כל מה שכדאי לדעת על רכזת הדוקר

בואו לגלות על דוקר רכזת.


היום, במדריך זה, נלמד על ה- Docker Hub, כולל כיצד להשתמש בו, כיצד ליצור תמונה משלנו ואיך זה עוזר בפרסום ובציור תמונות אל וממנו דוקר רכז. בנוסף, נבלה קצת זמן בבדיקת כמה מהמאגרים הפופולריים באתר Docker Hub.

תנאים מוקדמים

אתה זקוק להבנה בסיסית של Docker, בקיא בסביבת Windows ו- Linux. הדרכה זו תשתמש בכלי שולחני Docker לתרגול מתמשך, כלומר כדי לבנות ולדחוף תמונה ל- Docker Hub. משתמשי Windows ו- Mac יכולים להוריד ולהתקין אותו מ- כאן, ומשתמשי לינוקס עוקבים אחר זה קישור.

מה זה דוקר רכז?

Docker Hub הוא שירות רישומי מאגר הניתן על ידי דוקר בע”מ.

זה מאפשר לנו למשוך ולדחוף תמונות הדוקר אל Docker Hub וממנו. אנו יכולים להתייחס לזה כאל GitHub, שם אנו שולפים ודוחפים את קוד המקור שלנו, אך במקרה של Docker Hub, אנו מורידים או מפרסמים את תמונות המיכל שלנו. זהו מאגר מקוון מבוסס ענן המאחסן את שני סוגי המאגרים, כלומר מאגר ערווה כמו גם את המאגר הפרטי. מאגרים ציבוריים נגישים לכולם, אך הפרטי נגיש לבעלים המודאגים של המאגרים; יש גם עלות הקשורה אליו אם אנו מאחסנים יותר ממספר מסוים של מאגרים כפרטיים.

תכונות רכזת Docker

Docker Hub מציע את מספר התכונות הבאות.

מספר 1. מאגרי תמונות

זה עוזר לנו למצוא ולמשוך תמונות מכולות מ- Docker Hub.

זה גם עוזר לנו לדחוף תמונות כמאגר ציבורי או פרטי למרכז ה- Docker Hub.

מס ‘2. צוות וארגונים

זה מאפשר לנו ליצור קבוצות עבודה ולדחוף את המאגרים כאל קבוצה פרטית, הזמינה לשימוש בארגון שלנו בלבד. באופן זה, הצלחנו לגשת למאגרים הפרטיים שלנו של תמונות מכולות.

מס ‘3. שילוב GitHub ו- Bitbucket

זה מאפשר אינטגרציה עם מאגרי קוד מקור כמו GitHub ו- BitBucket.

מס ‘4. בונה אוטומטית

אם שינוי כלשהו בקוד המקור נדחף למאגרי קוד מקור, הוא מגלה ובונה אוטומטית תמונות מכולות מ- GitHub או BitBucket ודוחף אותן ל- Docker Hub.

מספר 5. ווקי רשת

לאחר שדחפנו את התמונות שלנו בהצלחה, בעזרת רשת אינטרנט, הדבר מפעיל פעולה לשילוב ה- Docker Hub עם שירותים אחרים..

מס ‘6. תמונות רשמיות ומפרסמות

התמונות האיכותיות המסופקות על ידי העגינה נחשבות לתמונות רשמיות, וניתן למשוך אותן ולהשתמש בהן. באופן דומה, תמונות באיכות גבוהה המסופקות על ידי ספקים חיצוניים הן תמונות של מפרסמים, המכונות גם תמונות מאושרות, המעניקות תמיכה ותבטיח תאימות לארגון Docker. נדון בתמונות מאושרות יותר בהמשך מאמר זה.

יצירת מאגר ראשון

שלב זה דורש כניסה ל- דוקר רכז באמצעות אישורי הכניסה שלך. אם אין לך חשבון, אתה כבר יכול ליצור על ידי לחיצה על כפתור ההרשמה הזמין בדף האינטרנט. לאחר שנכנסתם, תוכלו ליצור את המאגר על ידי לחיצה על צור מאגר בעמוד הפתיחה.

 • לאחר לחיצה על צור מאגר, הוא יבקש שם, ייתן שם למאגר שלך.

המאגר הראשון שלי

 • בחר אפשרות חשיפה מהציבורי או הפרטי.

אנו יכולים גם לשלב את מאגרי קוד המקור שלנו כמו GitHub ו- BitBucket באמצעות הגדרת build, אך זה אופציונלי וניתן לעשות זאת גם בשלב מאוחר יותר..

 • לאחר שהכל נעשה, לחץ על צור.

