כיצד לשרת לקוחות בעולם של התרחקות חברתית?

אחד הנושאים שבבסיס, ביחס למגיפה Covid-19, הוא שהעולם לעולם לא יהיה זהה.


האופן בו אנו עובדים ועושים עסקים ישתנה באופן מהותי תוך חודשים ספורים ונשאר איתנו לאחר מכן. הסיבה לכך היא גם כי הנגיף לעולם לא ייעלם; זה פשוט ינוהל. מרכיב מרכזי בניהול הנגיף יהיה ריחוק חברתי.

בני אדם הם יצורים חברתיים; אנו אוהבים את החברה של אחרים ומשתמשים ברמזים פיזיים כדי לאשר אחד את השני. זה מה שאנחנו יודעים; זה מה שאנחנו מחפשים. זו הסיבה שהרבה אנשים מתקשים לעבד את הנורמה החדשה. הפרוטוקולים המומלצים מקשים על הקשות החברתיות המובנות במערכות יחסים עסקיות.

איך אתה מביע את המחויבות שלך ללא מפגש פנים אל פנים? איך נותנים שירות אמפטי באמצעות ממשק דיגיטלי?

התרחקות חברתית במקום העבודה

באופן כללי, כלכלה עסקית מניחה שאתה יכול לסחוט יותר רווחים על ידי אריזת כמה שיותר עובדים בחלל אחד. זה כבר לא ריאלי. למען בריאותם האישית ושל הלקוח, על העובדים להיות במרחק מטרים. פירוש הדבר הוא פחות עובדים למ”ר. זה יביא ל;

 • פחות משרדים ומפעלים עם תוכנית פתוחה. מרחבי עבודה אלה יזדקקו לתיחום ברור כמו קו גבול המצויר על הרצפה או מחיצות גבוהות יותר ו פרספקס כדי להרחיק פיזית ולהגן על עובדים מפני טיפות זיהומיות בגלל התעטשות או שיעול..
 • השקעות ביצירת סביבת עבודה בריאה יותר. לדוגמה, התקנה או שיפור של מסנני אוויר או התקני IoT כמו חיישנים כדי לספק נתונים על תנאי הסביבה.
 • צוות הניקיון או חברות השירות יהפכו לחשובים יותר בפעולות.
 • מסכות, חומרי ניקוי וציוד מגן אישי (PPE) הופכים לחלקים אינטגרליים של מדים וציוד עבודה.
 • השימוש במשמרות סיבוב ובשעות גמישות. הם ישמשו למזעור מספר העובדים באתר בודד.
 • אם ישנם תפקידים מרובים שצריכים לבצע משימה דומה במועד, ניתן לאחד את המשימות הללו כך שמספר עובדים בודד או פחות יוכל לבצע אותם בזמן ששאר העובדים עובדים מרחוק. אחריות המשימות המאוחדות יכולה להיעשות בלו”ז סיבובי.

גם לקוחות המשרתים ישתנו. עד כמה הפרוטוקולים הבריאותיים הנמרצים של ארגון יקבעו את הלהיטות של הלקוחות להתנשא עליהם. אז עסקים;

 • הם יצטרכו להציג את פרוטוקולי הבריאות שלהם בכדי לזכות באמינות בקרב לקוחות מבקרים.
 • תרגול בקרת גישה לניהול זרימת הלקוחות והסיכון שלהם
 • העבר כמה שיותר מהשירותים שלהם באופן מקוון כדי לשרת לקוחות מרחוק.

עלה על הענן

צוות התמיכה בלקוחות עובד מהבית

ארגונים מתערבלים כדי לארגן מחדש את אופן הפעולה שלהם. מנדרי הנעילה, תקנות ההתרחקות החברתית והחרדה החברתית סביב המגיפה מקשים על כניסתם למשרד. גם מעסיקים וגם עובדים מבינים שצריך לעשות עבודה כדי לשרוד.

אך כיצד ארגונים יכולים להישאר פרודוקטיביים, להיות בטוחים לעובדים ולספק שירות יעיל ללקוחות?

התשובה היא בענן.

עובדים העובדים מהבית, מחוץ לאתר או בתנועה צריכים לגשת למשאבי הארגון כדי לעבוד. שליחת קבצים בדואר אלקטרוני אינה יעילה מכיוון שעובדים צריכים לגשת לנתונים, לעבד מידע ולספק ניתוח באופן קבוע. הפיתרון היחיד המאפשר לעובדים לעבוד מכל מקום ועדיין להחזיק את מלוא המשאבים של העסק בהישג ידו הוא הענן.

צפה כיצד מספרה מסוגלת להעביר צוות עובדים לנייד, להתקשרות ולשתף פעולה מרחוק באמצעות Slack.

מרבית העובדים שעושים עבודות אדמיניסטרטיביות או קשורות לשולחן אינם צריכים להיות במשרד כדי לעבוד. פונקציות עסקיות כמו ERP, CRM, חשבונאות וכדומה ניתנות להפעלה מהענן מבלי לאבד כל יעילות. למעשה, לעבודה מרחוק יש יתרונות עצומים עובדים, מעסיקים ולקוחות.

