כיצד לאבטח סביבות פלטפורמה כשירות (PaaS)?

האם אתה משתמש ב- PaaS ליישומים שלך אך אינך בטוח כיצד לאבטח אותם?


פלטפורמה כשירות (PaaS) הוא מודל מחשוב ענן המספק פלטפורמה בה לקוחות יכולים לפתח, לאבטח, להפעיל ולנהל יישומי אינטרנט. היא מספקת סביבה מיטבית בה צוותים יכולים לפתח ולפרוס אפליקציות מבלי לקנות ולנהל את תשתית ה- IT הבסיסית והשירותים הנלווים לה.

באופן כללי, הפלטפורמה מספקת את המשאבים והתשתיות הדרושים כדי לתמוך במעגל החיים המלא של פיתוח ופריסת תוכנה תוך מתן גישה למפתחים ומשתמשים מכל מקום דרך האינטרנט. היתרונות של ה- PaaS כוללים, אך לא רק, פשטות, נוחות, עלויות נמוכות יותר, גמישות ומדרגיות.

בדרך כלל, אבטחת PaaS שונה ממרכז הנתונים המסורתי כפי שאנחנו הולכים לראות.

סביבת PaaS מסתמכת על מודל אבטחה משותף. הספק מאבטח את התשתית בעוד שללקוחות PaaS מוטלת האחריות להגן על החשבונות, האפליקציות והנתונים שלהם שמתארחים בפלטפורמה. באופן אידיאלי, האבטחה עוברת מההנחה במקום לדגם האבטחה של המערכת ההיקפית.

משמעות הדבר היא שלקוח ה- PaaS צריך להתמקד יותר בזהות כערך האבטחה העיקרי. נושאים להתמקד בהם כוללים הגנה, בדיקה, קוד, נתונים ותצורות, עובדים, משתמשים, אימות, פעולות, פיקוח ויומנים.

זה המון מה לעשות. לא??

אל תדאג; תן לי להדריך אותך צעד אחר צעד.

הגן על יישומים מפני התקפות נפוצות ובלתי צפויות

אחת הגישות הטובות ביותר היא לפרוס פיתרון הגנה אוטומטי בזמן אמת עם יכולת לאתר ולחסום כל התקפה במהירות ובאופן אוטומטי. מנויי ה- PaaS יכולים להשתמש בכלי האבטחה המסופקים בפלטפורמה או לחפש אפשרויות של צד שלישי העונים על דרישותיהם.

כלי אידיאלי אמור לספק הגנה בזמן אמת תוך גילוי וחסימה אוטומטית של גישה, התקפות או הפרות בלתי מורשות.

מקור: comodo.com

עליו להיות בעל יכולת לבדוק פעילויות חריגות, משתמשים זדוניים, כניסות חשודות, בוטים רעים, השתלטות על חשבונות וכל חריגה אחרת שעלולה להוביל לפשרה. בנוסף לשימוש בכלים, יש צורך לבנות אבטחה באפליקציה כך שתגן עליה.

הגן על חשבונות משתמשים ומשאבי אפליקציה

כל נקודת אינטראקציה היא בדרך כלל משטח התקפה אפשרי. הדרך הטובה ביותר למנוע התקפות היא להפחית או להגביל את החשיפה של פגיעויות היישום ומשאבים אליהם משתמשים לא אמינים יכולים לגשת. כמו כן, חשוב לעדכן ולעדכן באופן קבוע ואוטומטי את מערכות האבטחה כדי להפחית את החולשות.

למרות שספק השירות מאבטח את הפלטפורמה, ללקוח יש אחריות משמעותית יותר להגן על החשבון והיישומים. המשמעות היא שימוש במערכת אסטרטגיות אבטחה כמו שילוב של תכונות אבטחה מובנות של פלטפורמות, תוספות וכלים של צד שלישי, משפר את ההגנה על החשבונות, האפליקציות והנתונים. כמו כן, הוא מבטיח שרק משתמשים או עובדים מורשים יוכלו לגשת למערכת.

