8 שיטות עבודה מומלצות ביותר לאבטחת סייבר

נתונים הפכו להיבט חיוני בארגונים, וההגנה עליהם הפכה למשימה מכריעה ביותר.


קטן או גדול, כל ארגון יכול להיות מושפע מהפרות הנתונים בגלל חוסר מודעות וחוסר יכולת להשקיע בהגנה על הנתונים שלהם.

בעלי עסקים רבים היו חושבים שפושעי סייבר יעברו על תקיפת החברה שלהם מכיוון שיש להם כמות קטנה של נתונים. אבל לפי הקונגרס האמריקני, ועדת עסקים קטנים מצא כי 71 אחוז מעסקי העסקים הקטנים והבינוניים המעסיקים פחות ממאה עובדים מתמודדים עם התקפות סייבר. המשמעות היא שיש סיכוי שעדיין אתה יכול להיות ממוקד על ידי האקרים גם אם יש לך עסק קטן, אז חשוב על ההגנות שלך.

האם הנתונים הרגישים ביותר שלך מאובטחים?

אם לא, הגיע הזמן להגן על הנתונים שלך.

האם יש דרך להגן על הנתונים הרגישים של החברה שלי?

אז הנה המאמר בו אנו הולכים לדון בשיטות העבודה המומלצות להגנה על הנתונים הרגישים של החברה שלך.

שימוש בחומת אש

גורם ההגנה העיקרי בהתקפת הסייבר הוא חומת אש.

מומלץ להקים חומת אש לבניית מחסום בין התוקף לנתונים שלך. יתר על כן, חברות רבות מחליטות להתקין חומות אש פנימיות מלבד חומות אש חיצוניות כדי לספק הגנה נוספת לנתונים שלהן. עלינו להתקין חומות אש חזקות ומדיניות תנועה כדי להגביל את אובדן הנתונים וגניבת רמת הרשת.

ישנם סוגים רבים של חומת אש זמינים אך בעיקר מבוססי חומרה או מבוססי תוכנה. חומת אש מבוססת חומרה היא יקרה מאשר מבוססת תוכנה.

בזכות קהילת הקוד הפתוח, קיימות אפשרויות רבות כמוסבר במאמר שלהלן.

חומת האש הטובה ביותר של הקוד הפתוח להגנה על הרשת שלך

אם אתה מוכן להשקיע (אתה אמור להיות בכל מקרה), תוכל לשקול גם חומת אש מנוהלת מבוססת ענן. היתרון של שירות מבוסס ענן הוא שאתה לא צריך לדאוג להתקנה, ניהול ותחזוקה. אתה משלם עבור מה שאתה משתמש.

להלן כמה מהאפשרויות שתוכלו לחקור.

חומת אש מנוהלת עוצמתית להגנה על תשתיות ענן

בעת חומת אש של תשתית הרשת, עשה את השיטה הטובה ביותר כדי לשלול הכל ולאפשר רק את מה שצריך.

ניהול זהויות וגישה (IAM)

כאשר אנו מטפלים בסוגיות הקשורות לאבטחה בארגון, אנו עוסקים בעיקר בשמירה ואבטחת הנתונים שלנו. לשם כך עלינו להחזיק בכל הכלים והבקרות הדרושים הקשורים לניהול זהויות וגישה. הכלים והבקרות הכלולים ב- IAM הם ניתוח התנהגות משתמשים, ניהול מכשירים ניידים, VPN & חומת האש של הג’נרל הבא, וכן הלאה. יתר על כן, IAM מאפשרת לנו להקליט ולתפוס את המידע אודות כניסה למשתמשים, לתזמר את ההקצאה, לנהל את בסיס הנתונים הארגוני של זהויות המשתמשים ולהסיר הרשאות גישה..

מערכות IAM משמשות בעיקר כדי לספק אמינות וגמישות להקמת קבוצות שונות עם ניהול חשבונות מיוחס מובהק לתפקידים מסוימים, כך שניתן להקצות בקלות ואחידה את פונקציות העבודה המבוססות על זכויות הגישה של העובדים. אפילו על המערכות לספק תהליכי אישור ולבקש כדי לשנות הרשאות, מכיוון שהעובדים שיש להם את אותה משרה ותפקיד זהים עשויים לדרוש התאמה אישית כדי לגשת אליהם. יתר על כן, בעלת תשתית IAM בעלת יכולת עוזרת לארגונים להקים גישה יצרנית, יעילה ומאובטחת למשאבים טכנולוגיים על פני מערכות שונות תוך העברת המידע.

ניהול תיקונים

ניהול טלאים ממלא תפקיד מכריע באבטחת הסייבר.

טלאים משמשים בעיקר להתמודדות עם פגיעות ופערי אבטחה. אסטרטגיית ניהול טלאים טובה נרשמה כאחת הסיבות המשכנעות ביותר בהקשר של אבטחת סייבר. תיקוני אבטחה מיועדים בעיקר כדי לטפל ולזהות את הפגמים בתוכנה / בתוכנה.