השתמש בבינה מלאכותית

העולם פועל כרגע על נתונים. אבל איסוף נתונים כבר לא מספיק; יש לעבד אותו, לנתח אותו ולפעול עליו. בינה מלאכותית מרחיקה זאת עוד יותר על ידי הפעלת פונקציות קוגניטיביות על נתונים, כלומר היא לא רק פועלת על נתונים, אלא היא גם יכולה ללמוד מהם. העיבוד וקבלת ההחלטות על ידי AI יכולים להתרחש בשבריר שנייה, ולהעניק לטכנולוגיה יתרון ברור על פני זמני התגובה האנושית.

למידת מכונה, זיהוי דיבור ישמשו בתהליכים עסקיים נוספים.

לדוגמה, CRM ישתמש בבוטוטי צ’אט שיודעים לזהות דיבור ולטפל בשאלות מלקוחות, או ש- ERP ינבא את הביקוש ויכין תוכנית לניהול משאבים שמורידה עלויות. פונקציות אלה אינן חדשות; הם סטנדרטיים בענן.

להלן פיתרון מרכז הקשר של Google מבוסס ענן; הוא משתמש בענן כדי לחבר סוכנים מרוחקים ללקוחות מכל פלטפורמת תקשורת (כולל טלפון, אימייל, מדיה חברתית וצ’אט חי). הפיתרון משלב זיהוי דיבור, עיבוד שפה טבעית ו- AI לטיפול בשאלות פשוטות לפתרון או איסוף מידע לפני שמעביר אותו לסוכן..

אמץ אוטומציה

אוטומציה נקשרה לרובוטים הפועלים במפעלים. זה יתרחב לכדי משמעות רבה יותר, וטכנולוגיית כלי רכב ללא נהג תשמש במכרות יחד עם ציוד כרייה רובוטי. מפעלים יפעלו ללא התערבות אנושית וינוהלו באופן פוטנציאלי ממרחק של קילומטרים משם.

הידוע פחות, אך בקרוב להיות אוטומציה חשובה לא פחות, יהיה אוטומציה של תהליכים רובוטיים (RPA). תוכנת RPA משלימה משימות מבוססות כללים וחוזרות על עצמן. הם כבר משמשים במלוא העוצמה בבנקים, משרדי עורכי דין ומרכזי הפצה.

אוטומציה המופעלת על ידי AI תשמש להפחתת עומס העבודה של העובדים. AI אוטומטית יעילה בהסרת עבודה ניהולית מבוססת נייר. לעובדים מרוחקים אין גישה לטפסים, ניירות, חותמות, חתימות וכו ‘בזמן שה- AI האוטומטי מסוגל לאסוף מידע, לעסוק לקוחות, לאמת מסמכים, לשקול סיכונים, לקבל החלטה ולדווח על התוצאות בשבריר מהזמן.

שתף פעולה באופן אינטליגנטי

יש המון פגישות שיכולות להיות וירטואליות ולא להתקיים באופן אישי. זה ייקח קצת להתרגל, הנימוסים והמבנים של פגישות וירטואליות שונים, אך הם יכולים להיות פרודוקטיביים באותה מידה. מעבר לפגישות וירטואליות ידרוש השקעה כדי לצייד עובדים במחשבים ניידים, אינטרנט אמין והתוכנה הדרושה.

פלטפורמות שיתוף פעולה בענן הינן כלים אשר יפגישו צוותים. פלטפורמות שיתוף פעולה בענן כוללות את פונקציות התקשורת הקולית, הווידאו, הדוא”ל והצ’אט המשופרות עוד יותר עם תכונות נוספות כמו שיתוף קבצים, עריכת קבצים, אפליקציות צד שלישי, אוטומציה ו- AI.

בכנות, האפשרויות אינן מוגבלות עם הענן. כדי להציץ כיצד שיתוף פעולה, אוטומציה ו- AI יכולים לעבוד יחד, הסתכל כיצד אוניברסיטת ניו סאות ‘ויילס השתמשה בצוותים של מיקרוסופט כדי לספק הרצאות, חומר כיתתי, שיתוף פעולה בכיתה יחד עם עוזר הוראה אוטומטי שהתפתח להוראה. סיוע.

כדי להיות ברור, ההסתגלות לנורמות המרחקות החברתיות לא בהכרח מהפכות במקום העבודה; זה יאיץ שינוי שכבר קרה. עם כמה חריגים הקשורים להרגלים ולפרקטיקות הקשורות לבריאות, הרבה מהשינוי הטכנולוגי כבר התרחש. הסיבה לכך היא שהטכנולוגיה שמאמצת היא ברת קיימא ויעילה מבחינה כלכלית.

לפני המגיפה, עסקים אימצו עבודה בענן ומרחוק. על פי המשרד לסטטיסטיקה לאומית, 48% מכוח העבודה בבריטניה עבד מרחוק בגלל המגיפה. זוהי עלייה משמעותית מ כ 20% בשנת 2018.

תגיות:

 • AI

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map