אמצעי נוסף הוא להקטין את מספר העובדים עם זכויות הניהול תוך הקמת מנגנון ביקורת לזיהוי פעילויות מסוכנות על ידי הצוותים הפנימיים ומשתמשים חיצוניים מורשים..

על מנהלי מערכת גם לאכוף את הרשאות המשתמש הנמוכות ביותר. בגישה זו, למשתמשים צריכים להיות הרשאות הנחותות ביותר המאפשרות להם להריץ אפליקציות או לבצע תפקידים אחרים כראוי. זה מצמצם את שטח ההתקפה, שימוש לרעה בזכויות הגישה וחשיפת המשאבים המיוחסים.

סרוק יישום עבור פגיעויות אבטחה

בצע הערכת סיכונים כדי לזהות אם קיימים איומי אבטחה או פגיעויות באפליקציות ובספריות שלה. השתמש בממצאים כדי לשפר את ההגנה על כל הרכיבים. באופן אידיאלי, הקימו סריקה רגילה וקבעו תזמון זה לפעול באופן אוטומטי מדי יום או כל מרווח אחר תלוי ברגישות האפליקציה ואיומי אבטחה פוטנציאליים..

במידת האפשר, השתמש בפתרון שיכול להשתלב בכלים אחרים כמו תוכנת תקשורת או שיש לו תכונה מובנית כדי להתריע בפני אנשים רלוונטיים בכל פעם שהיא מזהה איום אבטחה או התקפה.

בדוק ותקן בעיות אבטחה בתלות

בדרך כלל אפליקציות יהיו תלויות בתלות ישירה ועקיפה הן ברובן קוד פתוח. לכל פגמים ברכיבים אלה יש פוטנציאל להציג פגיעויות אבטחה באפליקציה אם לא מטפלים בה.

שיטה טובה היא לנתח את כל המרכיבים הפנימיים והחיצוניים של האפליקציות, לבצע בדיקות חדירת API, לבדוק רשתות צד ג ‘ועוד. חלק מהאמצעים היעילים לתיקון הפגיעויות כוללים שדרוג או החלפת התלות בגירסה מאובטחת, תיקון וכו ‘.

Snyk יהיה שווה לנסות לפקח על פגמי האבטחה בתלות.

בצע בדיקות חדירה ודוגמנות איומים

בדיקת חדירה עוזר בזיהוי וטיפול בחורים או פגיעויות באבטחה לפני שהתוקפים יכולים למצוא ולנצל אותם. מכיוון שבדיקות החדירה הן בדרך כלל אגרסיביות, הן עשויות להופיע כהתקפות DDoS, וחשוב לתאם עם צוותי אבטחה אחרים כדי להימנע מיצירת אזעקות שווא..

דוגמנות לאיום כוללת הדמיה של התקפות אפשריות שיגיעו מגבולות מהימנים. זה עוזר לאמת אם ישנם ליקויים עיצוביים שתוקפים יכולים לנצל. הדוגמנות מציידת את צוותי ה- IT במודיעין איומים, בו הם יכולים להשתמש בכדי לשפר את האבטחה ולפתח אמצעי נגד כדי להתמודד עם כל חולשה או איום שזוהו..

מעקב אחר פעילויות & גישה לקובץ

מעקב אחר החשבונות המיוחסים מאפשר לצוותי האבטחה להשיג ראות ולהבין כיצד המשתמשים משתמשים בפלטפורמה. זה מאפשר לצוותי האבטחה לקבוע אם לפעילויות של משתמשים מיוחסים יש סיכוני אבטחה או בעיות ציות.

עקוב אחר היומן והמשתמש שעושה עם הזכויות שלהם וכן פעילויות בקבצים. זה מחפש נושאים כמו גישה חשודה, שינויים, הורדות או העלאות חריגות וכו ‘. פיקוח על פעילות קבצים אמור גם לספק רשימה של כל המשתמשים שהגישה לקובץ למקרה שיש צורך לחקור הפרה.

