8 הודעות אזהרה שונות של גוגל ומדוע הן מתרחשות?

לעתים קרובות גוגל מציגה התראות אבטחה כדי למנוע כניסה לאתר זדוני או פרוץ.


אתה מקבל התראה באמצעות אזהרה בדפדפן כרום או באמצעות אזהרה מתחת לאתר בתוצאות חיפוש. בעוד שאזהרות האבטחה של Chrome מוצגות כעמוד אדום בסכנה, תוצאות החיפוש של גוגל מציגות אזהרה של קישור הימני מתחת לכתובת האתר של האתר הנגוע.

אזהרות אבטחה אלה מחייבות לפתור את הבעיה מהליבה ולהגיש מחדש את האתר לבדיקה אצל Google. ייתכן שגוגל הודיעה לך על התוכנה הזדונית שבאתר שלך. אם אתה ניגש למסוף החיפוש של גוגל ומחפש את סוגיות אבטחה בכרטיסייה, ייתכן שתקבל התראה כמו להלן.

בשלב הבא, סרוק את האתר שלך באמצעות חיפוש ברשימה השחורה המקוונת – – או סורק אבטחה. זה יעיל מאוד בחקירת הסיבה. באמצעות סורק, אתה יכול לבדוק ישירות אם יש קודים זדוניים המוכנסים בדפים הספציפיים באתר שלך.

במאמר זה נסקור שמונה מההתרעות הללו של גוגל יתכן שנתקלת באתר האינטרנט שלך ובמה שהם יכולים להתכוון.

פתק: אזהרות האבטחה לא ייעלמו עד שמנהל האתר יפעל ויתקן את הבעיה. כדי לדעת כיצד להסיר את הבעיה, באפשרותך לעקוב אחר מדריך ההסרה של הרשימה השחורה.

אתר זה עלול להזיק למחשב שלך

נתחיל בהודעת האזהרה “אתר זה עלול להזיק למחשב שלך”. זוהי אזהרה שגוגל מציגה בתוצאות חיפוש מתחת לכותרת האתר עבור אתרים שנתפסים כמפיצים תוכנות זדוניות.

תוכנה זדונית (תוכנה זדונית), אם היא מותקנת, עלולה לגנוב & לנצל פרטי משתמש כמו פרטי כרטיסי אשראי, סיסמאות שמורות, עוגיות, תמונות ונתונים רגישים אחרים. זה עשוי גם להאט את המחשב שלך או לשנות את תוצאות החיפוש שלך.

יתכן ונפרץ אתר זה

תראה את האזהרה “אתר זה עשוי להיפרץ” בתוצאות החיפוש של גוגל כאשר Google מאמינה שאתר האינטרנט שלך יוסיף דפי זבל חדשים או ידביק דפים קיימים.

כאשר משתמש מבקר בדף עם האזהרה, הוא יכול להיות מופנה לאתר שמפיץ ספאם או תוכנות זדוניות.

אתר מתעתע קדימה

בדרך כלל הודעת אזהרה מטעה של אתר מטעה מוצגת בעת כניסה לאתר בדפדפן Chrome. אתר המוכר לצורך הונאת משתמשים לחשוף פרטים רגישים חשובים מסומן על ידי גוגל כמטעה.

בדף האזהרה האדום הבא מופיע אזהרת האתר המתעתעת לפני כן.

גוגל יצרה את גלישה בטוחה הכלי, בו תוכל להשתמש כדי לנתח את האתר שלך עבור קודים או וירוסים מזיקים.

דווח כי האתר לא בטוח

בדומה לאזהרת אתר מטעה קדימה שנדונה לעיל. תראה אזהרה אם תוכן האתר מסוכן או מטעה. אתרים אלה נקראים לרוב אתרים “דיוג” או “תוכנות זדוניות”. אתר מתעתע עשוי להיות הדמייה החוצה והיציאה של האתר המקורי, ואילו עדיין ניתן להבחין באתר לא בטוח או יכול להיות פשוט עותק זול של האתר המקורי.

אתרים מתעתעים עשויים להשתמש בלוגו של החברה הלגיטימית ובמידע אחר כדי להונות את המשתמש. ואילו אתר “לא בטוח” עשוי להיות פחות מרושע.

כמה תוספים / תוספים יכולים להתקין קוד כזה באתר שלך כדי לבצע פעולות ממאירות כאלה. כמו כן, תוסף פגיע שכבר הותקן (לאתרי וורדפרס) עלול לגרום להאקר לנצל את יישום האינטרנט שלך ולהזריק תוכניות זדוניות באתר שלך..

האתר שלפנינו מכיל תוכנה זדונית

ברוב המקרים, שגיאה זו מתריעה כי האתר שלך נפרץ בצורה כזו או אחרת. יתכן שמישהו מצא, מה שמכונה גם, א דלת אחורית לאתר שלך ומנצל אותו כדי להתחמק מאבטחת האתר שלך.

האתר שלפנינו מכיל תוכניות מזיקות

כפי שאתה יכול לנחש, השגיאה מצביעה על כך שדף האינטרנט נפרץ. האלגוריתם של גוגל מזהה אותו כאתר נגוע המפיץ תוכן מזיק. קוד זה מתפשט מהאתר הנגוע למחשבי מבקרים באתר ואף יכול להתפשט לאתרים פגיעים אחרים.