אסטרטגיה יעילה לניהול טלאים מבטיחה שהטלאים מיושמים בזמן, וגם אין השפעה שלילית על הפעולות. פריסה מהירה של טלאים מודיעה לשחקנים הזדוניים על פוטנציאל לפגיעות וגם מנצלת הזדמנויות שונות לגלות את המערכות הפגיעות לנצל..

מלאי תוכנה

מלאי תוכנה מספק הערכה של מידת הבקרה על מה שהותקן בבית. יתרה מזאת, בחברות קטנות אנו יוצאים מכל תוכנה או אפליקציות שונות של קוד פתוח. ואילו השביל שנרכש של תוכנה מסחרית משאיר נייר חשבונית להורדת תוכנת קוד פתוח ישירות באינטרנט ללא כל זכר.

עלינו לבדוק גם תקינות קוד פתוח לפני ההתקנה, יחד עם הקלטות של תאריכים וזמנים שהורדת מכיוון שתוכנת קוד פתוח מגיעה עם חיפושי MD5 שונים וחתימות שונות של שומר הפרטיות של GNU בכדי לאמת אם ההורדה נעשית לחלוטין או לא..

כשיטה מומלצת, סקור גם את אמינות תוכנת הקוד הפתוח. כמה פופולרי זה, מי משתמש בהם, מי מגבה אותם, האם יש תמיכה מקצועית או קהילתית וכו ‘.

גילוי איומי פנים

זו אחת הבעיות המשמעותיות ביותר בנושא אבטחת מידע או אבטחת סייבר שרבים מהסוכנויות מתמודדות בהן, כולל במגזר הממשלתי.

איומי הפנימיות מתרחשים בעיקר ברשת שלך בדרך כלל על ידי האנשים העובדים כקבלן או כעובד בחברה שלך. מעקב אחר פעילויות המשתמש ממלא תפקיד משמעותי מכיוון שאנו יכולים לאמת את פעולות המשתמש וגם לזהות את ההתנהגות הלא מורשית של המשתמש.

זוהי משימה מאתגרת לזהות את האיומים בפנים, אך היא עלולה להוביל לאובדן מסיבי עבור ארגון אם הם לא יכירו את האיומים בפנים.

גיבוי נתונים

גיבוי הוא אחד השיטות הטובות ביותר בתחום אבטחת הרשת.

חיוני שלכל ארגון יהיה גיבוי מלא של כל הנתונים הדרושים ממידע בסיסי לרמת רגישות גבוהה. עלינו לוודא את הגיבוי של הנתונים הקיימים באחסון המאובטח, וגם עלינו לוודא כי כל הגיבויים מאוחסנים במקום נפרד במקרה של אסון טבע.

עלינו לבדוק לעתים קרובות אם הגיבויים פועלים כראוי או לא. הדבר החשוב ביותר הוא שאנחנו צריכים לחלק חובות גיבוי בין כמה אנשים כדי להעביר איומי פנים.

תדירות הגיבוי תלויה באופי העסקי. עסקים מסוימים עשויים לדרוש גיבוי נתונים בזמן אמת חלקם מדי יום. אם העסק שלך מתמודד עם קבצים שטוחים בעיקר, ייתכן שתשקול ללכת לאחסון אובייקטים בענן לצורך גיבוי.

8 אחסון אובייקטים בענן לאחסון ציבורי & נתונים פרטיים

אכוף מדיניות סיסמאות

יישם מדיניות סיסמה חזקה בספריה הפעילה בארגון, LDAP או IAM. אל תסתפקו בשום דבר פחות משמונה תווים ושילוב של אותיות, מספר ותווים מיוחדים. הכרח לשנות את הסיסמה מדי פעם כל חודשיים או שלושה חודשים.

יהיו יישומים רבים עם האישורים שלהם, ולעתים קרובות הם מאוחסנים ב- Excel. חשוב על יישום מנהל סיסמאות.

10 קוד פתוח ומנהל סיסמאות מסחרי לצוותים

מנהל הסיסמאות שומר את הסיסמה במאגר המידע שלהם, המוצפן והגישה נשלטת על ידי בקרת גישה.

השתמש באימות רב-גורמי

יישום הגדרות אימות מרובת גורמים במוצרי דואר אלקטרוני וברשת הוא פשוט וזה מספק שכבת הגנה נוספת לנתונים שלך. זה גם עוזר לך להבחין בבירור בין גישה משופרת לשליטה ומשתמשים בחשבונות משותפים.

סיכום

הגנה על נתונים חשובה לא פחות מגידול העסק שלך. כישלון בהגנה על ארגון הנתונים נוחת בהפסדים עצומים. אבטחת נתונים עסקיים היא קריטית מאוד מכפי שנפל עליהם בידי משתמשים לא מורשים. פרקטיקות שהוסברו לעיל יעזרו לך בהגנה על הנתונים העסקיים שלך.

תגיות:

  • קוד פתוח

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map