עשרת הכלים המובילים לניהול פרויקטים

פרויקטים מצליחים עוסקים בניהול פרויקטים מוצלח. השתמש בכלים אלה כדי לשייט בדרך להצלחה!


ניהול פרויקטים הוא הרוטב הסודי המסיים פרויקטים בהצלחה ומאפשר לחברות להיות נהדרות. לא, זה לא קליקייט – ראיתי שתי חברות תוכנה מקרוב (הועסקתי שם) נהרסות תוך 1-2 שנה בגלל ניהול פרויקטים לקוי. כמה אחרים ראו שהשקות המוצרים שלהם מתעכבות בכמה חודשים. אמנם אני אסכים שכמו מרבית התחומים האחרים שם, ניהול פרויקטים רואה שפע של שמן נחשים ושרלטנים, אבל זה לא מצמצם את חשיבותו ואת השפעתו.

ולמה חל ניהול פרוייקט חל גם על כלי ניהול פרויקטים – המצוינים יכולים לעזור לך להגדיל את היעילות הניהולית, להפחית את זמן ההשלמה, להפחית את הבלבול והתסכול וכן הלאה. אז הנה כמה מהכלים הטובים ביותר לניהול פרויקטים בחוץ עבור חברות בכל הגדלים והצרכים.

Basecamp

Basecamp כבר זמן רב במשחק ניהול הפרויקטים. הוא הושק בשנת 2004, ומאז נשאר פחות או יותר נאמן לפילוסופיית הפשטות והבהירות שלו. אלה האנשים שיצרו את ההיפר-פופולרי אודם על מסילות מסגרת אינטרנטית, אז הייתי אומר שהם יודעים דבר או שניים על עיצוב דברים פשוטים ושימושיים. ��

ל- Basecamp יש צוותים, פרויקטים, משימות וכו ‘, כפי שהייתם מצפים, אבל יש עוד כמה תכונות מגניבות שברצוני להדגיש:

 • צ’אט בזמן אמת: אם אתה משתמש ב- Basecamp, אין צורך לעבור בינו לבין כלי צ’אט לניהול תקשורת בזמן אמת. צ’אטים בקבוצה מסוגלים גם לכל התכונות שאנו צופים בימינו מיישומי צ’אט: @ התייחסויות, קבצים מצורפים, emojis, ועוד.
 • גישה ללקוח: Basecamp מאפשר לך לחבר את הלקוחות שלך ישירות לפרויקטים שלך (לשלוט באופן מלא על מה שהם יכולים או לא יכולים לראות) ולעבוד איתם. ניתן להעביר דוא”ל לקוחות קיימים ל- Basecamp, וניתן להציג תצוגה מקדימה, לדון בהם ולאשר ישירות מבאסקמפ..
 • רשימות מטלות: לא משנה כמה כלים מתוחכמים לניהול פרויקטים, תמיד יהיה מקום לרשימות מטלות. ישנם מקרים רבים ורבים כאשר המשימות מובנות היטב לכל המעורבים, וכל מה שאנחנו צריכים הוא דרך “מהירה ומלוכלכת” לשמור אותם איפשהו. ב- Basecamp, רשימות המטלות הן חזקות למדי, מכיוון שהתזכורות וההודעות נעשות באופן אוטומטי, כך שלא תצטרך להציץ אף אחד לצורך עדכוני סטטוס. ��
 • לוחות מודעות: כאשר נעשים סיעור מוחות או הכרזות, ניתן ליצור דיונים מועילים להפליא – ולהפסיד. לוחות ההודעות של Basecamp מאפשרים לך להפוך תקשורת כזו ללוח מודעות, שם הצוות שלך יכול לדון, להגיב ולצרף קבצים.
 • מסמכים וקבצים: משחק ניהול המסמכים והקבצים של Basecamp הוא איתן. כל העלאות והשימור של הפרוייקט גרסאו. ניתן לשתף ישירות את Google Docs ב- Basecamp ולערוך אותו.

Basecamp הוא מוצר מענג, לדעתי, הגיוני לצוותים בכל הגדלים שצרכיהם גנריים וישר. כן, Basecamp אינו כלי כוח לביצוע משימות מאוד מיוחדות (נניח, פיתוח תוכנה זריז), והחברה לא מסתירה עובדה זו.