סיבה נוספת יכולה להיות שתוכניות מזיקות פועלות באתר האינטרנט שלך. כמו למשל כריית cryptocurrency מבוסס תוכנה זדונית מבוססת JavaScript (כמו ביטקוין, מונרו וכו ‘) העובדת מכוח ה- CPU היקר שלך. לרוב, בעל האתר מתקין תוכנות כאלה באתר בעצמו או שתוסף פגיע מצרף את ה- JavaScript הזדוני לכל דף..

התקפת דיוג קדימה

אזהרה זו, שוב, באה בעקבות פעילויות התחזות באתר האינטרנט שלך.

ישנן גם סיבות אחרות שיכולות לגרום לרשימה שחורה של האתר שלך:

 • מספר משתמשים מגישים את האתר כאתר התחזות אליו פריצת דרך של גוגל
 • האתר זיהה כי הוא מבצע התקפות דיוג
 • הפניית משתמשים לכתובות אתרים הידועות כאתרי דיוג

לדברי גוגל, הם משתמשים בכמה טכניקות כדי לקבוע אם דף אמיתי או לא. אלגוריתמים אלה כוללים גם דוחות זיהוי אוטומטיים ודוחות משתמשים לעבודות חשודות ו / או מטעות. הקריטריונים המתוחכמים ביותר של גוגל בוחנים את התוכן והמבנה של כל דפים כדי לתפוס דפים שעשויים להטעות וכך לאתר.

האקרים המגובים על ידי הממשלה עשויים לנסות לגנוב את הסיסמה שלך

גוגל החלה להתריע בפני המשתמשים האקרים ממשלתיים באמצע 2012. כפי שהשם מרמז, גוגל מגלה ושולחת אזהרה על פיצוץ אתר על ידי האקרים ממשלתיים. בחודש שעבר, בנובמבר 2019, גוגל שלחה 12,000 אזהרות על האקרים הנתמכים על ידי הממשלה.

רוב האזהרות הללו יכולות להיות אזעקת שווא. אבל לעולם אינך יודע, רוב הסיכויים שהאזעקות יכולות להיות נכונות. מומלץ להעריך את אתר האינטרנט שלך על ידי אנשי אבטחה בגין ההפרה האפשרית. אין שום דרך ברורה המתוארת על ידי גוגל שמספרת לך מה יכול היה להיות הסיבה להראות אזהרה זו, אך אין זה פוגע בכך שאיש מקצוע יבצע הערכת פגיעות באתרי האינטרנט שלך..

במקרים מסוימים, כאשר ידוע כי אתר האינטרנט שלך אכן נפרץ, בחירה בניקוי מלא של תוכנות זדוניות עשויה להיות הדרך ללכת.

כיצד ניתן להסיר את הרישום השחור של גוגל?

מחיקת הודעות אזהרה מאתרך קלה למדי. גוגל מודיעה לך על הסיבה שמאחורי הרשימה השחורה. אתה יכול להתחבר למסוף החיפוש שלך ב- Google ולנווט אל הכרטיסייה בעיות אבטחה כדי לדעת מה הסיבה.

בשלב הבא הפעל את אתר האינטרנט שלך באמצעות סורק תוכנה זדונית כדי לזהות את הדפים המדויקים עם זיהום. אתה יכול להשתמש בכל אחד מכלי סריקת התוכנה החופשית הנלווים חינם כדי לסרוק את האתר שלך עבור רשימות שחורות שונות של מנועי חיפוש שנדונו במאמר זה. לאחר מכן המשך ונקה את אתר האינטרנט שלך מהסיבה, המשך והגיש בקשה לבדיקה באמצעות Google.

בדוק שוב אם לא נותרו עקבות של גרזן לפני שתשלח אותו לבדיקה. אם אינכם בטוחים כיצד לנקות את האתר שנפרץ, תוכלו לקחת עזרה מקצועית.

לאחר הסרת האזהרה מהאתר שלך, קח אמצעי אבטחה נאותים כדי להגן על אתר האינטרנט שלך כדי לברוח מתקלות כאלה בעתיד. להלן מספר אמצעי אבטחה אשר אם יבוצעו כראוי, יכולים להבטיח אבטחה מוקשה באתר האינטרנט שלך.

 • עדכן את ה- CMS, התוספים שלך, & ערכות נושא
 • שנה סיסמאות ללוח הניהול, אירוח וכו ‘.
 • הסר את התוספים המנותקים
 • התקן חומת אש
 • הגבל ניסיונות כניסה ללוח הניהול שלך
 • השבת את רשימת הספריות
 • הגדר קבצים נכונים & הרשאות תיקיה
 • שפר את ההגנה על החומרה

גמר מחשבות

האינטרנט הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו. מכיוון שהאקרים תמיד מחפשים דרכים חסרות תקדים לפרוץ לאתרי האינטרנט שלכם, יש צורך ברור יותר להגן עליו. כיום, ערנות ופרואקטיבית בביטחון אינה ברירה אלא הכרח.

יתר על כן, כאשר מנועי חיפוש כמו גוגל מבצעים כללים מחמירים & מדיניות בנושא הפרת אבטחה, עליכם לשאוף להיות תמיד בצד הבטוח.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map