מזל טוב! יצרת את המאגרים הראשונים שלך, שייראו כדלקמן.

יצירת מאגר ראשון

Docker Hub מעניק לנו רק מאגר פרטי אחד בחינם. אם כי אם אנו זקוקים למאגרים פרטיים נוספים, אנו יכולים לשדרג את חשבוננו לתכנית בתשלום.

כעת פתח את הכלי / מסוף Docker Desktop, שהורד והתקין למעלה וכניסה ל- Docker Hub, באמצעות פקודה.

כניסה למעגן

חקר התמונות

ישנן שתי דרכים לחפש מאגרים ציבוריים ותמונות מ- Docker Hub, כלומר, אנו יכולים לחפש אותם מאתר Docker Hub, או להשתמש בכלי שורת הפקודה ולהפעיל את הפקודה שלהלן. קחו בחשבון שאנחנו רוצים לחפש בתמונת מאגר MySQL.

חיפוש חיפוש – –

פקודת חיפוש לרציף

מוריד תמונה

אנו יכולים להוריד תמונה מפקודת ה- Docker Hub באמצעות פקודת משיכה כדלקמן

# דוקר מושך את mysql

אם יש לנו כבר תמונה של mysql במחשב שלנו, הפקודה שלעיל תעודכן אוטומטית את התמונה לגירסה האחרונה. דבר אחד שכדאי לזכור כאן הוא שאם אנו מבחינים בפלט פקודות החיפוש של הדוקר שלנו, ישנן תמונות רבות של MySQL ב- Docker Hub, וזה מכיוון שכל אחד יכול לדחוף תמונה. אבל זה תלוי בנו, באיזה מהן להשתמש בהתבסס על מקרה השימוש שלנו. ואנחנו צריכים לגבינה את המתאימה.

נניח שאנחנו רוצים לצייר תמונה של bitnami / mysql.

# docker pull bitnami / mysql

יצירת תמונה

לתהליך זה דרוש Dockerfile. אנו יכולים לחשוב Dockerfile כמדריך הוראות המספר לדוקר מה להרכיב. בקיצור, זהו קובץ תצורה שממשיך להרכיב הוראות, מה שאנחנו אומרים לו להרכיב.

איך זה עובד?

Docker קורא את ההוראות מ- Dockerfile ובונה תמונות באופן אוטומטי. תמונת ה- Docker היא מערכת קבצים שכבתית והיא מורכבת משכבות לקריאה בלבד, וכל שכבה של תמונת Docker מייצגת הוראות של Dockerfile. בואו נלך אחר השלבים שלהלן כדי ליצור תמונה באמצעות Dockerfile.

צור קובץ Dockerfile שמציין את תצורת היישום שלנו.

# sudo vim Dockerfile

הערה – שם הקובץ צריך להיות דוקרפיל עם הון “ד“.

מאת אובונטו: 16.04
אחזקה [מוגן בדוא”ל]
הפעל עדכון מתאים
הפעל apt-get להתקין – mysql
הד CMD "התמונה הראשונה שלי נוצרה."

בואו נסתכל על כמה ממילות המפתח החשובות בשימוש ב- Dockerfile

 • אנחנו יכולים להשתמש # סמלים להוספת תגובה ב- Dockerfile
 • ה “ממילת המפתח מגדירה את תמונת הבסיס שישמשו.
 • ה “אחזקהמילת המפתח היא האדם שהולך לשמור על תמונה זו.
 • ה “הפעלמילת המפתח משמשת להפעלת ההוראות שניתנו לתמונה. במקרה שלנו, ראשית, עדכן את המערכת ואז התקן את MySQL.
 • ה “CMDמילת המפתח משמשת לביצוע פקודה לאחר השקת המיכל.
 • ה “עותקניתן להשתמש במילת המפתח להעתקת קובץ ממערכת ההפעלה המארחת שלנו למיכל הדוקר.
 • מילת המפתח “EXPOSE” משמשת לציון מספר היציאה שאליו המכולה תבצע את התהליך שלה.

הפעל את הפקודה למטה לבניית תמונת ה Docker שלנו

תחביר:

docker build – t / repo-name .

# docker build -t asadali08537 / repo הראשון .

בפקודה שלמעלה, שם התמונה הוא ו- “.“מציין את ספריית העבודה הנוכחית. זוהי אינדיקציה לכך ש- Docker יחפש את הספרייה הנוכחית של קובץ הדוקר. “-tמשמש לתיוג התמונה. אנו יכולים לראות תפוקה הדומה ל:

בניית תמונת דוקר

עכשיו בואו ונבדוק את התמונה שלנו על ידי הפעלת אותה באמצעות פקודת הפעלת הדוקר.