ככל הנראה החלק הטוב ביותר הוא התמחור: במחיר של $ 99 לחודש (כן, לא משנה מה גודל הצוות!) Basecamp הופכת את עצמה ללא מוחנית בתחום שלה..

ג’ירה

לא כמו הכלי הקודם שלנו Basecamp, ג’ירה היא חבילת ניהול פרויקטים המיועדת לניהול פרויקטים זריזים של תוכנה. כתוצאה מכך, שוק היעד שלו, התמחור, המורכבות, היכולות וכו ‘, כולם שונים. למעשה, זה לא נדיר שצוותי תוכנה יתחילו בבאסקאמפ ו”הסתיימו “לג’ירה.

ג’ירה מפותחת על ידי אטלסיאן, החברה שמאחוריה BitBucket, אשר במשך זמן רב העדיפו פרויקטים של קוד סגור על פני GitHub שכן הציעו מאגרים פרטיים ללא הגבלה.

אם צוותי התוכנה שלך גדלו עד כדי כך שכלי ניהול פרוייקטים שהרגישו טרודים לפני כן נראה שהם לא מספיקים, הגיע הזמן לעבור לג’ירה. החל מתכנון הפרויקט לדיווח, מעקב אחר באגים וכלה בהעמקה בזבוז, לג’ירה יש את הכל. להלן כמה פיצ’רים מגניבים המבדילים את ג’ירה:

 • קבוצה עשירה של ממשקי API הזמינים למי שרוצה לבנות ממשקים חלופיים לזרימות העבודה שלהם.
 • לוחות Scrum ו- Kanban.
 • מספר מתודולוגיות פיתוח נתמכות. למי שעדיין לא שמח, יש אפשרות ליצור משלך.
 • משתלב עם למעלה מ -3,000 אפליקציות.
 • אוטומציה חכמה כמו הקצאת משימות אוטומטית לאדם, קישור סוגיות לקוד וכו ‘, מצמצמת חיכוכים נפשיים ומאפשרת לך לבנות זרימות עבודה מסובכות במהירות.
 • דיווח רב עוצמה ונרחב.

ג’ירה יקרה, לפחות בהשוואה לכלי ניהול פרויקטים פופולריים אחרים אך קלים. העלות שלה למשתמש במודל לחודש (7 $ לתקן, 14 $ לפרמיה) יכולה לעלות אלפי דולרים בחודש עבור צוותים גדולים. אבל אז, העלות מתקזזת על ידי העובדה שללא ג’ירה, צוותים בסדר גודל כזה פשוט ישקעו. ��

אסאנה

אסאנה הוא כלי לניהול פרויקטים לשימוש כללי, המתמקד במהירות ואינטואיטיביות. אני אומר מהירות מכיוון שאסאנה היא דוגמא נהדרת ליישום מעוצב היטב בעל עמוד אחד. הכל קורה באופן מיידי, ממש ברגע שאתה לוחץ, וזה כל כך נוחות כשאתה עושה דברים ממהרים (בלחץ).

להלן כמה מהתכונות הראויות לציון של אסאנה:

 • עומס עבודה: עומסי עבודה הם סיכום חזותי של כמות חברי הצוות שלך בצלחת שלהם. בדרך זו תוכל לדעת במבט חטוף אם צוותי השיווק, העיצוב וההנדסה שלך יוכלו לשתף פעולה בשינוי המוצר המפתח הבא בחודש הבא..
 • קווי זמן חזותיים: קווי זמן לפרויקט באסנה מורכבים חזותית ועוצמתיים מאוד. הם מאפשרים לך לתכנן פרויקט בקלות ולראות חזותית היכן הוא עומד.
 • לוח שנה: לוח השנה של אסאנה מחובר לכל המשימות והמתכננים שלך ויכול לחשוף כיצד לוח הזמנים של הצוות נערם. זה המקום אליו אתה צריך ללכת אם אתה רוצה לוודא שהלוח הזמנים אינו מסונכרן או סתם נשבר.
 • הגהת תמונה: זה רק מונח מהודר, אבל התכונה הבסיסית נהדרת – היא מאפשרת לבודקים להוסיף הערות לחלקים שונים בתמונה. זה לא יסולא בפז עבור צוותי העיצוב, שכן איסוף משוב ללא הפניות חזותיות ספציפיות נוטה להיות סיוט.

