 2. מנחה: מנהל התקן זה מסיר את בידוד הרשת בין מכולות הדוקר למארח הדוקרים. הוא משמש כאשר אינך זקוק לבידוד רשת בין מארח למכולה.
 3. כיסוירשת זו מאפשרת לשירותי נחיל לתקשר זה עם זה. הוא משמש כאשר המכולות פועלות על מארחי Docker שונים או כאשר שירותי נחיל נוצרים על ידי יישומים מרובים.
 4. אף אחד: מנהל התקן זה מבטל את כל הרשתות.
 5. מקוולן: מנהל התקן זה מקצה כתובת מק למכולות כדי שייראו כמו מכשירים פיזיים. התנועה מנותבת בין מכולות דרך כתובות ה- Mac שלהם. רשת זו משמשת כשרוצים שהמכולות ייראו כמו התקן פיזי, למשל, בזמן העברת הגדרת VM.

סיכום

אני מקווה שזה נותן לך מושג לגבי ארכיטקטורת הדוקר והמרכיבים החיוניים שלה. נווט סביב Docker כדי ללמוד עוד ואם אתה מעוניין לקבל אימונים ידניים, בדוק זאת קורס שליטה בדוקר.

תגיות:

 • דוקר

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map