פיתרון נכון צריך להיות בעל היכולת לזהות איומים פנימיים ומשתמשים בסיכון גבוה על ידי חיפוש אחר נושאים כמו כניסות במקביל, פעילויות חשודות, וניסיונות כניסה רבים שנכשלו. אינדיקטורים אחרים כוללים כניסה בשעות מוזרות, הורדות או העלאות קבצים חשודים ונתונים וכו ‘. במידת האפשר, אמצעי הקלה אוטומטיים יחסמו כל פעילות חשודה ויזריעו לצוותי האבטחה לחקור את ההפרה וכן לטפל בכל פגיעות אבטחה..

מאובטח נתונים במנוחה ובמעבר

השיטה הטובה ביותר היא להצפין את הנתונים במהלך האחסון וכאשר הם עוברים. אבטחת ערוצי התקשורת מונעת התקפות אפשריות בין אמצעיים בזמן שהנתונים עוברים דרך האינטרנט.

אם עדיין לא, יש ליישם HTTPS על ידי הפעלת אישור TLS להצפין ולאבטח את ערוץ התקשורת וכתוצאה מכך את הנתונים במעבר.

אמת תמיד נתונים

זה מבטיח כי נתוני הקלט הם בפורמט הנכון, תקף ומאובטח.

כל הנתונים, בין ממשתמשים פנימיים או מצד צוותי אבטחה חיצוניים מהימנים ולא אמינים, צריכים להתייחס לנתונים כאל רכיבים בסיכון גבוה. באופן אידיאלי, ביצוע אימות בצד הלקוח ובדיקות אבטחה לפני העלאת נתונים יבטיח שרק נתונים נקיים יעברו תוך חסימת קבצים שנפגעו או נגועים בווירוסים..

אבטחת קוד

נתח את הקוד לפגיעויות במהלך מחזור חיי פיתוח. זה מתחיל מהשלבים הראשונים, ומפתחים צריכים לפרוס את היישום רק לייצור לאחר אישור שהקוד מאובטח.

אכוף אימות רב-גורמי

הפעלת אימות רב-גורמי מוסיפה שכבת הגנה נוספת המשפרת את האבטחה ומבטיחה שרק משתמשים מורשים יש גישה ליישומים, נתונים ומערכות. זה יכול להיות שילוב של סיסמא, OTP, SMS, אפליקציות לנייד וכו ‘.

אכוף מדיניות סיסמה חזקה

רוב האנשים משתמשים בסיסמאות חלשות שקל לזכור ולעולם לא ישנו אותם אלא אם נאלצים. זהו סיכון אבטחה שמנהלי מערכת יכולים למזער על ידי אכיפת מדיניות סיסמה חזקה.

זה אמור לדרוש סיסמאות חזקות שפג תוקפן לאחר פרק זמן מוגדר. אמצעי אבטחה קשור נוסף הוא להפסיק לאחסן ולשלוח אישורי טקסט רגיל. באופן אידיאלי, הצפן את אסימוני האימות, האישורים והסיסמאות.

השתמש באימות ובאישור רגיל

השיטה הטובה ביותר היא להשתמש במנגנוני האימות והפרוטוקולים האימות והבדיקה הרגילים, האמינים והבדוקים כמו OAuth2 ו- Kerberos. למרות שאתה יכול לפתח קודי אימות מותאמים אישית, אלה מועדים לשגיאות ופגיעויות, ומכאן שעלולים לחשוף מערכות לתוקפים.

תהליכי ניהול מרכזיים

השתמש במפתחות קריפטוגרפיים חזקים והימנע ממקשים קצרים או חלשים שתוקפים יכולים לחזות. כמו כן, השתמש במנגנוני הפצה מאובטחים, סובב את המקשים באופן קבוע, תמיד חידוש אותם בזמן, ביטול אותם בעת הצורך, והימנע מקידוד קשה ליישומים..