הגרסה הבסיסית של אסאנה היא בחינם ויש בה מגבלה של 15 חברי צוות. אם אתה צריך להוסיף חברים נוספים או שאתה רוצה לקבל גישה לתכונות מתקדמות כמו קונסולת הניהול, הגהת תמונות וכו ‘, התמחור מתחיל מ- $ 10 למשתמש לחודש..

יש כאן הרבה יותר ולא מספיק מקום לכיסוי. בשורה התחתונה, אסאנה עלתה לפופולריות במהירות והיא בחירה מצוינת לניהול פרויקטים עבור ארגונים בכל הגדלים.

שלום

שלום היא לקיחת ניהול פרוייקטים שונה ומרענן ומינימליסטי. אין לו אף אחד מהתכונות המדהימות הדורשות לימוד ומחויבות מעמיקה. למעשה, ניתן לספור את מספר תכונות המפתח הכוללות על אצבעות יד אחת. לפני שאתה מגלגל את העיניים ומבטל אותה, תן לזה סיכוי.

טרלו לקח את הרעיון של לוח Kanban מהמתודולוגיה של תוכנת Agile והפכה אותה לשוק המוני. הרעיון פשוט: משימות נוצרות בכרטיסים, הנערמות על אחד הלוחות הרבים שאתה יוצר.

לוחות אלה יכולים לייצג כל דבר: הפונקציות / החטיבות בחברה שלך, מצב המשימה, או אולי אפילו החודשים בשנה הקלנדרית. חברי הצוות יכולים להגיב על הקלפים, להיכנס לדיונים, לצרף תמונות וכדומה. לאחר סיום המשימה בכרטיס, היא עוברת לזו הבאה. ככה:

התוכנית החינמית של טרלו טובה למדי, כאשר המגבלה היא רק על מספר הלוחות וגודל ההתקשרות, ולא על מספר המשתמשים! לרוב האנשים זה מספיק, למרות שתוכניות הפרימיום מתחילות ב -10 דולר למשתמש בחודש. אם אתה צוות קטן (או אפילו אדם בודד!) שהפרויקטים שלו לא צריכים להיות מתוכננים לפרטיו, טרלו הוא אפשרות מהנה ויעילה!

פודיו

הבא ברשימה שלנו הוא פודיו, שהיא הצעה במשקל כבד עבור צוותים גדולים וארגונים הזקוקים להתאמה אישית ויכולות CRM.

אז למה להשתמש בפודיו? להלן כמה מהסיבות:

 • התאמה אישית: שלא כמו רבים ממתחרותיה, ל- Podio אפשרויות התאמה אישית נרחבות. זה מאפשר לך לא רק לשנות את אופן הפעולה של המודולים שלו, אלא גם להיפטר מחלקים שאינם רלוונטיים עבורך.
 • CRM מובנה: Podio CRM מגיע עם ניהול מידע על לקוחות, מעקב אחר מסע לקוחות, מעקב לידים ותכונות מפתח אחרות ב- CRM.
 • ניהול עובדים: ל- Podio תמיכה מהשורה הראשונה לניהול עובדים, ומאפשרת לך לנהל הוצאות, חופשות, זרמי פעילות ועוד ממקום יחיד.
 • ניהול פרוייקט: שיתוף פעולה עם לקוחות, קישור דוא”ל למשימות, זכויות גישה מורחבות, תכנון פרויקטים של Scrum וביצוע ספרינטים, הכל כלול.
 • ניהול אירועים, ניהול דוא”ל, ניהול עסק. . . הרשימה עוד ארוכה! ��

בעוד שלפודיו יש תוכנית בחינם, היא מציעה רק ניהול משימות בסיסי. למען האמת, אין סיבה קטנה להשתמש בתוכנית הבסיסית מלבד להרגיש את הרציף. הרובדים בתשלום הם המקום בו הפונקציות החזקות באמת אינן נעולות, ואלה משתנות בין 9 $ ל 24 $ למשתמש לחודש.

