6 דרכים לגרש בוטים רעים מהאתר שלך

אל תתנו לבוטים רעים להשתלט על האתר שלכם ולהשפיע על החלטות עסקיות.


מבקרי אתרים אינם תמיד אנשים העשויים מבשר ובשר: לפעמים הם בוטים. בוטים סורקים לרוב אתרים לאיסוף נתונים סטטיסטיים עבור מנועי חיפוש כמו גוגל ויאהו, אך ישנם גם בוטים הקוצרים מידע, יוצרים חשבונות מזויפים, מפיצים וירוסים או קטעי הערות ספאם על טייס אוטומטי – ואלה הם שיכולים להזיק ביותר..

השתלטות פתאומית על ידי בוטים באתר יכולה להיות מדהימה, וזה סיוט פוטנציאלי עבור מנהל אתר שמעדיף לנהל ספינה נקייה. כך תראו איזה סוג של בוטים עושים מה – וכמה דרכים מעשיות להגרש בוטים מהאתר שלכם.

בוטים במנועי חיפוש לעומת בוטים זבל

חלק מהבוטים הם טובים, בוטים של מנועי חיפוש מבקרים באתר האינטרנט שלך כדי לקטלג מידע חדש למנועי חיפוש, ובדרך כלל אתה רוצה שהסוגים האלה של בוטים יעברו לאתר שלך. זה מה שעוזר למנועי חיפוש לאינדקס את האתר שלך בין תוצאותיו.

מה שחשוב למנהל האתר הוא לעשות זאת לזהות בוטים של מנועי חיפוש לעומת תנועה אמיתית כדי לאסוף תמונה מדויקת של כמה מבקרים ותצוגות הם בני אדם. אם יש לך גוגל ניתוח נתונים, התבונן תחת ההגדרות המתקדמות ותוכל לפצל בוטים של מנועי חיפוש ותעבורה אנושית כדי לראות כיצד מנועי חיפוש ואנשים רואים את האתר שלך.

מלבד בוט מנוע החיפוש הרגיל שלך, אתה יכול להיתקל במגוון שונים ספאם וקציר בוטים. אלה המסוכנים יותר שכדאי לנסות להיפטר מהם כשהם מופיעים. לפעמים הם מפיצים נגיפים; בפעמים אחרות הם ספאם או ממלאים אתר בחשבונות כוזבים.

איתור בוט הספאם 

אם יש לך בוטים של ספאם פעילים באתר שלך, סביר להניח שיהיו …

 • עלייה בחשבונות חדשים, לרוב אלה שמפרסמים כמה הודעות דואר זבל או בכלל לא.
 • עלייה בתגובות שלא קשורות לתגובות, לפעמים עם או בלי קישורים.
 • משתמשים שמתלוננים על דואר זבל בתיבת הדואר הנכנס שלהם או בתיבת הדואר האלקטרוני שלהם.
 • עלייה בכמות הספאם הפוגעת בתיבת הדואר האלקטרוני המחוברת לאתר שלך.
 • לפעמים עלייה גבוהה באופן לא הגיוני במבקרים באתר ללא עלייה בפעילות יכולה להצביע על בוטים הקוצרים מידע.

הימצאותם של בוטים רעים יכולה להיות סיוט, במיוחד כאשר תפקידם לספאם את האתר שלכם עם קישורים לוירוסים או תמונות לא חוקיות. ברגע שאיתרת את הסימנים של בוט שעושה דבר אחר מלבד אינדקס למנועי חיפוש, נסה כמה מהשלבים שלהלן.

אימות הרשמה

אם אתר האינטרנט שלך כולל שימוש בחשבונות משתמש, אימות הרשמה יכול לצמצם את מספר חשבונות הבוט שיכולים להירשם.

אימות הרשמה משתמש במספר טלפון או בכתובת דואר אלקטרוני המצורפת לחשבון עבור “קוד אימות” לפני שהמשתמש רשאי להירשם. זה קל עבור רוב האנשים, אם כי מאמץ רב מדי עבור בוט האתר הזדוני.

זה גם מאפשר למנהל אתר לדעת שלחשבונות חדשים יש כתובת דואר אלקטרוני או מספר טלפון לגיטימי המחוברים אליו: רוב חשבונות ה”ספאם “המזויפים אינם.

ניצול Banhammer

השתמש בפונקציות האיסור וההסרה של החשבון של האתר שלך כדי לבצע עיון בכל חשבונות משתמש חדשים וישנים שעשויים להיות בוטים.

