שיטות עבודה מומלצות לאבטחה – בנה מיכל עגן חזק

אבטח את מיכל העגינה שלך …


Docker עשתה דרך ארוכה היא שואפת בעקביות לבנות מוצר פונקציונלי ביותר ועם זאת מוצר מאובטח, מביא את השיטות הטובות ביותר ומגיב מאוד לכל פגיעות או בעיות..

מאז הקמתה, דוקר ראתה עלייה משמעותית באימוץ שלה בשנה. בהתקנה בשקדנות, ללא אלמנט של בורות, Docker הופך לנכס רב עוצמה שללא ספק היית מתחייב עבורו, עבור נוהלי ה- IT שלך..

הפעולה של אבטחת סביבת המכולות שלך לא מסתמכת רק על הקשיחת המכולות או השרתים שהם בסופו של דבר מפעילים, אלא חייבת להיות אסטרטגית כדי לדאוג לכל פעולה פחותה ממש משליפת תמונת המכולה מהרישום ועד לדחיית המכולה. לעולם הייצור.

מכיוון שהמכולות נפרשות בדרך כלל במהירות DevOps כחלק ממסגרת CI / CD, חובה לקבל יותר משימות אוטומטיות המשפרות את היעילות, הפרודוקטיביות, הביקורת / רישום ומכאן הטיפול בסוגיות אבטחה..

להלן סקירה של שיטות העבודה המומלצות הקשורות לאבטחה שעליכם לדאוג בעת אימוץ Docker.

תמונת עגינה אותנטית

פעמים רבות, מפתחים השתמשו בתמונות ה- Docker הבסיסיות ולא לבנות מחדש מאפס. אולם הורדת תמונות אלה ממקורות לא מהימנים יכולה להוסיף פגיעויות אבטחה.

לכן אטום לבדוק את האותנטיות לפני הורדת התמונה על ידי נקיטת אמצעי הזהירות הבאים:

 • שימוש בתמונת הבסיס ממקורות מהימנים כמו דוקר רכז עם תמונות שנסרקות ונבדקות על ידי שירותי סריקת האבטחה של ה- Docker.
 • שימוש בתמונת הבסיס שנחתמת דיגיטלית על ידי Docker Content Trust המגן מפני זיוף.

גישה מורשית

בעת עבודה בצוותים גדולים, חיוני לקבוע את התצורה של בקרת גישה מבוססת תפקידים (RBAC) עבור מחסנית המכולות של Docker שלך. ארגון ארגוני גדול משתמש בפתרונות ספריות כמו Active Directory כדי לנהל את הגישה וההרשאה ליישומים ברחבי הארגון.

חיוני שיהיה במקום פיתרון טוב לניהול גישה עבור Docker המאפשר למכולות לפעול במינימום הרשאות וגישה הנדרשים כדי לבצע את המשימה, מה שמפחית את גורם הסיכון..

זה עוזר לדאוג למדרגיות עם מספר המשתמשים ההולך וגדל.

ניהול מידע רגיש

על פי נחיל דוקר שירותים, סודות הם פיסת הנתונים הרגישים שאסור להעביר או לאחסן ללא הצפנה ב- Dockerfile או בקוד המקור של היישום..

סודות הם מידע רגיש כמו סיסמאות, מפתחות SSH, אסימונים, אישורי TLS וכו ‘. סודות מוצפנים במהלך המעבר ובמנוחה בנחיל דוקר. סוד נגיש רק לשירותים שניתנו להם גישה מפורשת ורק כאשר שירותים אלה פועלים.

חיוני לוודא שהסודות צריכים להיות נגישים רק למכולות הרלוונטיות, ולא לחשוף אותם או לאחסן אותם ברמת המארח.

רמת קוד ואבטחת זמן יישום

אבטחת העגינה מתחילה ברמת המארח, ולכן חיוני לעדכן את מערכת ההפעלה של המארח. כמו כן, על התהליכים הפועלים במכולה להיות עדכונים אחרונים על ידי שילוב של תרגול קידוד הטוב ביותר בנושא אבטחה.

עליכם לוודא בעיקר כי המכולות המותקנות על ידי ספקי הצד השלישי לא מורידות דבר ומפעילות דבר בזמן ריצה. כל דבר שמכולה של דוקר פועל חייב להיות מוכרז ולכלול בתמונת המכולה הסטטית.

יש להחיל באופן אופטימלי את הרשאות מרחב השמות וקבוצות הקבוצות לבידוד הגישה וכדי לשלוט במה שכל תהליך יכול לשנות.

מכולות מתחברות זו לזו על פני האשכול מה שהופך את התקשורת שלהם להגביל את הראות לחומות אש וכלים ברשת. מינוף פילוח ננו יכול להיות בעל תושייה להגבלת רדיוס הפיצוץ במקרה של התקפות.

ניהול מחזור חיים מלא

אבטחת מכולות טמונה באופן ההתמודדות עם מחזור החיים של המכולה הכרוך בזכות מיצירה, עדכון ומחיקת מכולות. יש להתייחס למכולות כבלתי ניתנות לשינוי, במקום לשנות או לעדכן את המכולה הפועלת באמצעות עדכונים, יוצר תמונה חדשה ובודק את המכולות הללו היטב לגבי פגיעויות ולהחליף את המיכלים הקיימים..

הגבלת משאבים

עגינה הם תהליכים קלים מכיוון שאתה יכול להריץ יותר מכולות מאשר מכונות וירטואליות. זה מועיל לניצול מיטבי של משאבי המארח. אם כי זה יכול לגרום לאיום של פגיעויות כמו שלילת התקפה שניתן לטפל בה על ידי הגבלת משאבי המערכת שמכולות בודדות יכולות לצרוך במסגרת מסגרת המיכלים כמו נחיל.

מעקב אחר פעילות מיכל

כמו כל סביבה אחרת, חיוני לפקח באופן פעיל אחר פעילות המשתמש סביב המערכת האקולוגית של המכולות שלך כדי לזהות ולתקן כל פעילות זדונית או חשודה..

יש לשלב בתוך היישום יומני ביקורת בכדי להקליט אירועים כמו בעת יצירת החשבון והופעל, לאיזו מטרה, מתי סיסמה אחרונה ופעולות דומות ברמת הארגון.

יישום מסלולי ביקורת כאלה סביב כל מכולה שתיצור ופרוס עבור הארגון שלך יהיה שיטה טובה לזהות פריצה זדונית.

סיכום

Docker, על פי העיצוב, בנוי עם שיטת האבטחה הטובה ביותר בראש, ולכן אבטחה אינה עניין במכולות. אבל זה קריטי שלעולם לא תניח לשומר שלך להיות ערניים.

עם עדכונים ושיפור נוספים שיביאו לפועל והפעלתם של תכונות אלה יעזרו בבניית אפליקציות מאובטחות. מינוף היבטי אבטחת המכולה כמו תמונות מכולות, זכויות גישה והרשאה, פילוח מכולות, סודות וניהול מחזור חיים לפרקטיקות IT יכול להבטיח תהליך DevOps מיטבי עם מינימום בעיות אבטחה..

אם אתה חדש לחלוטין בדוקר, יתכן שאתה מעוניין בכך קורס מקוון.

תגיות:

 • דוקר

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map