עבודת צוות

נאמן לשמה, עבודת צוות מאפשר לצוותים לשתף פעולה ולעבוד ביעילות רבה יותר תוך מתן אפשרות לבעלי העניין לשמור תמיד על ראייה ברמה גבוהה על הפרויקט.

לעבודת צוות יש לוחות דמוי טרלו ומעקב מובנה בזמן, כך שאם אתם מחפשים אפליקציה נקייה ושימושית עם תכונות אלה, עבודת צוות היא בשבילכם. ניתן להשתמש בחינם אם יש לך עד חמישה משתמשים, בעוד שתוכניות הפרימיום מתחילות ב 9 $ למשתמש לחודש.

לפני שאני סוגרת את זה, אני כן רוצה להזכיר שעבודת צוות היא חבילה של מוצרים, שאפליקציית ניהול הפרויקטים היא אחת מהן. הם מציעים גם CRM, תוכנת helpdesk, מערכת לניהול מסמכים, אפליקציית צ’אט (כמו Slack) ועוד. בדוק אותם כאן.

שולחן אוויר

מבחינת חדשנות טהורה, שולחן אוויר היא ההתפתחות המרגשת ביותר של המאוחר בכל מה שקשור לכלי ניהול פרויקטים. אפשר לחשוב על איירטבלט כגיליונות אלקטרוניים על סטרואידים – ואפילו החברה מתארת ​​את זה כך – אבל לדעתי, השקפה זו עושה שירות שונה ליכולותיו של הכלי הזה..

כעת, רכיב אחד ב- Airtable הוא אכן גיליונות אלקטרוניים, אך הוא כל כך עמוס בתכונות שתוכל להתחיל לשנוא את תוכנית הגליונות האלקטרוניים המועדפים עליכם! כלומר, פשוט תסתכל על זה:

זה תמציתי כמו גיליון אלקטרוני, אך יש בו הפרדה חזותית של משימות, תגיות צבעוניות הניתנות להבחנה מיידית, יכולת להקצות משימות לאנשים, התראות וכן הלאה..

תכונה נוספת של kick-ass היא בלוקים, שהם מודולים קטנים, שלמים ומיוחדים שתוכלו לשלב בתזרימי העבודה כדי להגדיל את הפרודוקטיביות. נשמע מופשט, אני יודע, אז הנה כמה דוגמאות קונקרטיות: מפות וגיבוי גיאוגרפי, תרשימי גנט, עלילות בר / קו / פיזור, בונה דפים חזותיים, חוקר דגמי תלת מימד, מעקב אחר זמן, תרשים ארגון – ובכן, אני נשימה! העניין הוא שהבלוקים האלה פשוט עובדים וניתן לזרוק אותם לכל אחת מהמשימות והזרימות שלך.

שלב את זה עם התכונות הרגילות כמו ניהול מסמכים, לוחות Kanban, לוחות שנה, ויש לך משהו מדהים בידך.

החלק הטוב ביותר הוא התמחור: התוכנית החינמית מאפשרת לצוותים בגודל בלתי מוגבל, כאשר המגבלה היחידה היא שבסיס יחיד (גיליון) אינו יכול להכיל יותר מ- 1,200 פריטים. נשמע לי לא ניתן לעמוד בפניו!

יש קורס אודמי ליזמים אם אתה מעוניין ללמוד Airtable.

פרויקט מיקרוסופט

כשמיקרוסופט עושה משהו, זה אולי לא הדבר הכי יפה אי פעם, אבל זה עושה את העבודה עושה טוב, ואנשים לא יכולים להפריד את זה מחייהם. Windows, Office, Outlook, Sharepoint ו- Exchange כל הדוגמאות לכך. כך גם לגבי פרויקט מיקרוסופט, מוצר שמכוון באופן ספציפי (למעשה, באופן מאוד ספציפי) למנהלי פרויקטים מקצועיים העובדים עם צוותים גדולים מאוד.