הדוקר מפעיל את asadali08527 / repo הראשון

ביצוע הפקודה לעיל יבקש מתמונת ה- Docker שלך להתקין בהצלחה את MySQL במחשב שלך עם כל העדכונים הדרושים, ולבסוף, היא תציג גם הודעת הד..

דוחף תמונה

ברגע שהתמונה שלנו נוצרה בהצלחה והיא פועלת, נוכל לדחוף אותה ל- Docker Hub באמצעות פקודת דחיפה.

דוקר לדחוף asadali08527 / repo הראשון

לחץ על תמונת חיבור

אנו יכולים לבדוק את תגי התמונה והסטטוס ב- Docker Hub, שייראו משהו כזה.

צילום מסך של Docker Hub לאחר דחיפת תמונה

מהן תמונות מוסמך של Docker?

אלה התמונות הרשמיות שנדחקו על ידי ספקים או תורמים. תמונה יכולה להיות מאושרת רק על ידי Docker Hub אם תוכנה תואם את הכללים, התקנים והחוקים המסופקים על ידי Docker Hub. בקיצור, תמונה זו חייבת לעבור בדיקות בסיסיות מסוימות.

Docker Hub מספק את בדוק את הדוקר הכלי, דרכו יכול הספק לאשר באופן עצמאי את התמונות והתוספים (בדרך כלל הספק או התורם מפרסם את התוספים שלהם לצורך כניסה לרשת נפחים ורשתות).

פתק –

על מנת לפרסם את תמוננו כמאושרים על-ידי דוקר, ראשית עלינו לאשר ולבדוק את התמונות והתוסף שלנו בעצמנו דרך בדוק את הדוקר לאחר שאושרנו ונבדק בהצלחה, לאחר הגשת Docker Hub יאשר זאת. אם התוכן שלנו דורש סביבה שאינה מוסמכת, לא ניתן לפרסם אותו כמאושר בשום פנים ואופן.

תמונות פופולריות ב- DockerHub

ישנן הרבה אוצרים ותמונות מותאמות זמינות ב- Docker Hub.

הפופולריות של תמונות אלה תלויה בגורמים שונים כמו משיכות, נוכחות בשוק, דירוגים, ציוני שביעות רצון וכו ‘. לרשימה מפורטת של מאגרי המידע הפופולריים ביותר, בואו ונווט אל דוקר רכז אתר אינטרנט. השימוש בתמונה תלוי גם במערכת ההפעלה ובארכיטקטורה שלה. אם אנו יודעים שהתמונות המצוירות ישמשו עבורם מערכת ההפעלה והארכיטקטורה שלה, עלינו לקחת בחשבון את גורמי המפתח שלהלן לפני שציירת תמונה.

 • חפש גרסה ספציפית באמצעות תגים (בעיקר האחרונה).
 • בחר את זה שיש בו הורדות וכוכבים מקסימליים.
 • בדוק אם יש עדכונים (מתי עודכן לאחרונה).
 • במידת האפשר, בדוק את סוגו, אם אחד המפרסמים המאומתים או רשמי (Docker Certified).

ווקי רשת

ווק רשת הוא התקשרות לאינטרנט שעובדת עם אירועים, וזו דרך עבור אפליקציה לספק מידע בזמן אמת ליישום אחר. בימינו, כמעט כל אפליקציה מספקת מתקן לookwook, ולכן ל- Docker Hub יש גם את התכונה הזו.

זהו ממשק API לדחיפת HTTP המופעל על ידי אירועים המיועדים למשתמש. אנו יכולים להשתמש ב- webhook בדוק כדי להודיע ​​על יישום או שירות המשתמשים בתמונות הנוגעות בדבר. באופן כללי, אנו מגדירים את הוקי הרשת עם הדוקר כצירוף של אירועים, כך שכל העלאה של תמונות חדשות תפעיל יישומי בדיקה להפעלת מקרי הבדיקה בקו תחתון..

ברגע שתוצאת הבדיקה תצליח, היא תפעיל אירוע אחר, שיהיה פריסת מכולות, וברגע שהפריסה תיעשה בהצלחה, היא תפעיל אירועים אחרים כדי לרשום את השינויים שנעשו עד כה..

סיכום

אני מאמין שעכשיו יש לך הבנה הוגנת של Docker Hub ואיך אתה יכול לחפש, ליצור ולדחוף תמונות. זכור, כשאתה דוחף תמונות ציבוריות, זה יהיה גלוי לכל אחד.

אם עדיין לא, עיין במדריך ההתקנה של Docker.

תגיות:

 • דוקר

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map