שימוש בסיבוב מקשים אוטומטי וסדיר משפר את האבטחה והתאימות תוך הגבלת כמות הנתונים המוצפנים בסיכון.

נהל גישה לאפליקציות ולנתונים

פיתוח ואכיפה של מדיניות אבטחה הניתנת לניהול ושמירה באמצעות כללי גישה נוקשים. הגישה הטובה ביותר היא להעניק לעובדים והמשתמשים המורשים רק את זכויות הגישה הנדרשות ולא יותר מכך.

משמעות הדבר היא להקצות את רמות הגישה הנכונות רק לאפליקציות והנתונים שהם דורשים כדי לבצע את תפקידם. כמו כן, צריך להיות מעקב קבוע אחר האופן בו אנשים משתמשים בזכויות שהוקצו וביטול אלה שהם לא משתמשים בהם או שאינם דורשים.

פעולה מתמשכת

יש כמה דברים לעשות.

 • ביצוע בדיקות רצופות, תחזוקה שוטפת, טלאי ועדכון האפליקציות בכדי לזהות ולתקן פגיעויות אבטחה מתעוררות ובעיות ציות.
 • הקמת מנגנון ביקורת לנכסים, משתמשים והרשאות. על צוותי האבטחה לבדוק את אלה באופן קבוע כדי לזהות ולפתור בעיות כלשהן בנוסף לביטול זכויות הגישה שמשתמשים משתמשים בהן לרעה או שאינן דורשות.
 • פיתוח ופרוס תוכנית תגובה לאירועים שמראה כיצד ניתן לטפל באיומים ופגיעויות. באופן אידיאלי, התוכנית צריכה לכלול טכנולוגיות, תהליכים ואנשים.

איסוף וניתוח יומנים באופן אוטומטי

היישומים, ה- API וביומני המערכות מספקים מידע רב. פריסת כלי אוטומטי לאיסוף וניתוח היומנים מספקת תובנות שימושיות למתרחש. לרוב, שירותי הכניסה, הזמינים כתכונות מובנות או כתוספות של צד שלישי, נהדרים באימות ציות למדיניות אבטחה ותקנות אחרות וכן לביקורות..

השתמש במנתח יומן שמשתלב עם מערכת ההתראה, תומך בערימות הטכנולוגיות של היישומים שלך ומספק לוח מחוונים וכו ‘..

שמור ובדוק מסלול ביקורת

עדיף לאחסן מסלול ביקורת של פעילויות משתמשים ומפתחים כגון ניסיונות כניסה מוצלחים וכושלים, שינויים בסיסמה ואירועים אחרים הקשורים לחשבון. תכונה אוטומטית יכולה להשתמש במונים כדי להגן מפני פעילויות חשודות וחסרי ביטחון.

מסלול הביקורת יכול להועיל כדי לחקור מתי יש הפרה או חשד לתקיפה.

סיכום

מודל PaaS מסיר את המורכבות ועלויות הרכישה, הניהול והתחזוקה של חומרה ותוכנה, אך מטיל את האחריות על אבטחת החשבונות, האפליקציות והנתונים ללקוח או למנוי. זה דורש גישה אבטחתית ממוקדת זהות השונה מהאסטרטגיות בהן חברות משתמשות במרכזי נתונים מסורתיים.

אמצעים יעילים כוללים בניית אבטחה באפליקציות, מתן הגנה פנימית וחיצונית נאותה וכן מעקב וביקורת על הפעילויות. הערכת היומנים מסייעת בזיהוי פגיעויות אבטחה וכן הזדמנויות לשיפור. באופן אידיאלי, על צוותי האבטחה לכוון להתמודד עם כל איום ופגיעות מוקדם לפני שהתוקפים רואים אותם ומנצלים אותם.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map