בין אם מדובר בניהול פרויקטים, בניהול משאבים או בניהול תיקים, Microsoft Project נותן לך כלי מקיף כדי לתפוס את המורכבות במדויק. נכון לכתיבה, מיקרוסופט הוסיפה לאחרונה תמיכה בזרימות עבודה של פרויקט Agile, אשר ימשכו את אותם מפעלים שיש להם צוותים או חטיבות שעובדים באופן זריז..

ישנן שתי סיבות גדולות לבחור:

 1. התקנה מקומית: למרות שהכלים שכיסינו עד כה מדהימים, המציאות עבור מרבית העסקים היא שהם אינם מורשים לארח נתונים מחוץ לנכסי החברה מסיבות ציות. באמצעות Microsoft Project, קל לבצע זאת מכיוון שהם מציעים גם גרסה מקומית.
 2. יציבות לטווח ארוך: מיקרוסופט היא חברה שקיימת לנצח ותהיה בסביבה לנצח (סוג של), כך שתוכל להיות בטוחה בידיעה שהתהליכים העסקיים שלך לא ייפסקו יום אחד כשהחברה שבנתה את הכלי התמוטטה..

תכנון, PMP, Enterprise – נשמע כמו חסימתך, ואז בדוק את Microsoft Project!

TeamGantt

כמו שהשם מרמז, TeamGantt הוא בתרשימים של גנט מה Trello הוא ללוחות קאנבן. החברה התמקדה בתרשימי גנט כנהג העיקרי (והיחיד) בתזרימי עבודה ותכנון פרויקטים. כעת, למרות שזה מגביל את הפונקציונליות באופן חמור, זה גם הופך את TeamGantt לנקי להפליא, קל ללימוד ויעיל.

אך אל תוליכו שולל ולחשוב שכל מה שתוכלו לעשות עם TeamGantt זה לעשות תרשימים של גנט ולעקוב אחריהם עם הנאשם. יש הרבה פונקציונליות שנסובה על הקלה בשיתוף פעולה, כגון:

 • שיחות
 • ניהול מסמכים
 • מעקב אחר זמן
 • תלות (מיפוי פרויקטים הנשענים על פרויקטים אחרים)

התוכנית החינמית מאפשרת לשלושה חברים בלבד ופרויקט אחד, כך שהיא יפה שם בכדי לאפשר לכם לטעום מהאפליקציה. התוכניות ששולמו הן $ 10 ו- $ 15 למשתמש לחודש. אם אתה חושב שתרשימי גנט עובדים הכי טוב עבורך ורוצים לבנות את זרימות העבודה שלך סביב זה, TeamGantt היא אפשרות נחמדה ומראה יפה..

פרויקטים של זוהו

פרויקטים של זוהו היא אחת ההיצעות הרבות של Zoho, חברה שאולי אתה כבר מכיר. חשוב על פרויקטים של Zoho כמעין שילוב מוצק של כל התכונות בהן נתקלנו ברשימה זו.

תרשימי גנט, אבני דרך, מעקב אחר באגים, גיליונות זמנים, ניהול מסמכים, מימון, שילוב עם אפליקציות פופולריות, פורומים ועוד – כמו שאמרתי, זה קצת מהכל ומשחק את כל החלקים ממש טוב. תוכנית הבסיס היא בחינם עבור עד 10 משתמשים, ואחריה, האפליקציה תעלה בין $ 20 ל- $ 35 לחודש (שימו לב: מדובר בעלות חודשית קבועה ולא למשתמש).

פרויקטים של Zoho הם אפשרות נחמדה בפני עצמה, אך הגיוני עוד יותר אם אתה כבר משתמש בסוויטת האפליקציות העסקית של Zoho..

סיכום

אין להכחיש שכלי ניהול פרויקטים הם קריטיים להצלחת הצוות. עם כל כך הרבה אפשרויות בסביבה, זה יכול להיות מכריע להחליט מה טוב בשבילך. זו הסיבה שרשימה זו מכילה את הכלים המובילים שלדעתי הם הטובים ביותר ושונים זה מזה. אני באמת מקווה שזה יעזור לך לאפס על הנכון! ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map