מלבד עצירת ההרשמה של בוטים חדשים לאתר האינטרנט שלך, עליך לדאוג להיפטר מבוטים ישנים או מחשבונות לא פעילים שלא צריכים להיות שם. תתפלאו כמה מהר יכול Spambots לסתום אתר או חשבון מדיה חברתית – ועד שתגלשו ברשימת משתמשים, אולי אפילו לא תדעו שהם היו שם.

התאגדות קפטצ’ה

מערכת Captcha תוכננה לעצור בוטים של דואר זבל עם משימות מורכבות קלות המבלבלות את הבוט הממוצע להגשה.

אם אתה מבחין בתגובות ספאם רבות מדי העוברות את מסנן התגובות שלך, ייתכן שהגיע הזמן לשלב את Captcha בקטע התגובות של האתר שלך בנוסף. אתה תקצץ spambots והערות כמעט באופן מיידי, מובטח.

באתרי וורדפרס, תוכלו לשקול להשתמש בפתרון נגד דואר זבל כגון CleanTalk.

התייחסות לתגובה

בדוק את קטע התגובות באתר שלך על בסיס קבוע. כאן תוכלו להסיר תגובות ספאם שהפכו את זה דרך קובצי התיווך האוטומטיים – ובדרך כלל לאסור משתמשים אלה.

הגדר מיתון לתגובות ידניות אם אתה נתקל בבעיות רציניות בתגובות ובוטים של דואר זבל. בדרך זו, כל תגובה המפורסמת באתר פירושה שתקבל דואר אלקטרוני ותצטרך לאשר תגובות אלה באופן ידני. זה יכול לקחת קצת זמן למתן את ההערות שלך באופן ידני, אך לעיתים זו הדרך היחידה להבטיח שמקטע ההערות שלך יהיה ללא בוטים וספאם..

תיוג שינוי  

שפע של דואר זבל בתיבת הדואר הנכנס של האתר שלך יכול לגרום לכך שהבוטים נצמדו לתג שמאפשר זאת. בדרך כלל הבעיה נעוצה הדף אודות האתר או אורב איפשהו בפנים טופס יצירת הקשר של האתר.

בחר טופס יצירת קשר שמסתיר את כתובת הדואר האלקטרוני שאליה נכנסת הדואר האלקטרוני. אם לא, כל מה שבוט צריך לעשות כדי למצוא את כתובת הדואר האלקטרוני הנכונה הוא לסרוק את קוד המקור שבו כתובת הדואר האלקטרוני בטקסט רגיל ולא בסקריפט חיצוני שקשה יותר להגיע אליו.

אם דף ה- About שלך מפרט את כתובת הדואר האלקטרוני שלך בפורמט שניתן לזהות בקלות על ידי בוט זבל (“[מוגן בדוא”ל]“), שנה אותו למשהו אחר (” כתובת [ב] domain [dot] com “) או לצורך אבטחה נוספת, עבור לטופס יצירת קשר משובץ בטוח יותר כמו שתואר לעיל.

חיסול משתמשים לא פעילים ובוט

בדיוק כמו שצריך להיבדק באופן ידני על ידי הערות באופן קבוע על ידי מנהל האתר, יש לבדוק את רשימת מנויי הדואר האלקטרוני והמשתמשים הבלתי פעילים, וכל מה שלא צריך להיות שם צריך להסיר. קל לזהות ולהסיר משתמשי בוט שהצליחו להסתנן דרך שרשרת אימות ההרשמה, אם כי יש למחוק גם חשבונות משתמש לא פעילים עם מספר פוסטים בודדים..

חשבונות משתמש לא פעילים הם בוטים, או שהם מסתכנים בהשתלטות על ידי בוטים: בוטים לא תמיד יוצרים חשבונות חדשים, אך יכולים לפעמים גם לחטוף חשבונות ישנים ולא פעילים לאותו שימוש.. 

סיכום

אני מקווה על ידי יישום לעיל, אתה מפסיק את הרובוטים הרעים באתר שלך. אם אתה משתמש ב- CMS כמו וורדפרס, ג’ומלה, דרופל וכו ‘, אתה עשוי לשקול גם להשתמש בהגנת אבטחה מבוססת ענן כגון SUCURI לא רק כדי להפסיק ספאם אלא איומים רבים אחרים ברשת.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map